Mail Attachment
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mail Attachment


24.09.2015 | 19:14
Pozdrav svima,

Ne trebam vam napomenuti da sam novi u ovome Mac svijetu, kupio sam novi Mac book Pro 15" i jako sam zadovoljan samo me neke stvari proganjaju, naravno sitnice ali ih ne znam riješiti pa molim za pomoć.
jedna od bitnih stvari koje sam koristio je attachment cjelog maila po sistemu drag and drop, znači, uhvatio bi kompletam ail ili više njih pa ih "ispustio" u novoj poruci i tamo bi ostali kao attachment, sada na novom macu kada to probavam jednostavno se ne događa ništa.
riješenje sam pronašao na jednostavan način da cjeli mail dalje šaljem kao attachment a onda dodajem text, problem je kada želim više mailova attachirati u jednom mailu, što je u outlooku moguće tu jednostavno nije.
Ako neko ima kakvo rješenje molim za pomoć.

Hvala vam svima unaprijed
24.09.2015 | 19:45
Pokušaj označiti mailove koje želiš poslati, desni klik - Forward as Attachment.
24.09.2015 | 19:49
To tako jedino i radi ali ih ne možeš prenjeti po sistemu drag and drop, nije neka greda ali se ja još navikavam jer koristim svoj Mac tjedan dana, novi sam pa imam čuđenja na sve strane.....preživjeti ću

Hvala na savjetu
24.09.2015 | 19:58
Ako želiš drag and drop onda moraš jedan po jedan mail, a ukoliko imaš više mailova koje želiš poslati onda ih označih i forwardaš sve odjednom.
Iako moram priznati nisam nikad slao mailove na takav način, jel se može znati šta i kako točno radiš da mailove šalješ na takav način?
25.09.2015 | 05:39
Instaliraj drugi mail klijent.
25.09.2015 | 09:26
Pljujte koliko hocete ali Outlook na Mac radi super, i znam neke hard core kolege koji ga koriste bez ikakvih problema.

Za mojih par mailova dnevno, Apple Mail je dovoljan. Da je idealan mail client, nije.
25.09.2015 | 09:35
drlovric kaže:
Pljujte koliko hocete ali Outlook na Mac radi super, i znam neke hard core kolege koji ga koriste bez ikakvih problema.

Za mojih par mailova dnevno, Apple Mail je dovoljan. Da je idealan mail client, nije.


Mislim da je to tako, jer je dosta "sirov" ne pruža editiranje texta tako da si prisiljen staviti attachment neki od dokumenata koji napraviš u programu za obradu texta Word ili Pages

I da se objasnim do kraja, radim za naftne tvrtke gdje je jedini dokaz da si nekome nešto rekao to da mu pošalješ mail i attachiras hrpu drugih mailova koji dokazuju sve tvoje navode, da ne duljim, drugi mail ti je jednostavno attachment i to je to, za sada se snalazim, ali razmišljam o drugom mail programu ili instalirati outlook jer drugačije koliko vidimm NE ide,

Ako ima tko kakvu drugu ideju slobodno neka mi se javi...bit ću mu zahvalan jer sam izazvao buru smijeha kod ljudi koji su me popljuvali da sam kupio "savršeni" komp za hrpu para i sada ne mogu običan mail staviti u attachment, nego šaljem hrpu pojedinačnih mailova???

Hvala svima unaprijed
25.09.2015 | 12:14
Pa ni Outlook Express nije Bog zna sto. Outlook se placa i mora bolje raditi.
Ja imam Thunderbird. Radi uredno, ali ovo nisam probavao. Probam panjavim.
Znaci, hoces oznacito 5 poruka i odvuci u 6. novu gdje napises neki tekst?
25.09.2015 | 13:17
Kao sto je Zabac rekao, imas Thunderbird.
25.09.2015 | 13:43
zabac kaže:
Pa ni Outlook Express nije Bog zna sto. Outlook se placa i mora bolje raditi.
Ja imam Thunderbird. Radi uredno, ali ovo nisam probavao. Probam panjavim.
Znaci, hoces oznacito 5 poruka i odvuci u 6. novu gdje napises neki tekst?

Tako je. Počneš pisati poruku i nju odvučeš mail ove koji postaju attachment. Jednostavno.
25.09.2015 | 14:18
@VlterRi, možeš to napraviti. Meni na 10.8.5 lijepo radi. Otvoriš novi mail za pisati te u njega odvučeš mail koji želiš, ali iz stupca sa dolaznim ili odlaznim mailovima. NE direktno otvoreni mail kojeg čitaš! I ne kakite po Mailu jer ipak dosta može, samo treba znat ili pitat, hehe.
25.09.2015 | 15:58
Thunderbird podržava na 10.10.3, Thunderbird je 38.2.0
26.09.2015 | 14:40
jzelko kaže:
@VlterRi, možeš to napraviti. Meni na 10.8.5 lijepo radi. Otvoriš novi mail za pisati te u njega odvučeš mail koji želiš, ali iz stupca sa dolaznim ili odlaznim mailovima. NE direktno otvoreni mail kojeg čitaš! I ne kakite po Mailu jer ipak dosta može, samo treba znat ili pitat, hehe.

Provjeriti ću kad dođem doma, ne kakvim samo se savjetujem jer je to ruti a na koju sam navikao a pošto sam novi nisam imao izbor nego pitati nekoga tko je iskusniji.
26.09.2015 | 14:52
Ma nema problema , samo pitaj, većinom se nađe netko tko zna te riješi problem. Ono su "kakili" stariji i "iskusniji" pa je to njima išlo. Šalu na stranu, može se puno toga samo treba kopati i imati nešto intuivnosti pa se može naći. Macu je bila maksima "misli drugačije" ili "Think Different" pa se treba znati i time koristiti. Inače sretno , da te macdobro služi.
26.09.2015 | 19:26
Puno hvala. Iskrcao sam preko 20k za Mac pa možda mi u startu i ne ide "think different" no s vremenom će se stvar iskristalizirati pa će biti bolje...

Hvala još jednom. Probati ću doma, sad sam na službenom putu.
26.09.2015 | 19:58
Iz prve ruke, do sad nisam tu opciju koristio, ali si me zainteresirao te sam probao Mac logikom te tako poslao sam sebi mail sa više takovih privitaka i zamisli, uredno prošlo. Sad znam i ja a i drugi koji prate forum.
27.09.2015 | 08:32
jzeko:

Ja probao, kod mene to ne radi. FYI
27.09.2015 | 08:45
Zafrkavaš! Evo probao i na El Capitan i tamo radi. Nekaj krivo delaš.
Slikazaslona2015-09-27u09.49.54.png
27.09.2015 | 08:49
Radi kad povlačiš mailove jedan po jedan. Ne radi ako ih želiš selektirati više odjednom pa odvući sve zajedno.
27.09.2015 | 08:50
Kao što sam napisao na početku, radi jedan po jedan mail, međutim ako imaš mail sa konverzacijom onda ne radi nikako.
27.09.2015 | 09:19
Šta bi to značilo sa koverzacijom? Dopisivanje? Probao sam razne mailove i svi prolaze.
27.09.2015 | 09:37
MAIL.png



Ovako ti izgleda u Thuderbirdu. Poruke idu kao attachment i otvaraju se dvokilkom u Thunderbirdu.
Ovaj od Mozile mi je definirivno bolji od Mail aplikacije.
Mada imam i Entourage (Outlook za Mac), ne koristim ga.
27.09.2015 | 09:38
Znači kada imaš mail (kao slika u privitku) sa četiri dopisivanja, ti možeš uzeti taj mail i cijelog ga ubaciti u novi mail kao attachment?
Prilozi:
27.09.2015 | 10:48
Renzo, kad kliknem na trokutić kraj broja mailova, spuste se svi mailovi i moraš ih jedan po jedan prebaciti. Dva ili više daju crvenu točku i tako ih se nemože. Nisam se igrao sa svim kombinacijama ali se da napraviti. Vjerovatno je mail zamišljen za kućne korisnike. Za poslovne ima drugih profi mail klijenata sa sijaset opcija. Do sada je meni mail dovoljan tako da nisam ni tražio više. Kao i zabac imam Thunderbird instaliran kao rezervu, ali ga ne koristim.
27.09.2015 | 11:23
Tako je. Apple Mail kao takav nije namijenjen heavy duty poslovnim korisnicima, no ja ga i kao takav uspješno koristim uz nekoliko dodatno kupljenih pluginova. Ali bilo koji Windowsaš koji se tome smije, nema za to opravdanje jer niti na Windowsima defaultni mail klijent nije ništa bolji (naprotiv, bitno je lošiji). Samo što se Windowsašima podrazumijeva da uz windowse odmah instaliraju 100 GB ukradnog profesionalnog softvera.
Uglavnom, podržavam Žapca - ako Mail.app ne valja, idući kojeg treba probati je besplatni Thunderbird. Ima i onaj Postbox za 15€. Ja sam ga svojedobno probao, ali odustao nakon što nije uspio potegnuti sve iz Mail.app (u mom slučaju to nije baš mala stvar jer imam 30+ GB mailova u raznim accountima). No, mnogima odgovara.
27.09.2015 | 21:54
smayoo kaže:
Tako je. Apple Mail kao takav nije namijenjen heavy duty poslovnim korisnicima, no ja ga i kao takav uspješno koristim uz nekoliko dodatno kupljenih pluginova. Ali bilo koji Windowsaš koji se tome smije, nema za to opravdanje jer niti na Windowsima defaultni mail klijent nije ništa bolji (naprotiv, bitno je lošiji). Samo što se Windowsašima podrazumijeva da uz windowse odmah instaliraju 100 GB ukradnog profesionalnog softvera.
Uglavnom, podržavam Žapca - ako Mail.app ne valja, idući kojeg treba probati je besplatni Thunderbird. Ima i onaj Postbox za 15€. Ja sam ga svojedobno probao, ali odustao nakon što nije uspio potegnuti sve iz Mail.app (u mom slučaju to nije baš mala stvar jer imam 30+ GB mailova u raznim accountima). No, mnogima odgovara.



Pardon, ne bih htio ovo sve pre osobno shvatiti ali Nisam za ukradeni software i ne koristim ga, debelo sam protivnik toga Želio sam samo znati kako koristiti isporučeni software ili kupiti dodatni, jer imam dovoljno velik posao da ne moram krasti!! U daljnjem kontekstu, sav software koji koristim je kupljen i koristio sam ga godinama a sada nisam kupio Mac book zato jer imam para, nego sam konačno htio rješiti svoje dugogodišnje probleme sa korištenjem jednako tako ovlaštenih Adobe programa koji neuporedivo bolje rade na Mac Book računalima nego na PC-u. Nisam neki stručnjak, oprostite ali trebam malo vremena i pomoći da se naviknem na nešto što je u svaku ruku bolje, ali kao i sve ostalo nije savršeno, oprostite ako sam nekoga uvrijedio....
27.09.2015 | 22:07
Kad sam spomenuo krađu softvera normalnu među windowsašima, referirao sam se na ovaj dio:
bit ću mu zahvalan jer sam izazvao buru smijeha kod ljudi koji su me popljuvali da sam kupio "savršeni" komp za hrpu para i sada ne mogu običan mail staviti u attachment, nego šaljem hrpu pojedinačnih mailova???


Ti koji su te popljuvali računaju da Mac košta hrpu para, a windows računalo ne, jer kupe računalo, a OS i sav ostali softver ukradu. I onda uspoređuju stock OS aplikaciju za kućnog korisnika s ukradenom profesionalnom aplikacijom.

No, na stranu to, nebitno je. Ako ti Mail.app kao stock mail aplikacija ne zadovoljava tvoje potrebe, najprije probaj besplatni Thunderbird. Ako ti ni on ne štima, probaj (prije kupnje) Postbox. Napokon, ako ti ništa od toga ne štima, imaš MS Outlook za Mac. Meni osobno Outlook je oduvijek bio bugovito bloatware smeće, kao i cijeli MS Office paket osim Excela i mrzio sam svaki dan kojeg sam proveo koristeći ga politikom tadašnjeg poslodavca. Ali, ako tebi on bolje odgovara, kupi ga i zdravo.
27.09.2015 | 22:15
Nikako, kupio sam ono što sam htio i nije me briga tko što govori a odavno sam se oslonio na vlastita razmišljanja i zaključke, no volim o svemu prodiskutirati sa ljudima koji znaju što rade i zašto. Stoga tko se želi smijati, neka, samo da napomenem da je mnogima možda smješno to što software treba kupiti, meni nije, urpavo zato što znam da su to sati rada koje netko treba platiti.

Zahvalio bi se svima koji su mi pomogli, mailove attachiram jeda po jedan i za sada ne želim mjenjati ništa, možda je to za sada i polovično rješenje ali je rješenje koje me zadovoljava...

Još jednom, svima hvala
28.09.2015 | 06:12
Eto, glavno je da te rješenje zadovoljava, a to smo i htjeli, zar ne?
28.09.2015 | 07:27
jzelko kaže:
Eto, glavno je da te rješenje zadovoljava, a to smo i htjeli, zar ne?


Tako je to smo i htjeli a ja uživam u svom kompu.....

Zahvaljujem
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 45 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO