Forward sms-(ov)a?!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Forward sms-(ov)a?!


  • oberzenger
  • Posjetitelj
07.08.2008 | 14:23
Sto napraviti, instalirati, da bi se mogao raditi forward sms-a?
S instalera sam skinuo SMSD, koji pruza opciju forwardiranja, no ja ga ne mogu otvoriti!
Doista drzim da je to veliki nedostatak pa vjerujem da postoji neko ljupko rjesenje. Thx!
07.08.2008 | 18:29
Dražene, vjerovao ili ne, u životu nisam napravio forward SMS-a. Apple je jasno rekao da ima svoju listu prioriteta. Među njima je i copy&paste i slične mnogo bitnije stvari. Idu po redu. Ionako su u dvije godine napravili više nego neki u 2 desetljeća.
  • oberzenger
  • Posjetitelj
07.08.2008 | 20:02
Ali ipak, ne mozes forward, ne ide insertiranje kontakata... doista slabo!
Jednako tako, kao sto mo malo prije culi, copy & paste ne hoda... puno, jos puno posla za Jobsa.
Meni cak ni mms ne funkcionira (poslozio sve kako bilo opisano pod mms temu)...
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.08.2008 | 23:54
meni je od SMSa najbolji džem od suhih smokava i njega ne bih nikome forvardao.. a da, sebičnjak sam..



ps. forward zna bit koristan pa tako i vjerujem da ce ga omogucit.. kako ono rekoše naši stari, ni Žminj se nije sagradio u jedan dan.. nešto ste mi vi njurgavci postali prerazmaženi i nestrpljivi.. pa moj pokojni stric je imao strpljenja obučen u vreću cementa (praznu vreću, naravno) nakon 2. svjetskog pješačit od Makedonije do zagorja.. (ne ovo nema veze sa forwardom smsa, al sam ga se baš sad sjetio)
08.08.2008 | 21:48
Eeee, držim ga tek jedan dan u rukama, i jednostavno se moram složiti s izjavom od chiefa da netko ovoliko nije u 2 desetljeća napravio...ovo je druga dimenzija, meni barem...
11.08.2008 | 04:06
oberzenger je napisao:
Sto napraviti, instalirati, da bi se mogao raditi forward sms-a?
Thx!

Nije li odavno izašao WeTool koji omogucuje forward sms i spremanje u notepad?
Ovo je source u installeru
app.weiphone.com/installer/
normalno, još uvijek nije optimiziran za 2.x platformu.
Vjerujem da ce i to rijesiti u kratkom roku...
13.08.2008 | 00:20
Čuvajte se, ova grupa je upravo dobila moderatora...
13.08.2008 | 11:49
dpasaric je napisao:
Čuvajte se, ova grupa je upravo dobila moderatora...

Odlicno!
26.11.2008 | 01:34
www.irealsms.com/home

kosta, ali vrijedi

a propos rasprave: forward sms-ova je meni kao gluhoj osobi gotovo jedini nacin da obavim neke poslove
26.11.2008 | 18:50
Kad već to spominješ, zašto onda kao gluha osoba koristiš iPhone koji ti ne omogućava live videovezu?
  • Dijete
  • Posjetitelj
26.11.2008 | 19:23
Ovo bi bilo uvredljivo da video pozivi nisu imho neupotrebljivi i isprekidani.. a ovak je baš cool tj. opako kao tvoj slijepi smajlić..
27.11.2008 | 20:35
E, sorry, sad kad to kažeš sam shvatio da možda stvarno djeluje uvredljivo, ali zaista nisam tako mislio. Ispričavam se.

Video pozivi su još daleko od savršenog, ali moja iskustva su uglavnom OK. Nema punih 25 slika u sekundi, ali uglavnom postiže pola od toga, a to je u redu za normalnu vizualnu komunikaciju (vidi se da slika ne teče kao "živa", ali ne može se nazvati isprekidanim).

Manjkavost je, naravno, u neravnomjernoj pokrivenosti 3G mrežom. Ali kad se nalaziš u zoni gdje je 3G stabilan, nema beda. Osim, naravno, ako imaš iPhone, koji tu funkcionalnost ne podržava.
  • Dijete
  • Posjetitelj
27.11.2008 | 21:24
Moja zadnja 3 telefona imaju video pozive i u vrijeme kad sam bio u firmi gdje je telekomunikacije plaćao poslodavac, koristili smo ih za testiranje i zezanciju..

moram priznat da nikad nisam zadovoljan time ne samo zbog nesavršenosti tehnologije, nego i zbog mojeg viđenja nepotrebnosti iste..

u redu mi je sjest za komp i gledat sugovornika i komunicirat, ali npr u tramvaju pričat sa suprogom dok obnažena kuha ručak pa mi neki košarkaš preko ramena škica u ekran, e neće moći...
27.11.2008 | 22:13
Wow... Tvoja supruga obnažena kuha ručak? Kakva ideja! Reci, je li se sama toga dosjetila ili si je nekako nagovorio? Možeš li mi savjetovati određen pristup tom projektu?

Zaozbiljno, slažem se da je takva vrst uporabe nama nepotrebna, iako je to pretežno tako zato što smo navikli da nam ne treba. Slično kao što je generaciji naših djedova bilo nepojmljivo da se o ozbiljnim temama razgovara telefonom. Sve je to stvar navike i standarda. Također, siguran sam da će našim klincima biti nezamislivo telefonirati fiksno ili mobilno bez slike. I siguran sam da postoje situacije u kojima će puno značiti kvalitetna video-veza (mimika, govor tijela i tako to).

Ali, moram reći da je nama i sada već prilično korisno imati live video ponekad za ponešto. Na primjer, kad je kolega na terenu i treba brzi savjet. Nazove me i okrene mobitel prema onom što gleda i onda razgovaramo o tome što učiniti. Štedi hrpu vremena i još više živaca.
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.11.2008 | 02:40
Glede ručka, to je samo moja mašta, mantranje pa se možda i ostvari jednog dana.. si čuo za Secret?

Nego, ja čekam ono što će naši klinci imat, a to je video preko cijelog zida tako da imam "prozor" u svijet ili prozor u sobu od frenda koji je na drugom kraju svijeta pa da nekako odigramo pref ili zasviramo nešto ili jednostavno možemo pričati oči u oči.. ovi mali ekrani me ne pale jer sam ćorav..
I tak... idem leć i maštat o nekom 5mx3m ekrančiću za video pozive..
28.11.2008 | 09:52
@ dijete - meni je od smsa najbolji pekmez od suhih sljiva, kakaa i mente

nego, slazem se sa smayoom u potpunosti. Za sada nam se takvo sto cini nepotrebim i samo zgodnim i fora, ali sigurna sam da ce za par godina to postati dio svakodnevice. Sjetite se samo mobitela. Jos pred 10 godina ( a to nije bilo taaako davno iako se klincima od 15 godina cini kao da je to ancient history ) mobitel nije imao svatko. Stovise, imalo ih je malo ljudi...danas je prakticki nepojmljivo da netko nema mobitel i za onog tko ga nema se obicno misli da je ili cudak ili totalni nooob

u svakom slucaju ja se veselim novim tehnologijama i onome sto nas ceka u buducnosti i nikad nisam pozelila da sam se rodila u neko drugo vrijeme. 21 st. rulz
28.11.2008 | 12:58
Glede 21. stoljeća, lako je moguće da će se u nekom 25. stoljeću ljudi zgražati našem primitvizmu.
28.11.2008 | 14:44
ha to sigurno

i da nekako mogu, tako bih se rado dokopala star trek tehnologije...narocito teleportera, za tim, recimo, ovih dana bas strasno patim
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 39 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, jura22, MoschuS, ping, Riba, tino1, TuxFan, Yonkis, Anonimci (468)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO