Upgrade od Sierre na hi sierru sa postojecim win10
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Upgrade od Sierre na hi sierru sa postojecim win10


11.12.2017 | 18:03
Kao kaj naslov kaze, imam sierru na mc book pro 2015 i zelim napraviti upgrade na hi sierru. Ali mi to neda zbog bootcamp (win 10) jer kaze: this partition map modification would make a windows partition unbootable...

Ista stvar mi se dogodila, kad sam napravio usb stick sa hi sierrom.

Kako to napravito?

Imam backup (image) cijelog diska po particijama sa paragon hard disk manager i to radi sa usb sticka od paragona.
na disku imam: EFI, Sierru, Radnu particiju (NTFS koja je vidljiva iz win 10 i Sierre (Imam NTFs read/write), Bootcamp (win 10) te recovery partition za mac.

E sad, ako to nikako ne ide, da instaliram hi sierru na particiju od Sierre, da li onda da izbrisem cijeli disk, instaliram hi sierru, ali kaj onda sa postojecim win 10 --> kak cu to vratiti nazad sa image od paragona?

Ima li ko kakvu ideju....
Hvala unaprijed
11.12.2017 | 18:16
Ja imam ideju koja ti se ne bi svidjela...
11.12.2017 | 19:47
Što si ti u životu zgriješio pa da si sad u kazni i da moraš koristiti Win10
11.12.2017 | 19:56
Ma, možda nije u kazni, nego je svojom voljom odabrao put patnje i čemera.
11.12.2017 | 20:33
Lakše je rižu u kut prosuti i klečati 1/2 sata dnevno.
11.12.2017 | 20:53
Pretpostavljam da je to neki stroj koji nema u sebi dva diska? Elegantno bi bilo razdvojiti Boot Camp potpuno od Macovog diska, govorim za inače, ne sada za ovu konkretnu situaciju.

E sada, ne znam jesu li se ti Win 10 nešto modernizirali, imaju li oni sada nešto nalik na Macov Time Machine? Ako imaju, zašto ne izvesti tako nešto?

Inače, taj tvoj problem, mora imati neki specifičan uzrok, tko zna kada i kako je to sve bilo formatirano? Govorim iz iskustva - imam jedan takav iMac gdje su godinama na istom disku Windowsi (neki normalni, nije 10 mislim) i stroj se bez ikakvih problema upgradeao na High Sierru. Windowsi su gore radi par igara kojih nema za Mac, a ostale povremene Win potrebe sasvim ok odradi VirtualBox u emulaciji unutar macOS-a.
11.12.2017 | 22:01
imaju li oni sada nešto nalik na Macov Time Machine?


  • Dijete
  • Posjetitelj
11.12.2017 | 22:22
Decki se zezaju jer su u festive modu...

Sa WinClone kloniraj bootcamp particiju na vanjski disk...

twocanoes.com/products/mac/winclone-2/

Nakon tog makni bootcamp particiju sa bootcamp assistantom...

Upgrejdaj na high sierru

Napravi ponovo bootcamp particiju sa bootcamp assistantom, i restoraj particiju sa wincloneom...
11.12.2017 | 22:32
I onda ponovi to još 2-3 puta jer ti prvi put neće raditi driver od nečega, drugi put će ti sve raditi, ali će ti windowsi ostati u perpetual updating-please-don't-turn-off-your-computer modu, a treći puta za svaki slučaj.
12.12.2017 | 09:20
Korisniku Dijete zelim zahvaliti na odgovoru. Znaci moze tako sve ispocetka, i vratiti win 10.

imam image od win 10 particije sa paragon hard disk managerom, nadam se da ce i to biti OK. Da ne kupujem winclone, jer vidim da nije besplatan.

a ostalima kaj se sale na racun win, sve je to OK, svako ima pravo na svoje misljenje...

a meni win treba zbog posla kad radim od kuce... (no to za moje pitanje i ovu temu uopce nije vazno)

hvala...
  • Dijete
  • Posjetitelj
12.12.2017 | 11:19
Ako ti aplikacije za posao nisu zahtjevne, mozda bi mogao upogonit windowse kroz virtualku.

VirtualBox je besplatan. I radi.
12.12.2017 | 16:17
Sve petljarije koje si radio s paragonom zaboravi! S winclone napravi backup win10 particije. Kad instalacije HS ti se file sistem s obzirom da imaš ssd u kompu nadogradi na apfs. Upravo taj apfs nije u mogućnosti čitati boot za windowse nego moraš to odraditi ručno pri pokretanju držeći option. Dakle winclone backup win10, upgrade sa siere na high sierru i kad hoćeš win pri restartu option. Ukoliko iz nekog razloga neće startati windowse obrišeš particiju s win10 s internog diska i pomoću napravljenog winclone backupa vratiš na ektsterni disk.
12.12.2017 | 16:23
OK, hvala, probat cu tako...sa winclone..

PS.
na windowsima imam NX i Catia6 i trebaju mu za posao, i mislim da to nemoze na virtualku...

i to je samo za ispomoc kad ne radim u uredu, ali mi treba tako..
16.12.2017 | 13:25
Uspio sam, i ovom priliko zelim informirati kako sam to napravio, uz dosta citanja foruma po netu.
Image Bootcamp particije sa Paragon Hard Disk Managerom (kupljeni ne freeware). Inace Paragon mi se svidja jer nije samo backup odnosno image tool, nego i za partcioniranje diska, za sada ne podrzava APFS, ali rade na tome.

Onda cista instalacija Hi sierre sa USB sticka, sa time da je cijeli disk izbrisan i particioniran u samo jednu particiju APFS.
Nakon instalacije pokusaj sa BOOTCAMP --> E tu nista nije islo jer je prekidao instalaciju i javljao da nemoze particionirati disk za BOOTCAMP.
Problem je u Time Machine koji vrti neke snapschoot programe u pozadini iako nije aktiviran.
Rjesenje - Napravit Backup cijelog diska sa Time machine. Restart, izbrisati cijeli disk ponovno i napraviti APFS system samo sa jednom particijom.
Bootati ponovno i vratiti image cijelog diska napravljenog sa Time Machine.
Bottati Mac, i napraviti BOOTCAMP ispocetka sa novim cistim windovsima samo privremeno da pokupi drivere i sve ostalo --> Napravljeno.
Instalacija Windowsa prosla i ima dvije Particeje, jednu Win 10 NTFS, i drugu za Hi Sierra sa APFS.
Particionariao disk tako da sam dodao trecu particiju za zajednicke fileove od Win i Mac i to u extfat da Disk Utillity - sve proslo OK.
Restar i boot u Paragon Hard Disk Manager (naravno samo za Mac) bootable usb i vracim stari image od originalnog Windowsa --> sve Ok i sve radi.
EXTRA:
Dok sam u tom Paragon Hard Disk Manageru koji moze sluziti i za particioniranje diska, a ne samo za image iliti backup. spojim prazni hod diska koji je napravio kad je radio BOOTCAMP. Taj dio spajam sa Postojecom trecom particijom extfat za sheranje zajednickih fileova Mac i WIn i to tako da napravim delete te particije (koja je napravljena sa disk utillity od mac) i automatski se spoji sa slobodnom prostorom od stvaranja BOOTCAMP --> kreiram ponovnu tu trecu particiju za seranje i to u sistemu NTFS.

Bootam natrag mac, win10 radi, Hi Sierra radi, i postoji treca particija zajednicka u NTFS.

Instaliram Paragon za NTFS (kupljeni, koji vec podrzava APFS) tako da Mac moze citati te fileove.

Eto to je moje iskustvo, i nadam se da ce nekome pomoci ako ga zanima takav slucaj.

A za kraj, zelio bih se zahvaliti clanovima foruma, koji su mi dali svoje savjete...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 38 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, korisnik, m@xym, Maxxy, smayoo, tino1, Anonimci (602)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO