OSX 10.6 log in problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

OSX 10.6 log in problem


15.01.2011 | 22:36
Pozdrav,

Radi se o MacBook-u 2 god starom, instaliran je 10.6 i neznam dali je updatean na noviju verziju, jer nije radio, računalo nije moje nego sam ga dobio da vidim mogu li ikako pomoći, sa D.U. sam pregledao te popravio što je trebalo poraviti osim permisions jer se smrzne na kraju cca 1 min. Ok, dalje kad se pojavi prozor login-a (nema password i nije ga nikad ni bilo) pritiskom na log.... on krene da će učitati user account ali tu se vrača na početak. E sad mogu li ikako nešto napraviti iz konzole ili DVD preinstalacija, ovo drugo mi se čini surovo...

Mnogo hvala.
(sorry na Vikalici ali mi se žuri, nepitajte)
15.01.2011 | 22:41
Bootaj s install DVD-a, ali NE POKREĆI instalaciju OS-a, nego u meniju pronađi opciju za micanje passworda pa probaj tako.

Druga opcija je bootanje u safe modeu. Kod buđenja, drži SHIFT.

Iako, po ovom što si opisao, meni se čini da je hard neispravan. Ako ti zaglavi kod repair permissions, pokušaj napraviti repair disk (dok je bootan s install DVD-a).
15.01.2011 | 22:44
To sam prvo probao najprije SHIFT, ništa, pa password remove, ništa iako neznam zašto bi to radio ali neka nikad se nezna.
  • User
  • Posjetitelj
15.01.2011 | 22:51
A da probaš reinstall sistema (bez brisanja)?

Probaj i Apple Hardware Test podić i vidi jel ti on javlja kakve greške...
15.01.2011 | 22:58
Neznam ako je oštećen account profil, na koji ga način mogu zamijeniti ili pokrenuti root user preko konzole jer nisam dobar u command line-u, ispao sam iz štosa. Pa po cijenu user izgubi settingse aplikacija itd..itd..

Po procjeni hardware je ok. Do sad se nisam susreo sa ovakvim problemom, na svašta sam nailazio.
Eto Hvala
15.01.2011 | 23:52
Dakle, da se nadovežem na ono s Vikalice - odgovor bi zaista dobio pola sata ranije da si odmah pisao u Forum. To što ti nije bio od koristi je zato što ti je bilo teško napisati što si točno sve probao. Heto.

Ako je oštećen account profil *NAKON* što si napravio repair disk (ne repair permissions!) možeš probati izbrisati (preimenovati) određene .plist datoteke iz konzolnog moda (drži cmd+s kod buđenja). Ne znam što znači "ispao iz štosa". To je Unix command shell. Ili se snalaziš, ili ne. Ako se snalaziš, a ne prisjećaš se komandi i sintaksi, imaš uvijek man pages.

Treće, možeš taj stroj spojiti firewire kabelom na neki drugi Mac i probati ga bootati u Target modu (držiš T dok se budi) pa će ga drugi Mac vidjeti kao vanjski disk. Onda lijepo napraviš i backup podataka (cijeli disk ako možeš, ili barem ~ direktorij) i disk repair, itd. Nakon toga probaš pregaziti sve od nule. Ako nakon toga sve radi OK, probaj Migration Assistantom vratiti postavke s backupa.
16.01.2011 | 00:11
>Dakle, da se nadovežem na ono s Vikalice - odgovor bi zaista dobio pola >sata ranije da si odmah pisao u Forum. To što ti nije bio od koristi je >zato što ti je bilo teško napisati što si točno sve probao. Heto.

Istina Smayoo, medjutim radim nažalost još nekoliko stvari i još i ovaj kupus....

>Ne znam što znači "ispao iz štosa". To je Unix command shell. Ili se >snalaziš, ili ne. Ako se snalaziš, a ne prisjećaš se komandi i sintaksi, >imaš uvijek man pages.

To znači da sam pozaboravljao komande u unixu,jer sam primoran raditi već neko vrijeme na winu, a fala bogu google je dobar prijatelj.

>Treće, možeš taj stroj spojiti firewire kabelom na neki drugi Mac i >probati ga bootati u Target modu (držiš T dok se budi) pa će ga drugi Mac >vidjeti kao vanjski disk.

Da dosta sam s tim imao posla prije, samo sad nemam kabel, tek sutra možda... zato sam i na vikalicu išao ako je neko imao sličan problem, da bude nekakav odgovor.
tj. samo pod
a)...
b).... i
c).... ili reinstall

Mea Culpa zbog manjka informacija Vama.
16.01.2011 | 04:56
Dobro večer ili dobro jutro...

ako je riječ o accauntu ili profilu
probaj ovako riješiti kao na ovom videu...papa laku noć
16.01.2011 | 12:51
Je. Iako, moja je prognoza da će u ovom slučaju zapeti već na fsck
16.01.2011 | 20:46
Idem probati, ako ne, ide backup podataka, a ostalo se zna.

Pozdrav i hvala, budem javio.
16.01.2011 | 21:28
Ovako momci, puno hvala Gepardu za link, po kodu nakon /sbin/mount - uw / dobio bih da library ....sd..local, nažalost nisam zapisao tipa nije isti, stoga sam prešao na akciju 2 i to


mount - uw /
..... itd...

To su komande za Leoparda 10.5 a ne za Snow-a

za Snow je ovo dolje jedino.

rm /var/db/.AppleSetupdone

i onda kreće akcija za učitavanje novog accounta preko install datoteke.....
Inače vidim da je system 10.6.5 i to najvjerojatnije nije do kraja updatean, te "mislim" da se to dogodilo.
Makinja je 2 Ghz InteCore 2 Duo MacBook 14""


tako da krećem u repair bez ponovne instalacije

Hvala svima na izdašnoj pomoći
Smayoo don't be angry
16.01.2011 | 22:03
Naprotiv! Radujem se da problem nije ozbiljniji!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 55 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.84 Seconds

Provided by iJoomla SEO