Molim pomoć!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Molim pomoć!


04.02.2011 | 12:29
Poštovanje.
Nedavno sam kupio iphone 3g.
Jailbrekao sam ga sa firmware 4.2.1: iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw i sa redsn0w_win_0.9.6rc8. Sve je prošlo ok. Instalirao sam Cydiu i sve radi super.
Na forumu sam pročitao da je za 3g sa firmware 4.2.1 jailbreak je "tethered", sto znaci da ću svaki put kad se uređaj ugasi morati ponovno raditi jailbreak i unlock. Međutim meni se to ne dešava. Ugasim ga i kada ga ponovno upalim sve normalno radi. Ako može tko to malo obrazložiti bio bih zahvalan.
Da ne otvaram više postova ovdje bi stavio još par pitanja. Nadam se da je to ok.
1.) Kako isključiti 3G i E mrežu, jer nemam pretplatu a iphone se stalno spaja. 3G mogu isključiti, ali se odmah iphone prebacuje na E mrežu. Kako napraviti da je moguće spajanje samo na Wi-Fi mrežu?

2.) Dali se iphone može spojiti na računalo i prebacivati mp3? Za slike prebacivanje ide ok, ali samo to prepoznaje. Pretpostavljam da treba instalirati neki softver pa bi molio da mi netko preporuči neki dobar free program za to.

3.) Dali se sa iphonea mogu sa bluetooth-om prebacivati slike i mp3? Pretpostavljam da može, ali isto kao i u pitanju br. 2 potrebno je instalirati neki softver pa bi molio da mi netko preporuči neki dobar free program za to.

4.) Što sam točno dobio jailbrekanjem iphonea? Cyndia ima hrpu besplatnih stvarčica za instaliranje, ali to ima i na App Store-u. Oprostite ako ispadam bedast, dobio sam iphone prije 3 dana.

Za sada toliko. Uskoro dolazim sa novim pitanjima unaprijed hvala ekipi na odgovoru.
04.02.2011 | 13:13
makadam je napisao:
Poštovanje.
Nedavno sam kupio iphone 3g.
Jailbrekao sam ga sa firmware 4.2.1: iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw i sa redsn0w_win_0.9.6rc8. Sve je prošlo ok. Instalirao sam Cydiu i sve radi super.
Na forumu sam pročitao da je za 3g sa firmware 4.2.1 jailbreak je "tethered", sto znaci da ću svaki put kad se uređaj ugasi morati ponovno raditi jailbreak i unlock. Međutim meni se to ne dešava. Ugasim ga i kada ga ponovno upalim sve normalno radi. Ako može tko to malo obrazložiti bio bih zahvalan.

Jailbreak za iPhone 3G i 3GS sa starim bootromom nije tethered nego je normalni jailbreak pa samim time ne smeta ako se pogasi ili restarta.

1.) Kako isključiti 3G i E mrežu, jer nemam pretplatu a iphone se stalno spaja. 3G mogu isključiti, ali se odmah iphone prebacuje na E mrežu. Kako napraviti da je moguće spajanje samo na Wi-Fi mrežu?

3G je ok isključiti ako ti ne trebaju mobilni podaci zbog uštede baterije, a da biš potpuno isključio prijenos podataka idi u Postavke -> Općenito -> Mreža -> i isključi opciju Mobilni podaci (Na Engleski: Settings -> General -> Network -> Cellular Data)

2.) Dali se iphone može spojiti na računalo i prebacivati mp3? Za slike prebacivanje ide ok, ali samo to prepoznaje. Pretpostavljam da treba instalirati neki softver pa bi molio da mi netko preporuči neki dobar free program za to.

Za prebacivanje medije inače je predviđen iTunes besplatni software, ali kad je iPhone jailbreakan onda se mogu koristiti i neki drugi programi, ali to nisam do sada probao jer su mi iTunesi super, pa možda da malo pogooglaš?

3.) Dali se sa iphonea mogu sa bluetooth-om prebacivati slike i mp3? Pretpostavljam da može, ali isto kao i u pitanju br. 2 potrebno je instalirati neki softver pa bi molio da mi netko preporuči neki dobar free program za to.

Ima nekih aplikacija koje se mogu skinuti preko Cydie da bi se proširile mogućnosti bluetootha na iPhoneu. Najbolje je da pokreneš Cydiu odeš na Search i onda upišeš "bluetooth". Ja sam bio skinuo za tu namjenu Bluetooth Nova, ali ona se nalazi na ispazio repozitoriju koji je često u banani pa nije dostupan, a nije ni besplatan.

4.) Što sam točno dobio jailbrekanjem iphonea? Cyndia ima hrpu besplatnih stvarčica za instaliranje, ali to ima i na App Store-u. Oprostite ako ispadam bedast, dobio sam iphone prije 3 dana.

Jailbreakanje iPhonea ti donosi mogućnost boljeg personaliziranja, tj mijenjanja izgleda prema svojim željama, instalaciju nekih opcija koje inače nisu dozvoljene i dostupne preko App Storea, kao npr. povećavanje mogućnosti bluetootha, a neki to koriste i za instalaciju piratiziranih aplikacija. Jailbreak je također potreban ukoliko želiš otključati svoj iPhone da se može koristiti sa SIM karticama drugih pružatelja usluga. Ukoliko ti sve to nije bitno, onda jailbreak nije potreban.

Za sada toliko. Uskoro dolazim sa novim pitanjima unaprijed hvala ekipi na odgovoru.

Samo naprijed, ali probaj prvo malo i pretražiti forum, na mnoga ptianja je već odgovoreno.
04.02.2011 | 14:16
Sank hvala ti na odgovorima. Sve sam skužil
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 16 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO