macOS High Sierra
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

macOS High Sierra


18.01.2018 | 16:49
iWork???
Mozda Keynote, ali deugo nije vrijedno spomena, osim mozda cijene.
18.01.2018 | 18:32
Nama je u firmi glavni tekst procesor Pages već godinama. Sve račune i dokumentaciju radimo u njemu. Jedino je Numbers zapostavljen, to priznajem, mada mi i on ponekad treba kada Apple interno pošalje neke tablice baš u njemu!
18.01.2018 | 21:15
Pages je kuruza. OK je za dokument od par stranica, bez većih slika. Za išta ozbiljnije je šit. Numbers da i ne spominjem. Lotus 1-2-3 od prije 30 godina je mogao više.
18.01.2018 | 22:24
smayoo kaže:
Pages je kuruza. OK je za dokument od par stranica, bez većih slika. Za išta ozbiljnije je šit. Numbers da i ne spominjem. Lotus 1-2-3 od prije 30 godina je mogao više.


18.01.2018 | 23:10
OK, nisam u Pagesu pisao knjige ili priručnike, mislim da je najduža stvar bila prijava za EU projekt, to je nekih 30-ak stranica s ilustracijama, meni on lijepo radi, ne znam, možda je spor na slabijim strojevima?

Anyway, meni je ugodan i radi mi ok za moje uredske potrebe.
  • Dijete
  • Posjetitelj
19.01.2018 | 05:03
dpasaric kaže:


Anyway, meni je ugodan i radi mi ok za moje uredske potrebe.


#MeToo
23.01.2018 | 23:20
ej ljudi, gdje se može naći combo/cijela instalacija El Capitana?
Htio bih i malo osvježiti sistem sa clean installom. Tražim instalaciju i ne nalazim nigdje na apple.com mjestima ... samo nasao ovo: macdrug.com/download-el-capitan-dmg-os-x-10-11-installer/ a nije mi poznata stranica pa sam nesiguran jel to safe to install.
Zna netko za link?

tenx
23.01.2018 | 23:42
ecvis17 kaže:
ej ljudi, gdje se može naći combo/cijela instalacija El Capitana?
Htio bih i malo osvježiti sistem sa clean installom. Tražim instalaciju i ne nalazim nigdje na apple.com mjestima ... samo nasao ovo: macdrug.com/download-el-capitan-dmg-os-x-10-11-installer/ a nije mi poznata stranica pa sam nesiguran jel to safe to install.
Zna netko za link?

tenx


@energyman je davno postavio link za download na jednoj temi, usput mu se zahvaljujem jer sam i ja odatle skinuo pa radio clean install.

Btw pretraga radi da znas
24.01.2018 | 19:40
TuxFan kaže:
Btw pretraga radi da znas

izgleda da je meni pokvarena

hvala @energyman i @TuxFan, preuzeto i spremno za instalaciju javim se kad bude panika
24.01.2018 | 22:07
Ej ekipa, evo baš u procesu instalacije:
napravio bootabilnu SD karticu, rebootao stroj, otišao na install, disk utilty, formatirao lokalni drive, kliknuo na install ... i dobio:

This copy of the Install OS X El Capitan application can't be verified. It may have been corrupted or tampered with during downloading.


javljam se a onog safarija od instalacije
jel netko instalirao sa ovog fajla pa znamo da je ispravno, pa je meni samo u downloadu krknuo?
kreiranja bootabilne kartice ...

ah

PS
uf ... ja htio da je instalacija gotova večeras da se ne moram sutra s tim daviti
24.01.2018 | 22:24
o bože ...
ako naiđete na ovaj problem, ostanite u install procesu (prvi prozor) odite u utilities / terminal ... i upišite:

date 0101010116

ponovno pokrenite instalaciju ... i trebalo bi ići ... evo meni instalacija krenula ... nadam se da sve bude ok
25.01.2018 | 00:37
Biće sve ok nakon postavljanja tog datuma preko terminal-a, zaboravio sam ti to napomenuti.
25.01.2018 | 09:30
robee kaže:
Pitanje vezano za High Sierru i fontove.
Mini spojen na Dell monitor i font je koma. Sve je blago pikselizirano, ne mozes normlano raditi posto jednostavno boli glava. Monitor podesen na nativnu rezoluciju, smoothing ne pomaze. Foto u prilogu da se vidi o cemu se radi. Ako jos ukljucim Night shift, font postaje blago plav sa bijelim rubom.
Vidim da se dosta zale na to ali nitko ne nudi rijesenje.
Mac spojen na Apple display i sve ok kako i treba biti.
Probao sam i razlicite color profile no nista ne pomaze.
Prije cca 2g sam imao neki mini na probu i radio je sasvim normalno sa Dell monitorom. Ovo je ocito SW problem.

Konacno sam skuzio o cemu se radi. Problem je u tome sto kod spajanja na externi monitor Apple forsa YPbPr a ne RGB. Postoje neke fore sa skriptama no to ne radi. Na starijim verzijama OS-a je ali sada ne.
25.01.2018 | 09:46
ecvis17 kaže:
o bože ...
ako naiđete na ovaj problem, ostanite u install procesu (prvi prozor) odite u utilities / terminal ... i upišite:

date 0101010116

ponovno pokrenite instalaciju ... i trebalo bi ići ... evo meni instalacija krenula ... nadam se da sve bude ok


Trebao si malo pogledati na forumu,o tome je pisano bar 5 puta.
25.01.2018 | 10:26
saint kaže:

Trebao si malo pogledati na forumu,o tome je pisano bar 5 puta.


A čuj, pogledao sam ono što sam znao da treba tražiti ...
U svako slučaju instalacija prošla dobro, još napravio update ... i sad vraćam svoje podatke ... tenx svima
26.01.2018 | 16:11
Evo mbp opet u pogonu samo sada sa 10.11.6.
Generalni dojam dobar, čitaj nije lošiji ... a sve važnije u pogonu kako sam zamišljao.

2 prigovora Appleu!

1. zašto stalno mjenjaju multitouch gestures? Tko vodi taj dio posla odmah otkaz! Na leopard i snow leopard je bilo najbolje. Onda su promjenili na neki užas, onda je Yosemite bio nešto bolji, ne kao prva verzija ali ok. I sada je opet lošije. U svakom slučaju neda mi se stalno mjenjati navike oko funkcija koje nebih trebao primječivati već ih raditi automatski.

2. Upgrejdanje njihovog softwera, za odogovornu osobu ne otkaz, zatvor! Za razne bilješke koristim Notes.app. Imam dio na iCloudu (bilješke koje djelim s kolegama) i on my mac, koje ne djelim. Ranije sam prenosio te podatke tako da sam otišao u ondaj notesov folder u ~/Libaray i kopi pejstao to u novom OSu. Ali ne sada, upgrejdana verzija aplikacije to ne šljivi. Mislim si OK, staviti ću sve na iCloud, pa će se pojaviti i na novom OSu. Napravim, i truba. Ja ne vidim ništa, a kolegica vidi sve moje bilješke (ona je još na Yosemiteu).
Gugl kaže da iCloud, web verzija Notesa ne razumije oba OSa istovremeno, ili ili. Glavno da oni rade sve, pa se nisu mogli dogovoriti između sebe.
Imao sam ovakvo iskustvo sa Pages, gdje mi NOVA verzija softvera nije htjela otvoriti file STARE verzije?!?!? Ne kao keynote da kaže da bi mogao layout biti loš, nego je ne može uopće otvoriti!!!

Ovim službeno odustajem od korištenja bilo kakvog njihovog softvera osim samog OSa ... i valjda FIndera , a bojim se da skoro ni to ne budem.

Notes ću zamjeniti valjda Evernoteom or smtn...
eto ... pozdrav
26.01.2018 | 18:16
A koji je to danas Apple-ov softver vrijedan paznje.
26.01.2018 | 18:38
slažem se, ni jedan ...
kao OS mi je još ok ...

al Notes sam si mislio, kao simple app, what can go wrong?
26.01.2018 | 21:54
zabac kaže:
A koji je to danas Apple-ov softver vrijedan paznje.


Keynote. Kicks ass. Totalno.

Preview. Ako mu je nekad nešto i falilo, od 10.11 mi je kompletan document manipulator. Nisam nikad našao ništa bolje, niti se mogu sjetiti bogzna čega što bi mi u njemu falilo.

Mail.app. Imao je bugova na 10.6. Na 10.11 sam vrlo, vrlo, VRLO zadovoljan. Također, nisam našao nijedan bolji mail klijent za Mac. Riba voli Postbox, nisam nikad shvatio zašto. Ostali su govance, u principu...

Calendar. Radi svoje. Na Macu mi ima sve što trebam. Neću reći da možda nema bolje, ali je vrijedan pažnje.
26.01.2018 | 22:06
OK, Keynote. Ostalo dolazi sa sitemom.
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.01.2018 | 07:22
Nabijem ih....

Logic Pro 10.4 ne ide na El Capitana... guraju S i HS... totalno nepotrebno i bezveze..
01.03.2018 | 15:06
Meni je ovaj novi OS HajSjera katastrofa.

Sve mi radi sporije nego li prije, i to vrlo sporije, a o Adobe paketu da ni ne govorim. Užas. Uz to više mi Photoshop ne otvara nove Nikonove NEF fajlove. Pa ih moram konvertirat u .dng
I tako.. A opet, možda je problem u meni
01.03.2018 | 18:59
Dijete kaže:
Nabijem ih....

Logic Pro 10.4 ne ide na El Capitana... guraju S i HS... totalno nepotrebno i bezveze..



Da...nije slucajno, mamuim. Ja sam na glavnom kompu zbog hardwera zaglavljen na glupom yosemite-u i LPX 10.3
20.04.2018 | 12:57
ako ti radi sve što bi trebalo raditi - it's oke!
27.04.2018 | 16:20
Moze li macOS nekako zapamtiti da sam spojen na Synology nas i da ostane moutan? Svaki puta kada upalim comp moram mountati sherane particije.
27.04.2018 | 18:18
User login opcija u system preferences će automountatati bez problema. Napravi mount, drag and drop na Login item listu za konkretni user account.
27.04.2018 | 18:42
Super, hvala ti

Probao sam ali ne radi kako treba. Svaki puta izbaci 3 findera (imam 3 foldera koja mountam) na display da je napravio mount bez obzira sto sam u login stavio hide.
Bas citam po forumima, izgleda da je ovo poznati problem koliko vidim po postovima od 2015-e. Ne kuzim zasto jednostavna stvar mora biti toliko komplicirana.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 46 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO