Gevey unlock adapter
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Gevey unlock adapter


26.04.2011 | 12:47
Pozdrav svima!
Neznam da li je ovakva tema vec otvorena, koliko sam trazio nije, jedino placeni unlock i ostali unlock ali nema sto se tice ovog adapter....nego da prijeđemo na stvar -->

Zanima me samo da li je itko probao Gevey unlock adapter za iPhone4 i da li 99% radi?
Imam iPhone4 4.3.1 iOs baseband 04.10.01 i vidim da radi na svakom basebandu...
26.04.2011 | 15:51
radi, provjereno je.
caka je što moraš stalno zvati 112 kako bi aktivirao karticu.
26.04.2011 | 17:02
nebi to trebao bit toliki problem al moze bit malo iritirajuce
26.04.2011 | 17:13
igor2307 kaže:
...al moze bit malo iritirajuce

Da, naročito za one koji se javljaju na 112 pozive. Inače, slabo si pretraživao forum inače biš pronašao da se o toj ilegalnom adapteru već pisalo ovdje na jabučnjaku provjeri ovo:

www.jabucnjak.hr/forum/iphone/65867-unlo...0.04-i-03.10.04.html

Pretražuješ tako da u polju u kojem piše "Pretraži forum" upišeš ključnu riječ, u ovom slučaju "Gevey" i onda klikneš na tamno zeleno dugme "Pretraži"
26.04.2011 | 17:15
prvo sto sam napravio je bilo to...
26.04.2011 | 17:17
i na dugmetu pise "Traži"
26.04.2011 | 17:21
Hackerivs kaže:
radi, provjereno je.

Odlično. Jel možeš onda podijeliti iskustvo sa svekolikim pučanstvom jabučnjaka? Onako kao nekakvu recenziju, makar ukratko, ali sa najbitnijim detaljima. Hvala.
26.04.2011 | 17:26
slazem se sa Sankom
26.04.2011 | 17:27
igor2307 kaže:
i na dugmetu pise "Traži"

Da, da baš na to dugme sam mislio Ma sve ok, istini za volju nije bilo još teme baš za ovaj Gevey adapter. Sad ostaje da nam se jave oni sa iskustvom.
26.04.2011 | 17:33
je je najbolje saznat od nekog ko je to dozivio iz prve ruke....
nego nisam citao, da li se mora aktivirat pozivom na 112 svako malo il samo kad ti se ugasi ili kad se sync-a ili nesto trece....jel ak je kad se samo ugasi onda nije ni malo problem...
26.04.2011 | 17:41
igor2307 kaže:
...nego nisam citao, da li se mora aktivirat pozivom na 112 svako malo il samo kad ti se ugasi ili kad se sync-a ili nesto trece....jel ak je kad se samo ugasi onda nije ni malo problem...

Eto vidiš, savladao si dugme "Traži", a zaboravio si da nakon njega treba i čitati. Hajde sad lijepo klikni na link koji san ti gore pustio, a da ne moraš klikat na "Traži" pa onda čitaj!
26.04.2011 | 23:22
Sank kaže:
igor2307 kaže:
...nego nisam citao, da li se mora aktivirat pozivom na 112 svako malo il samo kad ti se ugasi ili kad se sync-a ili nesto trece....jel ak je kad se samo ugasi onda nije ni malo problem...

Eto vidiš, savladao si dugme "Traži", a zaboravio si da nakon njega treba i čitati. Hajde sad lijepo klikni na link koji san ti gore pustio, a da ne moraš klikat na "Traži" pa onda čitaj!


Pa nenosim ja naocale uzalud xD
27.04.2011 | 00:00
ne želim ispast policajac ili nešto ali tvoja minimalno 4 posta u ovoj temi su čisti spam.
btw... kartica se samo upotrebljava kad se mobitel ugasi... no isto tako ako izgubiš mrežu, ili ode TMSI paket koji karticu održava aktivnom..
27.04.2011 | 02:04
Hackerivs kaže:
ne želim ispast policajac ili nešto ali tvoja minimalno 4 posta u ovoj temi su čisti spam.
btw... kartica se samo upotrebljava kad se mobitel ugasi... no isto tako ako izgubiš mrežu, ili ode TMSI paket koji karticu održava aktivnom..


Sva sreca pa te nitko nista ne pita.... nisi se ni trebao onda javit u ovoj temi i kraj price...tako da....
27.04.2011 | 03:06
igor2307 kaže:
Sva sreca pa te nitko nista ne pita.... nisi se ni trebao onda javit u ovoj temi i kraj price...tako da....

Hackerivs te ispravno upozorio da spamaš, pa bih te ljubazno zamolio da to prestaneš. Ja sam ti pak pokušao ukazati da odgovor na neka tvoja pitanja u vezi Gevey adaptera postoje ovdje na forumu, kroz šalu dakako. Žao mi je ako si ti to pogrešno protumačio kao omalovažavanje. Ako jesi onda se ispričavam, ali kao moderator neću dozvoliti da uništavaš jabučnjakovo zelenilo.

Pitanje si postavio na forumu što znači da je pitanje upućeno svima, a sad lijepo strpljivo čekaj odgovor ili se obrati Mr. Googleu ili Mr. Bingu. Iznenadio biš se kako taj dvojac ima odgovor na svako pitanje.
27.04.2011 | 03:32
Sank kaže:
Hackerivs kaže:
radi, provjereno je.

Odlično. Jel možeš onda podijeliti iskustvo sa svekolikim pučanstvom jabučnjaka? Onako kao nekakvu recenziju, makar ukratko, ali sa najbitnijim detaljima. Hvala.

Ovo tek sada vidim! :O
Inače, smatram da se ovom produktu u polulegali ne isplati posvećivati pozornost, i umjesto toga ostaviti ulogu broja 112 u služnosti spašavanja života a ne u služnosti dekodiranja mobitela
27.04.2011 | 04:59
Hackerivs kaže:
Inače, smatram da se ovom produktu u polulegali ne isplati posvećivati pozornost, i umjesto toga ostaviti ulogu broja 112 u služnosti spašavanja života a ne u služnosti dekodiranja mobitela

Upravo taj detalj sam i očekivao da ćeš još jednom navesti s obzirom da je već o takvim detaljima bilo riječ u forumu na kojeg sam link ostavio u jednom od prethodnih postova!

Hvala Hackerivs na najvažnijem detalju u vezi korištenja Gevey adaptera.
27.04.2011 | 17:03
E ovako. Da ja napisem svoje vlastito iskustvo u svezi ovog unlock adaptera, posto vidim da neki prenapuhavaju taj famozni "112 dial" proces...

Dobio sam prosle godine u 10mj iPhone 4 16GB za jeftine pare (Stari radi u austriji, pa produzivao ugovor na njihovom TMobile-u). Na moju nesrecu iPhone sam dobio sa 4.1 verzijom iOS-a i 2.10.04 basebandom (i normalno zakljucan na njihov TMobile). Pratio sam kao i uvijek razno ranze blogove, twitter accounte, dev team za unlock tog basebanda i svako malo sad ce , samo sto nije bla bla... I eto mene donedavno na 4.2.1 sa sacuvanim 2.10.04 basebandom jos uvijek cekajuci na unlock... Onda se pojavio taj gevey, reko ajde narucit cu jer mi je vec pun kufer koristit iPhone kao (malo skuplji) iPod...

I sto da kazem? Sad sam na 4.3.2 / 4.10.01 baseband - i sve radi ko podmazano sa geveyem.

A sto se tice toga zvanja 112 broja, proces je ovakav.

Dok se dodje do tog koraka za zvanje 112, cim utipkas 112 i stisnes Call brojis 2 sekunde i prekines. Ne treba se cekati da se poziv spoji pa onda brojati dvije sekunde. Iz osobnog iskustva te 2 sekunde nisu uopce potrebne. Dovoljna je i 1 sekunda - tj. samo da iPhone uspostavi vezu sa baznom stanicom i dodijeli vam se tzv. TMSI. Znaci NEMA NIKAKVOG SPAJANJA na 112 (da vam se uspostavi poziv/javi eventualno agent)!

A sad jos neki rumori sto se geveya tice:

- Proces unlocka se mora raditi ikljucivo dok se iphone restarta/ugasi (ili vam se baterija isprazni).
- Ako napravite respring (npr. zahtijeva instalacija neke aplikacije u Cydi-i) i dalje ste spojeni na mrezu/unlockani.
- Ako idete u roaming u drugu drzavu, automatski sve radi (dobivate signal druge mreze).
- Ako nakon procesa unlocka ukljucite-iskljucite airplane mod - opet vam se spoji automatski natrag na mrezu.
- 3G/EDGE/GPRS/Personal HotSpot - sve normalno radi (morate unijeti rucno postavke).
- Pozivi/SMS/MMS - se podrazumijeva da sve radi.

To bi bilo vise manje to. Za sada sam zadovoljan i napokon mogu koristit iPhone kao iPhone a ne iPod.

Btw, za one kojima isto treba unlock za cetvorku a ne zele gevey, postoji takodjer i rebelsim koji je jos bolja solucija (ne treba nikakav proces unlocka izvodit - vec je cisti plug n play).
27.04.2011 | 17:42
Hvala ti na lijepom objašnjenju. No to po meni ipak ne mijenja pravnu situaciju stvari. Iz amerike ljudi javljaju da je dovoljno da se veza uspostavi (dakle agent se ne javi) i oni će tebe nazvat natrag da provjere je li sve u redu.
28.04.2011 | 00:28
Evo..kupio istog danas i potpisujem sve što kolega gore kaže. Ne stigne niti zazvoniti telefon, dovljno je i sec. da počne Dial-ati. Ja sam malo imao problema s facetime-om, ali sam to rješio s SAM-om i da...zasada SVE Radi!
05.05.2011 | 10:11
Evo da se i ja javim sa Gevey karticom . Sve radi besprijekorno. Malo sam bio zbunjen kada sam prvi puta zvao 112, jer me izbacilo, uopce nije uspostvailo poziv, a mob se otkljucao. Tako da mi se cini da cak ne treba ni zazvoniti.
05.05.2011 | 10:45
Chris1602 kaže:




Btw, za one kojima isto treba unlock za cetvorku a ne zele gevey, postoji takodjer i rebelsim koji je jos bolja solucija (ne treba nikakav proces unlocka izvodit - vec je cisti plug n play).


može malo više informacija o ovome.
a šta se tiče gevey-a čitao sam da podatkovna tarifa ne radi ?
05.05.2011 | 12:20
@ kreza

Sto se rebel sima tice, pisi propalo. Izgleda da su to malo veci scammeri u pitanju.
Pogledaj ovdje zadnja 3 posta:

www.jabucnjak.hr/forum/iphone/68264-ipho...3g-a-te-4.10.01.html

tako da ti jedino ostaje gevey kao opcija unlocka (ako ne zelis cekati na softverski unlock za koji nitko nije siguran kada ce uopce).

A sto se tice podatkovne tarife na geveyu da ne radi, valjda si mislio na 3G/GPRS/EDGE?

To bez problema radi, provjereno.
Imam na TMobileu pretplatu sa njihovim "flat" mobilnim internetom i na 3G-u mi dostize brzine od 2.35 Mbps DOWN / 1.53 Mbps UP.
05.05.2011 | 13:36
onda očito je problem kad se ne koristi internet od operater di je kupljen mobitel. jer kolega je napravia to sve i sad je trenutno u londonu i nemože koristit njihov internet tj njihovu tarifu.
budući da i moj iphone ide van hrvatske i koristit će se druga kartica i drugi tarifa moram bit siguran da će to sve funkcionirat.
al sad govore da je došla geveyova kartica s kojom ne moraš birat 112 da bi ga otključa

Dali je netko kupio iphone u t mobile i otključaga i koristi ga van hrvatske ( tj koristi karticu operatera u čijoj je zemlji) i dali mu podatkovna tarifa za internet normalno radi?
05.05.2011 | 14:24
Podatkovna tarifa tvom kolegi ne radi najvjerojatnije zato šta nije namjestio pristupne točke kako treba.
Vezano za navodnu gevey karticu bez 112 biranja, ona ne postoji niti je u dolasku.
05.05.2011 | 14:59
a pristupne točke se namještaju???
05.05.2011 | 15:14
u postavkama.
05.05.2011 | 15:18
ako nije problem malo detaljnije objasnit kad uvatiš vrimena jer baš i nisam neki znalac za iphone
thx
05.05.2011 | 16:58
odeš u postavke- općenito- mreže i tamo bi u jednom od izbornika trebao imati mogućnost ručnog namještanja APN pristupnih točaka.
polazim od pretpostavke da ne znaš točne postavke, pa na iphoneu napiši u safari www.unlockit.co.nz, u padajućem izborniku odabereš pripadajućeg operatera na kojem se želi koristiti internet i samo dalje slijediš upute tamo.
12.05.2011 | 18:43
miomika kaže:
Evo..kupio istog danas i potpisujem sve što kolega gore kaže. Ne stigne niti zazvoniti telefon, dovljno je i sec. da počne Dial-ati. Ja sam malo imao problema s facetime-om, ali sam to rješio s SAM-om i da...zasada SVE Radi!


miomika pitanje jedno ili pitanje za sve.... ugl uzeo sam adapter i pozivi i smsovi rade ali 3g i mms ne....unio sam rucne postavke kako treba.... posto koristim na bonove TELE2, apn mi je internet.tele2.hr kao i kod mms isto, mmsc: mmsc.tele2.hr , mms proxy: 193.12.40.66:8080 , mms max message size: 614400 ... reci mi jesi ti probao isto s tele2 karticom i netko od vas da li je probao bas s tele2!? Kad sam unio postavke pokusao sam on/off ali opet nista....a proces unlockanja je mal drugaciji skoro pa isti...valjda zato sto tele2 zahtjeva pin za unos pa tu dolazi malo do drugacije postupka ali u pravilu sam probao sve i nepomaze.... pokusao sam i na unlockit.co.nz unjet postavke ali ni to ne pomaze.... jel ima tko kakvu ideju? pozzz svima
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 2 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.65 Seconds

Provided by iJoomla SEO