Mobilne poslovne tarife
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mobilne poslovne tarife


19.10.2018 | 19:40
Dobio sam neke ponude nedavno, za mobilnu poslovnu tarifu (nije sad bitno od kojeg operatera, da se ne bi tko od njih krenuo žaliti da otkrivam njihove poslovne tajne) za koje mi se nekako čini da su se neke droge napušili kad su ih sastavljali pa bih htio to ovdje prokomentirati. Čisto ono - reality check - da vidim da se nisam slučajno ja neke droge napušio...

Molim, dakle, korisnike poslovnih mobilnih tarifa kod bilo kojeg operatera da se javi i kaže kako izgledaju te ponuđene cijene u odnosu na tarife koje oni koriste.

Elem...

"nekakva mala tarifa"

- 1000 minuta ili SMS poruka prema svim mrežama
- 2 GB Interneta

(WTF? kakva je to tarifa? što ikome može služiti 2 GB interneta danas?)

99,20 kn + PDV mjesečno (124,00 kn/mjesečno sa PDV-om).

"nekakva srednja tarifa"

- 5000 minuta ili SMS poruka prema svim mrežama
- 10 GB Interneta

143,20 kn + PDV mjesečno (179,00 kn/mjesečno sa PDV-om).

"nekakva velika tarifa"
- 5000 minuta ili SMS poruka prema svim mrežama
- 30 GB Interneta
- 100 minuta prema EU i EEA

203,20 kn + PDV mjesečno (254,00 kn/mjesečno sa PDV-om).

"nekakva ultra-brutal velika tarifa"
- 5000 minuta ili SMS poruka prema svim mrežama
- 60 GB Interneta
- 60 minuta u roamingu izvan EEA
- 250 MB u roamingu izvan EEA
- 1000 minuta prema zemljama EEA

343,20 kn + PDV mjesečno (429,00 kn/mjesečno sa PDV-om).

Sve cijene vrijede uz ugovor na 24 mjeseca, ako se ne kupuje telefon "s popustom". Ako se kupuje telefon, onda su neznatno veće (najjeftinija je par kuna veća, najskuplja - 20 kn).
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.10.2018 | 20:00
Tamo gdje ja radim veliki smo poslovni korisnik i ponuda je katastrofa.

Mjesečna naknada (kn bez PDV):

1. 50,00 - 50 min unutar mreža operatera/200 MB internet
2. 100,00 - 100 min prema svim mrežama / 1 GB internet
3. 200,00 - 300 min prema svim mrežama / 3 GB internet
4. 400,00 - 1000 min prema svim mrežama / 5 GB internet
5. 600,00 - neograničeno minuta prema svim mrežama / 15 GB internet

U svim tarifama su VPN pozivi besplatni i neograničeni.

Opcije su dokupljivanja paketa za nekih 20 i 40 kn (s pdv-om), prva opcija uključuje 500 MB interneta i 50 min, druga je 100 min i 1 GB interneta.

Privatno za 200 kn sa PDV-om imam staru tarifu koju operater više nema u ponudi - 4+1 GB interneta i neograničeno pozive prema svim mrežama te multiSIM.

Generalno, tarife su brutalno preskupe za ono što dobivaš u toj cijeni.
19.10.2018 | 20:27
Nisi ništa posebno otkrio. Po toj cijeni smo mi imali 7 brojeva i početkom mjeseca se konačno pozdravili nakon 15g suradnje.
Odlučili smo se za pretplatu na bonbon za 120kn.
20Gb, 1000min unutar i 1000min izvan mreže i 1000sms. Ostali smo kod istog gazde ali je razumnije. Diša se jednostavno nije stime zamarao dok ga nisam konačno odgovorio od tog levata! Na kraju mu nije ni samom bilo jasno zašto se nismo prije prebacili. Veli stvar loše navike.
19.10.2018 | 20:47
Ma... nisam ništa posebno otkrio. Stvar je u tome da zadnje tri godine koristim privatnu bonbon pretplatu za (vlastiti) posao (sad će Žabac opet opservirati kako sam jedini u Univerzumu ) jer mi nije to relevantan trošak, a moj partner u firmi je imao aktualan ugovor kroz svoju samostalnu djelatnost kroz koju je radio prije nego smo skupa otvorili firmu. Sad je njegov ugovor istekao i to su mu ponudili. A meni je to nevjerojatno, jer je preko 2x skuplje od onog što ja plaćam kao fizička osoba. Pa se pitam tko je tu lud... Ali eto. Drago mi je da nisam ja.
19.10.2018 | 20:52
T-mobile ženi u beskonačnost, a ni A1 nije ništa bolji.
19.10.2018 | 21:02
Od naših tele-operatera me više ništa ne čudi.

Niti u ponudi za privatnike nema puno logike. Dugo godina sam bio pretplatnik na obje (tada postojeće) mreže, i na kraju sam prešao na bonove koji su, iako malo nepraktičniji, bili povoljniji od pretplate (što meni baš i nema nekakve logike), a zadnjih godina sam prešao na virtualne operatere jer su opet povoljniji od ponude tele-operatera u paketu sa mobitelom (u odnosu na bonbon/tomato pakete u kombinaciji sa mobitel kupljenim na tržištu).

Trenutno koristim privatni mobitel za e-mailove, surfanje i par aplikacija koje koristim za poslovne potrebe, a poslovni mobitel isključivo za telefonske pozive (uglavnom VPN).
19.10.2018 | 22:06
Tako sam i ja radio posljednjih 12 godina. Dokuferilo mi, al fakat, više punit oba mobitela, tako da sam sada samo na jednom. Drugog smo odjavili prilikom prebacivanja na bonbon.
I da, danas su zvali iz t-mobile i pitali zašto smo se prebacili na bonbon?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.10.2018 | 07:10
"Slobodno tržište", derat će dok imaju koga. Kad ne budu imali koga naći će novo rješenje. Primjerice ukinuti će bonove, pa opet ispočetka.

Taj primjer sa telefonima sam nedavno govorio poznaniku, da se isplati kupiti bon, pogotovo ako ima više telefona jer je ušteda u tisućicama. Ali vidim da ne može zbrojiti te brojeve jer je indoktriniran da treba biti "poslovan".
20.10.2018 | 10:36
Ne poslovno je kad ti istekne bon a nije ti pri ruci nadopuna.
20.10.2018 | 13:03
Air, može molim te neka konkretna matematika kako se to bonovi isplate bolje od pretplate?
Ja gledam kod bonbona, to stoji jedino ako imaš zaista malu, malu potrošnju.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.10.2018 | 16:43
Upravo to, mala tarifa puta koliko ti treba.
Ja imam kod Tele2 SMART tarifu od 2GB i 1000 min. SMS ne koristim često pored silnih Vibera, Messages-a, ali uzmem za 5 kn 100 SMS-a. To je 16 sati pričanja mjesečno. Ako treba više obnovim tarifu.
Ako ti ponekad treba više giga uzmeš paket samo gige, ali ga ne plačaš enormno da bi ti stajao standby i rjetko ga iskoristio.

5000 min. je 83 sata pričanja to je oko 4 sata dnevno. Rijetka su zanimanja u kojima čovjek provede pola radnog vremena na telefonu.
Znači za većinu to je daleko više nego što im treba a ne mogu dozirati recimo 3000 min. 2000 min. i platiti u najbližem odnosu ono što su potrošili. Jedan mjesec potroše punoooo manje a plate cijeli paket, znači bace novce.
Sa malom tarifom ne baca toliko novaca.

Ušteda je tome da platiš koliko si potrošio.

U ovu kalkulaciju ne ulaze oni rijetki koji imaju čestu potrebu razgovora van Hrvatske.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.10.2018 | 17:21
zabac kaže:
Ne poslovno je kad ti istekne bon a nije ti pri ruci nadopuna.


Slažem se.

Ali to je isto kao sa rezervoarom u auto. Vodiš računa i nećeš ostati bez goriva.
20.10.2018 | 18:32
Pa nije baš isto.
Što se desi kad poslovnom partneru pošalješ poruku da nemaš "kuna" na telefonu i neka te nazove?
Ako misliš biznis tjerati, onda se trebaš tako i ponašati.
Ako ti je 50kn u poslu jako važno, ja s tobom ne bi poslovao. AKo te zanima zašto, mogu ti na PP poslati.
20.10.2018 | 18:42
Uzeo sinu tarifu
Najbolja M 139kn (popust 10kn za zajedničku tarifu)
5GB, 1000 jedinica (telefon/SMS), T-Com je flat
doplata za internet je 3GB/39kn ili 50GB 139kn
Ja imam staru tarifu Najbolja Imam sve i košta 129kn (100kn popusta zbog zajedničke tarife i ugovora i još svašta nešto)
5+2=7GB, 5000min prema ostalim mrežama, T-Com je flat, SMS isto
20.10.2018 | 19:46
Bonbon nije samo na bonove
20.10.2018 | 20:16
Ekipa ako netko ima nedoumice oko tarifa ili ako mu slucajno treba magenta ili tarifa...slobodno neka se javi meni...detaljno cu objasniti sve budući da radim u HT-u vec tri mjeseca na telesalesu..
20.10.2018 | 20:22
@zabac
ako imaš i fiksne usluge u HT-u možeš ući u magentu i onda ta M tarifa koju si uzeo uduplava se sve...dobiješ i stream on da ti yt ne troši net, pa onda apk po želji takođe bez potrosnje neta..
20.10.2018 | 20:24
također zaboravio sam reći i da ovu svoju najbolju imam sve također možeš zamijeniti za M...i onda bi i sinovu i svoju plaćao svaku po 129kn.
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.10.2018 | 20:33
erseticmatej kaže:
Ekipa ako netko ima nedoumice oko tarifa ili ako mu slucajno treba magenta ili tarifa...slobodno neka se javi meni...detaljno cu objasniti sve budući da radim u HT-u vec tri mjeseca na telesalesu..


Daj ti nama reci, što je s eSim-om na novim Apple uređajima? Radi li to i kako radi?

Hipotetski, uzmem novi iphone i imam eSim + utor za SIM... i hoću dva operatera. Jedan morate biti vi, jer (navodno) jedini nudite tu uslugu, a drugi biram sam?
20.10.2018 | 20:40
I onda se meni podsmjehuje kad na vikalici govorim da sam im zavrnuo muda i dobio puno lijepše i povoljnije ponude po mene u odnosu na standardne, šugave tarife.

Trenutno u A1 rokam 160kn (sa naknadom za rad frek) i imam neograničene pozive prema svima, nema uspostave poziva, 30Gb, neograničen SMS i nešto EU minuta ali to ionako ne koristim pa ne znam.

Ako nekome treba šaljite mi PP pa vam rado dam broj preko kojeg se možete izboriti za bolje ponude.
20.10.2018 | 20:54
erseticmatej kaže:
Ekipa ako netko ima nedoumice oko tarifa ili ako mu slucajno treba magenta ili tarifa...slobodno neka se javi meni...detaljno cu objasniti sve budući da radim u HT-u vec tri mjeseca na telesalesu..


Matej, hvala ti na dobroj volji, vjerujem da nudiš pomoć u dobroj vjeri, ali, molim te, nemoj. Ako radiš u HTu, onda to ima neke druge implikacije. Mi na Jabučnjaku pridržavamo pravo reklamirati (odnosno dozvoliti reklamu) one koje sami odaberemo. Hvala ti na razumijevanju.
20.10.2018 | 20:57
hvala tebi smayoo, u potpunosti te razumijem...samo eto ako stvarno neko treba pomoć ili nešto neka mi se javi u PP rado ću pomoći i objasniti normalno koliko je u mojoj moći...nisam ovdje da bi se nešto nadmetao ili slično, svako ima svoje mišljenje za tarife i ostale usluge...
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.10.2018 | 21:03
eto, mene zaista zanima ovo za eSIM... a vjerujem da je Apple oriented i da ne reklamiramo...

pa ako može, cijenio bih odgovor, makar i u PP...
20.10.2018 | 21:05
Daddo, imao sam par sličnih upita od strane korisnika zadnjih tjedan-dva dana, ali još nisam dobio konkretni odgovor što komunicirati korisnicima za to..budući i da tebe zanima ja ću u ponedjeljak odmah poslati kada dođem na posao upit za to pa se javim...i meni je vrlo interesantno pitanje al eto kada budem imao stopostotne informacije cujemo se
20.10.2018 | 21:09
Pretpostavljam da radiš kod njih preko studentskog ugovora? Vjerujem da si pun entuzijazma i silno motiviran (što je svakako super, nemoj to izgubiti! ), ali imaj na umu da je firma za koju radiš jedna nadprosječno kvarna, nemoralna i neetična organizacija (da ne kažem nešto gore) koja uopće nema problema s tim da navodi ljude poput tebe da obećaju budućim korisnicima stvari koje se neće ostvariti.

Ne mislim pri tom da je HT partikularno takva firma. Telekom firme su generalno takve firme, a tek poneka rijetka iznimka je partikularno drugačija. Nažalost.

Uglavnom, pazi da ne žrtvuješ svoj osobni kredibilitet za jednu takvu organizaciju jer ćeš na kraju, u očima ljudi s kojima si ti kontaktirao - ti osobno ostati kriv kad izroni neki "fine print" kojeg ni ti nisi bio svjestan.
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.10.2018 | 21:09
mislim ono, nije da imamo neki izbor ako hoćemo dual sim na novim uređajima... ili vi ili nitko. Ako to ne radi ili ne radi kako treba, bit će sasvim jasno - nitko.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
20.10.2018 | 23:18
zabac kaže:
Pa nije baš isto.
Što se desi kad poslovnom partneru pošalješ poruku da nemaš "kuna" na telefonu i neka te nazove?
Ako misliš biznis tjerati, onda se trebaš tako i ponašati.
Ako ti je 50kn u poslu jako važno, ja s tobom ne bi poslovao. AKo te zanima zašto, mogu ti na PP poslati.


Koliko puta ti se desilo da ostaneš na cesti bez goriva?
20.10.2018 | 23:50
Na team buildingu si. Ili krkačini s klijentima, nije važno. U nekom seoskom turizmu negdje oko Kostajnice. Ili na brujetu od jegulja i žaba kod Đuđe i Mate u Vidu. Ili na fišu u Iloku. Nazove te netko (poslovno, privatno, nije bitno), razgovaraš 10-15 minuta. Nije baš fora, kad si u društvu, ali osoba s druge strane je nazvala pa bon ton kaže, ako si se javio i nisi naglasio da si zauzet, da onda ona treba završiti razgovor i sad ta osoba razvlači, a ti uljudno slušaš i daješ telegrafske odgovore, ne bi li shvatila da ne možeš dugo pričati...

Uglavnom, razgovor konačno završi i, dok odlažeš telefon, vidiš poruku od operatera da si potrošio sve kune na računu jer te posljednji dolazni razgovor u roamingu upravo koštao npr. 150 kn. Jer ti se telefon prebacio automatski na mrežu susjedne zemlje koja nije u EU i tako... eto... ostao si bez goriva na cesti, iako si imao pun tank goriva....

Sve ovisi što u životu radiš, naravno, ali prepaid telefonski račun meni ne bi baš štimao za poslovnu uporabu. A i dalje ne vidim ni da bi mi bio jeftin. Imam pretplatu, odaberem čega koliko trebam i što ne potrošim prenosi mi se u idući mjesec. Ne bude toga ni puno, ni svaki mjesec, a ponekad se zalomi više korištenja pa se sve poravna. Tako da, čak i da mi je samo za privatnu uporabu, i dalje mi je pretplata praktičnija.

Iskreno, i ENC (kod ARZ i BINA-e), i Jadrolinija kartica - isto bi mi bilo puno draže da je model kakav god post-paid, pretplatni, bilo što. Ovako kako jest, pre-paid, mi je teška gnjavaža, osobito jbn Jadrolinija koja te niti ne upozori kad si pri dnu.
21.10.2018 | 09:20
Moji prijatelji i poslovni partneri iz EU imaju Flat razgovora sa svim mrežam EU ima li to igdje kod ovih naših grobara? Meni bi trebao i jeftiniji Rooming sa zemljama Balkana?
21.10.2018 | 09:43
Air kaže:
zabac kaže:
Pa nije baš isto.
Što se desi kad poslovnom partneru pošalješ poruku da nemaš "kuna" na telefonu i neka te nazove?
Ako misliš biznis tjerati, onda se trebaš tako i ponašati.
Ako ti je 50kn u poslu jako važno, ja s tobom ne bi poslovao. AKo te zanima zašto, mogu ti na PP poslati.


Koliko puta ti se desilo da ostaneš na cesti bez goriva?


A koliko ti se puta desilo da ostaneš vez kruha doma, mineralne, brašna ...

Shvaćaš poantu? Naglasak je na poslovnim!
Ako je netko škrt platiti pretplatu kako bi u poslovne svrhe komunicirao, ja s njime ne poslujem. To mi nekako znaći, ako je škrt za telefon, onda me bude i u poslu zavaljao jer i onu zadnju kunu koju može izmuljati će.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 47 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (494)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO