Virtualizacija i mrezne postavke, LAN file sharing
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Virtualizacija i mrezne postavke, LAN file sharing

18.05.2016 | 06:19
Pozdrav svima !

Molim za malu pomoc. Zbog nekih potreba instalirao sam preko VMware Fusiona windowse 10. Sve uredno radi, tipa mail ili internet ali nemam pristuo mrezi tj. recimo ne vidim media player u mrezi i ne mogu na njega prebacivati filmove.
U mreznim postavkama je postavljena neka sasvim druga adresa koja nema veze sa primarnom tj. stvarnom pa je i normalno sto ga ne vidi. Problem je u tome sto kad dodjelim virtulanom Os-u isti range onda ne radi ni internet ali ni dalje ne vidim lan share-ane fileove tj. taj media player.

Kako ih sada natjrati da se vide. Probao sam i sa promjenama DNS-a , gatewaya i sl. ali ne pomaze.

Iscrpio sam svoje ideje pa da cujem dalje ako netko moze da pomogne.

Pisem sada sa drugog racunala pa ne mogu sada reci koji na kojem je rangeu osnovni OSX a na kojem virtalini.

Hvala i LP !
18.05.2016 | 06:31
U postavkama virtualke stavi mreznu u bridge mode i DHCP ce odraditi ostalo
18.05.2016 | 07:25
Ne slažem se. Bridged mode se koristi kad imaš neke specifične potrebe. Za ovakvu uobičajenu upotrebu je najbolje koristiti standardni NAT mode (taj u kojem je IP adresa virtualke neka sasvim drugačija). Jedini razlog zašto to eventulno ne bi radilo nije taj što je adresa sasvim drugačija (to nema veze jer VMware odglumi mrežni router i pravilno usmjerava sve mrežne pakete), nego taj što usr... window$i glume security (ha, koji oksimoron... ), pa blokiraju određene portove. Treba poisključivati sve one kvazi-zaštite u Windowsima. Ili - još bolje - ne koristiti windowse uopće.
18.05.2016 | 16:40
Bridge mode se izmedju ostalog koristi ako zelis virtualku u istom subnetu kao ostatak mreze. A po njegovom postu ja sam zakljucio (mozda krivo) da on upravo to zeli.
18.05.2016 | 20:23
Ja sam zaključio da on samo želi imati pristup drugim uređajima u lokalnoj mreži i da je krivo pomislio da za to MORA imati virtualku u istom subnetu. Ne samo da ne mora, nego nije ni pametno, iz više razloga, ako nema neki specijalan razlog zašto bi to morao tako napraviti.
19.05.2016 | 15:26
Ja bi ipak radje probao bridge mode, nisam bas ljubitelj windoza, ali ipak mi je malo tesko povjerovati da windoze blokiraju basic portove (bar ne po defaultu), pogotovo ako je rijec o SMB-u (ako se ne varam SMB ide kroz port TCP445). A i koliko vidim spominje neki media player, vecina tih media playera treba neki service discovery protokol sto bas i nece raditi na razlicitim subnetima.
Ja bi rekao prije da vmwareov NAT zahebava, nego widoze.

Uglavnom, lako se provjeri. Nista ga ne kosta prebaciti u bridge mode, provjeriti, i ako ne radi vratiti na NAT.
28.05.2016 | 13:00
Evo sam bio na putu pa se nisam mogao javiti. Uglavnom Bridge mod ne mogu napraviti kad u postavkama vidim sam mrežnu karticu ovu iz windowsa a ne i sa OSX-a pa ih ne mogu povezati.

@smayoo dobro zbori. Jedino sto ja želim je dobiti pristup lokalnoj mreži. Znaci imam media player Popcorn Hour u kojem je 2TB disk i sada ne mogu prebaciti na njega film jer niti vidim taj media player pa onda ne vidim niti njegov hdd. Trebaju mi bas windowsi jer samo preko njih mogu raditi upadate videoteke koju imam jer mac os x nije podržan.

thx!
28.05.2016 | 13:12
Bridge trebas postaviti u postavkama virtualne mashine (u VMware-u), ne u Windowsima.

pubs.vmware.com/fusion-5/index.jsp?topic...D3-FC0078947958.html
28.05.2016 | 13:23
Btw. kako tocno se spajas na taj Media Player?
28.05.2016 | 15:38
songoku kaže:
Btw. kako tocno se spajas na taj Media Player?

Media Player je spojen preko lan mreze a hdd je share-an tako da ga u OS X vidim i mogu mu pristupiti i prebaciti filomve na njega ali ne mogu osvijeziti tj. napraviti update od library osim windozama a oni ne vide taj mrezni disk.

LP !
28.05.2016 | 17:00
Vidi da li u Windozama nemas slucajno dignut DHCP server. Ovo trebas pazljivije posloziti. Ja nemam iskustva s VM, ali princip mora biti isti. Jedan DHCP u jednoj mrezi. Router preklapa dvije mreze. U svakoj je jedan DHCP. Trebas biti siguran sto si podesio i tada ne bi trebalo biti problema. Ako nije velika mreza, srusi je i iz pocetka postavi. Koji puta je jednostavnije nego nabadati.
28.05.2016 | 18:54
Evo ga rijeseno. Cim sam u postavkama VM stavio bridge odmah sve proradilo. Zahvaljujem na pomoci.
28.05.2016 | 19:05
Ajde, neka si riješio, makar i tako. Ako s vremenom primjetiš da ti se nešto čudno događa s pristupom internetu na macu kad je virtualka aktivna, najprije probaj taj bridge mode isključiti.
29.05.2016 | 21:42
smayoo kaže:
Ajde, neka si riješio, makar i tako. Ako s vremenom primjetiš da ti se nešto čudno događa s pristupom internetu na macu kad je virtualka aktivna, najprije probaj taj bridge mode isključiti.

ok, hvala na savijetu
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 16 sati
  • Bertone: @Riba, otvorio sam temu u veziu slika pa baci oko (napravio sam screenshote pa je ovako preglednije)
  • Riba: Bertone, daj mi neki primjer, konkretni post pa cu pogledati.
  • Bertone: Nemam problema sa slikom avatara, ali imam sa slikama koje posta dpasaric, njih ne vidim sve dok ne odem na citiraj post i onda otvorim link na sliku u drugom tabu, slike ostalih članova uglavnom vidim
  • Riba: Testiram malo kasnije sa vise browsera...ima li jos netko taj problem?
  • Joseph: I safari ... no way
  • Joseph: Probao sa microsoft edge ... neće
  • Joseph: izmijeni svoju sliku .... choose file (280kb.jpg)... pošalji .... nema rezultata
  • Joseph: na macu i na win koristim chrome možda je u tome problem
  • Riba: Odaberes sliku i kliknes "POSALJI".
  • Riba: Radi bez problema, pokusaj sa drugim browserom (?)
  • Riba: Testirat cu.
  • Joseph: slika je oko 280KB ...napravim sve kako tam piše ali ne dogđa se ništa
  • Joseph: Riba kod mene to ne hoda ....!?!
  • Riba: Link: IZMIJENI SVOJU SLIKU
  • Riba: Joseph - Osobno->Korisnicki profil.
  • Joseph: kako izmijeniti svoju sliku?
  • Bertone: evo vidiš da je trebalo samo malo prodrmati usnulu temu ;)
  • 1v@n: Problem riješen, izgleda da je dobro restartati iPad tu i tamo...
  • 1v@n: Eto, sad strši van kao prva tema u 2022. :)
  • Bertone: Pa oživi ga pitanjem :)
  • 1v@n: Photos ne prepoznaje disk kao kameru, Files se smrzava čim označim stotinjak RAW fileova, file exploreri u 99% slučajeva nemaju opciju kopiranja u camera roll, a oni koji imaju, ili ne rade kako treba ili se ruše
  • 1v@n: Tražim kako prebaciti masu RAW fotki s diska u Camera Roll na iPadu
  • 1v@n: Da ne otvaram novu temu u mrtvom iPad podforumu...
  • Gjuroo: Ovaj: [link]
  • Gjuroo: Mislim da ipak treba biti CAC-1510-A
  • Gjuroo: Taj tvoj je isto CAC-1510 kao i moj.
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: To ti je ovo:
  • dpasaric: Nije, ovo je običan DVI (barem tako piše u opisu), treba biti Dual-Link DVI-D da bi radila Cinema 30"
  • Gjuroo: Davore, jel to ovaj? [link]
  • dpasaric: Nemate 58.000 kn za novi Appleov Pro Display XDR monitor? Nema problema! Sada svaki novi Mac možete spojiti na stari Apple Cinema 30" monitor! USB-C -> Dual Link DVI-D adapter stoji 50 €. Radi bez greške!
  • Dijete: strojcina
  • JOHN: Stroj
  • Josip R.: Danas montirao video na novom M1 Pro i to samo na bateriji niti jednom se ventilatori nisu čuli, laptop nije vruč, baterije drži. Laptop je čuod! Imao prošlu generaciju ovo je duplo brže bez ikakve muke.
  • Gjuroo: Olrajt. Tnx!
  • dpasaric: Naručen 24. ožujka, stigao jučer.
  • Gjuroo: Davore, kad si naručio komp? Koliko mu je trebalo da stigne?
  • Borisone: Za tu cijenu, ako nije ispalo s kamiona, može tipkovnica biti i na arapskom.
  • Borisone: WTF, pa to je 8000 kuna manje od "normalne" cijene.
  • Josip R.: JOHN [link]
  • Josip R.: drlovric OKP :D
  • JOHN: Hvala na info. Što si konkretno uzeo i gdje si kupovao?
  • drlovric: Ajjjj ceremonije oko 2-3 nebitne crtice na kucistu. Moj kolega digao dzipa na kredit, isgrebali mu ga oko zgrade, kamecici ostetilimalo boju. Secer eno skoro dobio za svoje rodjene pare :D Nestvarno mi da se toliko vezete za predmete da je i najmanja ogrebotina problem :)
  • Josip R.: *uzeo
  • Josip R.: pueo na firmu da prebije porez i prodao ga za manje. Uštedio sam cca 500€.
  • Josip R.: JOHN iStyle kad sam ranije pitao nisu radili zamjeni tipki na HR, iKlinika je uzela 400 kn. Moje oštečenje je par sitnih crtica, ima na internetu iskustva di su bolje ogrebani. Malo je pokvarilo dojam ali me lagano prošlo. Laptop je bio orginal vakum ima onu zelenu trakicu, nije prepakiran. Imao je račun i serijski broj odgovara na kutiji laptopa i kutiji u kojoj je isporučen. laptop je netko
  • JOHN: Josip R koliko te koštala zamjena tipki. I čisto uspitno, kako to da ih nisi mijenjao u iStyle kao ovlaštenom servisu?
  • JOHN: Josip R nisi odgovorio na pitanje dpasarica. Da li si kod otvaranja obratio pozornost na onu trakicu

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%