Iphone 3gs Jailbreak / Unlock ??
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone 3gs Jailbreak / Unlock ??


03.02.2011 | 21:02
Evo imam jedan zaj** problem ovo mi se je vec drugi put desilo (prvi put nisam uspio rijesit) dakle imam iphone 3gs i u njemu je firmw 3.1.2 kojeg sam jailbreakao sa blackra1n-om (svaki put kad mi se ugasio trebo sam ponovo pokrenut blackra1n) ali sad je problem sta me iphone uopce ne je** nece nista ako probam restorat na 3.1.2 baci mi gresku ako probam restorat na 4.2.1 opet mi baci gresku i tako u krug nemam nikakve ideje kako to rjesit uvijek me itunes zeza ako probam napravit costum firm sa sn0wbreeze-2.1 i restorat u itunesu opet nece nece i nece, ima netko nekakvih iskustva/prijedloga sta da napravim? HVALA

EDIT: e da i ne nema spremljen SHSH blobs, i iphone mi je zapeo na connect to itunes screenu
03.02.2011 | 22:18
Ne možeš više restorat preko iTunesa stare iOS bez SHSH, osim 4.2.1, a to ne bih preporučio ako je potreban unlock. Ako sam dobro skužio iPhone se više ne starta, a blackra1n ne pomaže?

Probaj sa Spiritom prema ovim uputama, iako nisam siguran da li se može (ovisno u kojem je stanju trenutno iPhone), a druga je kombinacija sa redsn0w prema ovim uputama, ali tako da preskočiš onaj dio postupka sa restoreom na iTunesima i odmah pređeš na dio sa redsn0wom (Step four).

Na žalost, za sada nema sn0wfreeze za Windows koji može customizirat iOS 4.2.1 pa da to napraviš, a sačuvaš stari BB tj. modem firmware za unlock. Ipak, postoji PwnageTool 4.1.3 za MAC koji to može napraviti prema ovim uputama. Naravno, onaj dio za instaliranje BB 6.15 samo preskočiš s obzirom da ti već imaš BB koji se može unlockat.
05.02.2011 | 19:16
Sank je napisao:
Ne možeš više restorat preko iTunesa stare iOS bez SHSH, osim 4.2.1, a to ne bih preporučio ako je potreban unlock. Ako sam dobro skužio iPhone se više ne starta, a blackra1n ne pomaže?
.


da dobro si skuzio iphone je zapeo na onom screnu connect to itunes i restore, i ne mogu nista s njim (cigla) budem to probao pa javim rezultate
05.02.2011 | 20:01
i mene jebe iphone4 i blizu sam da ga spojim preko usb-a punom brzinom u zid.instalirao sam neki kurac u cydia-i i ugasio se.javim vam ako ga spojim u zid;)
05.02.2011 | 20:22
ali nije mi jasno, evo imam jedan iphone 3G firm 3.1.2 i kako da ga ja sad updejtam na 4.1 (imam spremljen (shsh bloobs na kompu cydia mi ne radi) uvjek mi itunes baci neki jbni error ne kuzim kako?!
05.02.2011 | 21:07
emjae je napisao:
ali nije mi jasno, evo imam jedan iphone 3G firm 3.1.2 i kako da ga ja sad updejtam na 4.1 (imam spremljen (shsh bloobs) uvjek mi itunes baci neki jbni error ne kuzim kako?!

jeb... erora ima više, pa bi pomoglo ako biš naveo točno koji error ti se javlja kad probaš napraviti restore na iPhone 3GS koji ti je sada trenutno u "restore mode" na ekranu sličica iTunesa sa USB kabelom. Google tražilica je prilično dobra u takvim slučajevima pa obično nađe prilično korisne odgovore ako u nju upišeš "iTunes error xxxx", a mjesto xxxx broj greške.

Za ovaj iPhone 3G ne kužim zašto ga želiš updateat na 4.1?
08.02.2011 | 13:21
imam pitanje u vezi tih jailbreakova i unlockova:
ako je iPhone (3GS) unlockan i jailbreakan, može li mu se poništiti jb, ali da idalje ostane unlockan?

oprostite ako se odgovor vidi iz ove vaše prepiske, ali ja ga ne uspijevam iščitati pošto se ne kužim u te spike nimalo.
08.02.2011 | 14:21
Finn kaže:
imam pitanje u vezi tih jailbreakova i unlockova:
ako je iPhone (3GS) unlockan i jailbreakan, može li mu se poništiti jb, ali da idalje ostane unlockan?

Samo i jedino ako ga uspiješ otključati službenim putem, u svakom drugom slučaju ovaj hakerski unlock ovisan je o jailbreaku i ako napraviš obnavljanje (restore) iOS tako da makneš jailbreak u isto vrijeme ćeš poništiti i unlock.

No, pretpostavljam da je tebi problem što si sada na već dosta starom iOS 3.X pa ti dosta aplikacija više neće raditi? Ako je tako, onda možeš napraviti obnovu iOSa pomoću PwnageToola 4.1.3 (ako imaš Mac računalo) bez da izgubiš unlock. Vidi ove upute za to: Redmondpie/PwnageTool jailbreak and unlock for iPhone 4/3GS

Ako imaš Windowse onda ćeš se morati još malčice strpiti dok se ne izda novi Snowbreeze 2.2 koji radi istu stvar kao i PwnageTool.
09.02.2011 | 00:49
Sank kaže:
emjae je napisao:
ali nije mi jasno, evo imam jedan iphone 3G firm 3.1.2 i kako da ga ja sad updejtam na 4.1 (imam spremljen (shsh bloobs) uvjek mi itunes baci neki jbni error ne kuzim kako?!

jeb... erora ima više, pa bi pomoglo ako biš naveo točno koji error ti se javlja kad probaš napraviti restore na iPhone 3GS koji ti je sada trenutno u "restore mode" na ekranu sličica iTunesa sa USB kabelom. Google tražilica je prilično dobra u takvim slučajevima pa obično nađe prilično korisne odgovore ako u nju upišeš "iTunes error xxxx", a mjesto xxxx broj greške.


probao sam sve gore navedeno i ne zeli nista blokira uvjek.. ako probam restor neki error baci neki error code (neznam koji trenutno) ali guglao sam i nista
09.02.2011 | 01:53
@Sank: ma ja namjeravam kupiti otključani 3GS, a često su ti otključani i jailbreakani, pa me zanima kako to sve ide, da se ne zaje... jer ne želim jailbreak. hvala.
09.02.2011 | 09:40
@Finn

Ako kupiš službeno otključan iPhone, više ćeš platiti, ali nećeš imati brige oko jailbreaka, moći ćeš bez straha od komplikacija instalirati najzadnji iOS i koristit ga ležerno. Dakle takav iPhone ako je jailbreakan možeš slobodno maknuti jailbreak restoreom iOS preko iTunesa i sve ok. Jedini način da provjeriš da li je službeno otključan je da se prvo uvjeriš da ima najnoviju verziju modem firmwera i da onda uložiš Tele 2 SIM. Ako radi onda je ok.

Ako kupiš iPhone otključan pomoću hakerskih alata, a to znači da je jailbreakan pa će imati Cydiu instaliranu i stariju verziju modem firmwera koja se može pomoću ultrasn0wa otključati, a to je lako provjeriti, onda nećeš smijeti instalirati novi iOS preko iTunesa kad izađe, nego ćeš morati čekati da hakerski timovi prvo izdaju alat za izradu modificiranog firmwarea kako prilikom updatea ne biš instalirao i novi modem firmware koji se u tom momentu vjerojatno ne može otključati već da zadržiš stari. Ti alati su Sn0wbreeze za Win i PwnageTool za Mac.

Kada hackerski otključan iPhone spojiš na iTunese, a u međuvremenu je izašao novi iOS (firmware), iTunesi će ti uporno nuditi instalaciju novog firmwarea, a ti ćeš svaki puta morati paziti da klikneš na dugme kojim ćeš to odbiti. U protivnom ćeš ga zaključati na pružatelja usluge kod kojeg je originalno kupljen. Ako su to naši VIP ili T-Mobile onda još nije totalna katastrofa jer možeš nabaviti njihovu SIM karticu da ga aktiviraš. No, ako je to iPhone iz inozemstva originalno vezan za nekog stranog pružatelja usluge, onda će katastrofa biti veća jer će se iPhone zaključati i dezaktivirati i na njemu nećeš moći ništa osim raditi emergency pozive. Takav iPhone da bi radio kod nas dakle, mora biti i jailbreakan i otključan i najbolji alat za to su ona dva gore spomenuta.

Imao sam slučaj sa jednim iPhone 3G kupljenim u Singapuru i hackerski otključanim. Čak tri puta sam ga uspješno otključavao i iz cigle pretvarao u iPhonea. No, četvrti put je čovjek probao sam i nakon toga je prestao raditi WiFi. Opet sam ga uspio oživiti, ali WiFi više ne radi, a zadnja verzija ultrasn0wa se ne da skinuti na njega preko Cydera da ga barem otključam tako da je sada zapravo cigla s ekranom.

Dobro provjeri što kupuješ da ne bi na kraju završio sa ciglom u rukama.
09.02.2011 | 11:03
ok. hvala na iscrpnom izvještaju.
09.02.2011 | 19:17
evo ovaj error 3194 :/
09.02.2011 | 19:46
emjae kaže:
evo ovaj error 3194 :/

Jel' to pokušavaš instalirat neki raniji iOS preko iTunesa?
10.02.2011 | 01:39
ne, trenutni, 3.1.2, ali i ako pokusam sa 4.1 isto se desi! a da ja updejtam na 4.2.1 ima unlock za njega?
17.02.2011 | 18:18
Moze mi samo neko objasnit jednu stvar, Iphone 3G firmw 3.1.2 > update na 4.2.1 koristeci snowbreeze 2.2 sve 5 skuha mi costum firmw i kad idem u itunes restore error 21, koji K? imam spremljene one shsh bloobs(spremio preko tinyumbrele, jer mi cydia nije radila) na kompu i sta sad trebam napravit s time, jer mi je iphone zapeo na restore screenu ?!
17.02.2011 | 19:15
@emjae, prvo spoji iPhone sa originalnim kabelom direktno na PC. Zaboravi nadomjesne kabele, USB hubove i slično. Onda, prije nego pokreneš iTunes nađi slijedeće direktorije i iz njih izbriši sve *.ipsw datoteke

c:\\Users\\korisnik?\\AppData\\Roaming\\Apple Computer\\iTunes\\iPhone Carrier Support\\

c:\\Users\\korisnik?\\AppData\\Roaming\\Apple Computer\\iTunes\\Device Support\\

iPhone prvo trebaš staviti u DFU mode pa za to iskoristi upute od Snowbreezea, ali u svakom slučaju moraš ga imati spojenog na PC i onda u DFU. Kad to uspiješ, a trebao bi u DFU imati crni ekran, onda pokreni iTunes i probaj ponovo napraviti restore sa naravno snowbreeze izmjenjenim firmwareom 4.2.1 da ne zezneš modem firmware i unlock. probaj pa javi kako je prošlo.

EDIT: ispravio sam putanje jer su nedostajale kose crte.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 2 minuta
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Borisone, Riba, tino1, Anonimci (630)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO