iPhone 4, iPhone 5 ili Samsung Galaxy S II
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 4, iPhone 5 ili Samsung Galaxy S II


03.10.2011 | 15:22
U zadnje vrijeme me muči jedna dilema. I naravno, sad bu se tu javili dušebrižnici koji bu me odmah poklopili, no ja bum svejedno pitao.
Čitam danas i znam da je sutra Apple event, no sve više piše po netu da iP5 možda neće niti biti predstavljen već samo iP4S. Također znam da će biti i službeno pušten i iOS5 van (a možda i neće). Ono što mene mući to je dilema iP4 ili SGS2. Zašto? Više manje, sve je isto. SGS2 ima nešto veći ekran, no iP4 ima retinu koja je oštrija. Aplikacije su više manje iste ili slične. iP4 je dizajnom ljepši i kvalitetniji, no ni SGS2 nije za odbaciti.
Ono što mene mući u ovom času je to, što održavam i pišem nešto po jednom siteu koji je složen u Joomli 1.7 (ja radio ), no to sa iPadom i iPhoneom ne mogu. Jednostavno umjesto teksta i nešto Tiny editora, dobijem sve u codeu. Lako ako treba samo ubaciti neki tekst koji stigne emailom pa se koristi copy-paste, no ako treba nešto boldati ili nešto drugo intervenirati u tekst, vrlo je teško ili gotovo nemoguće. Kako kolega ima SGS2, uzeo sam mu ga iz ruke i probao to napraviti na njemu. Za čudo moje, bez prevelikih mudrolija, dobio sam sučelje kao i na stroju s browserom?!?! Savršeno za editiranje u pokretu
Znam da ovdje većina ima iPhone (i sam sam među njima), no ima li netko da koristi navedeni SGS2 a da je imao iP4 ili da korisiti možda jedan i drugi. Zanimaju me iskustva...
Molim vas samo da ne krenemo u raspravu AppStore je bolji od Marketa, iOS je zatvoren i bolje je zaštićen od upada i napada... To je meni sve jasno kao dan, no ja bih volio čuti baš objektivne razloge ZA i PROTIV iOS vs Android.

Sank, za tebe znam da si isključivo na iOSu, a za Ribu znam da koristi sve i svašata, pa ono možda vi imate neke dobre razloge...

Tnx
03.10.2011 | 15:57
koliko su sada trenutno svježe informacije po slikama skladišta i inventara nekih distibutera sutra će prestaviti iP4 sa 8GB i iP4S u 16/32/64GB izvedbi što se hardware-a tiče.

Osobno ja sam isključivo za iOS iz čistog razloga jer je baždiran da radi na dediciranom hardwareu, stabila, brz i vrlo vrlo kvalitetan. sviđe mi se ikontrola od strane Apple-a koja u konačnici meni kao kranjem korisniku garantira kvalitetu i stabilnost za potrošeni novac.

Mogu se osloniti na funkcionalnost samog hardware-a i software-a,a zatvorenost koju Apple gura uopće mi ne smeta. Oni to rade s razlogom i to opravdanim, traže cijenu za kvalitetnu uslugu i to je ok.

Da se razumijemo nikada nisam posjedovao Android uređaj, ali ono što sam vidio od prijatelja i poznanika i što sam imao prilike koristiti što privatno što poslovno, mogu reći da se osjeti ta otvorenost kod And OSa kako bi se omogućio rad sa raznim proizvođačima. To me previše podsiječa na Microsoft i sve hardware proizvođače, a moj primarni razlog korištenja Apple hardware-a i software-a je upravo to, sve na jednom mjestu, ključ u ruke.

Osobno nemam ništa protiv androida i smatram da je google napravio izuzetan posao, ali jednostavno Apple me prije pridobio kao korisnika i od tada je kvaliteta njihovih proizvoda išla samo na bolje, a moj rad, što privatno što profesionalno, bio je samo bolji i lakši.

Ovo su sve više subjektivni razlozi a ne objektivni to znam ali smatram da oba OSa imaju i + i - strane, no predugo su na tržištu da bi se ovaj forum spemmao sa činjenicama koje su već svima poznate.
03.10.2011 | 16:06
rusty kaže:
koliko su sada trenutno svježe informacije ...


Slažem se sa svime iznesenim. I ja sam sam korisnik 3GSa i spremam se već dulje vremena preći na iP4, no odlučio sam pričekati. I sad, nakon ovoga što sam isprobao sa SGS2, "opet" sam malo na vagi. Sam sam spreman uvijek eksperimentirati, tako da nije isključen i SGS2. Privlači me to što ima veći ekran... Ipak je nešto malo lakše pročitati na njemu, onak za nabrzaka. A za učestalo i duže čitanje, tu je iPad 2...
03.10.2011 | 16:15
točno je i meni je na iPad-u lakše čitati nego recimo na telefonu, ali opet za ono za što ga ja korsitim meni je više nego dovoljan. Software je ono što me privlači a hardware je tu samo da bi to pogonio. To je jedini razlog upgrade-a kada dođe vrijeme.

Dakle opet govorimo o subjektivnim stajalištima. Meni i da je ekran 4" bio bi ok isto kao što je i sada jer za potrebe koje meni treba odgovara. Vjerojatno da čitam puno bi razmislio koji telefon bi kupio ili bi jednostavno više koristio iPad.

Meni treba brzina, stabilnost i dostupnost servisima koje koristim, a iPhone tu zadovoljava sve. Također vjerujem da je i sa drugim uređajima tako koje goni Android, ali osobno predobro mi je na strani Apple-a ( ), a android mi nema baš ništa što bi me moglo prebaciti
03.10.2011 | 16:20
i ja sam zadovoljan sa iP3gs, no ono što me ždere je to što na iOSu 4 ne mogu moderirati Joomlu 1.7 a na SGS2 mogu... Tu me važe...
03.10.2011 | 16:36
Probao sam galaxy i zadivio me je brzinom surfanja.tu je brzi od moje 4-ce. Aplikacije koje ja imam na 4-ci i moj prijatelj ima na galaxy. Tako da je na tebi da odlucis. zavisi za sta ti je tel potreban.
03.10.2011 | 16:44
Ono za što je meni telefon potreban ide otprilike ovim redom:
telefon, sms, email, kalendar, web, notification, taskovi i sad ono što me je uopće natjeralo na ovo moderiranje Joomle... Igrice i ostale stvari, manje važno, nema se vremena za to
03.10.2011 | 18:11
Pričekaj Ribu ili nekoga tko se igrao sa Joomlom, možda će ti imati kaj pametnoga za reći, ako već Google nije... Možda samo na serverskom dijelu stranice trebaš nekaj uključiti?

To što SG2 ima veći ekran, mene ne dira pet posto, jer moj iP4 ima BOLJI ekran. Tako da, za čitanje, znam što biram A veličina mobitela - pa bitno je da je što manji, jebga ne patim od veličine da mi u džepu mora biti velika izbočina

Uglavnom, jesi li pogledao Joomla forume?

Našao sam par zanimljivih linkova, moguće da trebaš neku ekstenziju dodati da bi ti proradilo ili nekaj slično... Vidi ovo:

http://extensions.joomla.org/extensions/mobile/apple-display


S druge strane, jedni vele da samo počneš koristiti Blogpress da bi editirao svoju bazu što li već, više imaš ovdje:

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=233461

U svakom slučaju, moj ti je savjet da pričekaš barem da iOS5 izađe - to će biti najkasnije za 10 dana, sigurno, a onda ga isprobaj na nečijoj iPhone 4vorci... Ako ni tada ne radi, kupi si lijepo SG2 i vozi miško...

Javi jel što pomoglo s onim linkovima
03.10.2011 | 18:13
ja iPhone najviše koristim za razgovore (tel, skype, viber), poruke (biteSMS, WhatsApp), e-mail, bilješke, ToDo, slušanje glazbe (iPod, Slooshaj), fotografiranje te neke specifične aplikacije po potrebi za vijesti i provjeru rezervacija letova i hotela kod putovanja te navigaciju i s iPhoneom sam vrlo zadovoljan kako mi sve to funkcionira. Android mi po tom pitanju ne nudi ništa više niti bolje pa jednostavno nemam potrebe razmišljati o promjeni.

Za surfanje po netu, gledanje video isječaka, pisanje kraćih tekstova i izradu tablica, čitanje knjiga i tekstova, te rijetko igranje koristim iPad i puno mi više odgovara od laptopa ili iPhonea.

S obzirom da se ne bavim izradom web-a teško mi je i zamisliti kako to raditi na tako malom uređaju bez obzira na proizvođača, ali da se time bavim ja bih vjerojatno razmišljao o kakvom MacBook Airu ili nečem sličnom, a mobitel bi mi i dalje služio za navedene radnje.

Dakle, onog trenutka kad se budem odlučio da ću se baviti starim poslom, web, programiranje ili slično, sigurno ću iPad zamjeniti ili MacBook Airom ili čak Proom, ali iPhone će i dalje veselo zvoniti u mom džepu
04.10.2011 | 00:56
Evo sam naletio negdje da će sutra biti predstavljen samo iPhone 4S. Navodno se omakla greška u Appleu pa su procurile neke informacije, jedino ako ne bude "... and one more thing..." Čekao sam iPhone 5, no mislim, ako sutra ne bude predstavljen SGS2 je već u džepu...
Vanja, javim ti kad isprobam linkove.
04.10.2011 | 01:43
Prijatelj je IT support u jednoj velikoj firmi i upravo su dobili te top modele Samsunga (kaže oko 6 milja kuna svaki). Kaže mi da su procesorskom snagom i opcijama na papiru nenadmašni, ali isto tako da u životu nije susreo bugovitiji uređaj. Kaže da se ponašaju katastrofalno, doslovno na rubu upotrebljivog: netko te zove, a oni ne zvone (iako s druge strane ispada da zvoni), šalju mailove, ali ih ne pošalju. Problemi s attachmentima, sa sinkronizacijom, ma sto nevolja... tako, da malo pronjuškaj o čemu se radi prije nego se odlučiš.
04.10.2011 | 07:08
Davore, ovo je interesantan podatak koji vrijedi istraziti. Mada sam naletio na hrpu foruma u kojima ekipa opisuje svoja iskustva sa prelaska sa iPhonea na SGS2. A daj mi reci, jel kolega ima problema samo s jednim uredjajem ili sa svima u posiljci?
04.10.2011 | 09:33
dpasaric kaže:
Prijatelj je IT support u jednoj velikoj firmi i upravo su dobili te top modele Samsunga (kaže oko 6 milja kuna svaki). Kaže mi da su procesorskom snagom i opcijama na papiru nenadmašni, ali isto tako da u životu nije susreo bugovitiji uređaj. Kaže da se ponašaju katastrofalno, doslovno na rubu upotrebljivog: netko te zove, a oni ne zvone (iako s druge strane ispada da zvoni), šalju mailove, ali ih ne pošalju. Problemi s attachmentima, sa sinkronizacijom, ma sto nevolja... tako, da malo pronjuškaj o čemu se radi prije nego se odlučiš.


obzirom da stanujemo u istome selu 99% mislimo na istu firmu ( mozda i osobu )
najveci stos je da su odredjenu osobu u IT-u te tvrtke ostale neznalice ( koje ne rade u IT ) preklinjale da se kupi iphone 4 jer se nabavljala veca kolicina uredjaja odjednom
04.10.2011 | 11:16
ZAAK kaže:
dpasaric kaže:
Prijatelj je IT support u jednoj velikoj firmi i upravo su dobili te top modele Samsunga (kaže oko 6 milja kuna svaki). Kaže mi da su procesorskom snagom i opcijama na papiru nenadmašni, ali isto tako da u životu nije susreo bugovitiji uređaj. Kaže da se ponašaju katastrofalno, doslovno na rubu upotrebljivog: netko te zove, a oni ne zvone (iako s druge strane ispada da zvoni), šalju mailove, ali ih ne pošalju. Problemi s attachmentima, sa sinkronizacijom, ma sto nevolja... tako, da malo pronjuškaj o čemu se radi prije nego se odlučiš.


obzirom da stanujemo u istome selu 99% mislimo na istu firmu ( mozda i osobu )
najveci stos je da su odredjenu osobu u IT-u te tvrtke ostale neznalice ( koje ne rade u IT ) preklinjale da se kupi iphone 4 jer se nabavljala veca kolicina uredjaja odjednom


Što bi sad to trebalo značiti? Koje su to neznalice i jesu li te "neznalice" bile u pravu? Ne mogu vjerovati da su baš svi uređaji SGS2 u defektu. Može li još kakav detalj o tome???
04.10.2011 | 12:52
ja mislim da je rijec o fazonu. Ono kao iphone je popularniji od samsunga i kontali ljudi djaba doci do iphone-a jer se nabavljalo na veliko.
04.10.2011 | 17:00
ukoliko mislimo(o) na istu firmu onda je stvar isla ovako nekako ( ofkors to je jedna strana price )

nabavljali su se novi telefoni ( od T-coma ) za visljepozicionirani kadar ( mislim cca 20 uredjaja )
osnovna zadaca tih telefona je prvenstveno razgovaranje i nakon toga citanje maila.

IT dio je navijao za galaxy a drugi dio za iphone.
05.10.2011 | 01:31
@ Tomek
mislim da ovo kaj su danas najavili 4s ti daje odgovor na pitanje, SGS2.
05.10.2011 | 01:38
ZAAK kaže:
nabavljali su se novi telefoni ( od T-coma ) za visljepozicionirani kadar ( mislim cca 20 uredjaja )
osnovna zadaca tih telefona je prvenstveno razgovaranje i nakon toga citanje maila.

IT dio je navijao za galaxy a drugi dio za iphone.



Znači šefovi su htjeli jedno, a stoka iz IT odjela im gurnula drugo?
Otkaze!
05.10.2011 | 01:56
Nisi daleko od istine, iako je povod kriza - možda neće biti mnogo otkaza, ali dio ekipe se mora seliti u Katar!
05.10.2011 | 09:19
ha cuj... jeli rade u multinacionalki
05.10.2011 | 11:14
dpasaric kaže:
Nisi daleko od istine, iako je povod kriza - možda neće biti mnogo otkaza, ali dio ekipe se mora seliti u Katar!


Pa, fina klima, dijetna prehrana, nema oblokavanja alkoholom... to im je ko GO. Ja bi im još skinul i dio plaće....
05.10.2011 | 11:35
Vanjuška kaže:
Znači šefovi su htjeli jedno, a stoka iz IT odjela im gurnula drugo?
Otkaze! [/quote]

ma ja kuzim u potpunosti IT-ovce..... iphone njma nije interesantan a galaxy im je dosao kao savrsena igracka
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO