bavite li se sportom, rekreacijom.....
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

bavite li se sportom, rekreacijom.....


29.01.2014 | 18:22
dali jabucari samo sjede pred kompom ili tu i tamo su fizicki aktivni

ja prilicno vozim MTB bicikl, trcim i planinarim tu i tamo. redovito vjezbam kod kuce YAYOG ( tj body weight vjezbe ), ima i ipad/iphone aplikacija!
i najveci porok mi je skijanje, nije svaka sezona ista ali proslu nisam zatvorio. cak sam i prosle godine ljetni godisnji proveo na gleceru ( Hintertux )
29.01.2014 | 18:30
Najviše se gibam zimi, jer tada treba ložiti ( 6-7 puta dnevno ), a drvarnica i peć su u podrumu dok sam ja u potkrovlju. Sve u svemu sve sam svjesniji da previše sjedim, a apsolutno premalo se fizički samoodržavam.
Odlična tema btw. bar će me malo postrehnut na gibanje
29.01.2014 | 19:00
Skijanje svake zime. Tenis ljeto. Brdasca rekreativno.
Bracne duznosti se racunaju ili ne?
29.01.2014 | 19:06
hm bracne.... nisam siguran. ali za vanbracne dvostruki bodovi !
29.01.2014 | 19:56
Tenis kad mu je sezona... Zimi skupljam suvišne naslage koje onda po ljeti bezuspješno pokušavam izgubiti...
29.01.2014 | 21:42
Inaće se "bračnim i vanbračnim" aktivnostima i ne izgubi puno kalorija, ali ako se skinu prvo gaće, a onda hlaće, e tada se dosta izgubi. Trebalo bi prakticirati. LOL
29.01.2014 | 22:10
Vožnja biciklom, a pravi sport imam na poslu gdje se dosta gibam i radim u svakakvim položajima. Moj posao je ručni rad, a izgleda da će još dugo tako ostati u toj branši
29.01.2014 | 23:10
Korsitim gradski bicikl praktički uvijek, prošle godine sam prvi put u životu ušao u teretanu! Izdržao sam dva mjeseca, poslije je se ta teretana zatvorila. Malo poslije išao sam mjesec dana na korektivnu gimnastiku i to je prava stvar, ozbiljno. Prorade ti mišići za koje nisam ni znao da postoje. Sada uglavnom doma osnovne vježbe radim, imam jedan uteg od 15 kg, i to je to
29.01.2014 | 23:14
Plivam i ronim ljeti. Sobni bicikl uglavnom služi za vješanje stvari po njemu.
29.01.2014 | 23:27
Kad je moguce biciklom na posao, cca. 12-13 km dnevno. Sve rjeđe stignem na planinarenje, ali prije godinu i pol sam krenuo na aikido i odusevio se. Trenutno je pauza zbog bebe, ali za koji mjesec sam nazad u dojo...
29.01.2014 | 23:57
Biciklo ljeti.
30.01.2014 | 00:39
Od 9. mj prosle godine Idem 3 puta na tjedan u fitness centar po sat vremena kombinacija aerobnih vjezbi i sprave kao u teretani, TRX. Osjecam se fantasticno. Preko ljeta vozim bicikl 2-3 puta tjedno po 2 sata (napravim 20-30 km svaki put). Prosle godine biciklom sam presao cca 1500km. Sve do prije nekoliko godina za takvo sto nisam imao vremena jer sam po 10-14 sati sjedio za kompom. Nakon vise od 20 godina rada na takav nacin, shvatis da nije sve u poslu i da ima nesto u zdravlju.
30.01.2014 | 01:19
trcim. u fazama doduse, recimo 3, 4 mjeseca intenzivnije, pa se 2 mjeseca svercam, ali sve u svemu vec par godina tako guram pa dobro!
ne radim neke velike kilometraze, iako mi je zelja savladati barem jedan polu maraton.
max duzina za sad mi je 17km, a inace trcim po 10 (kada sam u ritmu), brzina 6 min/km. skoro uvijek po gradu nakon 22h kada se promet malo razrijedi.
u biti dosadan sam trkac jer ne mijenjam nista, svaki graf trcanja mi izgleda isto ali eto za sad mi tako pase pa se toga drzim.

za pracenje sam prije koristio runkeeper aplikaciju za iphone, sada suunto ambit sat.

uglavnom svakome preporucam trcanje (u skladu sa zdravljem koljena, srca i sl. ofkors). nije bitna duzina nego dostizanje svog trenutnog maksimuma. bilo to 50 km ili 500 m, svejedno!
ima taj neki adrenalin sto te pukne nakon treninga i ti vrati sa debelim kamatama svu muku.
dobro je to sto se napredak na poceku, uz redovito trcanje, brzo vidi, pa je ta pozitivna povratna informacija dodatna motivacija.
30.01.2014 | 05:03
Ja idem u Gym prilicno (ne)redevito

Sada sam u fazi da se pripremam za CrossFit. To je fizicki i mentalno jako zahtjevno, pa ne mozes bas tek tako iz ureda utrcati u crossfit teretanu pun samopouzdanja, a da ne riskiras neke povrede.
30.01.2014 | 09:18
Vidim, ima tu aktivnih sportasa
Moja prica je takva da kombiniram trening utezima i vlastitim tijelom pa poslije toga ubacim aerobno ( traka, bicikl, orbitrek.. ) tu i tamo trx i rastezanje nakon, ako se uz to jos pridrzim donekle ne konzumiranja ugljikohidrata poslije 17h posao napreduje brzo.
30.01.2014 | 10:31
Bavim se mačevanjem, no ne fency moderno mačevanje već hard core mačevanje, odnosno srednjovjekovno mačevanje, njemačka umjetnost. Također se bavim aikidom i kenjutsuom.
30.01.2014 | 10:39
trenutno nista, ali inace biciklom na posao, sve dok temperature nisu u minusu, dakle skoro cijelu godinu, dnevno 20km.
Nekad joging, teretana, stolni tenis, pa badminton... sve rekreativno ali intenzivno. Sad vec duze vrijeme nista, samo bajk...
30.01.2014 | 11:54
Teretana, vježbam isključivo slobodnim utezima. I streličarstvo
30.01.2014 | 12:15
Svakodnevno odlazim biciklom na posao, cca 10 tak km, bez obzira na vremenske prilike.
Trcanje jednom do dvaputa tjedno zimi, par puta tjedno ostala godisnja doba.
Planinarenje (uspon do Puntijarke - planinarski dom na sljemenu) svaki vikend ili subota ili nedelja cijele godine.
Joga jednom do dva puta tjedno, ovisno o trcanju.
E da i nogomet petkom
Tu i tamo umacim neku voznju MTBom na Sljeme ili u okolicu Zagreba

i to je to, mozda ubacim jos neku aktivnost :-D

Volim se kretati
30.01.2014 | 12:54
ljeti bajk, prije pingač. sad ništa, ljen sam za popizdit. svaka čast dečki
30.01.2014 | 15:52
Puno trčanja. Ponekad s iPhone-om kad mi se sluša neka muzika. Aplikacije ne koristim jer sam fan Garminovih satova. Koristim forerunnere 405 i 610. Vjerojatno bi ovu 405 zamijenio s nekim novijim, primjerice 620. A možda se pojavi i iWatch, pa ... možda
30.01.2014 | 15:55
zabac kaže:
Inaće se "bračnim i vanbračnim" aktivnostima i ne izgubi puno kalorija, ali ako se skinu prvo gaće, a onda hlaće, e tada se dosta izgubi. Trebalo bi prakticirati. LOL


Nema bodova ako u dužnostima samo ležiš.
30.01.2014 | 15:56
cariblanco kaže:
Moj posao je ručni rad, a izgleda da će još dugo tako ostati u toj branši


S obzirom kako je tema skrenula na bračne dužnosti, nalazim tvoj post jaaaako zabavnim
30.01.2014 | 15:57
BigMac kaže:
Korsitim gradski bicikl praktički uvijek, prošle godine sam prvi put u životu ušao u teretanu! Izdržao sam dva mjeseca, poslije je se ta teretana zatvorila. Malo poslije išao sam mjesec dana na korektivnu gimnastiku i to je prava stvar, ozbiljno. Prorade ti mišići za koje nisam ni znao da postoje. Sada uglavnom doma osnovne vježbe radim, imam jedan uteg od 15 kg, i to je to


Samo nemoj prestati ići na tu gimnastiku, da se i oni ne zatvore. Čuvaj HR ekonomiju i poslove
30.01.2014 | 15:58
smayoo kaže:
Plivam i ronim ljeti. Sobni bicikl uglavnom služi za vješanje stvari po njemu.


Znači mjesec dana vježbe, pa 11 mjeseci zimskog sna? A ovo s vješanjem odjeće moram komentirati, tako je i kod mene doma i kod svakoga kod koga odem, te sprave su dušu dale za tu namjenu...
30.01.2014 | 16:00
florijan kaže:
ljeti bajk, prije pingač. sad ništa, ljen sam za popizdit. svaka čast dečki


Tako i kod mene, ali nije samo lijenost, ili posao ili deca, a tek onda lijenost. Nema više ni pingača srijedom, ni košarke petkom, ni nogometa kad bi upao. Bicikl mi služi kao ukras na zidu. A vaga sve veće brojke pokazuje
30.01.2014 | 16:40
stvarno neznam nikoga tko posjeduje sobni bicikl i koristi ga!
e da, imam jos tzv trenazer tj nazovimo to valjke sa podesavanjem opterecenja i u njih se uglavi bicikl sa naravno zadnjim kotacem. zimi znam i tako cesto pedalirati, kako je osjecaj sjedenja kao na pravome biciklu izdrzim po 30-45min, katkada i sat vremena....
napravio sam neki "nosac" za ipad pa usput gledam nesto za razbibrigu
30.01.2014 | 17:03
Uz sve obaveze koje imam( obitelj, djeca, posao, kuca) stignem jos uvijek odvojiti 4 puta tjedno da odem u dvoranu. Tesko mi je zamislit zivot bez treninga. Uz to sto je ispusni ventil, uradio sam nesto dobro za svoje tijelo i duh.
Poanta je: sve se moze kad se hoce, samo covjek treba imati volju!
30.01.2014 | 18:59
smayoo kaže:
Plivam i ronim ljeti. Sobni bicikl uglavnom služi za vješanje stvari po njemu.
Meni sobni bicikl i tzv. Fitness flyer doslovno sluze za susenje sportske opreme kad se vratim sa vjezbanja. Jako se je tesko motivirati voziti bicikl u sobi vise od 20-30 min. Strasno je dosadno i monotono, tako da od tih kucnih sprava uglavnom nema neke koristi, to je bacen novac. Stvarno su rijetki oni koji sobne sprave zaista koriste.
30.01.2014 | 19:17
Vanjuška kaže:
cariblanco kaže:
Moj posao je ručni rad, a izgleda da će još dugo tako ostati u toj branši


S obzirom kako je tema skrenula na bračne dužnosti, nalazim tvoj post jaaaako zabavnim


LOL Drago mi je da ti smayoo nije ubio smisao za humor
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO