kopiranje fajli na drugu unix masinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kopiranje fajli na drugu unix masinu


23.11.2004 | 19:44
slicno iritantna stvar kao kod k*arta.

naime X mi se "nesto mnogo pravi pametan" kod kopiranja fajli sa dugim imenima. iste fajle bez beda prolaze sa OS9, bez beda prolaze iz Windoza, bez beda ih server (linux server) vidi, bez beda ih vidi unix masina do koje fajle trebaju stici (nakon sto stignu jednim od tih puteva). samo se X pravi pametan i ne zeli kopirati fajle jer kao imaju predugo ime. problem je u tome sto sjedim i radim za tim strojem i lagano mi je bedasto svaki cas ustajati i ici kopirati file kod nekog drugog.
posebno je sranje kada takva fajla dolazi na CDu (90% slucajeva) nakojem jelte ne mozes raditi rename, pa onda kopiraj na glupi desk, radi rename i kopiraj fajlu dalje. idiotski.

danas mi se jos desi ona stvar koja nervira k*arta, naime nemam permissions iz bogznakojeg razloga. to se inace desi sa, recimo, jednim od 50 CDova. dakle iskopiraj fajlu glupom sistemu na desk, napravi rename.. uf, ne reagira na spori dvoklik za rename, ok idi vidi permissions, aha postavi se na read&write... hm opet nece... locked nije.. sve je ok, rename ne radi... grrr

na kraju izbacim CD van, odem za Windoze i pomislim kuda mi je otislo deset minuta izgubljenog vremena.

ima li neki (da ne kazem "hack" jer ce neki ovdje odmah podivljati), ali neki zaobilazni put kojim bih sistemu rekao sljedece: "ne, hvala, ZNAM da te fajle mogu vidjeti na odredisnom disku pa te molim okani se svojih pametovanja i iskopiraj mi prokleti file, hvala lijepa"? stvarno bi mi masu dobro doslo i bio bih masu zahvalan kad bi se to moglo zaobici. (trebam li reci da mi zbog OSXovog filozofiranja - poso trpi?)

HVALA!
hvala!
fala!
la
23.11.2004 | 19:46
izostavio sam vazan detalj:
messagebox koji obavjestava o "problematicnom" dugom imenu ima gumbe STOP i CONTINUE. continue ima istu ulogu kao i stop, dakle ne iskopira nista. zakon
24.11.2004 | 23:58
"fajle"
25.11.2004 | 00:29
Upravljanje imenima datoteka, rad nad stotinama datoteka odjednom te cjelokupan management fajl sustava pof Macom (citaj, Finder) je katastrofa ziva za imalo intenzivniju i inteligentniju uporabu i management sustava. Citaj: preimenovanje par stotina datoteka po pametnom kljucu, kopiranje "imena fajlova" iz jednog mjesta na drugo mjesto, automatsko izbacivanje problematicnih slova i znakova zbog obliznjeg Windows okruzja, i sl.

Ne kazem da je i neka druga platforma ista bolja, no Mac definitivno vapije za nekim rjesenjem. Sistemski Applescript meniji za neke osnovne zadace na fajlovima? Sporo i ubitacno.

Uh, ovih cu dana traziti neko rjesenje, nekakvu brzu aplikaciju za inteligentni file management. Ako netko nesto vec zna i ima, neka bude dobar i javi. Hvala!
25.11.2004 | 15:49
Automator?
29.11.2004 | 02:54
..
29.11.2004 | 02:55
Uh ..
29.11.2004 | 02:55
NIsam imao puno vremena, ali sam naletio na nekoliko malih programa, k tomu i besplatnih:

R-Name3

File Wrangler

Renamer4Mac

Mozda nekom pomogne.
29.11.2004 | 16:51
Uh, ovih cu dana traziti neko rjesenje, nekakvu brzu aplikaciju za inteligentni file management. Ako netko nesto vec zna i ima, neka bude dobar i javi. Hvala!

Terminal.app
01.12.2004 | 17:17
Terminal.app

lli DOS prompt. Ajmo nazad u osamdesete i cekat da Apple izmisli upotrebljivo graficko korisnicko sucelje.
01.12.2004 | 17:42
Terminal je i dalje najbrzi i najfleksibilniji nacin manipuliranja fileovima svidjelo se to tebi ili ne.
14.12.2004 | 13:20
oh, mozda je brz ali defintvno nije user friendly a to je ono cime se Mac oduvijek ponosi. u vrijeme dok se na PC ju kuckalo DOS naredbe u promptu Macovi su bili vrlo ponosni na svoj GUI i s prezirom gledali na bilociju inkarnaciju bilokakvog prompta bilogdje. kako sad tumacit ovakav razvoj threada? back to DOS days? sada je prompt najednom bas guba a dok ga nije bilo onda je prompt (na PCju) bio nefunkcionalna i odvratna stvar kakvu imaju samo nazadni strojevi bez normalnog grafickog sucelja (sjecam se flejmova). sta cemo reci; da odjednom (od OSXa) imamo dvostruke kriterije, ili Mac zajednica nazaduje jer simaptizira nesto sto prije nije? hm

da se vratim problemu kojeg nitko nije pomogao rijesiti; jos uvijek se patim sa blentavim OSom koji ne zeli ikopirati fajlu sa duzim imenom na drugiu masnu makar ova to inace sasvim dobro podnosi kada se ista fajla iskopira sa OS9 ili Windoza.
dakle pomoci, vidim, nema. zalosno za OS.

takodjer, nekoliko puta sam pisao na Jabucnjaku o problemima na koje nailazim pod Xom, a pomoc se nasla jedino za pitanje kako pomocu tatstature otvoriti/zatvoriti CD tray. drugih rjesenja se nikad nije naslo (recimo gdje mi je nestao korisni windowshade), vjerojatno i zbog tih dvostrukih kriterija Macovaca koji "featurese" svojeg OSa uzimaju zdravo za gotovo i tvrde da je tako najbolje, dok "featurese" slicnog tipa na drugim OSovima nazivaju bugovima i budalastinama. na Macu su za budalastine Macovog OSa uvijek krivi hardver, user, server, drugi strojevi na mrezi, pa pretpostavljam da je za moj problem spomenut u prvom postu na kraju krivo sve navedeno, ali nikako OSX. ovo je sarkazam a ne moje mirenje sa "superioronoscu" takvog OSa.

usput, dobrim file managerom se pokazao i PathFinder, no nije uspio zaobici OSov feature sa dugim imenima. ah taj glupi linux server je svemu kriv... ;-/
14.12.2004 | 13:55
drugih rjesenja se nikad nije naslo (recimo gdje mi je nestao korisni windowshade), vjerojatno i zbog tih dvostrukih kriterija Macovaca koji "featurese" svojeg OSa uzimaju zdravo za gotovo i tvrde da je tako najbolje, dok "featurese" slicnog tipa ...

U redu, shvatili smo. Tko samo hvali Maca? Ja volim istaknuti gdje OS X i Mac ne stimaju kako treba, i cesto se zakacim s drugim kolegama u Jabucnjaku. Mac i OS X je nesavrsen, ali ipak bolji i ugodniji od onog sto daju drugi.
No pusti to -- problem o kojem govoris ipak je endemican. Svakodnevno prebacujem gigabajte podataka na mrezni hard disk pod Windowsima XP i sve uredno radi. Samo treba paziti na karaktere koji se kolju s Windows imenima datoteka (/, ?, * i sl.)
Takodjer i s Linuxom -- svaki dan u prijateljskim dijalozima, izmjenjujemo stotine datoteka tamo-amo i opet nikakvih problema.
Savjetujem svima da malo ugriju stolicu trazeci rjesenja po Internetu. Nije sve u OS X-u i njegovim musicama. Kolegi se nekidan rusio nov-novcat G5 dual i tomu je krivio OS X, dok je krivac bio on sam -- nije instalirao fontove kako valja, i nije pregledao ima li medju fontovima ostecenih, dupliranih, i sl. koji ruse aplikacije.
Ispitaj detalje - u kojim se uvjetima to javlja, koju verziju OS Xa imas, koja je verzija Linuxa na koju kopiras, kako na tom Linuxu stima Unicode .. OS 9 i Windoze, koji tebi rade, radikalno se razlikuju od OS X po tom pitanju, pa mi vec sve mirise na to da je kvaka upravo tu negdje -- u zapisu imena datoteka i njihovom "prijevodu" u kopiranju na drugu platformu.
14.12.2004 | 14:13
Bas me tjeras da pokusam biti koristan
Za pocetak, bitno pitanje, da li ti fileovi zapinju samo kod kopiranja na UNIX masinu (koju UNIX masinu?) te da li mozda puca pri vise od 31 znaka? Ako pokusas kopirati na Windowse?
Drugo, kako se spajas na taj server, tj. preko kojeg protokola ti fileovi putuju? Da li si pokusao sa FTP-om/scp-om?
Ako mozes ostaviti primjer imena jednog od fileova koji zapinje, tim bolje. Bas bih isprobao isto 'kod sebe' da nadjem u cemu je problem...ako je mozda kakav nebitni file, mozes li mi ga poslati na mail?

Sto se ostalih komentara tice, razumijem tvoju frustraciju. Macintosh je umro sa sistemom 9, to je istina. Ovo sto sada imamo je ispolirani BSD sistem, sto nosi puno prednosti, ali sa jednom zrtvom.
Pomalo je smijesno da se nakon citave halabuke oko Macintosh GUI-ja i sistema, Windowsa 3.1/9x/2000/... velikim 20-godisnjim zaokretom svi vracamo na sustav iz ranih sezdesetih. Zar zaista nisu mogli naci nesto bolje
  • troublemaker
  • Posjetitelj
15.12.2004 | 18:46
Pod OS X kopirati najcesce znaci koristiti SSH ili SFTP. Za to je IMHO najbolji programcic ovdje rsug.itd.umich.edu/software/fugu/. Naravno, Fugu je Open source (BSD licenca).
15.12.2004 | 22:31
...hmmm pa nemoj koristiti Finder za kopiranje fajli, .....ja sam na par mjesta stavio fink i instalirao KDE i radi se s njim kada stroj zjbv glede imena fajli, ....inace osobno bi to radio iz terminala, ....ali kad netko hoće GUI, ...eto mu ga, ....a i isti je ko na Linuxu.
16.12.2004 | 00:36
....hehe....a možda i 10.3.7 riješi problem:

...Filenames longer than 31 characters are no longer shortened when the file is saved on a server via Apple File Sharing. ...
16.12.2004 | 02:11
Bas je i meni to zapelo za oko:
"improved AFP support for saving documents with long file names"



Robin?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 36 minuta
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, m@xym, Maxxy, Riba, rusty, VanjusOS, Anonimci (446)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO