Pozdrav od MacKorisnik ekipe! :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pozdrav od MacKorisnik ekipe! :)


06.11.2016 | 10:57
Jutro svima,

dio naše ekipe se htio registrirati kod vas, ali iz nekog razloga nitko nije uspio odraditi registraciju do kraja, izbacilo bi nešto oko cookiesa. Tako da se iskorištava moja dobrota, s obzirom da sam jedini sa "starim" accountom

Ne želimo biti anonimci ili u bilo kakvim konkurentskim vodama s Jabučnjakom, došli smo predstaviti projekt i team koji stoji iza njega, kao i otvoriti vrata za bilo kakve suradnje.

Bivša ekipa koja je stajala iza MacKorisnika je, barem za sada, na pauzi. Ekipa ima svoje projekte i svog posla, tako da se nisu mogli fokusirati na ponovno podizanje portala i foruma, no zato smo mi uskočili, izdvojili novce, vrijeme i obavili dvije migracije (od kojih mi je još uvijek loše ), koje nisu gotove u potpunosti, ali barem su sajt i forum napokon na nogama.

Tvrtka se trenutno sastoji od kojih četvoro-petoro ljudi, od kojih nikoga direktno ne bih sada prozivao kao urednika, admina ili moderatora MacKorisnika, jer oni su "samo" pomogli pri migraciji i podizanju svega, a u ovom trenu svi funkcioniramo na nekoj jednakoj razini.

Primjerice, Goran Kordić i Mario Varlenić pomažu oko tehničkog djela, sajt, wordpress, forum, invision power suit, ali usput i oko objava na sajtu. Ante Gašpar, Ana Kljajić, Mateja Šop i Matija Torović pomažu s novim, ali i uređivanjem starih objava, oko čega ima još jako, jako puno posla. U ovom trenu nismo profile na sajtu sredili, tako da u većini slučajeva viđate jedan profil koji objavljuje sve članke. No i to budemo riješili.

A pored svega toga još imamo par frendova poduzetnika koji nam pomažu oko fanpagea i nekog konkretnog plana za forum, kao i Josipa Ricova, Alena Cvitka i dragu nam Performitu koje želimo nazad uključiti u team.

Radimo korak po korak, rekao bih čak "puzanje", još kojih pola godine, dok se sve ne poklopi, dok ne nađemo dedicirani team za MacKorisnik i krenemo konkretno s recenzijama i člancima

Za slučaj da još niste pogledali sve, slobodno se poslužite s linkovima:

Sajt: www.mackorisnik.com/
Forum: forum.mackorisnik.com/
FanPage: www.facebook.com/MacKorisnik
Kontakt za suradnju: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

S naše strane se veselimo projektu, budućim suradnjama i zajedničkim eventima
06.11.2016 | 11:11
Dobro nam došli!
Istina, JosipR nije neko vrijeme navraćao ovamo antagonizirati ostale članove , ali začudilo bi me da njegov account ne radi? A Performita se jučer javila na Vikalicu nakon dugo dugo vremena.
Kako god bilo, nisam još čuo da netko nije uspio napraviti korisnički account na Jabučnjaku. Jeste li se javili Ribi mailom? Ili Dpasaricu?
06.11.2016 | 11:23
Hvala na infu, konkurencija još nikome nije naškodila
06.11.2016 | 12:31
Pitao sam se sto je s mackorisnikom jer je mjesecima stranica stagnirala. Sretno u planiranom rebootu, ako netko ima probelam sa registracijom neka mi se javi mailom na riba na jabucnjak.hr
06.11.2016 | 13:03
Mackorisnik je bio gori od Hrelića! Ova pauza je nadam se počistila članove koji su vrijeđali, varali i trolali forum.
06.11.2016 | 13:07
Moram pohvaliti ekipu na MKu za odlično napravljen reboot. Vjerujem da će kao i nekada MK biti ponovno još jedno mjesto okupljanja Apple usera. Jedino je bitno da se opet forum ne pretvori u čisti sales site preprodaje, ali sa aktivnim moderatorima sumljam da će to biti ovoga puta slučaj.

sretno!
06.11.2016 | 13:47
Oho... bas sam se pitao sto je s MK-om, bio je mjesecma zapusten i zao mi ga bilo gledati kako propada. Jedini aktivni dio je bio valjda Oglasnik Sretno dalje!

Btw, sto je s forumom? Izgleda kao HTML '96.
06.11.2016 | 18:23
Meni MK nije zao ni malo. Aktivno sam sudjelovao u radu foruma (uglavnom ios, apps i jailbreak tematike) od pojave ajfona ali sto se tamo dogadalo nema veze s mozgom. Migracija foruma na lose i jos losije; ignoriranje korisnika i prijedloga, rekalmiranje lopovskih servisa, brisanje tema i postova. Znam da je zacetnik stranice otplovio drugim vodama i zanemario MK, postenije bi bilo pokopati ga i bok. Ne znam kakva je situacija danas ali nekim clanovima koji su ga "pokusali" ozivjeti u par navrata; ne bih povjerio ni kuhanje caja a kamoli moderaciju icega
06.11.2016 | 18:35
pokusaj deseti?
sretno momci, bacio letimicno pogled na forum, pristojno izgleda.
doduse mislim da je apple fan baza koja bi sudjelovala na iskljucivo apple orijentiranim forumima manja nego sto je nekada bila (i manje nabrijana svakako), sto je na prvi pogled cudno posto se danas njihovi proizvodi nalaze u 50% kucanstva vlajda, ali bas ta masovnost je skinula onu underground vibru koja je katalizator za ovakve forume.
nekada si na genericnim IT forumima bio cudak ako si otvarao apple temu, danas na bug forumu iphone teme nakupe doslovno par tisuca komentara, isto kao i teme o nekim drugim proizvodjacima. takva ekipa nema potrebe za zasebnim forumima kao sto nemaju zelje za samsung ili android forumima.
sad ici dijeliti ovu malu bazu korisnika, ne znam koliko ima smisla, osim ako su politike urednistva nepomirljive pa eto, zeli se isfurati nesto novo, mozda vise iphone orijentirano... pa zasto ne, drzim palceve.

osobno, da sam svjeze postao apple korisnik, tesko da bi se regao na neki specijalizirani forum. dozivio bi iphone kao sto sam dozivio nekakvu nokiju prije 10 godina i nisam imao potrebe traziti nokia forume.

ovaj forum mi je drag radi ekipe i zadovoljava moje potrebe, ali vama sretno.

i da, nista od toga ako vam josipR ne bude centralna firuga projekta!
06.11.2016 | 19:58
Bez Joze nema ni epla a kamoli foruma Sjetih se dobrih starih vremena i jedne zgode kad nas je pocastio ekskluzivnim insajderskim informacijama susjedove tetke malog koji je bio u USA na faxu i stanovao sa braticem cija je ujna bila Jobsova..........

JozoMafijozo, neprocjenjivo
06.11.2016 | 23:03
07.11.2016 | 07:14
zabac kaže:
Mackorisnik je bio gori od Hrelića! Ova pauza je nadam se počistila članove koji su vrijeđali, varali i trolali forum.


rak21 kaže:
Meni MK nije zao ni malo. Aktivno sam sudjelovao u radu foruma (uglavnom ios, apps i jailbreak tematike) od pojave ajfona ali sto se tamo dogadalo nema veze s mozgom. Migracija foruma na lose i jos losije; ignoriranje korisnika i prijedloga, rekalmiranje lopovskih servisa, brisanje tema i postova. Znam da je zacetnik stranice otplovio drugim vodama i zanemario MK, postenije bi bilo pokopati ga i bok. Ne znam kakva je situacija danas ali nekim clanovima koji su ga "pokusali" ozivjeti u par navrata; ne bih povjerio ni kuhanje caja a kamoli moderaciju icega


Čišćenje je još uvijek u toku, no dobar dio je riješen. Ono ćega nam je svima žao jest starijih članova koji su po broju postova i threadova očito uložili jako puno vremena, a otišli iz xy razloga i prepirka. Dobar dio vremena smo prošli u čitanju kategorija koje su vidljive isključivo moderatorima i ima svega. Određeni postovi od strane MoschuSa i drugih kvalitetnijih članova su pomalo demotivirali novu ekipu, ali srećom smo svi upoznati sa st(r)anjem, MacKorisnik je na 0 posjetitelja i trebat će jako puno rada da se išta na njemu pokrene. No, tu smo, imamo vremena i imamo nešto budgeta, riješit će se.

^SuperUnknown^ kaže:
Oho... bas sam se pitao sto je s MK-om, bio je mjesecma zapusten i zao mi ga bilo gledati kako propada. Jedini aktivni dio je bio valjda Oglasnik Sretno dalje!

Btw, sto je s forumom? Izgleda kao HTML '96.


Hvala na lijepim željama SU, ovo što na forumu vidiš je inicijalna Invision Power tema, ta ekipa je s tehničke strane odlična, do sada nisam vidio bolji forum, no s poslovne traže pare za svaku sitnicu Uglavnom, konkretna tema dolazi u sljedećem updateu za tjedan dana. Bit će kul.

kinsif kaže:
pokusaj deseti?
sretno momci, bacio letimicno pogled na forum, pristojno izgleda.
doduse mislim da je apple fan baza koja bi sudjelovala na iskljucivo apple orijentiranim forumima manja nego sto je nekada bila (i manje nabrijana svakako), sto je na prvi pogled cudno posto se danas njihovi proizvodi nalaze u 50% kucanstva vlajda, ali bas ta masovnost je skinula onu underground vibru koja je katalizator za ovakve forume.
nekada si na genericnim IT forumima bio cudak ako si otvarao apple temu, danas na bug forumu iphone teme nakupe doslovno par tisuca komentara, isto kao i teme o nekim drugim proizvodjacima. takva ekipa nema potrebe za zasebnim forumima kao sto nemaju zelje za samsung ili android forumima.
sad ici dijeliti ovu malu bazu korisnika, ne znam koliko ima smisla, osim ako su politike urednistva nepomirljive pa eto, zeli se isfurati nesto novo, mozda vise iphone orijentirano... pa zasto ne, drzim palceve.

osobno, da sam svjeze postao apple korisnik, tesko da bi se regao na neki specijalizirani forum. dozivio bi iphone kao sto sam dozivio nekakvu nokiju prije 10 godina i nisam imao potrebe traziti nokia forume.

ovaj forum mi je drag radi ekipe i zadovoljava moje potrebe, ali vama sretno.

i da, nista od toga ako vam josipR ne bude centralna firuga projekta!


Jabučnjak je Jabučnjak, tu nema rasprave - s ostalime se ne slažem, ali te razumijem. Baš smo prije koji dan imali raspravu kako se dobar dio nove generacije prebacio na Discord, ali ja i dalje mislim da su forumi neki temelj.


rak21 kaže:
Bez Joze nema ni epla a kamoli foruma Sjetih se dobrih starih vremena i jedne zgode kad nas je pocastio ekskluzivnim insajderskim informacijama susjedove tetke malog koji je bio u USA na faxu i stanovao sa braticem cija je ujna bila Jobsova..........

JozoMafijozo, neprocjenjivo


Joj... Vjerujem da će bit nove ekipe sličnog profila )
07.11.2016 | 15:58
SyZyGy kaže:
Hvala na lijepim željama SU, ovo što na forumu vidiš je inicijalna Invision Power tema, ta ekipa je s tehničke strane odlična, do sada nisam vidio bolji forum, no s poslovne traže pare za svaku sitnicu Uglavnom, konkretna tema dolazi u sljedećem updateu za tjedan dana. Bit će kul.


Ma bas je bilo ono, bez ikakvog stylinga, goli HTML, defaultni font. Vidim da je sad kak treba, valjda sam uletio u nekom nezgodnom trenutku
07.11.2016 | 22:33
Eto, koliko vidim ubačen si u plan s tom HTML forom
forum.mackorisnik.com/index.php?/topic/1...tvorene-do-13112017/
08.11.2016 | 07:26
Vidim da ste i stare članove pobrisali! ;(
08.11.2016 | 08:14
To je valjda odmazda za to što se oni nisu uspjeli registrirati na Jabučnjak!

SyZyGy kaže:
Eto, koliko vidim ubačen si u plan s tom HTML forom
forum.mackorisnik.com/index.php?/topic/1...tvorene-do-13112017/


ScreenShot2016-11-08at08.13.12.png


08.11.2016 | 15:03
Prebačeni su svi članovi osim onih pod kategorijom "Ban", znači svi banani članovi nisu uključeni. A sad, ako su bivše kolege odradili par nepotrebnih banova, na to nažalost ne može nitko od nove ekipe utjecat niti preuzeti krivicu :/.
08.11.2016 | 16:09
IPB je dobar izbor.
08.11.2016 | 16:20
Svaki put kada otvorim druge forume nanovo se iznenadim preglednoscu i jednostavnoscu jabucnjaka
08.11.2016 | 18:08
Ja se ne mogu ulogirati.
Nick je bio @zabac, ali ne znam koju sam e-mail adresu pridružio računu.
08.11.2016 | 21:00
Ja sigurno nisam imao BAN! Ali sad ga vi imate od mene!
09.11.2016 | 11:15
@CooL, još jednom, nitko van kategorije Ban nije pobrisan. Ako nisi dobio ban, onda vjerojatno koristiš krive log in podatke Sad mi se Mario javio da je tvoj Account i dalje aktivan, očito nisi koristio dobre log in podatke, mail ti započinje s bignjato. Tu si:
forum.mackorisnik.com/index.php?/profile/951-cool/

@Zabac, jel ovaj: forum.mackorisnik.com/index.php?/profile/1906-zabac/
Ako da, koristio si mail.com kao platformu, ako imas jos problema slobodno javi.


p.s. @Riba i ekipa, nemojte zamjerit bumpanje threada
09.11.2016 | 16:11
Probao, veli daje korisnicki racun zakljucan i neka probam za 15 minuta.
U to vrijeme sam imao mail adresu @gmail.com, @zg.t-com.hr koja ne radi jer je ugasena, a mailovi @mac.com, @me.com, @icloud.com i @hotmail.com su aktivni ali ih ne prepoznaje.
09.11.2016 | 18:02
Idemo riješiti to preko PM-a, upravo ti sve resetao
09.11.2016 | 21:23
Ista stvar i kod mene imam spremljene login podatke i sigurno nisu krivi!
09.11.2016 | 21:47
Evo uspio sam išao sam na promjenu passworda
10.11.2016 | 02:44
Ni meni nije prihvacao sejvani password. Morao sam resetirati preko maila i sad radi
10.11.2016 | 06:16
Lozinke se nažalost nisu mogle migrirati na novu platformu, a sad vidim da sam u uvodnom postu izostavio da morate lupit reset. Izdvojeno je na forumu i portalu, ali tu zaboravio - moj bed :/

I s obzirom da je prošlo jako puno godina od inicijalne registracije nekih, slobodno me pingajte ako niste sigurni za mail.
10.11.2016 | 10:04
Mogu reći da ovo sad izgleda skroz ok ! Na šta je ličilo nakon odlaska Tonija uff.
11.11.2016 | 21:07
Zašto ne radi na Tapatalk-u? Javi Home Error i prikaže WEB verziju i da mi ulogirati, ali ne pamto postavke.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 37 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO