iParty 2021 Summer Edition
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iParty 2021 Summer Edition


06.07.2021 | 22:41
Pozdrav ljudi,

evo nas malo je korona politicki popustila, hvala joj sto je isla na GO! To znaci da mozemo odrzati obecano ljetno druzenje. Predlazem subotu 17.07.2021 u kasnijim satima na terasi nekog restorana/kafica, mozda uz plazu? Kako god, pase li Vam datum i vrijeme?

Znam da je tada puno ljudi na GO, ali kako nismo zimski uspijeli odrzati, ajmo barem ljetnji, pa opet na zimu pravi zimski.

Lokacija RIJEKA, a za sve ZG ljude, ja takodjer zivim u ZG ali iParty je u RIJECI!

Zivi bili, pa vidili!
07.07.2021 | 00:27
Imamo goste, ali kod nas je to praktički cijelo ljeto, tako da se nemojte ravnati po meni. Ako nešto iskombiniram, ja ću se pridružiti.
07.07.2021 | 14:05
Ako definirate, pokušao bi se uklopiti !
08.07.2021 | 12:33
Nema bas puno javljanja, ako bude zaintresiranih ja cu taj vikend biti u Ri, ali ako se do Srijede prije te subote puno tu ne dogodi, onda cemo nastaviti klasicni iParty Winter Edition uz pizzu!
08.07.2021 | 12:40
Ljudi, koji je blagoslov živjeti blizu mora - zavidim vam svima.
@jzelko - pogotovo vama.
Vi ste na Hvaru ili Braču doma ako sam dobro zapamtio.
Kamberizmi po hrvatskim otocima, pogledajte možda nekoga i znate s vašega otoka:
Ovo je snimano na Hvaru:

A ovo je Branimir podjelio u tri zasebna videa, prvi je "nja nja" odlazak iz Splita za Brač, no drugi i treći su prava stvar, razgovori s lokalcima, stvari koje vrijedi znati sa Brača:
08.07.2021 | 17:51
@ Kloba, ja sam inače zagrepčan !
08.07.2021 | 18:52
jzelko kaže:
@ Kloba, ja sam inače zagrepčan !

Onda zaista shvaćate kako ovaj grad izgleda u srpnju i kolovozu.
Nisam ni bio svjestan da se toliko razumijemo.
09.07.2021 | 08:57
Ako misliš da je u Zagrebu za*ebano, evo ti ranojutarnji pozdrav iz Podgorice na jutarnjih 32°C...
09.07.2021 | 09:59
smayoo kaže:
Ako misliš da je u Zagrebu za*ebano, evo ti ranojutarnji pozdrav iz Podgorice na jutarnjih 32°C...


Sad si već tako južno, možda bi bilo dobro da skokneš do Albanije. Ljudi koji su tamo bili kažu da je super, a cijene su jako prihvatljive.
09.07.2021 | 10:58
Nisam na odmoru, nego poslom.

Razmišljali smo svojedobno da se s Ohrida vratimo preko Albanije i Crne gore, ali odustali smo temeljem informacije od bliskih prijatelja koji su izjavili da je prometna kultura na užasno niskom nivou, a praksa policije da uvijek izvrne papire tako da je stranac kriv u sudaru. Između ostalog, vidjeli smo i neke filmiće snimljene mobitelom. Na autocesti pokradena ona ograda po sredini između dva kolnika, i sa strane, pa na autocestu ulazi tko se gdje sjeti, okreću se polukružno, sijeku preko 5 prometnih traka s neke seoske ceste ulijevo, krave na autocesti i tako, svašta nešto, pa smo zaključili da ćemo pričekati još jedno 20 godina...

A gdje su bili ti ljudi koji kažu da je super? Negdje u planinama, pretpostavljam, jer ovi što ih ja znam, bili su na moru i kažu da je sve užasno zapušteno i prljavo, a more svako jutro naplavljuje hrpe smeća na plaže.
09.07.2021 | 11:15
smayoo kaže:
Ako misliš da je u Zagrebu za*ebano, evo ti ranojutarnji pozdrav iz Podgorice na jutarnjih 32°C...

Ipak si na putu Smayoo - nisi doma. Ovaj grad gledam otkada živim, a ljeti je posebno zagušljiv. Zagrijani beton te udara s dna, vruć i zagušljiv zrak zbog nedovoljno zelenila u modernoj gradnji frontalno, a odozgora zgradurine sprečavaju kakav takav vjetar.
Još je Kustošija ajde de, uzmi primjerice Novi Zagreb pa još da živiš u - Mamutici.
Populacija mog kvarta (15 000 stanovnika) u jednoj zgradi.
Zagreb ljeti je najbolji razlog za pobjeći na more, u planine, ma i u užeglu Slavoniju - samo da promjeniš scenu.
A to si ti promjenio.
Šta ti fali?
EDIT:
Jedino što primjećujem ovoga ljeta, kako nema više Bandića, kao da nema ni nepotrebnih popravaka nekih dijelova tramvajskih pruga (raskrižje Ilica - Frankopanska se obnavljalo u 20 godina njegova mandata jedno 10 puta sigurno) ni asfaltiranja nekih ulica koje su asfaltirane dvije godine ranije.
Kao da je tih radova manje. Možda griješim, možda se ne krećem u dijelovima gdje radova ima - ovo je čisto subjektivan dojam...
16.07.2021 | 15:40
BOk, evo samo i pismeno, zbog malo ljudi javljanja. Nema eventa! Drzimo fige da nam zimski bude uspjesan ove godine!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 16 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO