hrvatski iTunes store - obmana ili ruzno pace koje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

hrvatski iTunes store - obmana ili ruzno pace koje


06.12.2008 | 21:28
Rado slusam ideje kako na registrirani ht iphone instalirati razno-razne programcice, koji se kod otkljucanih, preko app storea, tako lako skidaju i instaliraju.
Naime, mi registrirani preko ht-a ne mozemo skidati preko app store aplikacije, vec puno dugotrajnijim nacinom, spojeni na komp, pa otvorenim iTunesima i ulazenja u hrvatski iTunes store, imamo na izbor neku sramotu od free programcica.
Pokusaj novog registriranja, na primjerice americki iTunes store takodjer nije urodio plodom jer, nije problem u davanju broja kreditne kartice (jer ovak i onak me interesiraju samo free programi), jednostavno ne dozvoljava registraciju (trazi adresu, drzavu, postanski broj...).
Dakle, znalci, savjetujte (ovo ponajprije ide na mestra Pasarica;)
Thx!
06.12.2008 | 22:24
Ja ne vidim nikakav problem sa Hrvatskim iTuns storeom osim sto nema nekih lokaliziranih programa koji se nas ionako ne ticu i sto ne mozemo kupovati muziku radi glupog zampa.

Sto se tice americkog iTunsa moze se napraviti acount bez kreditne kartice ali onda mozes preuzimati samo free aplikacije:

1. na dnu iTunsa izaberi United States
2. izaberi bilo koju free aplikaciju i slijedi upute
3. kad pita nacin placanja izaberi none
4. izaberi neki grad po svom izboru i googlaj koji mu je zip code
5.uzivaj u US iTunsu

Pozdrav
06.12.2008 | 23:28
thx!
07.12.2008 | 01:01
Rijesio App Store! Zahvaljujem jos jednom:)

Sljedece pitanjce: ima neki poseban razlog zbog kojeg ht iphone na (u) sebi nema ikonicu Installer?!
Postavio bih five dock, igrao se temama, instalirao/unistalirao...

Unaprijed hvala;)
07.12.2008 | 02:05
Kasno dolazim, gužva mi je grozna... vidim već je odgovoreno, ali imam još jedan savjet...

Dakle, nakon što se obavi aktivacija telefona putem HR storea, najbolje je NE KUPOVATI niti jednu aplikaciju u njemu!

Napravi se USA account i onda se SVE kupuje tamo! Zašto? Zato jer će inače pola aplikacija biti vezano za HR store, a pola za američki. I kada se bude tražio update za aplikacije stalno ćeš morati prebacivati s accounta na account i upisivati lozinku. Lakše je kada ti je sve kupljeno u jednom, a znamo da je USA onaj u kojemu je sve i svaka nova aplikacija prvo dođe u njega.
07.12.2008 | 14:00
Ja osobno imam oba accounta, hr i usa, i uopce se ne osjecam zakinutim ako koristim hr acc.

Ne vidim u cemu je problem, jer muziku ionako ne kupujem a to je po meni najveca i jedina prava razlika.

Slazem se sa dpasaric da je puno pametnije biti dosljedan i koristiti samo jedan acc (nije puno bitno koji od ta dva)...
07.12.2008 | 21:20
dpasaric je napisao:

Napravi se USA account i onda se SVE kupuje tamo!...


Slažem se ali...
Da bi netko otvorio USA account moraš dati lažne podatke.
Omogućen je pristup samo free aplikacijama.
Kad bi htjeo nešto kupiti morao bi dati Billing info i samim time sve pada u vodu.
Ili ne?
Je li netko probao?

Ja sam otvorio USA account samo zbog aplikacija koje su free a nisu trenutno dostupne u HR storeu kao npr. google earth.
15.12.2008 | 13:52
Ja imam US account, i trenutno sam navodno u nekom selu u aljasci (jer aljaska ima 0% poreza na sve u iTunes storeu :-D), kupim preko e-baya gift card i kupujem do mile volje.... npr gift card od 100$ sam prije mjesec dana mrknio za 40$... bez ikakvih dodatnih komplikacija...
25.12.2008 | 23:50
oberzenger je napisao:
Sljedece pitanjce: ima neki poseban razlog zbog kojeg ht iphone na (u) sebi nema ikonicu Installer?!
"ht" iPhone se po nicem ne razlikuje od bilo kojeg drugog iPhonea u svijetu osim sto je zakljucan na T-Mobile HR. Installer, Cydia i slicne aplikacije ne dolaze s iPhoneom nego se dobivaju jailbreakom. Proljev dobijem kad ljudi imaju iPhone, a nisu se 5% o njemu informirali.
26.12.2008 | 00:27
No, pa informairaju se ovdje....možda su ga neki i dobili, čemu nervoza...
26.12.2008 | 00:29
Super kaj si nas izvijestio kako te hvata djiareja, ali ipak, morao si se osvrnuti, valjda se pohvaliti svojim kolosalnim znanjem i poznavanjem iPhonea. Nadam se da si barem malcice nahranio svoj Ego!
26.12.2008 | 00:38
Steta tehnologije.
26.12.2008 | 00:50
Brajko, ne samo da se smucas po krivim forumima, vec ti cak ni ovo vrijeme Bozica ocito ne moze pomoci. A a propos tehnologije, vjerujem da su i Jobs pa i Mudrinic vise no zadovoljni mojim odabirom.
26.12.2008 | 05:37
Ja sam za razliku od tebe odgovorio na pitanje koje je bilo postavljeno, dok ti tu samo nesto kukas. A ton mog odgovora je jednak tonu tvog pitanja, tako da mi nemoj molim te o Bozicu.
20.07.2009 | 01:34
Vidim da je tema malo starija, no da ne otvaram novu

Napravio sam account na US Store-u (Free account), no sad bih htio kupovati neke aplikacije itd.

Da sad u iTunes Store-u odem na Change Country i promjenim na Hrvatsku, registriram karticu i onda opet promijenim na USA? Da li je to uopce moguce tako?

Molim vas pomoc, hvala
20.07.2009 | 01:42
Robi 1 Kenobi je napisao:
Vidim da je tema malo starija, no da ne otvaram novu

Napravio sam account na US Store-u (Free account), no sad bih htio kupovati neke aplikacije itd.

Da sad u iTunes Store-u odem na Change Country i promjenim na Hrvatsku, registriram karticu i onda opet promijenim na USA? Da li je to uopce moguce tako?

Molim vas pomoc, hvala


Kratko i jasno-nije. Ako registriras hrvatsku karticu moras koristiti hrvastki store.
20.07.2009 | 02:12
Možeš koristiti oba storea - USA i Hrvatski. Samo gore u kutu prebaciš na drugi iTunes account i upišeš pripadajuću lozinku.

Jedino ograničenje je što onda aplikacije kupljene u jednom moraš u tom istom updateati. Dakle, ne možeš kupiti XY u Hrvatskom, a onda update raditi dok si logiran u USA i obrnuto.

Naravno, podrazumijeva se da ne možeš našom karticom kupovati u USA, ali možeš preuzimati free aplikacije - ili pak registrirati i USA karticu ako je imaš.
20.07.2009 | 10:34
Eeeeee, vidiš, vidiš, dobro da si me podsjetio, imam jednu USA karticu

I još jedna stvar, iTunes store ne namjeravam koristiti, već mi trebaju samo aplikacije. Da li su SVE aplikacije dostupne na Hrvatskom Store-u?

Hvala na odgovorima
20.07.2009 | 12:36
Nisu! Ili dolaze s kašnjenjem. Dakle, tko voli aplikacije obavezno neka napravi i USA account.
20.07.2009 | 14:39
Izgleda da je onda najbolji nacin napraviti jos jedan account i to je to!

Hvala na pomoci
20.07.2009 | 23:54
Znaci...

Jednostavno sam promijenio country na Croatia, dodao svoju karticu i poceo skidati aplikacije bez brige.

Nije problem u tome da ne postoje sve aplikacije koje postoje i u USA storeu jer postoje, problem je u tome sto ih kod nas ljudi slabo skidaju pa lista izgleda cudno, u top 100 su sve same stare igre i aplikacije. Samo treba otici na search i potraziti zeljenu aplikaciju, tako da ako ne namjerabate skidati glazbu, samo se regajte na nas store.

pogodnosti USA storea su bolje top liste popularnih appova i free account.
Ja sam zadovoljan i hrvatskim
21.07.2009 | 01:49
dpasaric je napisao:
Jedino ograničenje je što onda aplikacije kupljene u jednom moraš u tom istom updateati. Dakle, ne možeš kupiti XY u Hrvatskom, a onda update raditi dok si logiran u USA i obrnuto.

Ovo s 3.0 vise nije tocno, sve aplikacije bez obzira s koliko razlicitih accounta su skinute se updateaju odjednom, samo treba upisat sve passworde naravno.

Robi 1 Kenobi je napisao:
Nije problem u tome da ne postoje sve aplikacije koje postoje i u USA storeu jer postoje

A ovo nikad nije ni bilo tocno. Itekako postoje aplikacije kojih u "Rest of the World" AppStoreu (gdje naravno spada i hr) nema, evo ti odma za primjer Shazam i Google Earth. Developeri pri stavljanju aplikacije u store imaju izbor, tako da ne mozete racunat da ce u nekom (pa ni americkom) storeu bit bas SVE aplikacije.
21.07.2009 | 03:06
Drago mi je da su ono sredili s 3.0. Nisam to niti stigao isprobati iz poznatih razloga, a sada sam još uvijek na 2.2.1.
23.07.2009 | 12:39
Pokrivam se po ušima

Mislio sam da su sve dostupne... No nema veze, ja sam zadovoljan ponudom aplikacija u našem store-u
20.12.2011 | 19:23
Meni je osobno prejadno da glazbu ne mogu kupiti sa iTunesa. Aplikacije su mi totalno nebitne u životu i hrpau njih smatram budalaštinama. Ono što mi je zaista izgledalo zanimljivo mi je nedostupno. Neznam jel stvar u ZAMP-u ili nečem trećem. Kakava je situacija u EU? Kako su oni izregulirali stvari sa svojom glazbenom mafijom? Tolika dostupnost i bagatela a samo gledam u nju...
20.12.2011 | 19:24
*putem iTunesa
20.12.2011 | 19:42
Većina zemalja EU ima dostupnu glazbu preko iTunesa, evo nedavno je i cijela Južna Amerika dobila glazbu preko iTunesa.
Zadnji pokušaj ZAMP-a i HGU-a je bio nedavno da preko svojih "plaćenika" stvori sliku kako je eto baš iTunes i Apple kriv što je glazbenicima teško i što među ostalim nema glazbe na HR iTunesima. Ali desila im se Slovenija . Naime tvrdili su kako je Hrvatska premalo i prenebitno tržište za Apple, ali sad kad je i Slovenija dobila glazbu preko iTunesa i ta priča im je pala u vodu.
Sve u svemu sve to možemo zahvaliti vrlim ZAMP-irima i sličnima koji nemaju nit želje, nit motiva za ići dalje, jer i ovako ubiru dobru pinku od svih prodanih praznih medija, HDD-ova, mem. kartica i sl., pa ne žele da im se netko umiješa u taj koncept. A Apple uzima svojih 30%, pa eto razloga za odustajanje.
Da skratim priču, da problem je kod nas i jednostavno smo u ZAMP blokadi za bilo što dalje.
P.S. indirektno sam rado i na fonoteci tportala, pa sam upoznat s njihovim ( ZAMP/HGU ) apsurdnim zahtjevima.
20.12.2011 | 20:55
Zato napraviš američki (ili neki drugi) account i preko eBaya kupuješ Gift Card. Pa si onda fino upikneš i iTunes Match ako ti treba muzika on-the-go. Tko bi trpio ovakve budalaštine koje mogu postojati samo na našim i sličnim primitivnim prostorima.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO