iMessage PROBLEM :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMessage PROBLEM :)


11.06.2012 | 21:14
Bok !
Koristim Tele2 karticu. Kada se pokusam registrirati pise cekanje aktivacije i tako stoji neko vrime.
iMessage je prije bio registriran na drugi broj a sada kad ga zelim promjeniti (adresa primatelja) stoji mi u sivom okviru i nemogu uci na to ?

Zna li ko kako rjesiti ovaj problem ?
03.11.2012 | 14:17
pozz
sličan problem, radi se od iP 3gs, 6.0.1. ios
imessage mi je radio bez ikakvih problema dok se nisam odjavio sa find my iphone, nakon što mi se mobitel resetirao otad piše čekanje aktivacije pri uključivanju imessagea.

uredno radi preko apple id-a i preko maila mogu slati poruke, ali je moj broj mobitela 'blijed' i nemogu ga odabrati u opciji slanje i primanje.

pokušao sam resetirati mob, airplane mode, staviti broj moba u 0, ubaciti drugi sim, resetirati mrežne postavke... i ništa.
ima li još netko kakvo rješenje ?
unaprijed hvala
19.11.2012 | 00:28
tomica99 kaže:
pozz
sličan problem, radi se od iP 3gs, 6.0.1. ios
imessage mi je radio bez ikakvih problema dok se nisam odjavio sa find my iphone, nakon što mi se mobitel resetirao otad piše čekanje aktivacije pri uključivanju imessagea.

uredno radi preko apple id-a i preko maila mogu slati poruke, ali je moj broj mobitela 'blijed' i nemogu ga odabrati u opciji slanje i primanje.

pokušao sam resetirati mob, airplane mode, staviti broj moba u 0, ubaciti drugi sim, resetirati mrežne postavke... i ništa.
ima li još netko kakvo rješenje ?
unaprijed hvala


Evo i kod mene problem sa imessage... tijekom večeri mi je imessage prestao radit ničim izazvan... radio normalno prije toga... al od nekog doba večeras nikako aktivacija da se odradi... otkako mi je send tipkica pozelenila pokušavao sam sve moguće pa i palit i gasit imessage ali ne moze odradit aktivaciju...
koristim 3GS, 5.0.1 je gore... možda neko zna u čemu je "kvaka"... hvala
19.11.2012 | 00:58
Predator971 kaže:
Evo i kod mene problem sa imessage... tijekom večeri mi je imessage prestao radit ničim izazvan...


Navodno je ovaj tjedan već drugi put došlo do problema sa iMessage i Facetime serverima i zato vjerojatno imaš problema sa konekcijom.


Što se tiče zasivljenog broja mobitela / adrese primatelja - pisalo se o tome već na forumu, pretražite pod search. Bilo je nešto o isključivanju iMessagea, pa mijenjaju broja u 0, onda ukljulivanju i tijm kerefecima.
19.11.2012 | 00:58
isti slučaj i kod mene...
19.11.2012 | 01:22
i kod mene isto, prošlo tek nakon 2 dana.
19.11.2012 | 21:59
i dalje ništa od imessagea. nadam se da će se riješit samo od sebe te da je problem sa njihovim serverom nešto... mada nekako nisam ziher da je u tome kvaka jer kod frenda radi normalno prema nekom drugom kad salje sms al prema meni mu ne radi...
19.11.2012 | 22:03
Apple zadnjih dana svako malo ima problema sa iMessage, Facetime i Itunesom, na twitteru javljaju ovi jači portali svako malo.
19.11.2012 | 22:19
Vi ste jos dobri, meni se zadnjih 10 dana blesavi:
iMessage ( svaki put se otvori u nekom drugom dizajnu prozora )
Reminders ( otvori mi se prozor koji je proziran )
iPhoto ( ne zeli mi se uopce otvoriti )
Preview ( otvori se tek kad resetiram iMac )
itd...
Finale svega je bilo danas kada sam konacno odlucio skinuti MacKeeper, jer vjerovatno sam nesto pokupio na netu ( virus, trojan, ili nesto trece ), medjutim, ni MacKeeper se nije htio pokrenuti
Screen_Shot_2012_11_19_at_9.png
21.11.2012 | 23:51
popravilo se samo od sebe... kako 'ošlo tako došlo hehehhe
22.11.2012 | 02:56
Jedro kaže:
Vi ste jos dobri, meni se zadnjih 10 dana blesavi:
iMessage ( svaki put se otvori u nekom drugom dizajnu prozora )
Reminders ( otvori mi se prozor koji je proziran )
iPhoto ( ne zeli mi se uopce otvoriti )
Preview ( otvori se tek kad resetiram iMac )
itd...
Finale svega je bilo danas kada sam konacno odlucio skinuti MacKeeper, jer vjerovatno sam nesto pokupio na netu ( virus, trojan, ili nesto trece ), medjutim, ni MacKeeper se nije htio pokrenuti


Prvo što napravi - kreiraj novi account i vidi kak se u njemu ponaša. MacKeeper izbjegavaj, IMHO je gori od bilokojeg virusa kojeg možeš možda, jednom, pobrati Ako se poslože zvijezde na nebu i ako si najveći baksuz na svijetu.
22.11.2012 | 11:53
@Vanjuska, evo, mislim da je problem rijesen uz pomoc doktora za Apple ( hvala dpasaric ).
I mislim da cu ovih dana konacno nabaviti jedan vanjski disk od cca 500 Gb da mi sluzi kao Timemaschine, jer je to najjednostavniji nacin za vratiti postavke na prvobitno stanje ( prije blesavljenja )
Makar, jos uvijek nisam shvatio zasto mi se uopce poceo blesaviti, a iskoristi cu priliku da nabrojim na sta sumnjam, pa ako netko ima slicnih "postavki" da pripazi:
Blesavljenje je pocelo u nedjelju 11.11.2012. Vani je puhalo olujno jugo, i prekrsio sam vlastito pravilo da kad puse jugo, niukom slucaju neidem raditi nesto vazno ( primorci i boduli, mislim da znaju o cemu pricam )
1. Na staru kantu MBP3.1 iz 2007 godine sam instalirao Mountain Lion i odmah mi je sinhronizirao sve iMessage, iPhoto, Reminderse, Kalendar i sl. sa iMac-om late 2011. I tu sam prvi put primjetio lagano blesavljenje iMessage-a ( promjena lijevog dijela )
2. Posto mi je na MBP bilo po defoltu na App Store-u stara e-mail adresa ( mislio sam da na jedinom Apple ID-u imam dvije e-mail adrese, ali oni su mi to razdjelili na dva accounta ) ML sam instalirao preko tog drugog accounta ( totalno slucajno ) i mozda je to razlog blesavljenja. Makar, odmah drugi dan sam jos jednom skinuo ML sa istog accounta koa sto je i na mom iMac, ali blesavljenje se samo pogorsalo
3. Citajuci postove gore, mozda je to blesavljenje bilo kombinacija: blesavljenja Apple servera, i moje traljavosti.
Eto, toliko. Sada prvi dan radim normalno na iMacu, i nisam primjetio blesavljenje
22.11.2012 | 11:57
i da ne zaboravim, obrisat cu MacKeeper, i njega sam instalirao ( ali srecom nije proradio, kao ni 50 % ostalih aplikacija zadnjih 10 dana ) samo zato jer na barem 20 % web stranica koje posjetim, vidim tamo tu MacKeeper reklamu, sa time da su oni Numero 1, u ciscenju Macova, i ubrzanju Macova, i pretvaranja Macova u svemirski brod i nasjeo sam ustvari na njihovu agresivnu reklamu, jer osim toga nisam nasao na reklamu neceg slicnog.
22.11.2012 | 14:09
Ja imam sljedece probleme s iMessageom:

Imam Mac, iPhone i iPad i svi imaju aktiviran iMessage. Kasnjenje poruke zna biti i par minuta na pojedinim uredjajima (iPhone uvijek prvi dobije poruku, zatim nakon par minuta iPad i Mac).

iMessage se ne moze nekad slati, al to je vjerojatno to s padom njihovih servera, ali vise postaje iritantno jer se dogadja po nekoliko puta tjedno.

Jos jedan problem koji imam je da mi na Macu stoji onaj badge da imam novu poruku. Otvaram aplikaciju, a poruke nema. Poruka dolazi za par minuta, procitam je, ali se taj badge jos uvijek ne mice...
22.11.2012 | 14:34
Ja iMessage koristim malo, ali u zadnje vrijeme većina poruka ide preko njega, čak i kad nisam blizu WiFija i nisam primjetio kašnjenje poruka.

No, ima jedna druga caka. Zadnje vrijeme na svim uređajima koji su prijavljeni na isti Apple ID, iMessage mi odjednom počeo nuditi sve moje e-mail adrese koje sam do sada prijavio u tu svrhu. Naročito od kad sam nabavio novi iPhone 5 i prijavio ga na iMessage. Tako da sam morao na svim uređajima nanovo birati samo onu adresu koja je namjenjena za njih. Na iMacu sam nakon ponovnog postavljanja samo jedne e-mail adrese imao sličan slučaj kao yawn pong, da mi ne prikazuje primljenu poruku, premda pokaže badge. Pomoglo je odjavljivanje pa ponovno prijavljivanje i odabir samo jedne e-mail adrese, te ponovno pokretanje Messages aplikacije.

Očito je da za jedan Apple ID račun, Apple zapravo predviđa primanje poručica na sve njih odjednom, a korištenjem raznih e-mail adresa mi pokušavamo zaobići tu pretpostavku i postaviti da se poruke primaju samo na jedan od uređaja ovisno o upotrebljenoj e-mail adresi tj. mobilnog broja. To uglavnom dobro radi, ali ponekad zašteka, a tada je potrebno provjeriti postavke iMessagea.
22.11.2012 | 17:44
Može pomoć?!:

Kako osposobiti gTalk na iMessage, ali ne sa gmail adresom, već sa nekom drugom (Google account je napravljen sa "nešto"@me.com jer mi ne treba gmail. Plug-in za google talk u safariju radi uredno, ali kad hoću podesiti u iMessages, uporno kaže da su google ID ili lozinka pogrešni. Pokušao sam i sa logiranjem "u 2 koraka", ali isto odbija.

Je li netko uspio (ili bar pokušao) ovu kombinaciju?

EDIT:
Sad vidim da je tema u iPhone, ali ja pitam za OS X iMessages! Molim da se pitanje prebaci ako je potrebno! (blush)
22.11.2012 | 17:52
Zdravac kaže:
Može pomoć?!:

Kako osposobiti gTalk na iMessage, ali ne sa gmail adresom, već sa nekom drugom (Google account je napravljen sa "nešto"@me.com jer mi ne treba gmail. Plug-in za google talk u safariju radi uredno, ali kad hoću podesiti u iMessages, uporno kaže da su google ID ili lozinka pogrešni. Pokušao sam i sa logiranjem "u 2 koraka", ali isto odbija.

Je li netko uspio (ili bar pokušao) ovu kombinaciju?

EDIT:
Sad vidim da je tema u iPhone, ali ja pitam za OS X iMessages! Molim da se pitanje prebaci ako je potrebno! (blush)


A ti si dakle išao u Messages na Preferences -> Accounts, kliknuo si na + ispod liste te za Account Type si odabrao Google Talk i onda upisao Account name i Password?
22.11.2012 | 19:02
[/quote]A ti si dakle išao u Messages na Preferences -> Accounts, kliknuo si na + ispod liste te za Account Type si odabrao Google Talk i onda upisao Account name i Password?[/quote]

Da, upravo tako! Probao sam i SSL, i bez toga, i port 443, i ništa... uvijek odbije!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 2 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO