Yosemite noćni automatic update
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Yosemite noćni automatic update


19.08.2015 | 09:21
Kako kod mene u Klićima (Marčelji) još uvijek živimo negdje u '90.tim godinama 20.og stoljeća, pojam pristupa Internetu je poprilično zamračen. Ukratko, ne postoji način da dobijem bilo kakvu izvedbu DSL-a, te sam prisiljen koristiti VIP-ovu SIM karticu u kombinaciji s 3G routerom. Dakako, ne postoji flat rate, ali postoji skoro pa alternativa: max. data paket od 25 GB + noćni flat rate.

Naslov teme govori na što ciljam. Postoji li način da se OSX-u kaže da check i download updatea aplikacija i sustava radi isključivo u zadano doba dana (noći)? Razlog je vrlo jednostavan: bilo kakav OSX ili iLife update automatski podrazumijeva Giga+ download što mi u doba dana kada Vip prati količinu prometa jednostavno nije opcija. Zato je "Download newly available updates in the background" kod mene isključen.

Unaprijed se zahvaljujem!
Prilozi:
19.08.2015 | 10:14
Navodno ako klikneš na check now, OS X će od tada na dalje svaki dan provjeravati u isto to vrijeme, pa to napravi jedan dan u pola noći i to bi trebalo biti to.

Ako te čini nervoznim ovaj navodno onda isključi automatic update i podesi crontab da to radi i pokreće ovu komandu u isto vrijeme:

softwareupdate --download --all


Ovo će skinuti sve updateove ali ih neće instalirati. Editiraj crontab sa crontab -e i dodaj ovu liniju da se softwareupdate pokrene svaki dan u 23h npr:

00 23 * * * /usr/sbin/softwareupdate --download --all >> /dev/null


Pogledaj i man stranice za ostale opcije za softwareupdate.
19.08.2015 | 10:22
Evo i jedan koristan link:

www.macworld.com/article/1139860/schedulesoftwareupdate.html
19.08.2015 | 11:10
dpohl kaže:
Kako kod mene u Klićima (Marčelji)


Ej, kade si mi ćo, sused!

Dakako, ne postoji flat rate


Ako ti se bilo gdje s kuće vidi Učka, razmisli o Keter Air. Ja sam imao HT ADSL, ko fol 10/0,5 flat, a nikad nisam uspio izvući više od 4/0,2 (što ih nije spriječavalo da mi naplaćuju punu previsoku cijenu). Prije par mjeseci sam ugovorio uslugu s K3, stavili su svoju usmjerenu antenu (sliči satelitskoj) i "upucali" je na Učku i sad imam flat rate na ugovorenih i vrlo stabilnih 4/0,5 za 160 kn, dakle bitno manje od HT cijene. Do sada - nula problema.

VIP sam koristio prije nego sam uspio (preko veze i da ne pričam kako sve ne) dobiti HT ADSL i ne nalazim riječi prijezira i mržnje za tu firmu, a naročito njihovu indolentnu i nesposobnu tehničku podršku.
19.08.2015 | 14:35
Cekaj sad, zadnj pasus ide vipovcima ili hateovcima?
19.08.2015 | 14:47
Vipovcima
19.08.2015 | 16:26
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena, sve pada u vodu ukoliko situacija nije idealna... Šteta u što se pretvorila firma
Jučer sam aktivirao 50/10 u firmi, opet vezom, jer bi mi mjeseci trebali za službeno istjerat.
Maksimalna propusnost parice je 111,81mbps

Ima i HT antenske linkove odavno, ne znam kako to tražit i dobit
19.08.2015 | 20:01
Ja imam stan i u Tuzli (BiH) u centru grada, i molio sam BH Telecom svim mogucim nacinima da mi izmjere propusnost.

Njima je solucija "Ne mozemo mi to sada posebno mjeriti, podnesite zahtjev i potpisite za zeljeni paket, pa ukoliko ne uspijemo isporuciti kasnije ga ukidajte". A klauzula im je da je ugovor ispostovan sa njihove strane ako isporuce barem 60% obecanog

Ranije mi trebalo otkljucati portove na routeru, i zavrsio sam to zahvaljujuci dobroj volji clana JABUCNJAKA!

Pa vi kukajte na svoju tehnicku podrsku


ScreenShot2015-08-19at21.10.24.png
19.08.2015 | 20:50
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena


HT više nema ljude na terenu (osim terenskih prodavača). HT je izbacio praktički svo tehničko osoblje iz svog sastava (u Ericsson servise). HT se sastoji od meneđera (s tvrdim "Đ"), marketinških "stručnjaka" i nesretnika iz call centra. Prodaju struju i satelitsku TV. Sutra će i posteljinu i medicinske čarape, a dogodine će skidati uroke i gatati na grah, isto kao i ekipa iz Pošte.

@drlovric: Ja sam jednom čekao VIPnetovu korisničku podršku da mi se javi na telefon CIJELI SAT i još koju minutu više. Beat that...
20.08.2015 | 08:16
smayoo kaže:
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena


HT više nema ljude na terenu (osim terenskih prodavača). HT je izbacio praktički svo tehničko osoblje iz svog sastava (u Ericsson servise).


Netočno... Ericsson je za održavanje centrala, crtanje trasa, kablaže, održavanje mobilne itd... Ima još jako puno terenskih tehničara
Imaš krive informacije Moja firma je u vlasništvu HT-a i svim tim ljudima održavam inf opremu (ericsson i HT), tako da odlično poznam brojevno stanje... A znam i za ostale gradove, jer vidim sve prijave kvarova na opremi
Daleko od toga da imaju dovoljno svojih tehničara i da firma nije u banani
20.08.2015 | 08:48
smayoo kaže:
@drlovric: Ja sam jednom čekao VIPnetovu korisničku podršku da mi se javi na telefon CIJELI SAT i još koju minutu više. Beat that...


Ovo mi je jako poznatno. Gotovo kao Sheldon: .... I have endless patience. I once spent two-and-a-half hours on hold with Hewlett-Packard customer service just to complain about their customer service.

20.08.2015 | 10:20
Riba, hvala ti

Btw, na MacDeveloperu stoji ovo:
Note: Although it is still supported, cron is not a recommended solution. It has been deprecated in favor of launchd.

Kako zbilja nisam na "ti" s OSX-om malo sam zbunjen sa svime ovime...
20.08.2015 | 10:24
smayoo kaže:
dpohl kaže:
Kako kod mene u Klićima (Marčelji)


Ej, kade si mi ćo, sused!

Dakako, ne postoji flat rate


Ako ti se bilo gdje s kuće vidi Učka, razmisli o Keter Air. Ja sam imao HT ADSL, ko fol 10/0,5 flat, a nikad nisam uspio izvući više od 4/0,2 (što ih nije spriječavalo da mi naplaćuju punu previsoku cijenu). Prije par mjeseci sam ugovorio uslugu s K3, stavili su svoju usmjerenu antenu (sliči satelitskoj) i "upucali" je na Učku i sad imam flat rate na ugovorenih i vrlo stabilnih 4/0,5 za 160 kn, dakle bitno manje od HT cijene. Do sada - nula problema.

VIP sam koristio prije nego sam uspio (preko veze i da ne pričam kako sve ne) dobiti HT ADSL i ne nalazim riječi prijezira i mržnje za tu firmu, a naročito njihovu indolentnu i nesposobnu tehničku podršku.



Ćo, sused, kade si ti?

K3 mi nije opcija, osim ako u nocnim satima ne udruzimo snage pa porezemo stabla na vrhu brda, koja mi opticki onemogucavaju vidljivost Ucke. Bili su mi decki iz K3, jos prosle godine. Nis od tega.

A sto se bakra tice, kapaciteti su im popunjeni, a nitko nema hrabrosti odobriti tkz. mini projekt da se kapacitet poveca. Sve u svemu, do daljnjega nista.
20.08.2015 | 10:30
smayoo kaže:
Ja sam jednom čekao VIPnetovu korisničku podršku da mi se javi na telefon CIJELI SAT i još koju minutu više. Beat that...


Meni nije trajalo sat vremena, ali jest cijelo prvo poluvrijeme finala prošlogodišnjeg Mundijala. Crko Maksić u nezgodno vrijeme...
20.08.2015 | 10:31
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena, sve pada u vodu ukoliko situacija nije idealna... Šteta u što se pretvorila firma
Jučer sam aktivirao 50/10 u firmi, opet vezom, jer bi mi mjeseci trebali za službeno istjerat.
Maksimalna propusnost parice je 111,81mbps

Ima i HT antenske linkove odavno, ne znam kako to tražit i dobit


U mom konretnom slucaju sve se i temelji na vezama i poznanstvima. Stvar je "razradjena" do te mjere da je kolega i prijatelj dosao kod mene na kucu, odradio tocno 3 poziva, i nakon sto smo popili kavu, vec je bio tehnicar na terenu. I iako sam bio sam ushicen i izvan sebe da ce mi doci pokrenuti cijelu pricu, uslijedio je hladan tus. Dakle, na TK razdjelniku nekih 300-400 m zracne linije od mene, kapaciteta vise nema. Da bi kapacitet povecali, potrebno je odobrenje tkz. "mini projekta" (MP). Provjerom je utvrdjeno da je MP zatrazen vec nekoliko puta, da se na listi cekanja nalazi 20ak kuca u mojoj blizini, i da to nitko ne odobrava. Onda moj frend zove nekakvog operativca i njegovog sefa, obojica na godisnjem, koji potvrdjuju da ce MP biti odobren cim se vrate s g.o., sto mi ostavlja nadu. Nakon g.o. ne dogadja se nista, i onda jos jedan hladan tus - Ericsson prica unijela je strah i nervozu medju ljude, i nitko se ne usudjuje napraviti nista.

Uglavnom, sve se to odvijalo u ovo vrijeme prosle godine. Sada isti taj moj prijatelj neki dan govori da bi se sad mozda moglo ponovno ispitati situaciju kad prodju g.o., ali nakon svega ja neku osobito veliku nadu bas i ne gajim.
20.08.2015 | 10:34
havdic kaže:
smayoo kaže:
havdic kaže:
Ako u ht-u ne poznaš kvalitetne ljude s terena


HT više nema ljude na terenu (osim terenskih prodavača). HT je izbacio praktički svo tehničko osoblje iz svog sastava (u Ericsson servise).


Netočno... Ericsson je za održavanje centrala, crtanje trasa, kablaže, održavanje mobilne itd... Ima još jako puno terenskih tehničara
Imaš krive informacije Moja firma je u vlasništvu HT-a i svim tim ljudima održavam inf opremu (ericsson i HT), tako da odlično poznam brojevno stanje... A znam i za ostale gradove, jer vidim sve prijave kvarova na opremi
Daleko od toga da imaju dovoljno svojih tehničara i da firma nije u banani


Obojica ste i u krivu i u pravu.
Prijatelj kojeg sam spomenuo u prethodnom postu nekadasnji je legendarni HT-ovac koji doslovce zna cijelu vertikalu jedne i druge tvrtke (HT-a i Ericssona). Dakle, nacelno HT nije prodao poslovanje vec ga iznajmio Ericssonu, no, svim tim ljudima u konacnici ipak upravlja upravo Ericsson.

Nadam se da cu u neko dogledno vrijeme imati update kakvo je stanje stvari medju njima, i tko hoce ili nece odobravati projekte i prikljucke, ali tijekom prvih 6 mjeseci nitko se nije usudjivao uciniti apsolutno nista.
20.08.2015 | 12:28
Poanta onog što sam (ironično i cinično) napisao je da garnitura indolentnih managera opće prakse gura firmu u propast dugoročno, a sve da bi se kratkoročno prikazao dobar poslovni rezultat.
20.08.2015 | 12:57
smayoo kaže:
Poanta onog što sam (ironično i cinično) napisao je da garnitura indolentnih managera opće prakse gura firmu u propast dugoročno, a sve da bi se kratkoročno prikazao dobar poslovni rezultat.


Apsolutno se slažem!
20.08.2015 | 14:35
Ja imam od VIP-a kabel i brzina varira od 20-48 Mbps (garantiraju os 5-50). Iako je brzina veca (bilo 4) stranice se ne otvaraju spektakularno brze. Skidanje ide brze.
Nije da ih ljubim, ali T-Com je bio losiji.
20.08.2015 | 19:00
To je zato što je tvoj provider zapravo B-net, samo si novi korisnik pa ti se ne zove B-net, nego Vip.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 45 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO