instalacija os x mavericks
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

instalacija os x mavericks

19.09.2016 | 21:23
Poštovani!
Trebam pomoć.Korisnik sam macbook pro 13 retina late 2013.
Moram reinstalirati mavericks os x.Treba mi bootabilni instalacijski stick.Da li ga netko ima da mi ga posudi?

unaprijed Hvala na pomoći!
19.09.2016 | 21:35
Nema potrebe da ti ga netko posuđuje jer to možeš i sam uradit.
Uzmi USB od 8GB i učini ove korake:

mashable.com/2015/10/01/clean-install-os-x-el-capitan/
19.09.2016 | 21:39
Bolje da mi ga netko posudi da ja nešto ne zeznem.novi sam u tome pa me je malo strah.
19.09.2016 | 21:46
nema te što biti strah. Nije to nešto komplicirano niti nešto što možeš zeznut. Ovo je potpuno ispravan način za podignuti novi OS. Posudba dolazi u obzir jedino ako ti netko želi posuditi svoj 8+GB USB stick, a to nekako sumljam. Dakle ako imaš svoj možda bi ti netko mogao to napraviti (ovisno gdje si) ili da jednostavno to napraviš po uputama sam. Ako zapne, uvijek se možeš javiti na forum.

Ako ne probaš sam nećeš se nikada naučiti, a reinstalacija dolazi uglavnom kao zadnji korak. Dakle da li si apsolutno siguran da je potrebno to napraviti? Možda da napraviš svoj novi account i obriše druge (ako je polovni) ili je OS u takvom stanju da imam problema pa želiš reinstalaciju?
19.09.2016 | 21:49
Operativni sustav koji je na macu ima problema.Ja sam na Pećinama .Mogu donijeti stick pa da zajedno napravimo bootabilni medij.imam sve instalacije koje su potrebne.Gdje se ti nalaziš da to riješimo??
19.09.2016 | 21:50
Pa zar se on ne skida automatski s neta? Sto je s particijom za opiravak (recovery partition)?
19.09.2016 | 21:54
Nema mavericksa gore..
19.09.2016 | 21:55
s druge strane sutra izlazi macOS Sierra i onda će raditi super na tom macbooku. Možda ne bi bilo loše pričekati sutra i probati sa time prvo? Mislim ako je reinstall u pitanju možda će nadogradnja na novi OS i kreiranje novog accounta biti upravo ono što ti treba. Jer ako napraviš clean install mavericsa i onda vidiš da postoji novi OS vjerojatno je da ćeš raditi upgrade? Možda se varam, ali ako kažeš da si novi u mac svijetu onda poslušaj savjet.

Pričekaj sutra, skini novi OS i po uputama koje ti je @mavericks naveo napravi novi usb bootabilni stick sa Sierra verzijom. Nakon toga napravi novu instalaciju i problem riješen.

Što kažeš na to?
19.09.2016 | 21:55
Mogli bi se nači u toveru ili u hotelu jadran.ja donesem stick mac i nstalacije.
19.09.2016 | 22:05
andro007 kaže:
Nema mavericksa gore..

Kako misliš nema? Koji OS verzija je gore? Ako se bilo što pokreće na tom stroju probaj naći neke informacija (sliku ili nešto) da vidimo o čemu je točno riječ. U gornjem lijevom kutu (nakon što se boota stroj) imati ćeš malu ikonu jabuke. Klikni na nju i odaberi 'About this Mac' pa da vidimo o kojem je točno stroju i OSu riječ.

Morati ćeš se malo potruditi, jer za rookia ovako kratki odgovori ti baš ne idu u korist.
19.09.2016 | 22:07
U svakom slučaju probaj pričekati sutra oko 19h i skinuti novu verziju OSa. Time ćeš moći napraviti novi boot stick i napraviti clean install ako bude potrebno.

Ako zapneš javi se nazad na forum.
20.09.2016 | 00:00
Slažem se s Rustyjem. Upute su jednostavne, postupak je lagan. I, da - koji je OS gore? To je vrlo bitna informacija.
20.09.2016 | 20:22
Hvala puno kolege.Sve sam uspio srediti .Bio je problem usistemskim postavkama staroga vlasnika macbooka.Bio je problem u elcapitanu.
Stickove za maverick i yosemite sam sredio.napravio čistu instalaciju mavericka i sve radi ko urica.
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 17 sati
  • Bertone: @Riba, otvorio sam temu u veziu slika pa baci oko (napravio sam screenshote pa je ovako preglednije)
  • Riba: Bertone, daj mi neki primjer, konkretni post pa cu pogledati.
  • Bertone: Nemam problema sa slikom avatara, ali imam sa slikama koje posta dpasaric, njih ne vidim sve dok ne odem na citiraj post i onda otvorim link na sliku u drugom tabu, slike ostalih članova uglavnom vidim
  • Riba: Testiram malo kasnije sa vise browsera...ima li jos netko taj problem?
  • Joseph: I safari ... no way
  • Joseph: Probao sa microsoft edge ... neće
  • Joseph: izmijeni svoju sliku .... choose file (280kb.jpg)... pošalji .... nema rezultata
  • Joseph: na macu i na win koristim chrome možda je u tome problem
  • Riba: Odaberes sliku i kliknes "POSALJI".
  • Riba: Radi bez problema, pokusaj sa drugim browserom (?)
  • Riba: Testirat cu.
  • Joseph: slika je oko 280KB ...napravim sve kako tam piše ali ne dogđa se ništa
  • Joseph: Riba kod mene to ne hoda ....!?!
  • Riba: Link: IZMIJENI SVOJU SLIKU
  • Riba: Joseph - Osobno->Korisnicki profil.
  • Joseph: kako izmijeniti svoju sliku?
  • Bertone: evo vidiš da je trebalo samo malo prodrmati usnulu temu ;)
  • 1v@n: Problem riješen, izgleda da je dobro restartati iPad tu i tamo...
  • 1v@n: Eto, sad strši van kao prva tema u 2022. :)
  • Bertone: Pa oživi ga pitanjem :)
  • 1v@n: Photos ne prepoznaje disk kao kameru, Files se smrzava čim označim stotinjak RAW fileova, file exploreri u 99% slučajeva nemaju opciju kopiranja u camera roll, a oni koji imaju, ili ne rade kako treba ili se ruše
  • 1v@n: Tražim kako prebaciti masu RAW fotki s diska u Camera Roll na iPadu
  • 1v@n: Da ne otvaram novu temu u mrtvom iPad podforumu...
  • Gjuroo: Ovaj: [link]
  • Gjuroo: Mislim da ipak treba biti CAC-1510-A
  • Gjuroo: Taj tvoj je isto CAC-1510 kao i moj.
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: To ti je ovo:
  • dpasaric: Nije, ovo je običan DVI (barem tako piše u opisu), treba biti Dual-Link DVI-D da bi radila Cinema 30"
  • Gjuroo: Davore, jel to ovaj? [link]
  • dpasaric: Nemate 58.000 kn za novi Appleov Pro Display XDR monitor? Nema problema! Sada svaki novi Mac možete spojiti na stari Apple Cinema 30" monitor! USB-C -> Dual Link DVI-D adapter stoji 50 €. Radi bez greške!
  • Dijete: strojcina
  • JOHN: Stroj
  • Josip R.: Danas montirao video na novom M1 Pro i to samo na bateriji niti jednom se ventilatori nisu čuli, laptop nije vruč, baterije drži. Laptop je čuod! Imao prošlu generaciju ovo je duplo brže bez ikakve muke.
  • Gjuroo: Olrajt. Tnx!
  • dpasaric: Naručen 24. ožujka, stigao jučer.
  • Gjuroo: Davore, kad si naručio komp? Koliko mu je trebalo da stigne?
  • Borisone: Za tu cijenu, ako nije ispalo s kamiona, može tipkovnica biti i na arapskom.
  • Borisone: WTF, pa to je 8000 kuna manje od "normalne" cijene.
  • Josip R.: JOHN [link]
  • Josip R.: drlovric OKP :D
  • JOHN: Hvala na info. Što si konkretno uzeo i gdje si kupovao?
  • drlovric: Ajjjj ceremonije oko 2-3 nebitne crtice na kucistu. Moj kolega digao dzipa na kredit, isgrebali mu ga oko zgrade, kamecici ostetilimalo boju. Secer eno skoro dobio za svoje rodjene pare :D Nestvarno mi da se toliko vezete za predmete da je i najmanja ogrebotina problem :)
  • Josip R.: *uzeo
  • Josip R.: pueo na firmu da prebije porez i prodao ga za manje. Uštedio sam cca 500€.
  • Josip R.: JOHN iStyle kad sam ranije pitao nisu radili zamjeni tipki na HR, iKlinika je uzela 400 kn. Moje oštečenje je par sitnih crtica, ima na internetu iskustva di su bolje ogrebani. Malo je pokvarilo dojam ali me lagano prošlo. Laptop je bio orginal vakum ima onu zelenu trakicu, nije prepakiran. Imao je račun i serijski broj odgovara na kutiji laptopa i kutiji u kojoj je isporučen. laptop je netko
  • JOHN: Josip R koliko te koštala zamjena tipki. I čisto uspitno, kako to da ih nisi mijenjao u iStyle kao ovlaštenom servisu?
  • JOHN: Josip R nisi odgovorio na pitanje dpasarica. Da li si kod otvaranja obratio pozornost na onu trakicu

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%