iPhone 4, božićna ponuda?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 4, božićna ponuda?


09.12.2011 | 00:10
Baš sad malo gledam kakve su cijene u Vip-u i Tmobile-u, reko bit će neka Božićna akcija, kao jeftinije i to.. kad ono ništa.. vip ima ponudu za 50 % popusta na mjesečnu naknadu, a T-mob mislim da nema ništa...
Dali je netko skoro kupio iPhone na pretplatu i kod koga? Gledam tarife oko 200 kn, tamo su cijene iPhona po 1900 kn.. :O
09.12.2011 | 01:59
Produzio pretplatu u vip-u, uzeo iPhone 4s 16 gb i platio ga 1499 kn a stari iPhone 4 prodao za 2100 kn, ja zadovoljan. )
09.12.2011 | 13:20
Renata sada gleda za iPhone 4s u T-Mobile za 17ookn s popustima i pretplatom za 160kn. Tražili smo na 0981550 da joj pretplata bude jeftinija, ali ne znam, rekao je službenik na telefonu da će nazvati sutradan...
Ako je jeftinija pretplata od T-Mobile, koliko onda košta iPhone 4s u VIPu?
09.12.2011 | 15:50
diplodocusIII, za tu istu cifru u Vipu je pretplata od 200 kn. Ako potpiše ugovor do 31.12. imat će 6 mjeseci pretplatu od 100 kn, a ako prenese broj iz druge mreže onda 12 mjeseci. Isto tako valja usporediti ponudu T-Mobile i Vip tarifa. Ako Renata voli surfati brzinom od 64 kbps onda neka T-Mobile bude njen izbor.
12.12.2011 | 12:05
Ja sam dvije godine unazad bio kupio u tcomu iPhone 3G za 1300 kn ako se ne varam u tarifi 300, ali je bila akcija 50% na mjesečnu naknadu prvih 6 mjeseci, nakon kojih se prebaci na manju tarifu... baš ću danas-sutra do t-centra i u vip pa ćemo vidjet tko šta nudi..
12.12.2011 | 20:25
Ja sam na vipu u paketu sve za mene 250 već godinu dana s 50% popusta na pretplatu konstantno (ne nekih 6 mj. već mogu tako beskonačno)
imam 500 min besplatnog razgovora prema svim mobilnim i fiksnim mrežama unutar HR, te 1024 MB interneta, e i nekih 300 sms-a. Internet nemogu potrošiti nikako - jer sam na wifiju na poslu i kod kuće, sms skoro pa i ne koristim. Minute spržim, a zna biti mjeseca kada ni to ne uspijem. Najskuplji račun mi je bio nekih 260 kn i to zbog roaminga.

Zaboravih da sam kupio iPhon 4 čim je izašao u vipu. i platio ga tada 1500 Kn. Ako se ne varam cca. 900 KN je bio ako uzmeš pretplatu sve za mene 500 (nisam siguran u točnost tarife - no imala je 1000 min razgovora)

ja sam prezadovoljan jer ne moram brinuti koju mrežu zovem i da li ce me oguliti. Nekada si barem znao prema kojoj mreži ide poziv, danas to ne znaš. postoiji neki automat koji bi te trebao obavijestiti no ne vjerujem mu previše zna i on štekati.
12.12.2011 | 21:46
2 mj. prije isteka ugovora obnovio preplatu s tarifom 200 (vip).1.340 kn. u gotovini (vip na trgu).1000 besplatnih min. odabrao 98/99;bez limita 91 i fiksni tel.; 1024MB net.+ prvih 6mj. 100 umjesto 200 obaveznih kn.
zadovoljan sam ponudom kao i iPhoneom koji do sada nema nikakvih boljki.ono na što treba paziti (tako je kod mene) je korištenje neta i aplikacija ukoliko nisi spojen na wi-fi.od svih silnih aplikacija i njihovog korištenja,otvaranja i uzimanja novih informacija kao i surfanja bez wi-fi "zakačke",novčanik može podosta nastradati.1 MB=10kn.,ukoliko se izađe van limita.
tako sam npr. na svom lapaču skinuo igricu u app storeu.spojio iPhone i preuzeo je, a da se nisam upario na lap sa wi-fijem.pogađajte..učitavanje 300-tinjak MB uzeto mi s računa.nisam probao provjeriti da li se,dok je iPhone spojen na wi-fi,isti postupak ne naplačuje.
inače,MB-te možemo i kupovati:100 (29kn),512 (49kn),1024 (69kn) + otvaranje elektronskog računa 512 MB kroz 12 mj.,odnosno podjeljeno na 12 mj. = po mjesecu oko 50-tak MB.no,sve to po proteku 2 mj.od kad je uključena opcija elektronskog računa.
14.12.2011 | 01:56
@Davor

Kad nisi zakačen na WiFi, a ne želiš da ti se troše mobilni podaci onda u postavkama pod Mreža (Network) isključi "Mobilni podaci" ili "Cellular data", a uključiš samo kad ti treba pa se neće dogoditi ovako neplanirano trošenje dragocjenog prometa. Mislim da ta opcija postoji već od iOS 4.
14.12.2011 | 03:18
Pa po mojoj procjeni 1 gb neta na iPhonu ti je sasvim dovoljno (naravno uz uvijet da ne skidas aplikacije). Fino si resetaj statistike u cellular usageu svakog prvog u mjesecu i nema da falis. Ja sam si bio stvorio tu naviku jos davno dok sam imao neki paket od 250 mb, pa mi je ta statistika jednom spasila 10000 kn kad je t-mobile nesto krivo obracunao. Uvazili su mi zalbu na temelju tog screenshota koji sam im poslao. Al bottom line 1gb sasvim dovoljno za svakodnevnu upotrebu
14.12.2011 | 10:00
T-mobile ima tzv "flat" internet pa ti brzina prijenosa podataka nakon što potrošiš određeni paket (512Mb ili 1Gb ovisno o tarifi) drastično padne, ali barem se ne može dogoditi situacija da prekoračiš paket i to papreno platiš (cijene prometa po Mb su užasne). Još jedna mana je da ne možeš dokupiti "brzi" promet pa ti je nakon što potrošiš paket do kraja mjeseca spor pijenos. Šta to konkretno znači nisam još probao, ali računao sam da je prijenos podataka negdje 20 puta sporiji
Tu dolazi do izražaja mogućnost mjerenja prometa (cellular usage) ali samo zato da bi znao koliko ti je još ostalo "brzog" prijenosa.
Btw kroz dvije godine korištenja nikada nisam potrošio taj 1Gb u cijelosti jer su Wi-fi mreže na sve strane, a iphone ima tu blagodat da se sam spaja na njemu poznate mreže.
14.12.2011 | 22:59
Planiram se prebacit s VIP-a na T-mobile i s boljom polovicom uzeti Extra obitelj tarifu. S obzirom da sprenosim broj, 24 mjeseca ćemo imati 50% nižu pretplatu, a iPhone se plati 2100 kn. Tarifa sadrži 450 min prema svim mrežama, 0 kn za pozive unutar obitelji, sve s naplatom uspostave poziva naravno, nešto poruka i 1 GB prometa.
Cijena tarife je, nakon popusta, 125 kn mjesečno (+ uspostave poziva i ona naknada). Mislim da ponuda nije loša, a VIP ove godine nema tako nešto tj. nudi popust samo 12 mjeseci u slučaju prijenosa broja, ali nikakav popust na "zajedničke" tarife... osim toga počelo me živcirati što ne nude apsolutno nikakve pogodnosti za korisnike koji su im vjerni više od 10 godina... NE nude ni drugi vjerojatno, no u tom slučaju postaje najbolje seliti se s jedne mreže na drugu kako koja bude imala povoljne ponude. Broj se ionako prenosi...
15.12.2011 | 02:28
tetanus kaže:
Pa po mojoj procjeni 1 gb neta na iPhonu ti je sasvim dovoljno (naravno uz uvijet da ne skidas aplikacije). Fino si resetaj statistike u cellular usageu svakog prvog u mjesecu i nema da falis. Ja sam si bio stvorio tu naviku jos davno dok sam imao neki paket od 250 mb, pa mi je ta statistika jednom spasila 10000 kn kad je t-mobile nesto krivo obracunao. Uvazili su mi zalbu na temelju tog screenshota koji sam im poslao. Al bottom line 1gb sasvim dovoljno za svakodnevnu upotrebu

slažem se..vip obnavlja postavke svakog prvog u mjesecu.tako ću i ja,ali me zanima koju od postavki trebam resetati: a)resetiraj sve; b)izbriši sav sadržaj i postavke; i c)resetiraj mrežne postavke
15.12.2011 | 02:32
Ne ne, ides na Settings - general - usage - cellular usage i onda na dnu reset statistics i tako svaki mjesec
15.12.2011 | 03:14
Sank kaže:
@Davor

Kad nisi zakačen na WiFi, a ne želiš da ti se troše mobilni podaci onda u postavkama pod Mreža (Network) isključi "Mobilni podaci" ili "Cellular data", a uključiš samo kad ti treba pa se neće dogoditi ovako neplanirano trošenje dragocjenog prometa. Mislim da ta opcija postoji već od iOS 4.

ako sam dobro razumio...kada sam spojen na wi-fi (našao zakačku),a u postavkama je isključeno mobilni podaci promet se kači zakački? ako da što se događa ako sam spojen na zakačku i imam uključeno mobilni podaci? kome ide promet?
...i,isključio sam wi-fi (ili recimo ostavio wi-fi uključenim ali nisam našao zakačku),uključio mobilni podaci i otišao na net.to je jasno da se sav promet obračunava po mome računu?!
15.12.2011 | 03:20
Kad si spojen na wi-fi bez obzira jel ti cellular data upaljen ili ne, ne trosis svoj data paket, al ako nisi spojen na nikakav wi-fi onda trosis svoj data paket.
15.12.2011 | 03:21
tetanus kaže:
Ne ne, ides na Settings - general - usage - cellular usage i onda na dnu reset statistics i tako svaki mjesec

a-ha,našao..hvala ti.
15.12.2011 | 10:18
kajman kaže:
Planiram se prebacit s VIP-a na T-mobile i s boljom polovicom uzeti Extra obitelj tarifu. S obzirom da sprenosim broj, 24 mjeseca ćemo imati 50% nižu pretplatu, a iPhone se plati 2100 kn. Tarifa sadrži 450 min prema svim mrežama, 0 kn za pozive unutar obitelji, sve s naplatom uspostave poziva naravno, nešto poruka i 1 GB prometa.

Koliko iphonea za 2100kn - jedan ili dva?

[/quote]Cijena tarife je, nakon popusta, 125 kn mjesečno (+ uspostave poziva i ona naknada). Mislim da ponuda nije loša, a VIP ove godine nema tako nešto tj. nudi popust samo 12 mjeseci u slučaju prijenosa broja, ali nikakav popust na "zajedničke" tarife...[/quote]
I ja mislim da ponuda nije loša

[/quote] osim toga počelo me živcirati što ne nude apsolutno nikakve pogodnosti za korisnike koji su im vjerni više od 10 godina... NE nude ni drugi vjerojatno, no u tom slučaju postaje najbolje seliti se s jedne mreže na drugu kako koja bude imala povoljne ponude. Broj se ionako prenosi...[/quote]
Točno tako, ni Tmobile starim vjernim korisnicima ne nudi ništa osim + bodova koje ionako ne znam kako potrošiti, a za prijelaz svi daju bar neki popust!
15.12.2011 | 11:01
metalni kaže:
T-mobile ima tzv "flat" internet pa ti brzina prijenosa podataka nakon što potrošiš određeni paket (512Mb ili 1Gb ovisno o tarifi) drastično padne, ali barem se ne može dogoditi situacija da prekoračiš paket i to papreno platiš (cijene prometa po Mb su užasne). Još jedna mana je da ne možeš dokupiti "brzi" promet pa ti je nakon što potrošiš paket do kraja mjeseca spor pijenos. Šta to konkretno znači nisam još probao, ali računao sam da je prijenos podataka negdje 20 puta sporiji
Tu dolazi do izražaja mogućnost mjerenja prometa (cellular usage) ali samo zato da bi znao koliko ti je još ostalo "brzog" prijenosa.
Btw kroz dvije godine korištenja nikada nisam potrošio taj 1Gb u cijelosti jer su Wi-fi mreže na sve strane, a iphone ima tu blagodat da se sam spaja na njemu poznate mreže.


sve točno napisano, jedino mogu komentirati da je ovo sa flat-om prijevara, ako je FLAT, onda ne postoji "paket", po tome je sve flat do 500MB, 1, 3, 20 GB...
i točno, kada se prijeđe flat LIMIT!?, onda je mobilni internet neupotrebljiv (izuzev WiFi).
15.12.2011 | 18:12
Ja sam neki dan bio u T-mobileu, na njihovoj mreži sam barem 10 godina... sad uz produženje ugovora, na tarifi 150, iPhone 4 mi dođe 1998 kn!!
Onda sam otišao do Vipa, gdje ako prebacim broj imam prvih 12 mjeseci 50% na tarifu, znači uzmem tarifu 400 a plaćam 200 kn godinu dana, i poslije se prebacim na tarifu 200 i to je to.. i dobijem iPhone 4s, znači ne iP4 kao u T-mobu nego iP4s za 1000 kn! Neznam kako se vama ponaša 4s, ali čujem da ima problema s 3G-om pošto ga se nemože isključiti, a tamo gdje živim jedva da ima signala, kamoli 3G-a.. pa čujem da ljudi imaju problema jer ih se nemože dobiti na telefon itd..
Jedino me brine uspostava poziva 0,29 kn i koliko sam skužio poruke su besplatne prema Vipu, a prema ostalim mrežama su 0,39 kn.. pa dođem bez problema do 250 kn na mjesec a to mi je too much pošto još studiram.. :O
15.12.2011 | 19:14
@Crash58 - PAZI! Pitaj u VIP-u da li možeš mijenjati tarifu dok ti traje ugovorna obveza jer je to još jedna stvar koju u ukinuli u Tmobileu - ono što ugovoriš moraš držati 2 godine, nema više prebacivanja u nižu tarifu!!! To vrijedi samo za iphone, a za ostale telefone možeš ali tek nakon 6 mjeseci za ugovor na 1god ili nakon 1 god za ugovor na 2 god!
15.12.2011 | 20:48
tetanus kaže:
Uvazili su mi zalbu na temelju tog screenshota koji sam im poslao.

e sad,kako da i ja naučim napraviti screenshot:lol:
15.12.2011 | 21:01
davor1973 kaže:
e sad,kako da i ja naučim napraviti screenshot:lol:

Pritisni Home i zatim Sleep/Wake gumb.
15.12.2011 | 21:06
Tocno tako, i onda cujes skljoc
15.12.2011 | 22:50
danijelr15 kaže:
davor1973 kaže:
e sad,kako da i ja naučim napraviti screenshot:lol:

Pritisni Home i zatim Sleep/Wake gumb.

probao tako ali mi se otvori tipkovnica.no,sjetio sam se..ne sjećam se ali sam negdje pročitao da ta dva dugmića treba stisnuti u isto vrijeme i zadržati sek.,dvije.pokazalo se točno.
16.12.2011 | 00:15
metalni kaže:
@Crash58 - PAZI! Pitaj u VIP-u da li možeš mijenjati tarifu dok ti traje ugovorna obveza jer je to još jedna stvar koju u ukinuli u Tmobileu - ono što ugovoriš moraš držati 2 godine, nema više prebacivanja u nižu tarifu!!! To vrijedi samo za iphone, a za ostale telefone možeš ali tek nakon 6 mjeseci za ugovor na 1god ili nakon 1 god za ugovor na 2 god!


možeš mijenjat na niže, ali plaćaš 200 kn... baš su se pocigančili operateri malo previše...
16.12.2011 | 01:18
Ja sam baš neki dan pitao da li može da se menja tarifa na nižu u toku ugovorene obaveze od 2 godine nakon godinu dana. Rekli su da može i to bez ikakve nadoknade. Uzeo sam u VIPu iPhone 4, što sam im i naglasio i rekli su da nema problema da je moguće. Samo što sam posle provalio da mi se ne isplati da silazim s postojeće tarife pa sam odustao. Al poenta je ta da može. Bar u VIPu.
16.12.2011 | 01:33
Meni je u vipu u srijedu rekla da može ali da se plaća 200 kn ?!
17.12.2011 | 00:08
Evo na 7700 danas sam zvao i rekli su mi da nema govora o doplati, najnormalnije prelaziš na niži tarifu.
Baš me zanima šta si uradio pa javi ovde.
19.12.2011 | 20:44
Znao sam da će se tako nešto dogoditi... Odlučim se otići prenijeti broj u T-mobile, iskoristiti akciju itd., a žena kaže: nemamo iPhoneova, dođite u 1. mjesecu... grrr.
20.12.2011 | 03:29
kajman kaže:
Znao sam da će se tako nešto dogoditi... Odlučim se otići prenijeti broj u T-mobile, iskoristiti akciju itd., a žena kaže: nemamo iPhoneova, dođite u 1. mjesecu... grrr.


Strpljen, spasen
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO