Izgubljni podaci iz kalendara kada se napunio SSD
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izgubljni podaci iz kalendara kada se napunio SSD

20.01.2017 | 09:37
Pozdrav!

Napunio mi se SSD slučajno jer sam raspakirao neki veliki projekt i to nisam primjetio, mislio sam da će ostati barem 2gb slobodno. Međutim, došlo je do 0kb slobodnog prostora na SSDu i kada sam upalio kalendar jer sam morao hitno pogledati raspored - više nije bilo niti jednog kalendara. Da li je to otišlo u vjetar ili to mogu kako vratiti? Bio bih vrlo zahvalan kada bih saznao kako vratiti, jer se držim one:"Pametan piše, budala pamti."

Unaprijed hvala!
20.01.2017 | 12:56
Hm, jedino mi pada na pamet da je u trenutku zapunjavanja diska kalendar bio otvoren i pousano je upisivanje u njega što nije bilo moguće i podaci su izgubljeni.

A za vratiti...jedino iz backupa kojeg, naravno, imaš.

P.S. Možda ti je sinhrioniziran sa iCloudom?
20.01.2017 | 14:53
Nemoj se sad uvrijediti, ali moje je nagađanje da ti je komp, u trenutku kad si napumpao disk do ibera, ponudio da ti raščisti nešto mjesta na disku, a ti nisi ni čitao što piše nego si samo mahnito klikao yes yes ok ok next next next? Pak je li onda moguće da si u tom mahnitom klikanju odobrio da ti sve što imaš syncano u iCloudu (što može uključivati i kalendar, i mailove, i fotke, i svašta nešto još) izbriše s lokalnog diska jer te ionako čeka u iCloudu?
21.01.2017 | 02:08
Nakon što sam počistio SSD još bolje i 2 reboota - na neku foru mi se vratio kalenda konačno. Svom srećom.
21.01.2017 | 06:27
Hajde super, vjerojatno aplikacija nije mogla otvirit kalendar jer nije bilo mjesta za temp file ili slično. Predlažem da sada napraviš backup.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 16 sati
  • Bertone: @Riba, otvorio sam temu u veziu slika pa baci oko (napravio sam screenshote pa je ovako preglednije)
  • Riba: Bertone, daj mi neki primjer, konkretni post pa cu pogledati.
  • Bertone: Nemam problema sa slikom avatara, ali imam sa slikama koje posta dpasaric, njih ne vidim sve dok ne odem na citiraj post i onda otvorim link na sliku u drugom tabu, slike ostalih članova uglavnom vidim
  • Riba: Testiram malo kasnije sa vise browsera...ima li jos netko taj problem?
  • Joseph: I safari ... no way
  • Joseph: Probao sa microsoft edge ... neće
  • Joseph: izmijeni svoju sliku .... choose file (280kb.jpg)... pošalji .... nema rezultata
  • Joseph: na macu i na win koristim chrome možda je u tome problem
  • Riba: Odaberes sliku i kliknes "POSALJI".
  • Riba: Radi bez problema, pokusaj sa drugim browserom (?)
  • Riba: Testirat cu.
  • Joseph: slika je oko 280KB ...napravim sve kako tam piše ali ne dogđa se ništa
  • Joseph: Riba kod mene to ne hoda ....!?!
  • Riba: Link: IZMIJENI SVOJU SLIKU
  • Riba: Joseph - Osobno->Korisnicki profil.
  • Joseph: kako izmijeniti svoju sliku?
  • Bertone: evo vidiš da je trebalo samo malo prodrmati usnulu temu ;)
  • 1v@n: Problem riješen, izgleda da je dobro restartati iPad tu i tamo...
  • 1v@n: Eto, sad strši van kao prva tema u 2022. :)
  • Bertone: Pa oživi ga pitanjem :)
  • 1v@n: Photos ne prepoznaje disk kao kameru, Files se smrzava čim označim stotinjak RAW fileova, file exploreri u 99% slučajeva nemaju opciju kopiranja u camera roll, a oni koji imaju, ili ne rade kako treba ili se ruše
  • 1v@n: Tražim kako prebaciti masu RAW fotki s diska u Camera Roll na iPadu
  • 1v@n: Da ne otvaram novu temu u mrtvom iPad podforumu...
  • Gjuroo: Ovaj: [link]
  • Gjuroo: Mislim da ipak treba biti CAC-1510-A
  • Gjuroo: Taj tvoj je isto CAC-1510 kao i moj.
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: To ti je ovo:
  • dpasaric: Nije, ovo je običan DVI (barem tako piše u opisu), treba biti Dual-Link DVI-D da bi radila Cinema 30"
  • Gjuroo: Davore, jel to ovaj? [link]
  • dpasaric: Nemate 58.000 kn za novi Appleov Pro Display XDR monitor? Nema problema! Sada svaki novi Mac možete spojiti na stari Apple Cinema 30" monitor! USB-C -> Dual Link DVI-D adapter stoji 50 €. Radi bez greške!
  • Dijete: strojcina
  • JOHN: Stroj
  • Josip R.: Danas montirao video na novom M1 Pro i to samo na bateriji niti jednom se ventilatori nisu čuli, laptop nije vruč, baterije drži. Laptop je čuod! Imao prošlu generaciju ovo je duplo brže bez ikakve muke.
  • Gjuroo: Olrajt. Tnx!
  • dpasaric: Naručen 24. ožujka, stigao jučer.
  • Gjuroo: Davore, kad si naručio komp? Koliko mu je trebalo da stigne?
  • Borisone: Za tu cijenu, ako nije ispalo s kamiona, može tipkovnica biti i na arapskom.
  • Borisone: WTF, pa to je 8000 kuna manje od "normalne" cijene.
  • Josip R.: JOHN [link]
  • Josip R.: drlovric OKP :D
  • JOHN: Hvala na info. Što si konkretno uzeo i gdje si kupovao?
  • drlovric: Ajjjj ceremonije oko 2-3 nebitne crtice na kucistu. Moj kolega digao dzipa na kredit, isgrebali mu ga oko zgrade, kamecici ostetilimalo boju. Secer eno skoro dobio za svoje rodjene pare :D Nestvarno mi da se toliko vezete za predmete da je i najmanja ogrebotina problem :)
  • Josip R.: *uzeo
  • Josip R.: pueo na firmu da prebije porez i prodao ga za manje. Uštedio sam cca 500€.
  • Josip R.: JOHN iStyle kad sam ranije pitao nisu radili zamjeni tipki na HR, iKlinika je uzela 400 kn. Moje oštečenje je par sitnih crtica, ima na internetu iskustva di su bolje ogrebani. Malo je pokvarilo dojam ali me lagano prošlo. Laptop je bio orginal vakum ima onu zelenu trakicu, nije prepakiran. Imao je račun i serijski broj odgovara na kutiji laptopa i kutiji u kojoj je isporučen. laptop je netko
  • JOHN: Josip R koliko te koštala zamjena tipki. I čisto uspitno, kako to da ih nisi mijenjao u iStyle kao ovlaštenom servisu?
  • JOHN: Josip R nisi odgovorio na pitanje dpasarica. Da li si kod otvaranja obratio pozornost na onu trakicu

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%