Sporo \"dizanje\" OS-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sporo \"dizanje\" OS-a


19.12.2006 | 20:37
Od zadnjih tjedan dana me muči ta stvar.Napravio sam Hardware Test bez problema i sve bi trebalo bit u redu.Radi se o 10.39, iMac G4, 768ram i ostalo je još 10Gb harda ak to možda ma veze s tim.Treba mu oko 2 min da se potpuno digne i to mi je polako počelo smetat.

Da li se neko susreo već sa saličnim problemom?
Šta da radim???
20.12.2006 | 04:20
Fontovi? Jesi istalirao kakva smeca sto vole izaci iz user foldera?
20.12.2006 | 04:50
Hm...Jesam!Instalirao sam možda 3-4 font prije mjesec dana.Mislim da nije u tom kvaka, al ću vjerovat iskusnom mekovcu. Kako sad da to sredim?
21.12.2006 | 04:22
Hm, iskustva iz prve ruke nemam jer vec neko vrijeme nemam potrebe za bilo kakvim dodtanim fontovima ali sam citao o raznim problemima koje znaju prouzrociti korumpirani fontovi, ukljucujuci i dugo startanje sistema. Jesi li ekstra fontove stavljao u user folder? Postoje i neke aplikacije koje provjereveju integritet fontova, ali za pocetak ja bi pogasio sve ekstra fontove da vidis da li je uopce u tome stvar.
Dizanje sistema sa command-V bi vjerojatno pomoglo, u text modu ces lakse vidjeti gdje zapinje.
07.01.2007 | 07:51
Evo mene opet!
Nadam se da nisam dosadan, valjda će nekog ovo zanimat...

Dakle:
Palim mašinu...command+v...appleov logo...ok...EVO GA!!!

Sound assertion \"errorCount > 10\" falled ln \"
AppleLegacyAudlo/AppleDallasDriver/AppleDallasDriver.cpp\" at line 152 goto exit

Eto ga.
Proguglao sam, i na jednom forumu lik predlaže brisanje tog dallasa koji se nalazi u System->Library->Extensions

Ne znam kolko je to pametno pa pitam vas.
  • User
  • Posjetitelj
07.01.2007 | 20:13
Da probas ponovno instalirat 10.3.9 update? Mozda je rijec o corruptiranom fileu
09.01.2007 | 02:37
To se i meni cini.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 1 sat
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO