Puno pitanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Puno pitanja


09.12.2017 | 17:05
Može li mi netto objasniti kako da snimim pjesme na Mac,u mapu?

Na koji nacin mogu napisati dokument, seminarski rad?

Hvalaaa
09.12.2017 | 17:20
1. Drag and drop,a ako ti mislis komponovati,snimati onda preporucujem neki profesionalni studio.)probaj tacno definisati sta ti treba.
2.Besplatnih office programa ima dosta a mozes i kupiti Microsoft office.Sve zavisi sta i kako hoces,imas i apple programa.
09.12.2017 | 17:30
Deadea, moraš se bolje potruditi jer iz takvih pitanja ti nitko ne može dati bolji odgovor od ovog kojeg si već dobila.
Što točno imaš? Koji Mac, koji OS na njemu (klik na jabučicu gore lijevo pa about this mac), koje aplikacije, je li novi, polovni, posuđeni,...?
S čega to želiš snimiti pjesme? S interneta? Ili...?
09.12.2017 | 18:43
Želim imati u mapi neke svoje pjesme , recimo da mogu preslušavati kad negdi di nema wi fi... imam Mac Book Air ...
09.12.2017 | 18:46
Kupila sam u ISTYLE ducanu ,Mac Book Air 13... OS X valjda heheh...novi 2017.... Želim snimiti pjesme s interneta?
09.12.2017 | 19:33
Ja mislim da je tebi dosadno, pa nas zaebavaš
09.12.2017 | 19:45
Znači ovako... Na kompjuteru imaš već instalirane programe Pages (za pisanje seminarskih radova i sl.), Numbers (za tablice) i Keynote (za prezentacije). Oni ne koriste uobičajene MS Office formate, ali možeš svaki dokument snimiti u word/excel/power point formatu i svaki takav dokument možeš otvoriti, samo što neke stvar neće biti "na mjestu".
Ako ti treba "čvršća" kompatibilnost, imaš besplatni libre office ili open office (googlaj, skine se DMG datoteka s njihovog sitea, otvara se dvoklikom i instalira tako da mišem odvučeš .APP datoteku u Applications folder), isto kao za windowse ili linux. Osobno koristim Libre Office. Uz njega možeš dodatno skinuti i hrvatski jezični paket, prijevod je vrlo solidan.
Ako imaš Microsoft Office 365 licencu (učeničku, studentsku, kupljenu...), idi na njihove stranice i skini odande MS Office za Mac. Ali ne preporučam jer je loš i bugovit. Libre Office je upotrebljiviji.

Za skidanje pjesama s youtubea imaš npr. ovo
www.mediahuman.com/youtube-to-mp3-converter/
09.12.2017 | 19:50
Ne znam na sto se misli "snimiti pjesme s interneta"

Svoje pjesme, koje vjerojatno imas na nekom vanjskom disku ili gdje vec.... Copy/Paste u Music folder ili ih importiraj u iTunes (naravno prije toga spoi taj vanjski disk ili USB stick ili sta vec sa laptopom )

Pjesme s interneta.... ako mislis na torrente i slicno, mislim da si na krivom forumu....

Ponuda... Deezer app.... music streaming service, radi u HR. Kao pretpaltnik, (ako se ne varam radi se o 8,99 eura mjesecno) Mozes unutar app-a downloadati sta god hoces za slusane off line....

Dokument mozes napisati na samo jedan nacin.... tipkanjem po tipkovnici A koji ce app za to koristiti, kako ti rekose ima besplatnih ima placenih.... ovisi sta ti treba. Uglavnom, za tekstualni dokument bi ti navjerojatnie pomogao neki text editor Pages, Word, Open Office, Libre Office tid.

Ako nas zaebavas kako cariblanco rece.... eto mojih pet minuta si uzela
09.12.2017 | 21:24
Baš ste blesavi, zasto bi vas zezala ne studiram racunarstvo da znam sva ta cuda...prvi put koristim Mac Book Air i puno stvari neznam ...
09.12.2017 | 21:30
E onda malo sjedi i citaj postove na forumu. Siguran sam da ces za par sati vecinu stvari naci. Imas u gornjem desnom uglu trazilicu. Svakako sve sto te zanima prvo potrazi pa onda pitaj ali pokusaj sloziti pitanje koje ima smisla
09.12.2017 | 21:31
Evo ja sam nešto instalirala, sad mi je na radnoj površini kao taj ikona YOUTUBE TO MP3... I DALJE NEZNAM KAKO DOWNLODAT PJESME S INTERNETA U NEKU MAPU NA MAC
09.12.2017 | 21:32
Dobro,hvala...pokušat cu pronac odgovore..
09.12.2017 | 21:55
Tipkanje velikim slovima se u komunikaciji na internetu smatra VIKANJEM. Molim te, dakle, ne viči na nas. Pogotovo ne viči na nas ako želiš pomoć.

Dakle, ako si s interneta skinula Youtube to MP3 converter s onog linka kojeg sam ti poslao, da li ti se pojavio prozor kao ovaj?

ScreenShot2017-12-09at21.42.37.png


Ako nije, onda na radnoj površini imaš samo ikonicu poput ove

ScreenShot2017-12-09at21.44.24.png


Dakle, dupli klik na tu ikonicu i otvorit će ti se prozor sa slikom kao iznad.
I onda jednostavno napravi to što ti je nacrtano. Dakle, odvuci mišem ikonicu s lijeva na folder s desna i pričekaj par sekundi da se to kopira. To ti je to, program je instaliran.

Onda desni klik bilo kamo unutar tog prozorčića i odaberi Eject (odnosno "Izbaci" ako ti je OS na hrvatskom). Nakon toga onu ikonicu s radne površine možeš odvući mišem u smeće.

Program možeš pokrenuti s launch pada (to je ono što dobiješ kad pritisneš F4 tipku), odakle i sve ostale. Kad ga pokreneš, u njega pejstaš linkove s youtubea, vimea ili čega već. Dakle, u Safariju nasurfaš pjesmu koju želiš, kopiraš link (desni klik u adress bar pa "Kopiraj"), i u ovom programu samo klik na +. Kad si naslagala sve linkove koje želiš, onda klik na onu strelicu "Download all" s desne strane i pričekaj. Sve MP3 ćeš naći u svom home folderu, pa u Music folderu unutar njega.
12.12.2017 | 17:39
Isprike zbog vikanja najprije.Hvala puno na iscrpnom odgovoru.Sad cu po uputama ici ,nadam se da cu bit uspješna.Hvala još jednom : )
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 15 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO