Pomoću bilo kojeg ekstrenog dvd drive-a napravi kopiju instalacijskog dvd-a na usb stick(8gb) pomoću disk utility-a; restore opcijom, source instalacijski dvd - destination usb.
a kako se na dvd sprži instalacijska verzija? imam na kompu .dmg fajl Snow Leoparda i trebao bih ga spržiti, ali ne znam na koji točno način da radi kao instal. disk. jel to isto preko disk utilityja ili može i s toastom?
Ne kuzim zasto bi przio DMG na DVD samo da ga opet restoras na USB stick. Restoraj taj DMG direkt na stick i to provjereno radi. Na Googleu imas mali milijun tutoriala kako to napraviti
Ako covjek nema stik od 8 giga, a ne radi mu prziona, nek si napravi particiju na disku, .dmg stavi na nj, i kad boota komp, boota ste particije na kojoj ce biti instalacija.
Ja imam problem, ne želi mi instalirati novi sistem, leoparda, napiše da nemože instalirati sistem na to računalo, povrh svega neznam niti kako izvaditi van DVD na kojem je sistem, sve je orginalan software
Je li sistem retail verzija (koja se instalira na bilo koji stroj) ili neki koji je isporučen sa nekim drugim strojem (a ne tvojim?). Medij izbaciš tako da držiš tioku miša ili trackapada kod restarta.
drpongrac23: Preko 30 god. vjerni Apple korisnik - sada je vrijeme da zahvalim svima, ali Apple u mojim očima više nije što je nekad bio.
drpongrac23: Ovaj novi MacOS - bye, bye Apple!!! Ćesme od svega!
drpongrac23: PC za 400 EUR iz Pevexa žvače taj prastari MacPro za gablec
drpongrac23: U PC svijetu je DDR5 RAM polako standard - o čemu vi pričate?!?
BigMac: i ja kažem, prvo bolja pasta, nego zadnji put, i nižaa temperatura, očito prvi put nisam dobro stegao hladnjake, pa su procesori radili na nižem taktu
BigMac: Promjenio pastu na starom mac pro, osvježenje ....
smayoo: plus je sigurno problematičan, ali nije jedini
dpasaric: Više sam zaboravio koji su sve znakovi u pitanju, ali u tome je stvar.
dpasaric: I meni se često dogodi na nešto napišem i samo PUF!
dpasaric: Jura, na Vikalici se "progutaju" neki komentari jer postoje neki karakteri koje modul Vikalice ne podnosi i onda to sve samo ode u crnu rupu!
Bertone: Rekao sam ti da je kvaliteta izrade loša, ali sam CPU je brži od CPU-a iz MBP 2014/2015,... stavi na njega LinuxMint pa ćeš vidjeti da nije spor
Air: Moj MBP 2014 je ferari / Bentley za usporedbu...
Air: Moj utisaK da sam ga platio 100-150 eura plakao bi što nisam dao još 150 za MBP 2014 - 2016 godište.
Air: Samo da javim, na kraju sam dobio laptop od frenda. Nije htio čuti za nikakve pare. Skro smo se posvađali ali eto pametniji popušta
hal9000: Steve Jobs, vrati se! Sve ti je oprošteno! [link]