Koji model uzeti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji model uzeti?


13.11.2011 | 12:43
htio bih uzeti curi iPhone pa me zanima vaše razmišljanje o mojoj dilemi.

dvoumim se između 3G i 3GS. ne znam je li 3G prestar model, pošto ne prihvaća iOS5, tj. koliko je dugoročno dobar odabir.
ono za šta bi ga cura koristila je pozivi, poruke, muzika, poneka jednostavna (softverski) igrica, a aplikacije će joj biti dovoljne one integrirane plus neke "temeljne" tipa to-do, podsjetnik i sl.
zbog toga mislim da zapravo ne bi bilo presudno za takvo korištenje imati najnoviji OS - ili možda griješim?
3GS me više privlači zbog iOS-a 5 te bolje kamere i eventualno bržeg rada, s tim da te dvije stavke nisu presudne već samo bonus.

zapravo mi je ograničavajući faktor cijena, pošto mi je 3GS trenutno malo preskupa investicija, inače bih njega uzeo bez razmišljanja.

šta mislite?
13.11.2011 | 12:47
Mislim da si sam sebi dao odgovor,razlika izmedju 3G i 3Gs je ogromna(svakako u korist 3Gs) .Ima ona stara poslovica "pruzi se koliko ti je jorgan dug" sto znaci ako mozes uzmi 3Gs ako ne onda 3G ili mozda neku nokiu da nebi bilo, ona me ostavila a ja joj iPhone kupio

NHF
13.11.2011 | 13:08
da, pa da joj moram prijetit zaključavanjem mobitela i sl., kao što se nekima ovdje dogodilo...

ma situacija je s te strane jednostavna - kolko para, tolko muzike, samo mene zanima isplati li se možda ipak pružiti "izvan jorgana" (makar sačekati još neko vrijeme). je li u opisanom slučaju, za takve potrebe, tj. takvo korištenje zaista potrebno ići na 3GS?
ona već par godina ima iPod touch 1. generacije i zbilja nema potrebu za novijim uređajem - za slušanje muzike i poneku card/board igricu to joj je sasvim dovoljno. po toj logici mislim da bi joj 3G zasad bio također dovoljan, pošto nije tip od tih gadgeterija.
13.11.2011 | 13:12
Svakako je bolje uzeti 3Gs od 3G,brzi,jaci,sigurno u boljem stanju,bolja baterija.... Sve je do tebe samo bjezi od 06.15.00 BB
13.11.2011 | 13:43
ok, to znam, ali s obzirom na opisane potrebe korištenja, je li zaista toliko bolji da će 3G biti "neupotrebljiv"?

šta bi to značilo, bježi od 06.15.00 BB? u tom sam području potpuno neinformiran...
13.11.2011 | 13:59
BB 06.15.00 je od iPada i koristi se da bi se otkljucao mobitel koji nje sim free,sa tim BB neradi GPS , moguci su problemi sa wifi,baterijom.... i da 3G ce biti skoro neupotrebljiv bas kao sto je sada 2G jer ako se vodis tom politikom onda je mozda bolje da se odlucis za nekog drugog proizvodjaca. U svakom slucaju da sam na tvom mjestu isao bih na 3Gs .
13.11.2011 | 14:08
ok, hvala na informacijama.
13.11.2011 | 15:59
Možda nije loša varijanta uzeti joj novi bijeli iPod touch? Dovoljno za iMessage, FaceTime i Skype, a za GSM pozive može nastavi koristiti sadašnji mob.
13.11.2011 | 16:33
sori, ali totalno si me zbunio. ne kužim ovaj prijedlog...
13.11.2011 | 18:05
danijelr15 kaže:
Možda nije loša varijanta uzeti joj novi bijeli iPod touch? Dovoljno za iMessage, FaceTime i Skype, a za GSM pozive može nastavi koristiti sadašnji mob.


nema smisla to kupovat, ako vec kupuje naka kupi ili 3gs ili 3g, tebe bi stvarno bilo volja vuc sa sobom i ipod tuch i mobitel? dobro tebe ozda i bi ali posto zena nije neki tech freak nju sigurno to nebi bilo volja i nebi ga vukla sa sobom te bi joj stajao doma!

evo npr meni cura ima 4-tvorku i koristi ga samo za pozive i poruke, nikad ni otvorila nije app store na telefonu je 4.2.1 nikad nije ni updejtala soft, ništa kakvog je dobila takav i je (preko firme za 1kunu) njoj to samo sluzi da bude fancy haha sad neznam kakva je tvoja cura i cisto sumljam da nju bas briga za brzinu itd itd s moje tocke gledalista (imao sam i 3g i 3gs) 3g je sasvim dovoljan al sad neznam ako ti se cura vise "kuzi" i zanima je to onda 3gs..
13.11.2011 | 18:26
emjae kaže:
evo npr meni cura ima 4-tvorku i koristi ga samo za pozive i poruke, nikad ni otvorila nije app store na telefonu je 4.2.1 nikad nije ni updejtala soft, ništa kakvog je dobila takav i je


ma ista stvar, ni moju ne zanimaju finese u brzini procesora i sl., samo neka sve radi kako treba. naveo sam gore u kojim bi ga okvirima koristila - pozivi, poruke, muzika i malo igrice. više od toga sigurno neće.
zato mislim da bi joj zbilja za početak bio dovoljan 3G, a ako se baš zainteresira (i kad bude više para) s vremenom može prijeći na noviji model.
13.11.2011 | 18:36
onaj prijedlog s iPodom mi je zvučao suludo - bez uvrede danijelu - pa me zbunio jer možda ne raspolažem s ključnim informacijama.

ne kužim kako bi bilo isplativije kupiti iPod touch 4G koji nema mogućnost GSM funkcionalnosti? dakle, ne može se s njega zvati niti pisati poruke osim preko wi-fi mreže, a to je praktički dostupno samo kod kuće.
skuplji je od iPhonea 3G, košta koliko i iPhone 3GS, a nema najosnovnije funkcije istih. (!!??)
13.11.2011 | 20:20
Finn kaže:
pozivi, poruke, muzika i malo igrice[/quote]

ovo me podsjetilo na nedavno doba netbookova kada su ljudi govorili da im ne treba jaki komp jer ga koriste samo za net! i onda otvoris 3 taba na nekom brosweru i ne daj boze Flash i netbook umre!

ima x razloga da se radje odlucis 3Gs a jedan za 3G... nesto niza cijena! ako ti tih par sto kn ne igra preveliku ulogu, nemas dvojbi!
13.11.2011 | 20:36
sta je to toliko loše u 3g ja sam ga imao do nedavno i i dalje bi ga korstio da ga nisam izgubio, imao sam ga dvije godine i nikad nisam imao nikakvih problema sa njime, pao mi je masu puta, imao sam svašta instaliranoga na njemu i sve je šljakalo odlično...

bez uvrede ali ovaj tvoj gorni post me podsjetio na preseravanja sa samsungovim galaxijima
www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_sp...anyone-news-3256.php
koji ce ti K**** 1,8dual core proc na mobitelu?!? tako i to zeni ne treba mobitel za nis drugo nego za zvat i poruke i te banalne pizdarije (pa znam sta pricam imam i ja jednu takvu) njoj ne treba nikakav procesor za to eto tako ja to vidim mozda sam malo pretjerao, sorry ako sam te uvrijedio
13.11.2011 | 20:51
upravo tako, mislim da je usporedba neprimjerena. kad joj mobitel bude važan poslovni alat (što neće biti nikada) onda može razmišljati o detaljima karakteristika.

a da mi "parsto" kuna (700-800 kn baš i nije inače parsto) ne igra preveliku ulogu ne bih o tome ni raspravljao i razmišljao - kao što sam već rekao.
13.11.2011 | 20:54
ona ce dobit iphone (ionako nema vidljive razlike između 3 i 3gs-a), ti ces potrošit cca 700kn manje i svi sretni i zadovoljni. samo pazi da ne kupiš nekoga sa ipadovim basebandom
13.11.2011 | 21:17
ja sam imao 3G i sad na na 4vorci... Po meni taj 3G je danas skoro pa neupotrebljiv ak ima iOS4... To je toliko sporo da odes skuhat kavu dok se nekaj diže i opće mi se gubi smisao nekih app kad za sve treba čekati o-ho-ho... Cura ga sad ima i šljaka i sve 5 al opet je full spor... zato rađe kupi 3GS il malo sačekaj da dođe 4S pa će ti 4vorka 8GB bit full jeftina u dućanu...
13.11.2011 | 21:31
Mislim da tema ide daleko u off,

@Finn uzmi mobitel koji mozes priustiti.
14.11.2011 | 02:08
Dobro momci, sve 5, ali cemu onda pitanje ako imate odgovor?
Ne patim za visokim radnim taktovima, gigabajtima rama i sl, samo iznosim svoje iskustvo, a one je takvo da sam 3G nakon updatea na 4.x skoro pa zamrzio! 3Gs i danas leti koliko mi je poznato i to je to!
3G je apple povukao nakon 2 nove generacije, dok je 3Gs evo i dalje u prodaji... I to nesto govori!
Nadalje, 3Gs podrzava iOS5 pa tako mozes komunicirati lakse (jeftinije) sa curom kroz iMessage i tako neke sitnice koje nisu na odmet!
Ali vidim da si sam zakljucio da je 3G dovoljan pa ne vidim poantu pitanja! Na kraju krajeva, za pozive, poruke, muziku i malo igranja sasvim ce dobro posao odraditi i neka nokia upola jeftinija od 3Ga!
Ako cura bas zeli iphone radi izgleda, onda nema smisla raspravljati, cijena je jedini ffaktor i kraj price!

Emjae, nema potrebe za isprikama! Iznesi tvoj stav i kraj price!
Samo sam zelio reci da su te "banalne pizdarije" upravo stvari koje vole jesti procesor...
14.11.2011 | 05:09
Hajd neka mi neko pojasni što je to tako bitan taj iMessage?

Pa to radi običan Facebook messenger, još je nebitno kakvi su telefoni na obje strane.
14.11.2011 | 09:53
jos bolje od FB messengera to radi push mail! bilo je nacina i do sada, a ovo je samo jos jedna alternativa! meni je puno brzi i neposredniji od FB messengera recimo, ali i dalje mi vise pase mail i njega prvenstveno koristim!
u ovoj situaciji sam ga spomenuo jer sam eto zamislio osobu koja ne istalira nesto puno aplikacija, i kojoj je sms dio svakodnevne komunikacije pa joj je ovakvo rijesenje "prirodnije"!
14.11.2011 | 13:08
iMessage, osim slanja tekstualnih poruka, omogućava slanje fotografija, audio i video zapisa, a sama stvar je zgodna jer je integrirana u SMS aplikaciju. Također, omogućava vidljivost kada druga strana tipka poruku te prikaz je li poslana poruka dostavljena i vrijeme kada je pročitana.

Messenger aplikacija za Facebook omogućuje isključivo tekstualnu komunikaciju koja može sadržavati GPS lokaciju. Stoga ThierryUnreal, mislim da je razlika vrlo jasna.
14.11.2011 | 15:39
ja imam svoje mišljenje i htio sam ga usporediti s drugim mišljenjima - pogotovo ljudi koji su u toj temi "dublje". pošto nisam dobio suvisli protuargument svom stavu zaključio sam da ga ne trebam mijenjati.

možda nisam bio dovoljno jasan, pa ću probat temeljitije iznijet dvojbu. jasno mi je koje su prednosti 3GS-a, ali me zanima sljedeće:
je li OS za obavljanje osnovnih funkcija - pozivi, poruke, muzika, (malo) igrice - toliko presudan da bi trebalo uzeti model koji podržava OS5 ili i model sa starijim OS-om može ove osnovne funkcije obaviti bez problema i bez neke bitne razlike od novijeg OS-a?
to što (neki) 3G-ovi rade sporije s OS4 ne mora biti presudno pošto uvijek postoji OS3 koji valjda radi normalno.

dakle, pitanje je postoji li zaista ozbiljna i realna funkcionalna razlika između 3G s OS3/4 i 3GS s OS4/5, za navedene (temeljne) radnje?
14.11.2011 | 15:56
a dobro, koji bi trebao biti odgovor? da 3G ponekada prestane raditi, salje poruke na krivi broj i sl?
meni je osobno i za takve stvari sa iOS4 bio prespor, ako ga nabavis sa iOS3 bit ce pristojno!
ALI nemoj se cuditi kad ti zena dodje doma i pita te da joj instaliras angry birds kao na fonu od frendice!
14.11.2011 | 16:10
pa ja sam igrao angry birds i plants vs zombies (Ios 4.2.1), jest da malo laga(plants vs zombies kad nakrcaš onig biljaka miljun), ali to uopce nece predstavljati nikakav problem

ja mislim da znam koji ces uzet i da ja se s curom inace cujem preko vibera, nekako mi je najlakše aktiviram onu opciju u tele2 Smiley i dođe mi 300mb prometa (ako ne skidam nikad kraja ih potrošit) instaliras na ob i na miru si, tj nisi sorry na off-u
14.11.2011 | 16:15
nece ako je na iOS 3.x jer dosta novih aplikacija nece biti podrzano!
ma ukratko da ne duzim sada, 3G ce sasvim pristojno odraditi posao poruka i telefoniranja! podrske za njega vise nema u vidu updatea OSa, sve vise aplikacije ga nece sluzbeno podrzavati, ali posto to ocito nije potreba osobe koja ce ga koristiti, kupi 3G i odvedi zenu na veceru!
14.11.2011 | 18:26
ma ima da ona mene vodi na večeru.

nije toliko bitna podrška za (nove) aplikacije. ako joj je iPod touch 1. gen. već par godina dobar onda će joj i 3G iPhone biti...
preskup mi je trenutno 3GS pa sam htio vidjeti je li zbilja nužno ići na njega ili može i 3G.

hvala na raspravi.
14.11.2011 | 19:10
Zašto curu ne zagrliš, kupiš joj ružu i kažeš da skup mobitel stvarno nije neka bitna stvar koju treba imati?
14.11.2011 | 19:36
pa ne mogu svake godine istu foru koristit.
a ona ionake sve to zna - niti ga je ikad tražila...
14.11.2011 | 20:10
kinsif kaže:
jos bolje od FB messengera to radi push mail! bilo je nacina i do sada, a ovo je samo jos jedna alternativa! meni je puno brzi i neposredniji od FB messengera recimo, ali i dalje mi vise pase mail i njega prvenstveno koristim!
u ovoj situaciji sam ga spomenuo jer sam eto zamislio osobu koja ne istalira nesto puno aplikacija, i kojoj je sms dio svakodnevne komunikacije pa joj je ovakvo rijesenje "prirodnije"!


Kako da komuniciraš sa ljudima koji nemaju iPhone sa iOS5 preko iMessagea?

Ja sa FBmsg bez problema se dopisujem i sa androidom, symbianom, dumb telefonom.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO