Mac OS X na mom PC-ju.
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac OS X na mom PC-ju.


  • Pepez
  • Posjetitelj
08.10.2006 | 09:03
Instaliran, radi sa hardverom sledecim:
Procesor : Intel P D 930 na 3GHz
Maticna ploca : Intel 945 PSN
HD : Maxtor 60GB
Grafika : ATI Radeon X550.
E u tom grmu lezi zec. Ne mogu da podignem rezoluciju sa 1024x768 na bulo koju vecu.
Imam monitor 19\" Samsung SyncMaster 959 NF pa ...
Pomagajte!!!
08.10.2006 | 18:36
Ne očekuj brz odgovor na ovakvo pitanje - naime, ovdje 99% članova foruma ima pravi Mac i ne poznaju takve probleme. Cijela poanta Mac filozofije je dijelom i u tome da se ne moraš zamarati takvim \"hardverskim glupostima\", nego da se baviš nečim korisnim ili kreativnim. Probaj izgooglati nekoga sa sličnom PC konfiguracijom, pa provjeri da li tko zna gdje može biti kvaka.
08.10.2006 | 18:47
dpasaric je napisao:
Cijela poanta Mac filozofije je dijelom i u tome da se ne moraš zamarati takvim \"hardverskim glupostima\", nego da se baviš nečim korisnim ili kreativnim.

  • User
  • Posjetitelj
08.10.2006 | 19:02
Slazem se s Davorom i duzunom. Mac OS X najljepse izgleda i radi na Appleovom hardwareu.

A mogao si i navest koju verziju Tigera imas na toj masini, odnosno jel developer ili finalna... Developer ti nije imala podrsku ni za jednu grafiku osim intelove tako da je neiskoristiva na ATI-jima i NVIDIA-ma, a ne znam jel se finalne verzije uopce moze stavit na PC-e s obzirom na EFI i s obzirom da su maknuli maxxusa tu negdje kad je finalna izasla (bar mislim da je tako nekako islo)...
  • Pepez
  • Posjetitelj
08.10.2006 | 19:24
User je napisao:
Slazem se s Davorom i duzunom. Mac OS X najljepse izgleda i radi na Appleovom hardwareu.

A mogao si i navest koju verziju Tigera imas na toj masini, odnosno jel developer ili finalna... Developer ti nije imala podrsku ni za jednu grafiku osim intelove tako da je neiskoristiva na ATI-jima i NVIDIA-ma, a ne znam jel se finalne verzije uopce moze stavit na PC-e s obzirom na EFI i s obzirom da su maknuli maxxusa tu negdje kad je finalna izasla (bar mislim da je tako nekako islo)...


-----------
10.4.6
A evo i print skrin.
[img=http://img154.imageshack.us/img154/5885/picture1lf3.th.png]
31.10.2006 | 23:10
Pogledaj na osx86project.org, tj. insanelymac.com. Dosta ATI grafulja je podržano koliko znam....
02.11.2006 | 01:39
Kao sto je \"duzun\" kvalitetno primjetio,\"imam Maca i radim\", ali...
Neki dan je ostvaren pomalo perverzan projekt, MacOS na HP laptopu, ali ne OSX nego MacOS 8.1, emulacija ROM-a Quadra 700, instaliran stari FileMaker HR verzija i ClarisWorks 2.0 HR, sve radi HR i ispisuje na HP USB printer.
Kako?
Vidio i probao no pojma nemam kako je to izvedeno, ali ako nekoga zanima mogu mu poslati adresu cirkusanta koji je to sve izmuljao.
E da. Rezolucije LCD-a se mogu mijenjati po zelji.
02.11.2006 | 03:22
Hm, da nije slučajno riječ o emulatoru Basilisk II?
  • User
  • Posjetitelj
02.11.2006 | 04:46
Ako nije Basillisk II ili SheepShaver, onda me zanima o cemu se tocno radi... Moze link?
19.01.2007 | 23:36
Pitanje:
Planiram instalirati OS X na PC s time da bi ostavio windowse odnosno dva operativna sistema
intel pentium 4 2.8 ghz 512 mb ram
zanima me je li to moguće i kako
hvala u naprijed...
20.01.2007 | 19:16
Nerviraju me tolki piceki u našem dvorištu. Oću-neću, pročitam kak je neko instaliral OSX na svoju fritezu ili peglu i kak je to mrak, jedino nema grafike i još pokoju \"sitnicu\". A sve to zato jer je MAC ufural windoze u svoje dvorište, koje takionako ni MAC nemože prožvakati, pa onda u sebi gomila ono kaj piceki ostavljaju po našem dvorištu.
Svaka čast entuzijastima (jer da njih nema tehnološki napredak ne bi bio takav), ali MAC i postoji zato da bi jedan ozbiljan OS, nesmetano radio na stabilnom stroju.
I tu prestaje sva filozofija. Ostalo su sve, nepodobni elektronički uređaji za gubljenje vremena, dokonih tzv. developera.
Stoga, piceki, van iz dvorišta, hodite se igrati u svoje! Ko bu stalno čistil za vama!
20.01.2007 | 23:10
Curator je napisao:
Pitanje:
Planiram instalirati OS X na PC s time da bi ostavio windowse odnosno dva operativna sistema
intel pentium 4 2.8 ghz 512 mb ram
zanima me je li to moguće i kako
hvala u naprijed...


www.osx86project.org/

Inace, ne vidim potrebu za dual boot icega, osim radi nekakvog isfuravanja. Bolje si instaliraj Linux i makni Windowse kompletno, em mozes jako puno nauciti na taj nacin, a mozes se baviti i 'hakerajem' uzduz i poprijeko sa sustavom. Na taj nacin ces dobiti OS koji je namijenjen za rad na tvojoj platformi, a za promjenu ce vecina toga raditi. Vizualno se da nastimati da lici na OS X.

Imam maca tri tjedna, a prije toga mi na kraj pameti nije bilo stavljati OS X tamo gdje mu nije mjesto... Nije bas da postoji kao proizvod za PC, na stranu iciji entuzijazam.

Jos da shvatim zasto ljudi misle da na Mac forumima i usenet grupama mogu dobiti odgovor vezan uz PC - OS X pitanja, i sve super.
21.01.2007 | 02:40
Hvala puno na odgovoru.
Stvar je u tome što imam pc koji koriste više osoba i koji su navikli na windowse koji meni ne pašu i samim time bi htio dva sistema na jednoj kanti...
toliko o objašnjenju zašto
zanima me samo hoće li to radit i kako prebacivati iz jednog u drugi...
Hvala
21.01.2007 | 02:48
Curator je napisao:
Hvala puno na odgovoru.
Stvar je u tome što imam pc koji koriste više osoba i koji su navikli na windowse koji meni ne pašu i samim time bi htio dva sistema na jednoj kanti...
toliko o objašnjenju zašto
zanima me samo hoće li to radit i kako prebacivati iz jednog u drugi...
Hvala


Prouci link koji sam ti dao, tamo bi sve trebalo biti.

Jos uvijek stoji moja sugestija ako ne trebas windowse da kao drugi OS instaliras radije Linux.
  • User
  • Posjetitelj
21.01.2007 | 18:37
Ja sugeriram prodaju PC-a, nabavku iMaca i instaliranje windowsa kao sekundarnog OS-a. Najmanje problema i najmanje muka
23.04.2007 | 06:07
Trebaš imati ili dva Harda, ili sa Acronisovim power directorom pored windowsa, doduše na drugu particiju, instalirati Mac OSX. Ovo ti pišem sa jednog takvog stroja i mogu reći da radi sasvim zadovoljavajuće. Grafička je GeForce 6600 GT, i savršeno radi, sve aplikacije rade tečno. Prema X-Bench-u, po nekim parametrima stari G-5 dobrano tuče. Naravno, nije kao pravi Mac, ali, kada sve zbrojim stroj od nekih 2500,00 Kn radi, svakako puno bolje nego li Vista. Vidim da su neki vrlo neprijateljski nastrojeni prema ljudima koji nemaju novac za PRAVI Mac, no to je isto kao da vozači Mercedesa, traže da nitko drugi ne smije voziti po cestama gdje oni voze. Isključivost nikada nikom nije donijela ništa dobro. Svakako, da imam love na bacanje, obradovao bi svoju dušu pravim Macom, no budući je situacija čist suprotna, sretan sam što se mogu Tigerom služiti i na PC-ju. Naravno ovaj prijelaz na INTELOVU arhitekturu značit će i dostupnost Maca budalašima koji će početi raditi koje kakve viruse i za Maca - pa tako će Mac postati isto ranjiv kao i Windowsi. Sve u svemu -divno iskustvo raditi na Mac-u.
29.04.2007 | 22:21
darko_os je napisao:
Naravno ovaj prijelaz na INTELOVU arhitekturu značit će i dostupnost Maca budalašima koji će početi raditi koje kakve viruse i za Maca - pa tako će Mac postati isto ranjiv kao i Windowsi. Sve u svemu -divno iskustvo raditi na Mac-u.


Oprosti, ali kao osoba koja je pocela s MS DOS 6.2 i Win 3.11, i u medjuvremenu prosla 95/98/Me/2000/XP i x iteracija Linux distribucija, sve na Intelu, moram reci da si sad napisao notornu glupost.

Intel kao platforma nema nikakve veze s virusima. Stvar je prvenstveno do OS-a i arhitekture istog.

Prouci malo proof of concept viruse i wormove na Linuxu, usporedi s onim sto je izaslo do sad za OS X i vidjeti ces, nadam se, poprilicno jasno sto mozes ocekivati kao i sto neces vidjeti, neovisno o pozadini hardverske platforme.

OS X je unixoid, i u biti predstavlja ono sto MS zeli dostici na svoj nacin, a sve zapakirano u celofan apstrakcije. OS X je sto se desktop price savrseno slozio apstrakciju sucelja povrh standardnog unixa da to korisnik niti ne primjecuje. Problema ima, ali drugacije prirode.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 48 minuta
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Riba, temeljnik, Anonimci (296)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO