High Sierra - nestao SuperDrive
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

High Sierra - nestao SuperDrive


26.05.2018 | 10:23
Nakon clean instalacije High Sierra-e (10.13.4) na MacBook Pro (13-inch, Mid 2010) i pregleda "About This Mac", u tabu "Storage" uopšte više ne vidim SuperDrive a prije je bio vidljiv na 10.13.2 verziji. Probao sam par CD i DVD medija, nije bilo nikakvih problema sa čitanjem istih.
Prilozi:
26.05.2018 | 10:26
Probao si prije ili sada? Što kaže Disk Utility?
26.05.2018 | 10:30
smayoo kaže:
Probao si prije ili sada? Što kaže Disk Utility?


Probao sam i prije na 10.13.2 a probao sam i sad na 10.13.4 , pogon radi samo što sada na novoj inačici nije vidljiv u pomenutom "Storage" tab-u a na staroj je bio. Na šta konkretno mislis u Disk Utility-u?
26.05.2018 | 10:32
A kada ga uštekaš, iako je prazan, da li ti napravi onu buku unutar Superdrivea, kao da isprobava da li je neki disk unutra? Ako niti to ne radi, to ti je isto neki znak da se već u startu ne kuže. Imam Superdrive i sam.
EDIT:
Evo ti Appleov link pa vidi možeš li tu naći kakvu pomoć. Mada baš čitam, ništa pametno ne odgovaraju. Samo kažu da neće pokazati da je konektiran ukoliko nema diska unutra. Da bi trebao prvo ubaciti ili CD ili DVD u njega pa ako ga onda ne vidi, imaš problem. To si valjda probao?
26.05.2018 | 10:35
Kloba kaže:
A kada ga uštekaš, iako je prazan, da li ti napravi onu buku unutar Superdrivea, kao da isprobava da li je neki disk unutra? Ako niti to ne radi, to ti je isto neki znak da se već u startu ne kuže. Imam Superdrive i sam.


Pogon je unutar MacBook-a i pravi "buku" tj. radi provjeru kada palim MacBook.
26.05.2018 | 10:37
OK. A jesi probao staviti neki disk unutra? Ovo što sam dopisao gore. Glupo pitanje, ali idemo korak po korak da isključimo redom sve što možemo. Ovo što ti radi buku je dobar znak.
26.05.2018 | 10:40
Kloba kaže:
OK. A jesi probao staviti neki disk unutra? Ovo što sam dopisao gore. Glupo pitanje, ali idemo korak po korak da isključimo redom sve što možemo. Ovo što ti radi buku je dobar znak.


Da jesam. To sam napisao u svom prvom post-u, dakle SuperDrive radi bez problema (čita CD/DVD medije) samo što nema ikonu kada otvorim "Storage" tab.
26.05.2018 | 10:42
Sorry, nisam pročitao valjda detaljno taj dio. Idem prekopati net pa vidjeti mogu li ti naći išta pametno. Gle, znamo da ti radi Superdrive i da je problem u softwareu negdje. Možemo kopati po netu, ili možeš nazvati dežurni telefon Applea, ukoliko još rade, i na engleskom će ti netko pokušati pomoć. Imaš broj ili ti ga treba nać?
EDIT:
0800 222 427
Evo ti i par linkova, možda ovdje neko rješenje nađeš:
support.apple.com/en-sg/ht201788
forums.macrumors.com/threads/sierra-appl...ive-problem.2027035/
www.ifixit.com/Answers/View/131218/usb+disc+drive+problems
Ovaj zadnji ti govori što se dešava kada je disk unutra a drive ga ne prepoznaje pa ga ne možeš niti izvaditi. restart, pa pri bootu stisnuti C, pročitaj - ekipa tvrdi da im je pomoglo...
26.05.2018 | 10:51
Oprosti, Tuxfan - ja sam te tek sada shvatio - znači tebi sve radi, samo te muči što ne vidiš ikonu? Sorry, nekada čitam kao disleksičar.
Ukucao sam taj problem na net i izbacilo mi je ovo, možda ti pomogne:
www.ifixit.com/Answers/View/232000/Device+will+not+display
Obrati pažnju na ovaj odgovor:
"Go under Finder, to the left of the Apple in the upper left hand corner to Preferences. Click on general > CDs DVDs, and iPods. See if the icons shows up on the desktop. Drag it to the trash, or click once on it and go under File > eject. this failing restart and hold down the trackpad button."
A imaš i ovaj link, gdje kažu da ne radi na starijim Macovima:
www.wyzant.com/resources/blogs/275369/ap..._on_older_model_macs
Ne znam više kako ti pomoći, zaista. Možda bi ti najbolje bilo nazvati Apple. Poziv ti je free.
Sretno!
26.05.2018 | 11:04
Hvala puno Kloba, ali nemam te probleme što se spominju u tim link-ovima. Počinjem razmišljati da je ovo novost i sasvim normalna pojava na 10.13.4

SuperDrive odlično radi, čita medije, prikazuje na radnoj površini, izbacuje ih bez problema i sl. Sad će neko reći "pa što se žališ ako radi?"

Jedini "problem" je što kada idem na: About This Mac -> Storage on više nije vidljiv, a bio je na 10.13.2 verziji.
26.05.2018 | 11:20
Radi se samo o tome da CD/DVD mediji na 10.13.4 vise nisu "vidljivi" kao "storage" vec samo kao medij... Do OS-a je samo... Nista zabrinjavajuce
26.05.2018 | 11:24
Moonlike kaže:
Radi se samo o tome da CD/DVD mediji na 10.13.4 vise nisu "vidljivi" kao "storage" vec samo kao medij... Do OS-a je samo... Nista zabrinjavajuce


Tačno sam znao da su nešto "poremetili" Hvala puno za info, no ja to nigdje nisam uspio naći a googlao sam do besvijesti
26.05.2018 | 11:32
Ja ti svoj nemam stalno uštekan. Idem ga baš uštekati pa ti objavim screenshot da se uvjerimo svi da je do macOS-a i da ti bude lakše. Brzo ću...
ScreenShot2018-05-26at12.33.18.png

Evo. Ista stvar. Nisam stavio nikakav disk unutra sada. Ako hoćeš mogu...

Prilog/zi ScreenShot2018-05-26at12.37.27.png nije/su pronađen/i


Evo sa DVD-om. Ista stvar pod Storage, samo se na desktopu pojavi ikona.
Sada si miran...
Prilozi:
26.05.2018 | 11:41
Hvala puno svima! Već sam mislio da mi je nova verzija nesto sj****a.
26.05.2018 | 11:43
Nema frke majstore. Svima nam nekada treba pomoć. Uživaj!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 17 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO