sto uzei:: iphone 4 ili iphone 4s
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

sto uzei:: iphone 4 ili iphone 4s


05.01.2012 | 23:04
Pozdrav....
U firmi smo dobili ponudu za kupnju iphone--a
a cijene su primamljive....
3gs 8gb 523,00 kuna--cca 70€
4 8gb 723,00 kuna--cca 97€
4s 16gb 1523,00 kuna--cca 203€
4s 32gb 1923,00 kuna--cca 257€

ja se dvoumim izmedju obicne cetvorkr ili 4S...
imam vec 3 gs,pa neznam koliko je brza obicna cetvorka od 3gs,i koliko je sporija od 4s???

Molim vase cijenjene komentare,,,,
pozdrav
Tema zaključana.
05.01.2012 | 23:10
Razlika između 4 i 4s se zasad primjeti samo u igrama. Meni je veći problem nemogućnost isključivanja 3G-a na 4s zbog čega veoma pati baterija.

S druge strane, 8GB je vrlo malo, a više nema četvorki s više GB.
Tema zaključana.
05.01.2012 | 23:11
Jedino sto ti mogu rec je da 4 nije toliko brza od 3GS.. jedino 4 ima bolju kameru,drugaciji oblik i to... nek ti ovi iskusniji kazu ostale razlike ali sto se tice brzine svi su oni tu negdje..
Tema zaključana.
05.01.2012 | 23:21
Ma nebih htio dati puno para...samo bih zamijenio moju staru 3gs koji ima vec skoro 3 godine i neznam dokle ce izdrzati baterija....
Ja na 3 gs imam sa navigacijom i ostalim igrama i pjesmama zauzeto nekih 3,5gb....
Mozda i ova cetvorka sa 8 gb bi mi bila dovoljna....
iphone 4 ima procesor A4-single core
a iphone 4s ima procesor a5 dual core....
Tema zaključana.
05.01.2012 | 23:31
Ja imam cetvorku a zena ima 4s i nije mi palo napamet da jos mjenjam posto ono sto meni treba je cetvorka itekako dobra. definitivno sa cetvorke cu ici na peticu a 4s cu preskocit. Razlika izmedju 3gs- i cetvorke je ogromna tu se ima sta pisati zato bi definitvno 3gs izbacio ali opet to je samo moje misljenje, na tebi je da izaberes! u svakom slucaju moj glas je iphone 4!
Tema zaključana.
05.01.2012 | 23:32
ja imam 3GS i nedavno sam ga uzeo i imao sam dobru ponudu za 800kn u tmobilu.. imam 8GB i mislio sam da ce mi bit premalo al bas sam sada pogledao memoriju, imam slobodno 3GB , imam dosta aplikacija i igrica na njemu, muzike takoder... ja stvarno neznam kako ljudi trose onda iPhone od 32GB :O
Tema zaključana.
05.01.2012 | 23:36
Razlika izmedju 3Gs i 4 je vise nego ogromna,brzina,kamera,memorija(ram),dislay,blic........ dok izmedju 4 i 4s kamera i procesor ako imas novca onda 4s a ako ne onda 4
Tema zaključana.
06.01.2012 | 00:35
kao što svi kažu razlika 3gs-a i 4 je stvarno ogromna, dok 4 i 4s nije toliko velika (znamo i sami u čemu). Cijene su i više nego odlične tako da svakako ako nije problem s financijama 4s uzet. Što se tiče prostora, njega nikad dosta iako mislim da 90% nas uvijek ima pokoju aplikaciju "viška" koju skoro ni ne koristi. Pošto same aplikacije ne zauzimaju previše mjesta (isključujući navigacije i zahtjevnije igre) onda nije toliki problem što se tiče prostora. Sve ovisno o vlastitim potrebama, svatko zna najbolje za sebe
Tema zaključana.
06.01.2012 | 11:49
I VIP i T-Mobile još uvijek u ponudi navode iPhone 4 sa 16 i 32 GB:

www.t-mobile.hr/2/20-30-01-00-00.asp?man=51&sort=&sve=1

www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/mobi...b_module_action=view

Možda bi bilo najpametnije da provjeriš imaju li još četvorki sa 16 GB. Po mom mišljenju bi ti to bilo najbolje.

Razlika između 3Gs i 4 je retina display. Tako da ti aplikacije rađene za retinu znaju biti puno veće. Zato mislim da 8 GB ne bi bilo baš dovoljno. Stvarno bi morao paziti što ćeš staviti na iPhone, a što ne.
Tema zaključana.
06.01.2012 | 12:06
Ja isto mislim da je 4 bolji izbor jer možeš i JB napravit za sad. Što se tiče prostora ako nisi neki zahtjevan korisnik 8gb je dost. Moj je od 16gb, a od 13.7gb koliko imam na raspolaganju, 3.2 gb mi je zauzeto i to pretežno samo sa sinkroniziranim fotkama i video klipovima te nekih 50-ak aplikacija. Muziku ne slušam jer nemam vremena, a i nisam to navikao koristiti, bezveze mi je natrpat brdo mp3-ca i onda ko gluva kuja sa slušalicama bauljati po ulici.
Tema zaključana.
06.01.2012 | 12:44
Pogledajte cijene u ponudi,za taj novac ja bih uzeo 4s 32GB. Toliko kosta nov 3Gs po oglasima.
Tema zaključana.
06.01.2012 | 14:55
Za te pare moze uzeti skoro 3 cetvorke, dva da proda i jedan da mu ostane!
Tema zaključana.
06.01.2012 | 15:12
baš tako. koja je to ponuda? je li to vezano za neku pretplatu?
Tema zaključana.
07.01.2012 | 21:20
To je neka VPN+ tarifa....
Čini mi se da je paušal oko 300 kuna....
Inače smo svi šoferi i puno pričamo.
Tema zaključana.
07.01.2012 | 23:49
Tim bolje; sada mozes 3 cetvorke uzeti a jednu prodati pa s dva pricas do mile volje a jos si i zaradio!
Tema zaključana.
09.01.2012 | 08:43
Nije mi bas jasno oko cega se treba ovdje dvoumit? Ima li uopce smisla kupovat "zastarjelu" tehnologiju. Nemojte me krivo shvatit, nemam nista protiv IP4 i dalje je to vrhunski proizvod, al ako je vec izasao noviji modeli nije li logicnije uzet taj. Ako nista drugo onda iz razloga da ces ga puno lakse prodat kad dodje vrijeme za to.
Tema zaključana.
09.01.2012 | 13:19
Ako novac nije u pitanju definitivno 4s, nevidim uopce razloga za dilemu. Bolji procesor i GPU, sad mozda nema prevelike razlike, ali za godinu dvije nakon nadogradnji iOSa i hrpe novih i nadogradjenih aplikacija dvojezgreni procesor ce sigurno dodatno dobiti na tezini.
Tema zaključana.
09.01.2012 | 14:18
Renata će za par dana kupiti iPhone 4S sa pretplatom. Nije mi niti na kraj pameti reći joj da kupi "stari" iPhone 4 manje za parstotina kuna.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 00:42
Izgleda da će vratit opciju za gašenje 3G-a u 4s.

9to5mac.com/2012/01/09/apple-posts-ios-5-1-beta-3/

Ako je to istina, onda je definitivno bolje uzeti 4s.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 09:57
iAnte kaže:
Izgleda da će vratit opciju za gašenje 3G-a u 4s.

9to5mac.com/2012/01/09/apple-posts-ios-5-1-beta-3/

Ako je to istina, onda je definitivno bolje uzeti 4s.


Pa koliko dugo ti traje baterija na 4s? Imam ukljucen 3g cijelo vrijeme, aktivan skype i provjeru mailova svakih 15min i uredno mi baterija izdrzi cijeli dan, navecer mi ostane 20-30% baterije.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 12:01
Nemam 4s pa ti ne mogu reći iz prve ruke. Znam nekoliko ljudi koji ga imaju i jako su nezadovoljni. Baterija ne može izdržati cijeli dan nikako. Inače je u Dalmaciji 3G signal nikakav. Samo je u Splitu dobar i to samo u nekim djelovima grada. U Trogiru moj i4 ima jednu do dvije crtice 3g signala.

Vjerojatno to nije problem tamo gdje je 3G signal jak.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 12:11
iAnte kaže:
Nemam 4s pa ti ne mogu reći iz prve ruke. Znam nekoliko ljudi koji ga imaju i jako su nezadovoljni. Baterija ne može izdržati cijeli dan nikako. Inače je u Dalmaciji 3G signal nikakav. Samo je u Splitu dobar i to samo u nekim djelovima grada. U Trogiru moj i4 ima jednu do dvije crtice 3g signala.

Vjerojatno to nije problem tamo gdje je 3G signal jak.


Moj 4s zasad bez problema gura cijeli dan, kao sto rekoh, internet veza se aktivno koristi. Vise od dana s jednim punjenjem nikad nisam ni ocekivao od bilo kojeg smartphonea.

Problem je vrlo vjerojatno u jacini signala, tj. cestom prebacivanju 3G <-> E i to brze prazni bateriju. Zato ako znas gdje je 3G signal dobar - ukljuci 3G, gdje ga nema iskljucis i to je to.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 15:52
Ja ti mogu rec iz prve ruke da baterija IZDRZI vise od jednog dana neke normalne upotrebe (surfanje netom, razgovori, pokoja igrica sa ubit par minuta vremena). Skoro pa isto se ponasa i kad sam u vikendici u fuzinama gdie nema 3g signala. Jedino na sta pazim je da mi se u pozadi i ne vrti 100 aplikacija vec ih ubijem kad zavrsim sa njima! Toplo preporucam 4s za te novce, jer kao sta sam vec rekao nema smisla kupovat "zastarjeli" proizvod kad se vec nudi nova
Tema zaključana.
10.01.2012 | 15:53
Zasad bez problema gura cijeli dan! Pa što će biti kad baterija malo oslabi!

OK, znam da smartphone troši više baterije i da ne mogu očekivati da mi traje 5 dana kao nekom običnom telefonu, ali baš da "izgura" dan, to mi je isto besmisleno! Pa nekad jednostavno čovjek nije u prilici uštekati se negdje na punjenje, što znači da ću vrlo često imati mrtvi telefon u ruci...

Pa bar da izdrži dva dana bez punjenja... ne znam, to mi zvuči obeshrabrujuće.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 16:05
Ma moze on i 5 dana izgurat ako iskopcas sve! Maknes si podatkovni promet, iskopcas za sve aplikacije location service, maknes si push notifikacije, smanjis osvjetljenje ekrana na minimum, iskopcas wifi itd. Samo je onda puno lakse kupit nokiju 3310 i veselit se kako ti dugo traje baterija.
Neznam al meni je sasvim ok svaku vecer stavit punit telefon pa sam na miru drugi dan, i nije mi jasno kako nisi u mogucnosti svaki dan ustekat telefon? Pa hvala bogu postoje auto punjaci i svi moguci adapteri za sve situacije, osim ako nisi na kampiranju usred nicega al onda ti zapravo i netreba telefon vec uzivas u prirodi i tisini
Tema zaključana.
10.01.2012 | 16:05
kajman kaže:
Zasad bez problema gura cijeli dan! Pa što će biti kad baterija malo oslabi!

OK, znam da smartphone troši više baterije i da ne mogu očekivati da mi traje 5 dana kao nekom običnom telefonu, ali baš da "izgura" dan, to mi je isto besmisleno! Pa nekad jednostavno čovjek nije u prilici uštekati se negdje na punjenje, što znači da ću vrlo često imati mrtvi telefon u ruci...

Pa bar da izdrži dva dana bez punjenja... ne znam, to mi zvuči obeshrabrujuće.


Ovisi sta koristis, koje su tvoje navike koristenja. S mojim koristenjem izdrzi dan ( navecer imam 20-30% baterije ). Svaki dan koristim mobile AP da iPad ima neta i kao sto sam vec spomenuo mailovi se provjeravaju svakih 15minuta, skype je aktivan + pozivi i smsovi...

Dva-tri dana mi ni jedan smartphone nemoze izdrzati na bateriji. Doduse lazem, iskljucio sam kompletno podatkovni promet sad oko nove kad sam bio u inozemstvu i izdrzao je 2-3 dana.

Ako se ne koristi intenzivno internetski promet baterija moze izdrzati duze, ali sta ce mi smartphone ako necu koristiti puni potencijal.
Tema zaključana.
10.01.2012 | 21:35
Evo samo da se zahvalim na svim sugestijama.
Jučer sam naručo 4s bijeli 16gb...
Trošenje baterije meni ne predstavlja nikakvi problem jer kabina kamiona mi je radno mjesto.
Samo da još izadje jailbreak.....
Tema zaključana.
10.01.2012 | 21:59
jel možeš meni sredit jedan 4S )))
Tema zaključana.
10.01.2012 | 22:09
Nazalost nemogu,prijatelju.
Imamo pravo uzeti samo jedan mob. i to svake dvije godine...
(Dobro da imamo dobrog gazdu da nam i to dozvoljava.inače ima slučajeva di gazda ih kupuje sebi i onda ih preprodaje).
Tema zaključana.
10.01.2012 | 23:50
iPhone narucen. Tema ide pod lock
Tema zaključana.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.86 Seconds

Provided by iJoomla SEO