Upgrade na Snow Leopard ili ne?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Upgrade na Snow Leopard ili ne?


20.08.2010 | 14:15
Ekipa,

u dilemi sam da li da uopce radim upgrade na SL, jer koliko ja to vidim, tu nema nekih posebnih novih stvari.

Iz Apple-a sami kazu da je to "only better Leopard".

Mene zanima koje su konkretne koristi koje korisnik dobije upgrejdom.

Nemojte mi zamjeriti ali nisam pratio tu scenu u zadnje vrijeme, ali koliko se mogu informirati, meni to vise izgleda kao Service Pack na Windowsima, nego kao punokrvni zaseban OS. Cak je i cijena smijesna za OS.

Volio bi da grijesim, pa vas molim da me prosvijetlite.

Meni Leopard radi savrseno, pa ne bi volio pokvariti to iskustvo upgredmom na nesto losije, jer sam naletio na puno postova gdje su ljudi imali problema (gubitak podataka, spor i trzav rad, problemi sa printerima i sl.)


Hvala unaprijed svima.
20.08.2010 | 14:34
Onda ga ostavi. Ja sam stavio SL i do 10.6.2 je bio dobar. Nakon apdejta na 10.6.3 počeo mi se zamrzavati sistem bez pravila. Dan dva mir (rjeđe) te svakodnevno zamrzavanje po više puta. Pomagalo je samo o gašenje sa gumbom i ponovno paljenje. Samo to nije svima i osim živaca ništa drugo ne strada. Vratio sam se na 10.6.2 i ne dižem ga i sad je OK. Možeš probati jer nije opasno, osim za živce. Šanse za zamrzavanjem su male, ali eto ja sam bio taj "sretnik". To je sve a odluka je tvoja ! Bok !
20.08.2010 | 18:26
Meni je do 10.6.1. svjetlina monitora bila 80% jača, a nakon toga moram pojačat do kraja da bi mi svijetlio kao što je prije svijetlio na 2 crtice.

Ostalo sve okej.
  • campo
  • Posjetitelj
20.08.2010 | 19:23
meni je SL brži od leoparda...svaki upadte instaliram..radi se o pro stroju
20.08.2010 | 19:26
dlovricu nemoj upgradeat. Nista neces znacajnoga dobiti, a samo ces izgubiti na stabilnosti koju sad uzivas.
Primjerice meni Leo nikad nije zablokao tako da ga moram resetirati ... a SL to traži svakih 2 tjedna.
Neki ce skociti u obranu no pretraži ovaj forum ili MK ili googlaj malo i vidjeti ces što ljudi kažu.

Ne samo da je Service Pack nego je Service Pack koji je unazadio OS.
Preskoci ga.
20.08.2010 | 21:42
I beg to differ. Nisam osobito emotivan, ali vjerujem da treba staviti neki uteg na drugu stranu vage, da uravnoteži ovaj ecvisov emotivno nabijeni "minus".

Ja sam bio vrlo skeptičan i dugo, dugo nisam stavio Snow, sve dok se nisam uvjerio da nitko, baš nitko, sa strojevima sličnim mojem nema nikakvih, baš nikakvih problema.

Snow radi brže i stabilniji je. Stroj se brže boota, i manje se blokira (prije se znao zablokirati recimo 2x u godinu dana, a sad više uopće ne).

Da dodam još i to da snow podržava moj HP all in one OfficeJet tako da više ne moram koristiti govno od drivera koji je napisao HP.
21.08.2010 | 00:02
Smayoo evo ti karma dolje pa da vidiš tko je emotivan
Salim se ... no zaista moje (a i ne samo moje) iskustvo je drugačije od tvoga. A da je i tvoje kao moje ... vjerujem da bi emotivnije govorio o ovome
Možda griješim?
Pozdrav
21.08.2010 | 00:18
Vjerojatno ne. Samo nisam htio da ovdje u ovom threadu ostane pretežno negativan stav jer većina korisnika Snowa ipak nema problema. Samo što ti koji nemaju problema imaju puno manju potrebu da to podijele s drugima od onih koji imaju problema. Tako je to i inače u životu, zar ne?
21.08.2010 | 01:06
Pa ja sam ga stavio i na MacBook Pro i na iMac 20'.
Sve mi radi bez problema, i raditi će još bolje...
Ja bih rekao DO IT!
21.08.2010 | 01:54
Neka sitna poboljšanja Snowa koje meni osobno puno znače:

- Preview je bolji. Više mogućnosti za anotiranje PDFova i slika. I radi s više PDF dokumenata odjednom.

- naprednije geste na touchpadu

- kad u Docku imaš folder (npr. Applications, Downloads,...) i uklikaš ga, otvori se kao onaj popup oblačić (kad je fajli previše za Stack prikaz), a ako u njemu uklikaš opet neki podfolder, on se opet prikaže u istom oblačiću (na 10.5 bi se otvorio Finder sa sadržajem tog podfoldera)

i ona koja su mi posve beskorisna:

- ikone (na desktopu, u finderu...) se mogu uvećati do besmislene veličine, tako da npr. film možeš previewat direktno u njegovoj ikoni. Koja glupost. Da li to itko koristi? :/
21.08.2010 | 12:18
Eto ja, ali za dokumente, za filmove je ipak pretjerano.
21.08.2010 | 12:31
evo, čisto da pridodam podršku SL-u. meni sve također dobro radi. mislim da negativna iskustva ovdje navedena spadaju u iznimke, a ne u pravilo...
21.08.2010 | 12:38
zabac je napisao:
Eto ja, ali za dokumente, za filmove je ipak pretjerano.


Zar ti to bolje odgovara od CoverFlow + QuickLooka? Mislim - čak i kad je najveća moguća, ikona mi je opet presitna za preview dokumenta, a preogromna mi je za desktop.
  • campo
  • Posjetitelj
21.08.2010 | 13:20
glavna prednost SL je što on bolje koristi procesore i stoga je brži,..a i svakako napredniji. ja bih preporučio svakome naravno ako je to moguće češće formatiranje komjutera ja to uvijek prakticiram ..ali strojevi rade savršenstvo
23.08.2010 | 01:26
Najeveca prednost je sto zauzima duplo manje diska od 10.5.
Mana je sto mi je donio hrpu problema sa HP printanjem koje je na 10.5 radilo bez greske.
Mislim da mozes prezivjeti i bez toga.
23.08.2010 | 01:43
Ja imam preporuku ZA Snow Leo, iako sam imao odvratna iskustva s njim na jednom stroju (Mac Mini), na druga dva je radio i radi bez greške (hackintosh i MacBook)...

Probaj pa vidi, ako bude problema vrati na 10.5, a lako je moguće da bude problema jer se zbilja hrpa ljudi (uključujući mene) žalila na Snow Leo.

Inače najveći plus kod Snow Lea mi je brže bootanje i neke cake s Dockom... ostalo su ionako manje više tweakovi.

komentari??
bok!
23.08.2010 | 10:27
A evo da ti i ja reknem koju. Prvo sam upgradeal iMac C2D (merom, bijeli) na 2 Ghz. I bila je koma, aplikacije se rušile, komp spor za poluditi. Taj stroj je originalno došel s tigerom, pa na leo bez problema, ali sad nikak nije radil. Pa clean instal i s time mashine diska sve natrag gore. Od onda mašina radi super. Brz, odzivan, sve kak treba. I na njemu Colin McRae rally for mac radi bez problema.
Ista priča na miniju. Isto C2D, Nvidija 9400. Clean instal. Dok je bil pod leom, na njemu je CM Rally radil super. Sad ne radi. Sa SL-om ista igrca na istoj mašini ne radi.
Problem koji me muči sa SL-om od početka je printaje u boji, klincima za školu. SL koristi drugu paletu boja i to ne radi nikak. IZ 10.5 u slike bile super, sad su sve stalno presvjetle pa na koncu printam s powerbooka koji je na 10.5.
Epilog: kad ulovim vrijeme minija vraćam na 10.5, a iMac bum ostavil na 10.6 jer s njime nema problema osim kaj me izuzetno nervira bug u previewu sa selektrianjem i kopiranjem fotki: ako u koloni desno odabereš više od jedne fotke i pokušaš drag n drop kopiranje, onda iskopira samo prvu, iako si oh odabral više. To se u 10.5 nikad nije događalo.
Sve skupa, složio bih se da je Snow leopard capable cat, but it's got some fleas....
24.08.2010 | 16:07
Hvala svima na odgovorima. Ostajem ja jos malo na starom Leopardu

Sta se to dogodilo u Cupertinu da od tvrtke koja je bila lider u inovacijama, postanu obicni MS clone koji prodaje i service packove za $29 Pa i Bill to poklanja )

Sve mi se cini da ce Apple sve vise zanemarivati Mac platformu, a bazirati se na consumer trziste, iPhone, iPad, iPod-i i pripadajuce apps koji im donose bezobrazno puno para tako da im Mac (i OS X) vise nisu primanro trziste.

Toga se plasim, ali sta je tu je.

Mozda i grijesim, ali ne mogu se oteti tom dojmu :/
24.08.2010 | 19:13
Hm. Ja imam tri stroja na kojima se stalno nešto radi: Mini, MacBook i iMac. Na sva tri sam napravio upgrade i ni na jednom nisam imao problema. Subjektivno, sva tri stroja rade brže nego prije. Sa stabilnošću ni prije SL ni nakon upgrade-a na SL nemam problema.

Jedini problem bio je pričekati da neke aplikacije (ne od Apple-a) dobiju upgrade na SL. Danas je i to riješeno.
24.08.2010 | 20:34
Ne mislim da je situacija toliko zabrinjavajuća, ali istina je da iOS preuzima inicjetivu, a OSX se sve manje spominje...

Ja Apple jedino ne kužim po pitanju ekrana...zašto napokon ne izdaju pro monitor kakav je bila i jest cinema 30. Znam da tu ljudi koji imaju cinemu 30 kažu da je i dan danas najbolje, i da nema konkurenta...ali budimo realni, njeo vrijeme prolazi...i po meni, update je odavno mora stići...

Ne, da se vratim temi...ja sam updatea-o na 10.6 i mogu reći sve najbolje, osim što imam trzavice sa Tele 2 stikom za internet. Kada god pokrenem aplikaciju, sruši se, i to nakon upadate-a na 10.6.

Ostalo, sve radi bolje, brže i elegantnije...
24.08.2010 | 21:09
OS X 10.7 će se vjerojatno zvati iOS 2.0
24.08.2010 | 21:27
drlovric je napisao:

Sta se to dogodilo u Cupertinu da od tvrtke koja je bila lider u inovacijama, postanu obicni MS clone koji prodaje i service packove za $29 Pa i Bill to poklanja )


Za 29$ dobijes full sistem bez carobiranja sa serijskim brojevima, aktivacijama i sl. a uz malo carobiranja mozes ga staviti i na "obicnog" piceka.
24.08.2010 | 22:15
snow mi je daleko spretniji, okretniji, i na bookpro i imacu white i alu, riješio se svog ong nagomilanog tromog ppc koda iz prošlosti, iz vremena savršenih strojeva (kako za koga al moj ppc radi ko zmaj za whte intel imac koji se raspada ko jeftina igračka, alu je puno bolji po tom pitanju, al vidjet ćemo)

renato, ove mat alu cineme su zbilja vukli skoro desetljeće cijelo, al sad u rujnu zamjenjuju 1920x....- 24"led za 27" led sa razolucijom dosadašnjeg 30", istina, gloss je, pa mnogi cendraju za matom, al mnogi su cendrali oko lcd-a i čvrsto se držali crt-a

al na kraju ako ti je zbilja stalo do točne boje ili zvuk onda kupuješ i pro hardver od proizvođača koji je taj proizvod razvijao desetljecima radi li se o wacomovom tabletu ili o lacieovom monitoru koji dolazi sa klibratorom za kojeg ti nece biti problem odvojiti 30000kn ako ti to usitinu treba..
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 31 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO