Problem sa Installousom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem sa Installousom


25.04.2011 | 19:47
Imam jedAn problem.kada skinem app 75% njih mi pokazuje Grešku "Invalid IPA" Da li mogu kako to spriječiti..
25.04.2011 | 19:54
forum ne podržava pirateriju pa ti ne smijemo pomoći. (što pak ne znači da ne želimo)
26.04.2011 | 07:35
Hackerivs je u pravu, jabučnjak se definitivno ograđuje od bilo kakvog piratluka, tj. pirata i luka (naročito onog smrdljivog)

No, kao što nož može biti alatka ili smrtonosno oružje isto tako installous kao aplikacija ne mora biti sam po sebi piratluk.

Ili za primjer torrenti, čim ih se spomene odmah se misli na piratstvo, krađu i sve negativno, premda zapravo njihova prava uloga nije u krađi već da olakšaju razmjenu datoteka nezaštićenih autorskim pravom među korisnicima interneta.

Dakle, niti nož, niti torrenti niti installous niti na hiljde drugih stvari nisu same po sebi negativne niti pozitivne već način kako ih pojedinac koristi.

Tako, npr. ja imam jailbreakan iPad i imam na njemu instaliran installous. I sad će odmah biti bhuuuaaaa, moderator pa ipak ima instaliranu piratsku aplikaciju na svom iPadu. No, dozvolite mi da nastavim.

Dakle, zašto i kako ja to koristim installous. Pa stvar je zapravo vrlo jednostavna. App store obiluje velikim brojem aplikacija. Kako se odlučiti koja aplikacija zaista odgovara mojim potrebama? Iskreno to je ponekad vrlo teško.

Aplikacije imaju opis i slike, ali se opis i slike nisu pokazale dovoljnim da bi se zaista već iz toga vidjelo da li će dotična aplikacija zaista zadovoljiti moje potrebe. Za većinu aplikacija nema mogućnosti isprobavanja, već jednostavno platiš pa vidiš. Dok nisam čuo za installous, tako sam i radio. Platio bih skinuo i onda isprobao. Na žalost bilo je dosta aplikacija koje nisu zadovoljile moje potrebe, pa sada stoje spremljene na mom računalu bez da ih koristim. Žao mi ih je izbrisati jer sam ih platio Premda je cjena većini aplikacija manja od kave u kafiću, nakon nekog vremena takvog isprobavanja i odbacivanja, nakupi se lijepi iznos u biti bačene love. Da ovdje naglasim da se software ne može posjedovati i da se zapravo kupuje pravo na njegovo korištenje!!

Vjerujem da vam je sada jasno kakvu ulogu kod mene ima installous. Jednostavno ga koristim da prvo skinem neku aplikaciju koja mi je zapela za oko i isprobam je. Ako mi se svidi i zadovoljava moje potrebe, onda ju nakon par dana isprobavanja kupim na App Storeu i time legaliziram. Ukoliko mi se pak ne svidi brišem ju sa iPada i time uštedim par dolara za nešto drugo.

Vjerujem da je installous u svojoj biti i zamišljen da se tako koristi, da omogući kupcu da isproba neku aplikaciju da li zadovoljava njegove potrebe prije nego ju odluči kupiti. Smatram da bih kao kupac ipak trebao imati mogućnost da robu prije kupovine isprobam.

Na žalost to omogućuje i prelazak na tamnu stranu, dakle zadržavanje aplikacija koje odgovaraju i bez plaćanja, po meni zaslužene naknade, autoru što u potpunosti ne podržavam i smatram sramotnim s obzirom na niske cijene koje u većini slučajeva ne prelaze cijenu žvakaće gume ili šalice kave.

Neću moralizirati, jer smatram da nema potrebe za tim. Oni koji misle kao i ja takvo nešto ne trebaju, a oni pak koji su već prešli "on dark side" ionako ne znaju što je to pa kakva korist?

Dakle, budem li vam na jabučnjaku davao pomoć u vezi installousa onda će se to odnositi isključivo na onu svjetlu stranu, a tamna strana je neprihvatljiva kako za ovaj forum tako i za mene i za svakog člana dobre volje i ispravnih mjerila i vrijednosti.

E pa sada Dino, u postavkama installousa ti sve opcije trebaju biti isključene. Ako jesu, a problem i dalje postoji, onda jednostavno probaj reinstalirati installous preko Cydie. Naravno, sve skinute aplikacije preko installousa prije reinstalacije moraju biti deinstalirane
26.04.2011 | 12:03
Probao sam i reistallirati i isljuciti sve opcije .nema pomaka.ima li netko kakvu ideju???
  • dragonflysendra
  • Posjetitelj
26.04.2011 | 21:01
odeš na cydia- pa suorce (ako nemaš hackulo) ideš na edit - pa na add i upišeš cydia.hackulo.us (e sad je tu fora al ti klikneš na svjedno instalirati)
kad to završi i deš na pakete - hackulo - i sync apss pod brojem koji ti je os na iPhoneu, odabereš instal ( najvjerojatnije ide restart, a ak ne ti ga napravi)

i sad bi sve trebalo raditi:)
26.04.2011 | 22:27
jeli slučajno imaš xsellize repo u cydiji?
26.04.2011 | 22:48
Dino.Tomac kaže:
Probao sam i reistallirati i isljuciti sve opcije .nema pomaka.ima li netko kakvu ideju???


inače to ti je problem sa appsync-om znači makneš appsync i ponovo ga instaliraš sa repa cydia.hackulo.us
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: 50 godina Applea u srijedu u 19.30 u Pikiju!
  • jura22: Nema mjesta za ekspanziju jer je tako Apple odlucio. Sigurno bi se mogla graficka ustekati ili vise njih. Mozda memorija i nema smisla.
  • vjeko1: Realno me ne čudi ovo za Mac Pro jer desktop lineup nije imao previše smisla sa Studio i Pro. S druge strane, arhitektura sa Apple Silicon je takva da nema previše mjesta za expanziju tako da.. RIP
  • Piko: Samo da velim da sam "ukrao" ideju za vikalicu .... i napravio svoju implementaciju na [link] ....
  • Soffoklo: Apple odustaje od Mac Proa - [link]
  • Yonkis: @CoffeePod koristiš li ono punjenje do 80% ili si light user? Moj iPhone 15 je nakon 26 mj izgubio samo 6% a 2 različita SIMa (priv posl). Tako da 1% je sasvim ok.
  • drlovric: @Coffe: Po gruboj racunici moze ti trajati do kraja stoljeca taj telefon. Nista ne azuriraj :)
  • CoffeePod: Ja sqm i dalje na iOS18 i ne planiram jos updejtat. Nakon 9 mjeseci baterija na 16PRO pala je samo za 1% od max kapaciteta
  • ZoPaj: eh, da je bar više tih OS updatea bez novih featuresa:) optimiziranih i očišćenih od bugova pored famoznih sigurnosnih patcheva.. mislim da Snow Leopard nije imao ni jednu jedinu novost? 26.4 mi se čini brz i stabilan...
  • miomika: 26.4 je vani, ali ništa od Geminija. Samo APlle Music i fora s koncertima. Neznam dal je vrijedno i skidati
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Jel to Apple MD dostupan od 14.4. u HR? [link]
  • zoranowsky: @rak21, ja nisam, upravo sam dobio info da mi je narudžba stornirana zbog ograničenih količina. Netko je očito zeznuo kalkulaciju...
  • Yonkis: WWDC26 June 8–12, 2026 [link]
  • rak21: Je li netko ulovioacbook pro M5 pro za 2200 u instaru? Baš me zanima jel prošla narudžba ili su stornirali jjer su bili jeftiniji 500€ i više od drugih.
  • smayoo: Ja sam nedavno imao tako raspadnut prikaz oglasa u Firefoxu, ispalo je da je problem bio u Ghosteryju
  • CoffeePod: Probao sam Tahoe na M4 MBP i M2 Airu i ono je sramotno na sto lici i kako performa
  • CoffeePod: Ima netko da i dalje odbija preci na Tahoe i iOS26?
  • drlovric: Na iPadu u Sagari oglasnik se raspao. Tekst se preklapa i necitljiv je ispod fotografije artikla.
  • zoranowsky: Kod mene na firefoxu i safariju sve ok s oglasima
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: Jedino na Braveu izgledaju normalno. Firefox, Edge, Safari ne.
  • smayoo: Što se desilo? Meni izgledaju normalno.
  • Yonkis: Što se desilo sa Oglasima? Npr.[link]
  • superstric: obavljeno
  • Yonkis: Obavio svoje
  • dpasaric: Imenso, obavljeno! :)
  • Djuro genijalac: rješeno. Bilo bi lakše da si objavio i točne odgovore, but here we are ;-)
  • imenso: Hvala!
  • Sarek: Riješeno i podijeljeno dalje
  • zoranowsky: Ispunjena anketa
  • smayoo: ispunjena
  • imenso: Svaki glas je važan i hvala unaprijed svakome na rješavanju i(ili) dijeljenju linka. To mi je za sina, za diplomski
  • Yonkis: Nema nas 200 ovdje, samo 300!!!
  • imenso: Ekipa, molio bih ako imate pet minuta vremena da riješite anketu, ne treba više od 5 minuta, moraju skupiti barem 200 odgovora: [link]
  • Djuro genijalac: Meni najbolje: Sori kume, samo Hajduk živi vječno!
  • Ender: chuck norris je pobedio zivot :)
  • smayoo: Rak je prebolio Chucka Norrisa... :)
  • Yonkis: [link] P.U.M Carlos Ray Norris
  • zoranowsky: R.I.P. Chuck Norris
  • Yonkis: generative AI apps paid Apple close to $900 million in App Store fees last year - [link]
  • cariblanco: [link]
  • drlovric: Team MacBook Pro M. Deremo. Ovo je jedna od rijetkih situacija gdje sam ja u vecini :)
  • dpasaric: Anketa je ažurirana novim modelom, znači i dalje ima smisla, govori nam što tko koristi ovdje.
  • Yonkis: p.s. kad će neka nova anketa? :)
  • Yonkis: Može netko Tim Apple pitati što je sa ovim AirDropom, jesu magneti u pitanju ili atmosferski pritisak u pitanju da radi kako je oglašavano?
  • dpasaric: Juhu za Poguea! :)
  • Yonkis: Ajde napokon da se tu nešto slatko pojede, neka bude i kalorijska bomba, preživjeti ćemo :)
  • Performita: Javio mi se David Pogue, pripremam poslasticu za Jabučnjak ????????

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO