Problem s SMTP outgoing serverom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem s SMTP outgoing serverom


03.03.2008 | 23:24
Vec dugo cekam da apple napravi nesto vezano za ovaj problem s SMTP serverima! Jako puno ljudi koji koriste Leopard mogu primati mailove ali ih nikako ne mogu slati, ni s jednom aplikacijom (mail, thunderbird...). Ovaj isti server mi je perfektno radio na Tigeru sad...nije
Ako se netko susreo s ovim problemom molio bi da mi se javi i pomogne ako ga je uspio rijesiti! Unaprijed hvala!


P.S: za one koji misle da ce im pomoci ako znaju konfiguraciju
iMac intel core2duo 2.1Ghz, 2,5 GB RAM, Mac OS X 10.5.2
04.03.2008 | 03:00
Kakav točno problem? Nisam čuo ništa vezano za to niti sam na ijednom stroju imao takav problem. Upišeš ispravan server i sve uvijek radi - baš kao i sve godine do sada.
04.03.2008 | 10:31
proveri smtp outgoing port,trebalo bi da stoji 25
04.03.2008 | 11:59
miljko je napisao:
proveri smtp outgoing port,trebalo bi da stoji 25


Pokušaj tu gdje je 25 staviti 587
04.03.2008 | 16:34
Probao sam sve sto ste mi rekli i probao sam to i prije...Problem je u tome sto mailove mogu slati ali ih ne mogu primati! Mozete pogledati sto se sve nalazi u zadnjem appleovom updateu 10.5.2. Tamo se spominje da su “bacili oko” na ovaj problem.
04.03.2008 | 18:13
Dare je napisao:
Probao sam sve sto ste mi rekli i probao sam to i prije...Problem je u tome sto mailove mogu slati ali ih ne mogu primati! Mozete pogledati sto se sve nalazi u zadnjem appleovom updateu 10.5.2. Tamo se spominje da su “bacili oko” na ovaj problem.


Onda bi problem trebao biti u/na incoming mail serveru.
Odakle primaš mailove, sa kojeg servera?
Ako to napišeš, možda ti neko i uspije pomoći
04.03.2008 | 21:47
Dare, ajde se odluči - u prvom postu kažeš \"prima, ali ne šalje\", a u drugom \"šalje, ali ne prima\".

Kod mene je 10.5.2 i šalje i prima savršeno (Mail.app), sa više accounta.

Što su to napisali po čemu zaključuješ da su \"bacili oko\" na nešto? Daj link, citiraj taj tekst...

Po mom iskustvu, najčešća greška s mailovima je ta što ljudi misle da outgoing (SMTP) server mora biti od istog operatera kao što je i incoming (POP3) server, a nije tako.

Outgoing (SMTP) server je uvijek od operatera preko kojeg se spajaš na net (u mom slučaju je to mail.vip.hr jer surfam preko VIP homeboxa), a POP3 server je od firme kod koje imaš mailbox (u mom slučaju je to pop.t-com.hr ili pop.inet.hr ili neki treći i četvrti, jer imam više accounta koje čitam odvojeno).

Druga najčešća greška je što ljudi misle da treba username i password za SMTP server, pa uključe opciju \"authenticated access\" i unesu isti username i password od POP servera i čude se što ne radi.

U slučaju da ne radi primanje mailova, stotinjak puta mi se desilo da mi ljudi kažu \"ne radi mi mail\" da bi ja ustanovio da imaju pretrpan mailbox pa download mailova traje vječnost, a glupi software koji koriste ne pokazuje nikakav suvisli progress indicator pa jednostavno pomisle kako to traje predugo i, dakle, \"ne radi\".

Četvrto, mrzim to napominjati, ali zaista se vrlo često dogodi da ljudi unesu i snime krivi password (krivo ga utipkaju) i više ni ne probaju to ispraviti. Osobito kad se u passwordu koristi z ili y (QWERTZ/QWERTY tipkovnice), HR slova i specijalni znakovi.
05.03.2008 | 14:14
Problem je u smtp serveru dakle (I stand corrected) ne mogu SLATI mailove a primam ih bez problema...Pokusao sam se preko telneta spojiti na smtp server i to moze:

“Connected to mail.mocable.ba.
Escape character is '^]'.
220 mail.monet.ba ESMTP Postfix (www.monet.ba/policy.html)“

Dakle nije do firewall-a!

malo ovo pogledajte i vidit ce te podnaslov “Mail” 14. tocka kaze: “Addresses an issue in which Mail might not send mail on some networks to some SMTP servers.”
evo link http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=307109
Ako malo pogledate apple diskusije naici ce te na dosta ljudi koji imaju isti problem kao i ja.

Meni smeta to sto je ovo sve na tigeru super radilo ali sad na leu nece !
05.03.2008 | 15:12
Bok,

imao sam isti problem sinoć: mogao sam PRIMATI, a nisam mogao slati. Mislio sam da je problem kod mene i restartao iMac, bez promjene.

Od očaja sam pokrenuo PC i, nakon 5 min pokretanja , pokušao poslati e-mail. Tamo mi se u Outlooku ponovila stvar, ali sam dobio i obavijest tipa \"undeliverable\" i zašto: moj ISP je bio na crnoj listi na Spamcop-u, dobio sam i lijepi link s pojašnjenjem.

Nije mi jasno zašto se takva obavijest ne vidi u Mail-u na OX-u. Šteta.

Nazvao sam svojeg provajdera (Bnet, najbolji su) da pitam u čemu je stvar. Momak zvani Krešo mi je sve objasnio. Dakle, u teoriji s mojeg ISP-a se šalje spam i biti ću odblokiran kada prestanem s tom prljavom rabotom. A kako ja spam ne šaljem, stvar smo riješili resetiranjem modema i dodjelom novog ISP-a.

Nisam siguran da li sam pomogao, ali mogao bi biti tvoj slučaj sličan.

PS: Otkuda spamiranje s mojeg iMaca, pojma nemam.

LP
  • Dijete
  • Posjetitelj
05.03.2008 | 17:40
ja koristim gugletov smtp jer mi je tak najlakše.. kak mogu znat koji isp koristi momak za kojeg se zakačim u centru grada? - nikakak.. dakle, gmejl smtp i viola..

ps jes, koristim gmejl dok sam mobilan..
06.03.2008 | 01:11
Hvala vam na savjetima ali danas sam rijesio problem...
Problem je bio u DNS serveru. Kad odete u postavke mreže (system preferences - network) tamo pod stavkom DNS servera Leopard je napisao dvije adrese koje su se razlikovale u jednoj znamenci. Bile su napisane sivim brojevima sto, pretpostavljam, znaci da su bile upisane automatski. Kada sam kliknuo na taj prostor za pisanje one su se izbrisale, nestalo je neta, ali kad sam upisao rucno jednu od te dvije net se vratio u normalu a mail sada radi besprijekorno!
Do ovog sam dosao gledajuci u poruku koju mi je izbacio Connection Doctor u Mail.app; tamo je pisalo Halo command rejected: You are not mocable.ba (sto bi znacilo da me smtp server nije prepoznao) pa sam onda shvatio da moj server brkaju upravo te dvije DNS adrese! Upisao sam samo jednu i kao sto rekoh sve je SUPER!
  • balonkica
  • Posjetitelj
01.05.2008 | 19:12
imala sam isti problem od jučer, nisam mogla slati mailove. Naravno prvo sam okrivila iskonovce, nešto s njima ne štima. Iz tehničke službe ljubazno su mi rekli da su morali zatvoriti moj izlaz jer s moga maila stiže veća količina spama. Vjerujem da me je dotični htio samo što prije maknuti s telefona, budući je već bilo poprilično kasno. To naravno nije bio razlog mojih problema što sam shvatila nakon što sam prošarala po netu i međuostalim našla i vaš forum. Moram priznati da nemam neki tip kako je to ponovo proradilo (inače sve je sigurno bilo ispravno unešeno-bez tipfelera, bez passworda i ostalih pogreški). Moj je problem bio da se preko terminala nisam mogla spojiti na telnet port.I dok sam mijenjala postavke server porta, pokušavajući razne varijante,stvar je proradila. Nisam sigurna jesu li na iskonu možda stavljali neki spam blocker koji je privremeno uzrokovao probleme mac userima,iako su mi rekli da kod njih sve radi. No, s obzirom da problem postoji kod mnogih korinika leoparda možda to i nije uzrok.
Post nije praktična pomoć, ali nadam se da vrjedi čuti drugačija iskustva
28.07.2010 | 17:08
Ja imam sličan problem:

Cura treba koristiti mail sa posla i želi ga imati na svom laptopu kako bi mogla obavljati email korespodencije i izvan ureda.
Ona probala i nije uspjela podesiti appleov mail sa tim akauntom.

Na poslu im je ISP B-Net.

protokol POP3
incoming mail server: pop.globalnet.hr      
outgoing mail server: secure-mail.xnet.hr

I ja probao od doma podesiti sebi pa da vidim kako i gdje zapinje.

incoming (pop.globalnet.hr) dela bez beda, a outgoing (secure-mail.xnet.hr) neće.

Probao sa i bez autentifikacije, SSL i bez ... neće.
Onda naiđem na ovaj thread i vidim da je to za očekivati budući da se ja u ovom trenu spajam na net putem Optime a njihov ISP je B-Net.

I sad mogu njoj reći da unese to što sam ja i trebalo bi raditi na njenom laptopu pod uvjetom da je spojena u uredu. No ako je to uvjet onda i nema smisla cijeli poduhvat jer joj treba pristup mailu kako bi se dopisivala kad nije u uredu.

Onda Dijete kaže da on to sa smtp.google.com rješava... probao i ja sa autentifikacijom svog gmail akaunta i radi - no onda onaj koji dobije mail u stavki from dobije ovu informaciju: IME INSTITUCIJE< Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript > što je naravno neprihvatljivo za poslovnu namjenu.

Kako riješiti ovaj problem?
Nije moguće da je onemogućen rad na terenu u današnje vrijeme?
Ili ja promašujem na nekom sasvim drugom mjestu?

Hvala na pomoći
29.07.2010 | 00:16
Vrlo jednostavno opce pravilo je: "outgoing mail server je outgoing mail server onog providera preko kojeg si trenutno spojen". U tvom slucaju od Optime kada si doma i to bi moralo raditi!

Doduse, provjeri na stranicama/korisnickoj svog providera na poslu (B-Net) imaju li autorizirani pristup smtp serveru, jer u tom slucaju najcesce dopustaju slanje bez obzira preko koga si spojen.
29.07.2010 | 21:49
hlade je napisao:
Vrlo jednostavno opce pravilo je: "outgoing mail server je outgoing mail server onog providera preko kojeg si trenutno spojen". U tvom slucaju od Optime kada si doma i to bi moralo raditi!


Ovo zlatno pravilo nažalost ne treba više slijediti jer su spam filtri počeli mailove poslane preko jednog providera, a s adresom pošiljatelja od drugog markirati kao spam ("sender probably forged"). Dakle, ako tako radiš, riskiraš da u većem broju slučajeva primatelji ne dobiju tvoj mail jer im ih je spam filter gurnuo u neko smeće gdje ima stotine spamova.

Za slučaj da nisam bio jasan, evo primjer.

Moja je adresa na poslu Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript . Mailovi koje šaljem preko SMTP servera koji se zove npr. mail.firma.hr (a to može biti alias za npr. secure-mail.xnet.hr) proći će spam filtre OK. Ako si doma podesim Mail.app da se predstavlja kao Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript , ali se od doma spajam preko T-coma pa mailove šaljem preko mail.t-com.hr, moji mailovi će na nekim (naročito korporativnim) serverima odletjeti u junk folder kao potencijalno falsificirani.

Doduse, provjeri na stranicama/korisnickoj svog providera na poslu (B-Net) imaju li autorizirani pristup smtp serveru, jer u tom slucaju najcesce dopustaju slanje bez obzira preko koga si spojen.


Upravo sam to htio savjetovati. Svaki provider bi, barem za korporativne korisnike, trebao pružati ovu uslugu.

Dakle, postaviti "Autenthication" na "Password" i onda ispod unijeti username i password. I to bi onda moralo raditi i iz firme, i "s terena".
29.07.2010 | 22:45
Hvala,
evo upravo ovako kako si rekao je i proradilo.

Naime dok je djevojka bila na poslu (dakle spojena preko provajdera Bnet čiji je i SMTP server) smo išli kroz podešavanje. Prvo smo probali podesiti outgoing bez autentifikacije i nije radilo (jer sam mislio da autentifikacija koju imamo vrijedi samo za incomming server kako si gore u postu sugerirao da često može biti slučaj).
Onda smo unjeli autentifikaciju (istu kao i za incoming server) i voila spojilo se. Probala mi je poslati mail ... i mail je prošao.

E sad mi nismo pitali provajdera dali ima taj autorizirani pristup SMTP serveru jer smo prvo htjeli probati od doma ako radi da se ne gnjavimo sa tech supportom ako nema potrebe. Uglavnom probala je od doma poslati mail (ISP je u tom slučaju t-com) i mail je opet najnormalnije prošao.

Tako da je to to predpostavljam da je to i odgovor na pitanje dali imaju "autorizirani pristup SMTP serveru"?

E sad ja sam ranije isto pokušao na svom računalu i nije mi uspjelo, jedina je razlika što je ona bila spojena preko B-Neta (u uredu) dok je inicijalno podešavala SMTP server i autentifikaciju a ja nisam nego preko Optime.

Sve u svemu ... hvala obojici na pomoći.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 47 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO