iPhone 5 konacno u rukama :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 konacno u rukama :)


01.10.2012 | 10:54
S tim se generalno slažem, ali - što ti znači "čvršći"? Tvrđi sigurno nije (aluminij od stakla), ali žilaviji sigurno jest. To znači da je podložniji ogrebotinama nego staklo, ali je sigurno manje podložaj lomu i pucanju (u slučaju pada). Zar ne?
01.10.2012 | 13:07
dpasaric kaže:
Nikada nisam za iPhone koristio zaštite, smatram to besmislenim (osim ako si zaista u pustinji i slično).

Od trena kada ga izvadim iz kutije ja se pomirim s tim da će imati ogrebotine i to je to, baš me briga, pa to je uređaj koji se koristi, pada, struže po džepovima s ključevima i slično, big deal ako ima po sebi crtice! I sumnjam da je to nešto više nego li su imali dosadašnji modeli.

Možda bih razmotrio neku debelu gumiranu zaštitu da sam recimo netko tko je stalno na gradilištu i da mi uređaj često pada, pa čisto zato da se na razbije, ali inače...


Ovdje ne gvorimo da li i kako treba sacuvati mobitel vec o varijanti NOVOG mobitela koji dolazi izgreban-ostecen.
01.10.2012 | 13:50
Ma i treba ga sacuvati. Svi mi prodajemo iphone poslije par godina, i uzimamo novije modele. Ako je ocuvan uzet ces minimum50€ vise za njega. Isto tako kad bih kupovao polovan gledao bih da je bez ogrebotine.

Ali eto kazu da je to normalno. Pa hajde kad nas je apple slagao. Oni su uvijek u pravu.
01.10.2012 | 15:13
treba se strpiti do trenutka kada telefoni dodju do ljudi oko nas pa onda suditi.
pamtim galamu oko problema sa antenom na iphoneu 4 a u mom iskustvu se pokazalo da nisam imao nikakvih problema (koristim ga bez bumpera).
prica je da su ih prodali 5 milijuna komada a na netu se vrti 10 istih slika.

nisam i ne zelim biti njihov odvjetnik, samo se treba strpiti da vidimo stanje "na terenu".
a to sto je rub i pozadina crna... upotrebom ce se garantirano ljustiti kao i svaki PVD premaz! ako to nekome predstavlja problem, neka odmah odustane ili uzme bijeli ciji se rub moze i satinirati nanovo pa se ogrebotine lako skinu.
01.10.2012 | 16:21
Točno, par slika o izguljenom mobitelu ne znače kako je to pravilo. Pa zar aluminij nije eloksiran (ne vjerujem da je obojan običnom bojim)
  • mileni
  • Posjetitelj
01.10.2012 | 16:40
Googlajte, nije to 5 ostecenih mobitela, vec dosta vise.
Takodjer ne koristim nikakve zastite. Ne volim iste. No kad kupim nov mobitel, ocekujem da cu ga izvaditi iz kutije bez ikakvih crtica i/ili ostecenja. U suprotnom, cijela ova prica je zalosna.

No opet, mozda sada promjene politiku pa uvedu nazad kontrole? Sumnjam, $$$ je ipak vaznije od zadovoljnog korisnika.
01.10.2012 | 17:50
Mislim da su ova ostecenja telefona problem "prvih serija" u proizvodnji, tj. uhodavanja proizvodnog procesa. Dosad su mi svi iPhonei od prvog do zadnjeg (manje vise ) bili ok. Mozda je zato sreca sto ne dobivamo medju prvim trzistima iPhone i iPad.

Druga strana price je sta je s kontrolom kvalitete? Pogotovo kad se uzme cijena iPhonea i iPada u obzir. Ne vidim da su pojeftinili, a realno ljudi se zale na screen bleeding, pucanja kucista, ostecenja...
01.10.2012 | 18:20
@kinsif mudro zbori. Treba pričekati i vidjeti.

Ukoliko se pokaže istinitim da su uređaji isporučeni izgrebani ne treba ih kupovati. Koliko god se mi kao kupci činili malima i beznačajnima prema bogatom Appleu jedini način preživljavanja Applea jest da kupujemo njegove proizvode. Ukoliko to ne budemo činili stvari će se promijeniti. Tu ne mislim samo na kupce u Hrvatskoj niti samo na Apple kao proizvođača.

BTW i ja sam imao namjeru koristiti zaštitu, ali sam brzo odustao. Mobitel je proizvod koji treba služiti svrsi, a ogrebotine tome ne smetaju. Naravno, u uvjetima koje spominju @dpasarić i @drlovric zaštita ima smisla jer omogućuje normalno funkcioniranje uređaja.

PS @drlovric što se tiče "vječito para gladne kompanije" nemam ništa protiv toga (ni kod Applea niti kod bilo koje druge kompanije) dok se ne radi o monopolu ili prisili da kupujemo baš te proizvode ili usluge. Dok možemo odabrati konkurentski proizvod - dobro je.

Edit: malo OT, no živo me zanima kako će se razvijati stvari vezane uz Google Maps vs. Apple Maps. Isprika Tima Cooka je samo isprika. Problem nije riješen. Uskoro bismo trebali vidjeti kako Apple (ne)reagira na situaciju u kojoj se odavno nije našao.
01.10.2012 | 22:55
Ovo s kartama stvarno ne kužim. Govno su bile i prije, govno su i sad. Nema tu situacije. Ko misli imati ozbiljnu navigaciju neka plati komercijalni program s kartama.
02.10.2012 | 02:42
Ja u tu priču o redovito oštećenim uređajima out-of-the-box ne vjerujem jer oni baš i nisu od jučer u industrijskom dizajnu i proizvodnji, a 100% sam siguran da su to kućište debelo istestirali u realnim (ili gorim) uvjetima. No, kada prodaš 5 milijuna nečega, sasvim je normalno da će dio imati neke greške. Siguran sam i da Apple to nezadovoljnim kupcima mijenja bez problema.

Ne vidim kako aluminijsko kućište tog modela može biti gore od alu-kućišta prvog 2G modela, a evo ovaj u mojim rukama i nakon 5 godina izgleda sasvim prihvatljivo i bez ikakve zaštite. Sitničav jesam i volim uredno i sačuvano, ali istovremeno mislim da sam dovoljno normalan da ne očekujem neuništivo-neogrebivi mobitel.
02.10.2012 | 10:26
E moj Davore:

Marketing-Chef gospodin Philip W. Schiller, odgovorio je jednom klijentu osobno – i baš taj Mail sa odgovorom kruži po internetu. Tako gospodin Schiller – doslovno prevedeno – navodi: Ogrebotine su normalne, i normalno je da se pokaže srebrna podloga aluminija. Možda se taj klijent radovao tome da je dobio odgovor od gospodina Schiller-a osobno, ali odgovor ga nije ni malo obradovao.
U jednom drugom priopćenju sa kraljevskih dvora, se shvatilo da je problem ipak malo ozbilniji i da bi mogao ugrozit rekord u prodaji, izjavljuju da je jedna cijela serija oštećena pri proizvidnji i u pakovanju tako da sad to bez pogovora mijenjaju (normalno samo ako uređaj nije bio u dodiru sa vodom, a to se nikad ne zna)
Toliko za out-of-the-box temu.

EDIT: Pokazao se novih problema: W-Lan spor, svjetlo odsijava kroz ne precizno sastavljeno kućište.
Ali u u 4-vrici je bilo na početku dijećjih bolest, pa je sve jedno sad kod svakog od nas u đepu.
03.10.2012 | 00:11
dpasaric kaže:
Ja u tu priču o redovito oštećenim uređajima out-of-the-box ne vjerujem jer oni baš i nisu od jučer u industrijskom dizajnu i proizvodnji, a 100% sam siguran da su to kućište debelo istestirali u realnim (ili gorim) uvjetima. No, kada prodaš 5 milijuna nečega, sasvim je normalno da će dio imati neke greške. Siguran sam i da Apple to nezadovoljnim kupcima mijenja bez problema.

Ne vidim kako aluminijsko kućište tog modela može biti gore od alu-kućišta prvog 2G modela, a evo ovaj u mojim rukama i nakon 5 godina izgleda sasvim prihvatljivo i bez ikakve zaštite. Sitničav jesam i volim uredno i sačuvano, ali istovremeno mislim da sam dovoljno normalan da ne očekujem neuništivo-neogrebivi mobitel.


Mjenja naravno ali koliko sam cuo cak 7% novih vlasnika je mjenjalo ili su nezadovoljni kupljenim

Pogledaj malo ovo : www.wired.com/gadgetlab/2012/09/iphone-5-problems/
03.10.2012 | 09:51
Sve je izglednije da cu osim iPada 3 preskociti i iPhone 5. Previse je tu gluposti. Mape na iOS 6, ogrebotine, problemi s kamerom -> www.bug.hr/vijesti/apple-krivo-fotografirate/118836.aspx Ima par reprezentativnih slika u galeriji.

Pa to je uzas. Sta moram izbjegavat svaki oblik jaceg svjetla da bi slike bile normalne.
03.10.2012 | 14:28
Hehe ... ove price postaju kao i bilo koje druge price, cim se postigne dovoljna razina bezpogovornog povjerenja trzista ide se u fusarenje za istu visoku cijenu.

Nesto kao kad se u nas restoran dokaze kao dobar onda ide rezanje broja konobara, smanjivanje porcija, na koncu promjenu vlasnika koji do kraja unisti posao, posebice kvalitet proizvoda.

A nije ni sa autima bolje, ova danasnja plastika se hvali kao nesto napredno, a sve crkaje brze i brze.

Ne bih ni pomisljao na tu 5icu dok ne prodje jos barem 5-6 mjeseci, jer sa ovakvim pricama ce se ispostaviti da ce se 5S pojaviti mozda vec krajem proljeca
07.10.2012 | 13:06
Jucer bio u Apple ducanu kod Bergama i izlozene su petice. Ljudi jase po njima (10 crnoh i 9 bijelih) i ni jedan nije oguljen kao na slikama na neti.
To samsungovci provociraju. Bez straha ih se moze kupovati.
07.10.2012 | 13:34
zabac kaže:
Jucer bio u Apple ducanu kod Bergama i izlozene su petice. Ljudi jase po njima (10 crnoh i 9 bijelih) i ni jedan nije oguljen kao na slikama na neti.
To samsungovci provociraju. Bez straha ih se moze kupovati.



Nije problem ako se ogrebe od upotrebe, ali je problem kad ga kupis sa ogrebotinama. U holandiji su na njihovim forumima ljudi stavljali slike svojih ogrebano kupljenih. A forum je sa apple fanovima, koji nemaju koristi od toga cak sta vise.
08.10.2012 | 00:35
Evo i mene sa jednim pitanjcem. Imam mogucnost da mi se kupi petica u usa. Znam da su izbacili par verzija za razlicita trzista od kojih je jedna predvidjena i za europsko. Naletio sam na par blogova gdje kazu da LTE nece raditi u hrvatskoj nego da ce imati klasicnu 3G brzinu. Jel zna netko nesta vise od ovog? Ovi u VIPu i TeComu nemaju pojma o tome i ne znaju kada ce doci nano simice (to mi nije bed, rezao sam vec dvije obicne simice u micro ioba puta je sve sljakalo pa mislim da cu moci i obicnu pretvoriti u nano). Jel zna netko nekoga iz VIDI magazina, jer tamo sam vidio da su napravili neki quick view test sa iphonom pa mozda oni nesto vise znaju.
08.10.2012 | 03:29
kako sam citao, "europska" verzija iphonea 5, podrzavat ce samo njemacku i englesku LTE mrezu.
08.10.2012 | 12:57
LTE je standard koji radi na jako puno različitih frekvencija. S obzirom da je u Hrvatskoj dovršena migracija s analogne na digitalnu terestričku televiziju, oslobođen je veliki broj nekadašnjih UHF kanala analogne TV (digitalna TV treba znatno manje kanala za distribuciju istog broja programa), a mreža odašiljača i infrastrukturne opreme postoji (OiV) tako da je HAKOM raspisao LTE koncesije na tim frekvencijama (UHF, oko 800 MHz). Slično se već provelo ili se planira provesti i u drugim EU državama, usprkos negodovanju telekom operatera koji ne mogu iskoristiti vlastitu infrastrukturu nego moraju iznajmljivati javnu.

U UK i USA je, naravno, privatni profit uvijek ispred općeg dobra pa se tamo LTE distribuira na nekadašnjim CDMA i GSM frekvencijama (oko 900 i 1900 MHz).

Tako da - da. Ne samo iPhone, nego nijedan smartphone na tržištu koji trenutno nudi LTE - neće raditi na LTE mreži u Hrvatskoj. Samo USB stickovi i tableti koje sami operateri budu nudili u paketu s LTE uslugom.

Sve je ovo na temelju neslužbenih informacija. Ne jamčim za točnost.
08.10.2012 | 20:34
Htio sam reći (došao doma s puta), kako su mi te guljotine nevjerojatne. U onom Apple dučanu u shoping centru (www.apple.com/it/retail/oriocenter/) prođe krdo svakakvih ljudi koje zanima i koje ne zanima petica i svaki od njih ne pazi na uređaj već ga navlaće, pada im, klinci im dušu vade. To je Italija i trgovci nisu kao kod nas da reže i na grubi pogled preka uređaju, a kamoli na ono kaj se tam radi sa svim uređajima.
Kažem, svih 19 sam pogledao sa svih strana i ni crtice, s tima kako mi se bijeli nekako čini više imun na gujlotine od crnog.
  • mileni
  • Posjetitelj
09.10.2012 | 00:09
Na zalost, nece LTE kod nas jos neko vrijeme proraditi na 800MHz. Hakom je raspisao natjecaj, no to ne znaci apsolutno nista dok se pogranicne drzave ne prebace takodjer na digitalni signal. Mislim da bi tek 2014 BiH trebala preci na digitalni, ali koliko sam zadnje pratio, ne rade nista po tom pitanju, tako da taj prelazak do 2014 granici sa SF-om.
09.10.2012 | 01:04
Širokopojasna mobilna mreža se nikad ne implementira u provincijalnim krajevima. Prođi kud hoćeš duž granice s BIH, nema ni 3G mreže, negdje nema čak ni EDGE. LTE se implementira u gusto naseljenim gradskim područjima najprije. A nijedno nije toliko blizu BiH da bi došlo do međusobnog ometanja. Ako i bi, onda bi prije LTE signal ometao analogni TV signal.
  • mileni
  • Posjetitelj
09.10.2012 | 01:08
Zadnji dio je tocan. LTE bi ometao analogni signal, zato jos uvijek i nismo presli na 800MHz.
No LTE nije i nikad nece biti kao 3g ili edge. Za 3G moras postaviti dosta stanica, uloziti u dosta opreme, itd. Za LTE ne moras. Radio bi svugdje gdje je i radila analogna televizija. Zato i je cilj ici na tih 800MHz, inace bi se zadrzali na sadasnjim frekvencijama.

Poanta LTE-a nije samo u brzini. Dapace, na taj aspekt se najmanje gleda. Najveca poanta su upravo rubni krajevi koji nemaju ni ADSL-a, a kamo li tek 3G. Sa LTE na 800MHz pokrili bi uz jako male troskove i najzabacenije krajeve bez problema. I tu onda nastupa problem radi susjednih drzava, pa se iz tog razloga nije od samih pocetaka krenulo sa 800MHz.
09.10.2012 | 01:21
Sama mreža odašiljača OiV puno znači u smislu ulaganja, ali to nije gotova LTE infrastruktura. Uz predajnu i antensku opremu koja je ista (kao za analognu TV) treba osigurati digitalnu i prijenosnu opremu, koja je također skupa. Siguran sam da nema operatera koji u prvoj fazi namjerava ići dalje od Sljeme-Dilj-Učka-Mosor.
  • mileni
  • Posjetitelj
09.10.2012 | 01:36
Siguran sam i ja da nema takvog operatera. No poanta je da se moze, i to jeftino. Barem jeftino ako usporedjujemo 3G. Zato i postoji cijela drama oko famoznih 800MHz. No uz sadasnje cijene LTE-a koje ce sigurno biti osjetno visoke i kroz iducih par godina, ne vidim uopce potrebu za istim. Posebice jer ce nasi operateri sigurno i dalje istu politiku voditi. Pod istu mislim kao i kod edgea, pa 3G-a. Dakle skupo, bez flata. A meni osobno ne treba 25/25 (ne volim zivjeti u iluziji da ce nam ponudit vece brzine) ako nemam flat
09.10.2012 | 09:42
Srećom za operatere, većina korisnika ne razmišlja tako razložno. Vide reklamu, pomisle "i ja to hoću", i tako...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO