Kao kupiti iphone iz USA
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kao kupiti iphone iz USA


04.09.2012 | 20:41
Pozdrav!
Kao što vas većina zna,danas je objavljeno da će iPhone 5 izaći 12.rujna. e sada,pošto već znam da u ljepu našu taj iPhone 5 neće doći prije prosinca,ako ne i kasnije, mene zanima kako kupiti iphone u Americi. Imam rođaka u New Yorku koji je spreman za mene kupiti iphone kada izađe u USA i poslati ga meni poštom. E,sada,imam jedan problem. Je li se može kupiti iPhone samo kao uređaj bez ugovora,isto kao iPad/iPod?? Ionako ću ga odnjeti ovdje u nas da ga otključaju na sve mreže. Napišite ako imate vaša iskustva s ovakvim načinom kupovine.
HVALA
04.09.2012 | 22:33
Koliko znam do sada se moglo kupiti u Apple store bez ugovora,a sto se tice aparata koji je zakljucan na otkljucavanje ces sigurno morati sacekati ako se ikada bude mogao i otkljucati.Kako je krenulo slabe su sanse jer jos uvijek ne postoji SW unlock za iPhone 4 na iOS 5.1
04.09.2012 | 22:37
Šta stvarno? Vidim često punude ovih servisera kao povoljno otključavanje iphona na sve mreže,pa sam mislio da to neće biti neki problem... Je li mi bolje onda čekati da dođe u HR,uzmite u obzir da mi je prošli 4S upao u more i više ne radi,tako da sada nemam mobitel uopce.
04.09.2012 | 22:43
Trenutno postoje opcije otkljucavanja iPhone-a 4S sa X sim znaci HW,iPhone 4 SW samo sa starim BB( pravo malo aparata)ili preko operatera sto zna biti bezobrazno skupo i do 250 eura npr swis mreza.Kada i gdje ces uzimat mobitel to je samo tvoja stvar,ja bih na tvom mjestu uzeo nokiu 3310 do mogucnosti kupovine.Ako ti taj prijatelj moze kupiti iPhone u americi fino ga posaljes i naglasis da hoces iskljucivo sim free telefon i u Apple store moze kupiti bez problema.
04.09.2012 | 22:50
Mozes li mi malo pojasniti ovaj dio: " naglasis da hoces iskljucivo sim free telefon i u Apple store moze kupiti bez problema."? Nisam nikad imao iskustvo s otkljucavanjme na druge mreže niti s upovanjem iphona iz Apple storea.
04.09.2012 | 23:06
Samo zamisli da umjesto iPhone 4s pise New iPhone (ili kako god vec da ce se zvat):

store.apple.com/us/browse/home/shop_ipho...mily/iphone/iphone4s

odaberes boju, zatim model.. ali kad dodje odabir mreze, samo kliknes na onaj link koji kaze "contract free"

E to oznacava "sim free" iliti da mozes staviti koju god hoces sim karticu (micro ili vjerojatno za sljedeci iPhone nano sim card)

Tvoj rodjak moze na ovaj nacin kupiti telefon u Americi ili da ode osobno u Apple Store i kaze im sto zeli.

I kao sto vidis, otkljucanim telefonima cijena pocinje od 650 dolara.

Vidjet cemo koliko ce kostati novi.
04.09.2012 | 23:28
Aha,nisma znao za tu opciju! A sad sam citao malo o tome i nešto piše da to ne traje zauvijek nego samo određeno vrijeme ili sam ja nesto krivo uhvatio...
04.09.2012 | 23:47
Neznam na sto tocno mislis... Ako moze link ili citat teksta koji stvara dilemu...

Ali ako mislis da se otkljucani iPhone nakon odredenog vremenskog perioda opet zakljuca, to bas i ne drzi vodu.
Uredjaj je placen i nema nikakvu ugovornu obvezu. Tvornicki je otkljucan i kao takav ne bi trebao stvarati probleme.

I kao bonus, lakse ga je poslije prodati.
04.09.2012 | 23:58
E,nemogu sad nac taj tekst...Ma vjerovatno sam nesto krivo uhvatio
E,sad, ne znam dali se ovo isplati...Ili cekati da dode u Hr
04.09.2012 | 23:59
U svakom slucaju je iPhone jeftiniji u americi nego u evropi tako da DA
05.09.2012 | 00:13
Ako ti je bas iPhone telefon kojeg zelis i planiras imati, onda ti je moja preporuka da iskoristis vezu iz Amerike.

Na stranicama od T-Mobile-a pise da je za iPhone 4s od 16 gb puna cijena uredjaja 4798 kn.

Ajmo u grubo reci da je to oko 800 dolara. U Americi isti takav model te dodje 650 dolara.

Naravno da se moze naci i jeftinije preko oglasa ili drugih preprodavaca, ali sam samo usporedio radi orijentacije.

Sad vidi koliko te pare "svrbe" i koliko zelis jako taj mobitel.

Ako ionako samo koristis pretplatu T-Mobile-a ili Vip-a onda ti neka od njihovih tarifa mozda vise odgovara, odnosno ugovorna obveza i "popust" koji bi ostvario pri kupovini.
05.09.2012 | 00:28
Ja bih jos dodao da ce ti biti problem sa novom nano sim karticom. Dok je nasi operateri ne dobiju neces ga moc koristit u svrhe telefonije. Tesko da ce dobiti nano sim kartice prije nego sto dobiju sam uredjaj. Sve to sa simom je naravno navodno... Aha, i u prodaju ti nece novi iphone do 21.9. (12.09. ce biti predstavljanje "necega")
05.09.2012 | 00:34
E,to me brine! Nano sim kartica! Nadam se da neće do toga doći...Nema potrebe.
05.09.2012 | 00:40
Samo polako, bit ce svega samo da krene u prodaju. Doci ce i tutorijali za rezanje kartica. Ja sam na tomatu i oni nemaju ni micro sim, pa sam morao rezati i rezuckati prastaru sim karticu za cetvorku.
05.09.2012 | 01:02
Vezano uz nano sim card:

www.tuaw.com/2012/09/04/iphone-5-not-yet...s-already-available/

Samo jos sim cutting tool fali...
05.09.2012 | 01:21
jigss kaže:
Ako ti je bas iPhone telefon kojeg zelis i planiras imati, onda ti je moja preporuka da iskoristis vezu iz Amerike.

Na stranicama od T-Mobile-a pise da je za iPhone 4s od 16 gb puna cijena uredjaja 4798 kn.

Ajmo u grubo reci da je to oko 800 dolara. U Americi isti takav model te dodje 650 dolara.


Kada uracunas sales tax 4s 16GB kosta 710 dolara (NYC). Ovisno di se kupuje cijena varira.
05.09.2012 | 01:44
Hvala na nadopuni.

I ako moze samo pitanje vezano uz sales tax...

Ako sam kao turist u SAD-u i pokazem putovnicu u npr. Apple Store-u prilikom kupnje iNecega, sam duzan u tom slucaju platiti sales tax?
05.09.2012 | 04:35
Naravno, ja sam na faksu u Virginiji. Kupio sam macbook, porez mi je 5%. Mislim da NY ima najvjeci oko 7.5% ili 8.5%.
05.09.2012 | 08:51
Par dana nakon predstavljanja, imat ces pun Amazon.com ljudi koji prodaju novi telefon. Uzmu vjerojatno na tvrtke prilikom produljenja ugovora i sl.

Sve u svemu, poreza nema, meni shipuju i na APO adrese, i nikada problema.

Apple.com Store nece shipvati nigdje van USA, cak niti na vojne US adrese (APO), sto je stvarno presedan, jer se to tretira ko US tlo.

Trazi "factory unlocked" i sve ce ti raditi u HR bez ikakvih problema.

Ako kupujes u Apple Store direktno, onda je 650$ (aktualni iPhone) + tax, ovisno o state u kojem se nalazis.

To ti je to...
05.09.2012 | 16:24
Hvala svima na pomoci!
Mislim da cu uzeti ovaj sto je otkljucan na sve mreže 650$. Mislim da se isplati ,jedina mi je briga jos nano sim kartica. I zanima me kad mi rođak posalje mobitel oce li mi carinit? On moze napisat da je vrijednost neka manja,a posto je manji paket onda ne otvaraju bas...
05.09.2012 | 20:28
Ma ne otvaraju,ali kad vide da ide na otok Rab onda obavezno otvaraju
05.09.2012 | 20:47
Vice kaže:
On moze napisat da je vrijednost neka manja,a posto je manji paket onda ne otvaraju bas...


Otvaraju sve preko 300 kn
06.09.2012 | 05:20
Postoje sanse da ti to prodje jer je mali paket, ali ako otvore (veca vjerojatnoca) onda ce ti opaliti PDV 100%. Carina je nula ali PDV moras platiti.

I to racunaju katalosku cijenu uredjaja u HR (prica da si to dobio an poklon njih puno ne zanima).

Tako da se nemoj zacuditi ako bi ti puknuli 1000-1500kn PDV + carinske troskove (otvaranje paketa, lezarine i sl).

Nego ti radije sacekaj da neko ide iz USA u tvom pravcu pa ti to ponese u osobnoj prtljazi.

Mirnije ces spavati

P.S. Jos se ne zna cijena novog iPhone, tako da i to 650$ uzmes sa rezervom
06.09.2012 | 09:37
tako je, izbjegavaj slanje poštom pod svaku cijenu jer nema šanse da prođe bez nameta. S obzirom da dolazi van EU platit ćeš i carinu i PDV (tako mi rekla žena na carini u Branimirovoj kad mi došli dijelovi za laptop). Ako ide poštom onda svakako ostavi originalni račun u paketu da prema njemu naplate davanja inače ide ili kataloško ili odokativno - sve je to posve legalno za njih.

Ili pošalji na poste restante u Sloveniju, negdje gdje ti blizu...
06.09.2012 | 10:48
MIslim da ces na kraju to sve platiti "duplo" tj da ce ti se sve obiti o glavu; ako sam ne ides tamo onda ti racunica pada u vodu, zatim; fakat ne znam nikoga ko je kupio telefon po punoj cijeni u zadnjih ohohooo godina, zbog dva mjeseca razlike ces se upustiti u ovo a cifra je da boli glava.... minimum 4.000Kn; to isto na pretplatu od dvije godine sa sms/internet/razgovor dobijes u ponudi koja ce biti aktualna i miran si; znam da te svrbi i meni je samom bilo tako ali ako si mogao cekati sa ajfonom do sada onda ti je moj savjet da se strpis jos malo; T i VIP ce ti imati ponude kao i uvijek pred kraj godine, cim objave dolazak 5ice prijavi se na listu i imati ces ga medju prvima; meni se to nije dalo prije 2god pa sada imam 3Gs (no big deal, vec je za godinu i 4s izasao) a svi frendovi koji su prvi puta kupili iPhone uopce su ga imali prije Bozica koliko se sjecam; na kraju, ako ce imati ovu novu karticu mozes zaboraviti sve na jos neko vrijeme


Uzivaj s ovime sto imas i daj si malo fore; ak imas te novce i bas ih hoces potrositi onda dobro, ali slanje iz USA postom bi te moglo kostati.... puno

Pozz
06.09.2012 | 15:52
Ja sam svojevremeno kupio Novi iPad u Trstu i prijavio sam ga na carini pa sam platio i PDV i carinu. Kad sam pitao zašto carinu, carinik mi je odgovorio da je to kineski proizvod, da od tamo dolazi i da zato ide i carina te da se carina ne naplaćuje na informatičku robu samo ako je iz EU. Zbog iznosa me je čak mislio poslati kod šeditera, ali kad je vidio da su klinci samnom, ipak mi je na kraju on sve sredio.

Na kraju cijele priče ispao je iPad nešto povoljnije nego kod nas, ali ne toliko da se isplati sve te gnjavaže.
07.09.2012 | 00:29
Sank, jel u Trstu pravi Apple store ili nesto ala iStyle?
07.09.2012 | 08:27
@Radar:

Zasto mislis da ljudi ne kupuju telefone po punoj cijeni? Vec iskljucivo na ugovor...

Svako ko putuje po svijetu zna cijeniti prednosti tvornicki otkljucanog aparata.
07.09.2012 | 10:57
A cuj,

da putuje i koristi ga bas na takav nacin (konkretan slucaj) onda bi ga tako i nabavio, jer mu je potreban za putovanja. Ja stvarno ne znam nikoga vise ko kupuje telefon za kes i za ove nemile cifre, 5K Kn za telefon, osnovnu 16Gb verziju.... previse; u danasnje vrijeme velika i ogromna vecina nas je 99% vremena tu gdje jesmo i roaming nas kosta koliko si dozvolimo u tim rijetkim situacijama. Cista racunica:

3Gs na ugovor 1400Kn (cetvorka je bila cca 100Kn skuplja), pretplata (mjesecno realna potrosnja) 175Kn (VIP 500/200/1Gb, i trosim taman toliko) roaming u ove 2 ugovorne godine cca 800Kn; sve skupa oko 6.5K Kn. Sam telefon kada je nov kosta toliko u T ili VIP a vani je nesto manje uz sverc preko granice jer ga ne prijavljujes. Ovo je realnost, na zalost. Moj prvi telefon je kostao isto kao i iPhone danas (ugovor) pa se nesto i ne sekiram previse oko toga, svaki sljedeci je bio cca 200EUR pa je to standard kojeg se i drzim. Istina, iPhone jedinicu, nezakljucanu iz USA sam platio oko 2000Kn, no kada si Apple fan imalo je smisla i imalo bi mi i danas. Za manje od godine dana smo u EU, nema roaminga zar ne, ostatak svijeta je sa putovanjima toliko zanemariv da spada u promile i za to se ne isplati (po meni of korz) caltati tolike novce. Pazi sad ja putujem po Europi do 3x i bar jedno putovanje godisnje jos negdje dalje, u zadnjih petnaestak god po jedan interkonti let.

Poz, r
07.09.2012 | 14:35
radar kaže:
[quote]A cuj,

Za manje od godine dana smo u EU, nema roaminga zar ne

I kad budemo u EU biti ce roaminga. U EU postoji roaming za gradjane EU samo je max. cijena min. razgovora i MB prometa ogranicena.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO