Zanimljiva zapažanja o Swiftu i Xcodeu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zanimljiva zapažanja o Swiftu i Xcodeu


10.02.2017 | 22:36
Jedan od najboljih programera i sistem analitičara među svima koje znam nedavno se prihvatio izrade jedne specifične iOS aplikacije. Evo njegovih komentara na samo razvojno okruženje i jezik:

Ok je ali je dosta bugovit xcode, zna se srušiti bezveze. Dosta toga je skroz amaterski odrađeno. Premda je swift 3, još uvijek je teško se maknuti od objective-c. Uglavnom, nisam prezadovoljan.


i, na pitanje smijem li ovdje objaviti njegove komentare:

Slobodno! Lako im i demonstriram rušenje... Za raditi ui je kul. Ali visual studio mu je stariji brat s rektorovom nagradom za studiranje na fer-u, tata i mama. Neusporedivo...


Zanima me što iskusniji Xcode / Swift / Obj-C programeri imaju za reći na ovo?
11.02.2017 | 05:51
@Smayoo - nisam programer, i nemam blage veze o tome - ali kako pratim  kao i svi na ovom forumu, vjerujem da je Swift namijenjen široj populaciji koja nije nužno naučena na programiranje kako spada.
Iskreno, nisam niti siguran što bi bilo "kako spada" što se obuke programera tiče.
Da li diploma s FER-a, FOI-a i sličnih fakulteta sa studijima informatike ovdje ili u inozemstvu, nekog stručnog tečaja, ili osoba može biti samouka - doista ne znam.
Zato čisto iz aspekta šire slike filozofije Apple-a tijekom vladavine Tima Cooka - držim da je asortiman - što hardwareski, što softwareski - namijenjen širokim masama - po definiciji - ljudima svih sorti, dobi, stupnja i polja obrazovanja...
Možda griješim, ali eto - podsjetio si me na bezbrojne postove kolega s Jabučnjaka o padu kvalitete Apertura, iPhoto-a, danas Photosa, te Numbersa, Pagesa i sličnih Appleovih produktivnih programa...
11.02.2017 | 10:32
Smayo kakav god njegov odgovor bio, puka cinjenica je da nema alternative
11.02.2017 | 10:55
Oba komentara su na mjestu. Ali zanima me da li ljudi koji dulje vrijeme programiraju za iOS imaju slično ili oprečno mišljenje.
12.02.2017 | 11:55
Isto mišljenje imam ja i svi iOS programeri što ih znam.
Kad sam tek počeo raditi u xcode-u prva stvar koju sam učio su bugovi xcode-a.

Get used to it...

Paralelno radim na Android i web aplikacijama (Android studio i WebStorm/Intellij) i mogu reći da mi je to kao godišnji odmor naprema xcode-u.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 13 sati
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO