Kupnja rabljenika preko oglasa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja rabljenika preko oglasa


16.07.2012 | 22:13
evo, stigao je i taj dan; ja postam u forumu pod temom iPhone..... Nakon kratke konzultacije s Davorom, odlučih se na ovaj korak, u nadi da ću nekom pomoći sa svojim iskustvom, ali i u nadi da će možda netko pomoći meni....
Dakle, da se izrazim rječnikom prognoze vremena za pomorce s HR-a.
Situacija: nokija se pomalo gubi, vrijeme je za zamjenu. Po mogućnosti, želio bih iPhone. Koji? To je jedno od pitanja. Objektivno, vjerojatno mi je i 3GS sasma dobar, ali 4-ka ima bolji displej pa bih ipak njega. No, sad tek počinju dvojbe: koji, kakav, kako?
Prvi je impuls bio da ga kupim preko Njuškala. Ima ih more, prodaju se po 2000-2200 kuna. 4S ide za 2700 pa na više. sve do 3500 i preko toga.. O tome ćemo malo kasnije.
Za početak, nakon priča o murji koja dođe doma, uzme mob a ti ostaneš bez love i s potencijalnim problemima, čvrsto dlučih kupiti neki s računom. I sad kreće kalvarija. Većina ljudi nema račun. Zapravo, NITKO nema račun, iako neki tvrde da ga imaju. I onda potegneš do varaždina koji nije varaždn, nego si ga prebacio za još 20-ak km, a čovjek ti pokaže neko nazovi jamstvo koje je ovjereno i potpisano, ali na njemu ne piše ništa drugo. Može biti i od veš-mašine, jer nije iz VIP-a.... I glupavi pogled na moje pitanje, pa rekli ste da imate račun! Ne, u firmi je, kupljne je na nju. OK, koja firma? A ne radim više tam, pa ne mogu do računa.....
Drugi u oglasu tvrdi da je mobitel korišten 'maksimalno 30 minuta'. Imate račun i jamstvo? Ne, jer je jamstvo isteklo. Pa kak ste ga onda koristili samo 30 minuta? Dobio ga je, a već je imao iPhone, pa mu je ovaj stajal u ladici. Taman godinu dana je pričekal, onda ga je oglasil....?!
Općenito, po glasima mahom svi dobivaju iPhone. Meni samo nije jasno kak i gdje se to masovno dijeli i kak je mene dosad zaobilazilo?!?!?
Potom, čul sam da je u otpicaju jako puno kineskih fejkova i da ih je teško otkriti na prvu, ako nisi vičan. Što god to značilo. Znači li to da fejk ima u sebi iOS? Da je napravljen tak dobro da se nemre skužit? Nemam pojma, nisam još vidio ni jednog....
Na koncu, lagano sam popi...l i pogledal ponudu Vipa bez ugovora. iPhone 3 GS 8Gb ide za 3000 kuna, iPhone 4 8 Gb ide za 4100, a iPhone 4S 16 Gb košta 4700 kuna. Te bi cijene čak mogao ocjeniti korektnima, ako se pogleda koliko vani koštaju otključane varijante; to je tu negdje, vjerujem da je razlika proizvod PDV-a naših davanja an ženeral...
Konačno, netko mi je ponudil varijantu koja je pala sa šlepera. Ti uređaji nisu aktivirani, potpuno su novi i, kao takve , navodno, murja ne otkriva preko IMEI-a?! Ali, opet, ako su negdje pali sa šlepera, netko ih traži, kaj ne?
Dakle moja pitanja su tu, iskustva isto tako i na kraju sam na rubu odluke da sve ostavim kak je, krpam se s nokijom dok ne krepa totalno, a onda krenem u promišljanje dalje. U krajnjoj liniji, ionako treba izaći iP5 ili kak ga već budu zvali, pa bi onda i ovima mogla malo pasti cijena? Vjerujem da bi iP3 GS onda mogao iščeznuti iz ponude, a četvorka se preseliti u njegov cjenovni rang od 3000 soma?
Što me dovodi do pitanja: nije li 8 Gb memorije malo knap? Ili, ako se mob ne napuni muzikom, to je dosta?

Evo, toliko od mene, hvala unaprijed na svim savjetima, promišljanjima i iskustvima
16.07.2012 | 22:26
Na vecinu ovih pitanja sam ti vec odgovorio tako da znas moje misljenje.Sada da ja tebe pitam,koliko imas novaca na raspolaganju???Onda ti je lako odluciti sta i kako,nov ili polovan,3gs ili 4\4s.Ipak je to naj bitinija stavka(koliko para toliko muzike) Kineza ces prepoznati vrlo lako(cca 3 minute neiskusnom korisniku-30 sec. iskusnom iPhone freeku). iOS na kinezu je blago receno kretenski uradjen,telefon je u vecini slucajeva dosta laksi,losije kopije se mogu otvarati i idu 2 sim kartice dok bolje ne i ide micro sim kartica,rezolucija ekrana je kao da si na LSD-u,touch reaguje kao Yugo na -15,dodatna oprema je vise nego jeftina.....
16.07.2012 | 22:37
Ma gle, nisam ni sam siguran za novce. Rekoh, rado bi četvorku, to je cca 2000 kuna i to sam nekak prebolio. Ali, ne bih baš da ih ispljugam.... Nije da me lova svrbi, kužiš kaj hoću reći. S druge strane, uhvatil sam Savršenu tarifu na VIP-u jer nisam imal nikakakv ugovor i to je neka realna cijena: 150 kuna mjesečno za flat-rate, približavamo se vanjskim cijenama. Ako idem kupovati iPhone na ugovor, onda se ili odričem te tarife pa platim iPhone manje, ili vrijede cijene koje sam napisal....
16.07.2012 | 22:45
Ja ti mogu reći samo kako je 8GB malo ako imaš iole ozbiljnu kolekciju muzike koju još prebereš i staviš samo ono kaj stvarno slušaš. Ispod 320kbps ne idem, a lossless formate ne koristim. 16GB je ono taman, jer stane do 30 albuma, nešto programa za pokratiti vrijeme, malo za slike i filmiće koji se usput naprave i to je to, ostane koji gigbajt slobodno baš da nije full. Meni je neki orjentir korektnog oglasa (njuškalo) ako oglašivač ima samo jedan oglas i ako je poslikao telefon, a ne skinuo sliku s neta (to mi govori kako je telefon u nekom lošem stanju ili je švercer koji ni nezna kako poslikati i postaviti sliku). Naravno, za dodatne informacije ne treba potegnuti go nekog grada, već s e-mailom se riješe te garancije, računi i još ponešto.
Varijanta šekanja sudnjeg dana nije opcija, jer nakon 5 bu izašel 5S, pa 6, pa 6S ....
Najdi korektan primjerak, traži IMEI nek ti pošalje (onako bez veze traži), neka ti skenira račun ili garanciju i to je to. Ja mislim kako 2000-2500kn nije mali novac kako bi prodavač trebao više trud uložiti.
APP. JA kad sam prodavao objektive (imam još neke) i jedan me tip tražio neka poslikam s tim objektivom par slika i neka ih pošaljem mailom. Nije kupio objektiv, a cijena je bila manja nego prosječan iPhone.
Korektan prodavač bude gotovo sve napravio kako bi prodao.
16.07.2012 | 23:08
Upravo sam odlučio prodati iphone 4. U stvari koristila ga je kćerka. Stavit ću sutra oglas na jabučnjak. Naravno ima račun i sve što ide uz njega. Još 1 mjesec je zaključan na vip, ako se ne varam.
17.07.2012 | 01:28
evo, ja ti predlažem upravo ovo - kreneš od Jabučnjaka (i Mackorisnika, npr.) gdje pretpostavljam da je daleko veća sigurnost u prodavače. ili kreneš preko poznanstava i sl.
također, ako se ne varam, ovdje Hackervis nudi uslugu provjeravanja IMEI-a.
17.07.2012 | 07:17
LukaSnow kaže:
Upravo sam odlučio prodati iphone 4. U stvari koristila ga je kćerka. Stavit ću sutra oglas na jabučnjak. Naravno ima račun i sve što ide uz njega. Još 1 mjesec je zaključan na vip, ako se ne varam.


Imaš PM
20.07.2012 | 14:09
a šta je s mobitelima koji su kupljeni vani i zaključani na strane mreže? vidim da ih ima po vrlo povoljnim cijenama, ali kako se to otključa?
20.07.2012 | 14:42
Pa zar nisu mobiteli iz Evrope otključani (bilo je kako Italija i mislim Francuska imaju zakon o tome gdje se mobiteli ne smiju zakljušavati).
Koliko sam shvatio, cijena telefona varira samo o ugovoru koji se potpiše, a bez obaveze je cijena najviša.
20.07.2012 | 16:09
neki su zaključani, a neki ne, kao kod nas. ako je kupljen uz neku pretplatu onda je zaključan.

u svakom slučaju, zna li tko kako se otključavaju te strane mreže?
20.07.2012 | 16:55
Uvijek postoji opcija otkljucavanja,preko operatera ili drugim kanalima.Cijena zavisi od mreze na koju je zakljucan ide od 50 do 200 eura
20.07.2012 | 17:17
onda se ne isplati s tim zaje... čak ni da je 50 eura cijena.
20.07.2012 | 21:31
Pa zar u Italiji nisu svi telefoni otkljucani? Bar su tako ovdje neki tvrdili. Kao i za Francusku.
20.07.2012 | 22:08
Iz italije jesu a francuska ne
21.07.2012 | 08:55
Mogu sa zadovoljstvom obavijestiti da je stvar nabavljena od našeg člana Lukesnow-a koji je imao i račun i jamstvo uredno ovjereno. iPhone 4 radi ko vurica, evo, upravo sam preko njega spojen na net na Pagu odakle šaljem lijepi pozdrav svima!

Uistinu bi mogel priči napisati o likovima koji dilaju iPhone preko Njuškala.....
21.07.2012 | 09:31
Djuro genijalac kaže:
Uistinu bi mogel priči napisati o likovima koji dilaju iPhone preko Njuškala.....

Mislim da ideja nije loša.
21.07.2012 | 10:21
Da, to bi bio super članak, a evo mene bi prvog zanimalo to iskustvo jer sam ja nakon krađe mojeg u potrazi za polovnjakom.

Mada, evo danas je točno mjesec dana da sam bez mobitela i mogu ti reći da uopće nisam imao komunikacijskih problema, a svi koji su me trebali su me i dobili.
21.07.2012 | 11:11
Djuro genijalac kaže:
Mogu sa zadovoljstvom obavijestiti da je stvar nabavljena od našeg člana Lukesnow-a


onda nek makne oglas. već sam mu se ja htio javit jer sam mislio da niste ništa riješili...
21.07.2012 | 18:14
Oglas obrisan, hvala na napomeni.
23.07.2012 | 23:28
Ja bih samo napisao svoje iskustvo o kupovini iphona preko oglasa.
Htio sam kupiti 3gs rabljen, bilo ih je puno na njuškalu s cijenom od 1200 - 1400 kn i dugo sam ja to tražio, sve mi je bilo sumnjivo, i na kraju mi je brat pronašao na svom modelarskom forumu oglas za 3gs, cijena 1200 kn, može i zamjena za jeftinije. Napisao je u opisu da je mobitel u odličnom stanju,bla,bla... dogovorili smo se za 800 kn i moj htc tatoo. kod razmjene se žalio nešto na tatoo da je malo ogreban, da je mislio da je u boljem stanju... a ja sav sretan što imam iphone nisam razmišljao o njegovom stanju...
kad sam ga donio doma, shvatio sam da je mobitel star barem 2 godine, falio je dole šarafić znači da je mobitel bio otvaran... gore je ios 5.0.1, jaibreakan je. tipka home je malo radila malo ne, sad skoro opče ne radi. utor za slušalice ne radi kak treba (čuje se samo na jednu slušalicu), gumbić za mute malo radi malo ne radi... gore je 6.15.00 tak da ne mogu imati gps a to mi je bilo bitno... jedno vrijeme mi nije wifi radio, jedno vrijeme mi nije lovio mrežu, samo neku slovensku... razlokan je utor za punjač, ako ga oču puniti moram mobitel isključiti pa opet uključiti, inače ne prepoznaje punjač, a laptop ga više uopće ne prepoznaje tak da ne mogu gore stavljati pjesme ni ništ...
sad ga koristim samo za poruke, pozive i net. e da, i kad skinem neku zahtjevniju igru,neku 3d, mobitel se počinje pregrijavati i baterija nenormalno trošiti sama od sebe (100 posto se potroši za manje od sat vremena...)
sori kaj sam tak opširno pisal, ali samo da vidiš kaj sve može biti s rabljenim mobitelom...
tak da ne preporučam kupnju rabljenog, pogotovo ne starijeg...
sigurno nisam jedina takva žrtva... idem u srednju školu, dugo sam štedio za njega i veselio mu se, a sad na kraju rađe bi da imam stari tatoo...
23.07.2012 | 23:29
Ispričavam se, nisam vidio post da je kupljen iphone...
ali neka svejedno moj post ostane, možda bude netko drugi čital koga zanima kupnja rabljenog...
24.07.2012 | 12:03
mislim da je ovdje prvenstveno problem što si bio brzoplet. mogao si većinu ovoga detektirati temeljitom provjerom uređaja.
24.07.2012 | 16:29
Moram se složiti s Finnom, iako ja užasno mrzim te prevarante koji love naivne. Obično su ti prevaranti iz socijalno problematičnih obitelji, zlostavljani, iskompleksirani i nadasve nemoralni...

Ah, morao sam se malo ispuhati!

@Filipek339
Nije još sve izgubljeno. Ovo sa 6.15 se daa rješiti. Imaš i ovdje na Jabučnjaku teme kako vratiti BB i ponovo osposobiti GPS! Malo potraži...
24.07.2012 | 16:35
Na zalost u taj iPhone se bas treba uloziti i vremena i novca,moj savjet je da prodas i skupis novac za drugi.Prati nase oglase jer neko od clanova svako malo mijenja iPhone. U par navrata sam pisao sta i kako provjeriti kod polovnog iPhone-a.
24.07.2012 | 22:17
saint kaže:
U par navrata sam pisao sta i kako provjeriti kod polovnog iPhone-a.


kao npr. ovdje: www.jabucnjak.hr/forum/iphone/79816-kupo...olovnog-savjeti.html

da te odmah pitam - jel ima još nešto što bi se trebalo kod kupovine 4-ke provjeriti, osim ovoga što si naveo?
24.07.2012 | 22:25
Jedino jos provjeriti i kako reaguje home dugme
24.07.2012 | 22:29
znači, sve isto za sve modele. fala.
24.07.2012 | 22:37
nema na cemu,postavio sam pod cesto postavljena pitanja na sta sve obratiti paznju prilikom kupovine
26.07.2012 | 21:52
Pozz drustvo, evo ako nekome nije hitno a hoce stvarno super aparat i moze sacekati do izlaska iPhone-a 5 moj 4s 16 gb ce biti na prodaju kad izide 5-ica. Pa tko moze cekati neka ceka.. Pozz od Clerica
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO