Screenshot cjelokupnog sadržaja prozora
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Screenshot cjelokupnog sadržaja prozora


17.07.2011 | 15:59
Recimo da imam podosta teksta koji ne stane cijeli u prozor Textmate na ekranu tj. treba scrollat da bi se cijeli pročitao. Postoji li neki način kako bi se mogao napraviti screenshot tog prozora ali da se potom ne treba scrollat već da se dobije slika koja sadrži cjelokupni tekst?
17.07.2011 | 16:09
Hmmm, shift+cmnd+4 snima prozor koji ti odrediš, a shift+cmnd+3 snima kompletan ekran. E sad, ako ti cijeli tekst ne stane u ekran, onda ga nemreš niti snimit u komadu.
No, pada mi na pamet nekaj drugo: probaj doks ići printati (prije toga podesi veličinu fonta i prored da ti sve stane na jedan A4), ali kad ti se otvori print dijalog, onda odaberi PDF pa onda možda kasnije s malo igre s veličinom (koji postotak odabereš) uspiješ sve dobiti na jednoj strani?
17.07.2011 | 19:21
a probat ću kemijat tako. tnx
17.07.2011 | 19:46
To što tebi treba je feature kojeg ima IrfanView na windowsima. Ako ne uspiješ drugačije, digni windoze pa odradi to tako.
17.07.2011 | 20:41
Znaš li kako se točno zove taj feature pa da probam proguglat jel u međuvremenu nešto izašlo za Maca?
17.07.2011 | 20:45
Object capture with auto scroll. Ja ga obično koristim za snimanje web stranice koja se "odupire" vjerodostojnom printanju u PDF.
17.07.2011 | 21:07
Ja obično skinem dva ili tri screen shota i spojim ih u nekom programu.
17.07.2011 | 21:08
derailer.org/paparazzi/ to radi sa web stranicama.
ako kojim slučajem trebaš ss nekog formata koji safari čita (.txt, .log...) - dregni fajl u safari, kopiraj adresu i pejstaj u paparazzi...
18.07.2011 | 00:10
Sunrise web browser to lijepo radi na webu, pa uvijek možeš c&p u njega, pa onda napraviti screenshot, a druga opcija je skinuti neki pro-screen-capturer, ima jedan koji skida cijeli desktop u PSD file s layerima, znači radi snap i skrivenih prozora, zaboravio sam mu ime, ali probao sam ga prije par godina i super je radilo...
18.07.2011 | 00:17
LittleSnaper.app - mislim da bi moglo biti od pomoci...
18.07.2011 | 13:38
Koristim Goggle chrome i imam instaliran extension "Screen Capture (by Google)", super radi, ima sve šta treba, samo ne sprema file u psd.
18.07.2011 | 14:25
dpasaric kaže:
Sunrise web browser to lijepo radi na webu, pa uvijek možeš c&p u njega, pa onda napraviti screenshot, a druga opcija je skinuti neki pro-screen-capturer, ima jedan koji skida cijeli desktop u PSD file s layerima, znači radi snap i skrivenih prozora, zaboravio sam mu ime, ali probao sam ga prije par godina i super je radilo...

layersapp.com/
18.07.2011 | 18:14
može i tako da otvoriš tekst u firefoxu i onda sa "screengrab" plug-inom sejvaš stranicu kao png (jpg, whatever). sejva ti cijeli content. radi provjereno. koristim to vrlo često.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 35 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO