TimeMachine problemi sa Synology NAS
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

TimeMachine problemi sa Synology NAS


09.01.2024 | 19:00
Ovo je vec drugi put u zadnjih par godina da mi se desio isti problem. TimeMachine na Synology Nas iz cista mira prestane raditi.

Samo kaze "ja se na to vise ne mogu spojiti" i moras pobrisati cijeli backup i pokrenuti novi.

Ima li jos neko slicnih problema?


Screenshot2024-01-09at11.49.48.png
09.01.2024 | 20:17
Gotovo sam siguran da nije potrebno brisati cijeli sparse. Logiraj se u DSM i otvori Resource Monitor. Pod Conections, pogledaj mrežni mount sa maca i njegove IP adrese prema TM folderu (preko AFP ili SMBa). Odaberi ga i odaberi "kill connection". Nakon toga, ponovi TM backup.

Na temu macOS backupa, ukoliko imaš NAS koji poržava Active Backup for Business, preporučam da pošalješ TM u mirovinu i prebaciš se na ABB platformu. To radi bolje, brže (puno brže) i vrlo je stabilno.
09.01.2024 | 20:40
Uopce ne postoji veza izlistana u Resource Manageru. Samo Plex, DiskStation etc.

Mac javlja da se ne moze uopce spojiti na TM. NAS uredno mountan u Finderu. Probao sam i reset svega, ali ne pomaze.

Ne mogu nikako da rijesim pouzdano pitanje backupa, zato sve bitne dokumente uploadam na Cloud. Sreca nemam puno podataka pa to za sada funckionira.

Hvala ti puno!
09.01.2024 | 21:02
Dakle sigurno s lijeve strane u Resource Monitoru nemaš stavku Connected Users i pod njom neku konekciju sa tog Maca?

Ako ne, onda probaj unutar Control Panel > File services > preko check boxa za SMB ili AFP (ovisno koji protokol koristiš za TM) iste ugasiti pa upaliti. Jasno kliknu na Apply/Save button nakon svakog koraka.

Opet kažem, ako ti je NAS iz + serije, svakako pogledaj Active Backup for Business.
10.01.2024 | 01:13
Taj problem se s Time Machine događa isključivo na mrežnim diskovima. Doživio sam to par puta čak i na Appleovom Time Capsule backupu. Nisam našao rješenje nego pobrisati backup i sve od nule.

S druge strane, nikada, ali nikada mi se to nije dogodilo s internim diskovima ili vanjskim diskovima koji su spojeni direktno putem USB-a ili Firewirea.

Ako želiš 100% pouzdano, onda moraš ovako, direktnom vezom, ne preko mreže.
10.01.2024 | 08:09
Točno je, i ja potvrđujem. Mrežni resurs za TM backup je uvijek i oduvijek imao točno takve probleme.
10.01.2024 | 08:12
rusty kaže:
Opet kažem, ako ti je NAS iz + serije, svakako pogledaj Active Backup for Business.


Kad radiš emergency recovery Maca, ili setup novog Maca, ili naknadni Migration Assistant, možeš li s tim ABB to napraviti, kao što možeš s TM backupom? Jer, ako ne, badava što je bolje i brže, jer je glavna vrijednost TM backupa upravo to - emergency recovery i prijelazak na novi Mac.
10.01.2024 | 09:41
ABB upravo koristi Migration Assistant kao modus za spojiti se preko ABBa na NAS i napraviti restore.

kb.synology.com/en-uk/DSM/tutorial/How_d...estore_my_entire_Mac
10.01.2024 | 10:40
smayoo kaže:
Točno je, i ja potvrđujem. Mrežni resurs za TM backup je uvijek i oduvijek imao točno takve probleme.


Pošto imam 6-7 Macova i 4 NAS uređaja imam vražje iskustvo s TimeMachine backupima.

Dva od ovih macova mi to uredno javljaju za TimeCapsule, oba dvije, i vertikalnu i horizontalnu, ova horizontalna je valjda 10 godina stara i ima isti setup, ova vertikalna je 3 ili tako nešto.

Za WD MyBookDuo i Synology mi to ni jedan mac ne javlja, naravno niti za jedan USB disk koji koristim u tu svrhu.

Najčešće pomaže reset računala, ako ne onda reset i računala i NAS diska pa sve opet proradi do daljnjega, recimo mjesec-dva pa se onda opet nešto desi da TimeMachine ne vidi diskove iako ih mountam u Finderu bez problema kad mi to javi.

Taj TimeMachine nije baš pouzdan ali generalno radi i naravno da ga koristim za restore kad zamijenim disk na računalu ili kad kupim novo pa ga namještam iz starijeg.

Pošto backupiram na 5 uređaja nekako si mislim da će bar jedan uvijek biti ok za restore.
10.01.2024 | 15:39
Ja nemam puno dokumenata, i sto imam u opticaju tijekom radnog dana vrti se u Cloudu i na NAS. To su fotografije, PDF docs, ugovori, otpremnice neke, i sl. nista preveliko. Ajmo reci do 100-200MB max. Cesto dosta manje.

TM zelim imati ako mi usljed radnog vremena umre moj Mac, da ja mogu uzeti bilo koji drugi i napraviti restore. U nekim naletima svojih budalastina, razmisljao sam cak da kupim dva racunala, da jedno cuvam ona u rezervi. Kao kasko, imas a molis boga da ti ne treba

Savjetovali su mi i Carbon Copy Cloner. Ja sam htio Apple rjesenje, i eto 2-3 puta do sada pukne. Backup na mrezne diskove nije uopce zvanicno ni podrzan i tu je uzrok svih problema. Ne mogu kriviti Synology.

Moj MBP 16" ima 3 USB-C porta. U jedan je ukljucen monitor. Drugi je zauzet eksternim SSD diskom a treci koristim za dongle, najcesce za USB-A uredjaje po potrebi.

Tako da nemam port da bi mi TM disk mogao biti stalno ukljucen direktno u racunalo :/

Monitor ima USB Hub pa sam pokusao preko njega spojiti TM disk, ali svaki put kad monitor zaspi ovaj izgubi konekciju. Ocigledno ne ostaje aktivno napajanje na tom USB portu, iako je TB monitor. Kao dizajniran za Mac. LG govance...

Zato mi je NAS bio idealna solucija za TimeMachine.

Ne znam eto sta da radim...
10.01.2024 | 17:18
Kakav je to "dongle za USB-a uređaje"? To ne možeš spojiti na monitor?
Inače, to ti nisu USB portovi, nego USB I THUNDERBOLT, a thunderbolt je daisychain, kao što je bio i firewire prije. Ja imam OWC TB dock za 2 HDD/SSD SATA diska od 3,5 ili 2,5". U jednom slotu mi je uvijek TM backup HDD, a drugi koristim za arhive i slično, po potrebi. Taj OWC dock je uštekan daisychain u thunderbolt monitor (prije je bio Apple Thunderbolt Display, sad je Dell). Radi uvijek dok je komp spojen, spavao monitor ili ne. A Mac se napaja iz monitora, preko istog TB kabela preko kojeg ide i signal.
10.01.2024 | 18:04
Monitor kada spojim na DP ili HDMI imam samo 30 ili 40HZ refresh rate, a preko USB-C na MBP imam 60.

Kupio sam Thunderbolt 3 (USB-C) to Thunderbolt 2 Adapter i jos jedan kabel da bi to radilo na 60 herza. I monitor i comp imaju zasebno napajanje.

Ovaj dongle koji koristim na drugom USB-C posjeduje memory card reader, HDMI i USB-A pa ga dosta cesto koristim za legacy HDD i USB drives i sl. Nesto za 30-40$ kupio sam prije par godina na AliExpress, i radi eto i dan danas.

Mozda na kraju i ja kupim tako neki fancy dock i rijesim se tih problema sa periferijom. Narucio iz USA?

Ovaj je skonto da se on pokvario pa eto mora ispocetka


Screenshot2024-01-10at09.17.41.png
11.01.2024 | 08:20
Dakle ABB...
11.01.2024 | 11:14
rusty kaže:
Dakle ABB...


Ti ko da ne znas da sam ja tipicna bosanska sirotinja Nemam ti ja te Plus NAS modele.

Kod mene ti je 213j, sa dva WD Red diska iz tog vremena. Jos uvijek sve radi, iako osjetno usporeno u samom interface. Sreca ne cackam te postavke nesto cesto, pa da me ometa u svakodnevnom radu.

Fascinantno mi je da HDD jos nisu umrli

Cekam da se nesto desi pa da eventualno zamijenim sve u kompletu...

Screenshot2024-01-11at04.12.12.png
11.01.2024 | 15:21
drlovric kaže:
rusty kaže:
Dakle ABB...


Ti ko da ne znas da sam ja tipicna bosanska sirotinja




Leleee, jadan, daj otvori neki račun da ti uplatimo neke pomoći...
11.01.2024 | 15:49
Narodna mudrost kaze "sit gladnom ne vjeruje", pa logicno da i vi iz EU ne vjerujete nama iz drzava treceg svijeta
11.01.2024 | 16:07
Nemoj ti meni sit. Nisam ja nikad bio sith. Kad sam bio mali, htio sam biti jedi, ali sith - nikada.
11.01.2024 | 18:18
Smayoo kako ti se ovo rjesenje cini?

TB dock sa dva nvme slota.

www.sonnetstore.com/products/echo-dual-nvme-thunderbolt-dock
11.01.2024 | 18:23
Djeluje vrlo sexy.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 47 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Tito, Anonimci (297)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO