Switch Y i Z tipki, program za raspakiravanje .rar
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Switch Y i Z tipki, program za raspakiravanje .rar

09.02.2013 | 16:21
Uzmi Ukelele i napravi si custom layout na bazi toga, samo ukloni tu funkciju.
  • mileni
  • Posjetitelj
09.02.2013 | 19:43
Snasao sam se i bez ukelelea. Odabrao US umjesto US international. Poprilicno jednostavno rjesenje koje mi nikako nije palo na pamet, a 2 dana se vec mucim sa ovim
09.02.2013 | 19:44
Pa eto... Ako ti je to OK, tim bolje...
03.09.2022 | 08:05
Thanks... ovaj način je riješenje za mene...
03.09.2022 | 08:08
Vanjuška kaže:
smayoo je napisao:
smayoo je napisao:
Nakon što odzipaš layout, slijedi ove upute iz Ukelele manuala

Update - Srećom, pod SL, ovo više nije ni potrebno jer postoji standardni OS-ov layout koji se zove "Croatian PC" koji se od "Croatian" razlikuje jedino po položaju Y i Z te ' i / (tipka pokraj nule i shift-7), baš kao i ovaj Ukelele layout.

Eh crni Smayoo, a da si pažljivije čitao, odavna bi primjetio moj post na tu temu.

Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 26 minuta
  • drlovric: Sreca samo sto smo sirotinja koja nema nuklearke. To bi tek bio show.
  • drlovric: Ukljucili su nakon mozda sat vremena totalnog kolapsa.
  • drlovric: Roknula TE Tuzla. Pricaju evo da su oba bloka iskocila ali kao da nije nista do njih :) Bih, HR, CG, ostalo bez struje...
  • Zdravac: :)
  • Air: Netko je priključio više E-auta nego što jepredviđeno? :))
  • Yonkis: Većina dalmacije nema struje a ne samo primorje.
  • jura22: Pola primorja nema struje što je vrlo ekološki.
  • ZeljkoB: ZABA i Revolut rade bez problema. Tebi nesto ne radi ili?
  • mbp2009: @ZeljkoB ma meni izgleda ok ali su mi bitna bankarstva
  • gladhr2: [link] ajmo znalci koji su spremni dati savjet :)
  • drlovric: Affinity software je u pola cijene. Opet :)
  • ZeljkoB: Da, na ipadu i iphonu, radi izvrsno, svega par sitnica sam primijetio da ne rade dobro....
  • mbp2009: Itko na iOS 18 dev beti?
  • smayoo: piši u forum
  • roPeD: Hvala svim genijalcima na pomoci unaprijed
  • roPeD: nemogu (ne znam) kako napraviti boot drive na m1 jer ne max OS na imac nepodrzan na m1
  • roPeD: HELP ljudi late 2013 imac mi je stuck u startup boot i nakon cca 5 min se ugasi probao sam sve ponudjene shortcutove
  • Yonkis: Riječka ekipo, može li netko potvrditi da je ovaj shop okej. Da to nisu neki refurbished iPhonei ili sl [link]
  • kupus: [link]
  • kupus: za zopaja
  • ZoPaj: a jel u programu i hardver? kad će više taj M3 studio?
  • mbp2009: Drago mi je da će biti makar taj Dark mode prenesen i na ikone
  • mbp2009: To nisam vidio, ali sam ocekivao nesto slicno. Mislio sam da ce barem i 14P biti u tome, ali evo, Apple radi Apple poteze.
  • Yonkis: Meni je smiješno da samo zadnja Pro linija iPhonea može (is)koristiti AI. Nadajmo se da će iPhone 16 imati također 8GB kako bi AI bio upotrebljiv. Uz postojeće M1 > uređaje, također.
  • mbp2009: meni je osobno smiješno kako se AI koristi da se neki mail ili poruka preradi i bude profesionalan, i onda taj isti AI na drugoj strani sažme tu istu poruku u par riječi/rečenica
  • mbp2009: nisam pročitao još osvrt, nisam ni pogledao citav video nego par minuta nekog yt kanala koji je sve to sažeo
  • dpasaric: Napisao sam brz osvrt na Appleov WWDC keynote, za sada samo na AI dio, ostale novosti ću popunjavati tijekom večeri, ali ovo je ono što je vruće!
  • Yonkis: Smayoo, by Apple. Ali vidim da su iskoristili M4 za prikaz onih matematičkih funkcija. :)
  • drlovric: Ajde dobismo full Password manager :) I Magnet app ce ostati van biznisa...
  • smayoo: Calculator app on iPad? Zar je to sad neko čudo neviđeno?
  • Yonkis: What a time to be alive, a Calculator app on iPad.
  • Yonkis: Ništa od Notes na satu. Wow, nove animacije na iPadOSu!!!
  • smayoo: Naravno da kaskaju kad poštuju uvjete privatnosti koje su postavili.
  • drlovric: Tesko da moze biti gori. Siri je tupava ko panj :) Nije se maknula u razvoju i na tom polju kaskaju bas puno...
  • Yonkis: Hoće li se usuditi dirati u Siri, može li Siri biti bolji "asistent" nego što jest danas?
  • rusty: Tema danas, AI > Apple Intelligence
  • drlovric: Ja bih volio Apple Notes na satu i da konacno izbace nativnu aplikaciju za passworde, da elminiramo potrebu za password managerima. Al zao im se odreci 30% od pretplata :)
  • Yonkis: A baš me zanima kako planiraju iskoristiti M4 i što je "spremno" za novi iPhone 16. Nadam se Finderu na iPadOSu :)
  • dpasaric: Danas, u 19 sati po našem vremenu, otvara se Appleov Worldwide Developers Conference. Očekujte mnogo softverski novosti i najave novih Appleovih operativnih sustava...
  • Damirst: Uspio sam srediti zahvaljujući ekipi s Jabučnjaka. U svakom slučaju hvala ti!
  • Beli: A negdje u kutijama, u nekoj garaži i DVD. Pa ak ti ovo ne igra odem do garaže...
  • Beli: imam samo ovo: [link]
  • Damirst: Ekipa, ima li netko iz Splita ili bliže okolice disk Snow Leopard 10.6.?
  • smayoo: Svetak i praznik, 2u1 :D
  • Gjuroo: Pratim čestitke i podižem za slavlje Tijelova.
  • JOHN: Također
  • cariblanco: Pridružujem se čestitkama :)
  • smayoo: Svim hrvatskim državljanima želim sretan Dan državnosti! :)
  • m@xym: cariblanco, Ovdje se ne radi o pozivu nego o SMS poruci.
  • cariblanco: Ja nemam tih problema, svi koji me trebaju znati me znaju, tako da ništa dodatno ne odgovaram niti otvaram. Normalno kako se krećem po skoro cijelom svijetu i ponekad koristim lokalne sim-kartice, je bilo čudnih poziva od svakud...svi su oni na ignore :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Anonimci (197)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%