preporuka za kupovinu iphone-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

preporuka za kupovinu iphone-a


15.12.2021 | 22:04
Pozdrav svima, korisnik sam iphone pro max 256GB, i služio me godinu dana, ali od prvog dana nikako mi nije “sjeo”. Dokazal si da pro uopšte nisam trebala. Težak mi je ali veličinom ok pošto sam ilustrator pa često nabacim koju skicu u Procreate Pocket-u. Ali to nije to. Eh sad, ja bih ga se riješil i kupil si nekaj novo. Razmišljam da li iphone 12 ili 13 pa čak i XS max jer se meni nikako ovaj dizajn kamera ne sviđa. Ok mi je na na iphone 11 i iphone 12. A onda uradiše još smješniju stvar i spucaše ih u dijagonalu. Huh! A vidim da će od 14 najvjerovatnije svi modeli imati 3 kamere pa kontam sad da riješim nešto što bi se moglo furati duži period? Ajde molim Vas pišite, pomagajte ????
15.12.2021 | 22:56
Nitko, osim tebe samoga, ne može znati što tebi najbolje odgovara, pa mi je malo nejasno zašto nas pitaš za takav savjet.

Ako ti ne odgovara takav raspored kamera (što mi je malo čudan argument, jer zapravo ima jednu kameru više od non-Pro modela), kupi neki model koji nije Pro, a što se XS max-a tiče, vodi računa o tome da on koristi ne baš tako friški SOC (A12) i da je sam uređaj izbačen na tržište prije tri godine, pa je pitanje koliko dugo će još biti future-proof, tj. dobivati nadogradnje iOS-a (sigurno duže od prosječnog Android uređaja, ali kraće od nekog Apple uređaja sa novijim SoC-om).
16.12.2021 | 00:50
m@xym kaže:
Nitko, osim tebe samoga, ne može znati što tebi najbolje odgovara, pa mi je malo nejasno zašto nas pitaš za takav savjet.

Ako ti ne odgovara takav raspored kamera (što mi je malo čudan argument, jer zapravo ima jednu kameru više od non-Pro modela), kupi neki model koji nije Pro, a što se XS max-a tiče, vodi računa o tome da on koristi ne baš tako friški SOC (A12) i da je sam uređaj izbačen na tržište prije tri godine, pa je pitanje koliko dugo će još biti future-proof, tj. dobivati nadogradnje iOS-a (sigurno duže od prosječnog Android uređaja, ali kraće od nekog Apple uređaja sa novijim SoC-om).

Ma da, to si i mislim za XS max, eh sad samo dilema, iphone 12 oli 13 ????
16.12.2021 | 09:16
iphone 12 ako pronađeš dosta povoljnu cijenu, a ako razlika u cijeni nije prevelika, onda iphone 13 jer se ipak radi o novijem uređaju. Karakteristike su im otprilike iste, s time da 13 ima nešto veću bateriju (15%), jednu generaciju noviji procesor, i mrvicu bolji ekran.
16.12.2021 | 11:05
Ja još nisam shvatio dovoljno dobar razlog zašto kamera mora biti u kutu!? Meni osobno nepraktično, ali totalno.
Kaj se nemre fakin složiti sklop koji bi sadržavao prednju i stražnju kameru, senzore i mikrofon i da to sve spiče na gornji središnji dio uređaja. Ova kamera u čošku i to klataranje uređaja mi je debilana samo takva. Na to šizim jako dugo, mada se to klataranje riješi bumperom. Ali ostaje problem rotiranja mobitela i prstiju koji redovito idu preko leće
17.12.2021 | 09:23
JOHN kaže:
Ja još nisam shvatio dovoljno dobar razlog zašto kamera mora biti u kutu!? Meni osobno nepraktično, ali totalno.
Kaj se nemre fakin složiti sklop koji bi sadržavao prednju i stražnju kameru, senzore i mikrofon i da to sve spiče na gornji središnji dio uređaja. Ova kamera u čošku i to klataranje uređaja mi je debilana samo takva. Na to šizim jako dugo, mada se to klataranje riješi bumperom. Ali ostaje problem rotiranja mobitela i prstiju koji redovito idu preko leće


to je stvar osobnog ukusa. meni se npr jako svida kamera u kutu. u sredini, kad to vidim,
17.12.2021 | 10:10
Ja sam ljevak pa mi je kut pogrešan, ali bolje mi je i takav kut, nego da je na sredini.
17.12.2021 | 21:12
Meni je logično da je na sredini gore, a ne po čoškovima.
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
26.01.2022 | 05:36
Da ne otvaram novu temu, ubacujem se ovdje.

Andorid je off, prešao bih na iPhone.
Ne želim veliki mobitel, sve iznad 4.5-5" mi je postalo preglomazno zbog aktivnosti kojima se bavim.
Po trgovinama sam gledao i vrtio po rukama iPhone SE/ Mini i oba mi lijepo sjednu u šaku.
Po specifikacijama iSE zadovoljava moje potrebe. Nekako si "slažem" život da je lap/komp za radit, tablet za surf, a mobitel za dnevno komuniciranje, tu i tamo neka fotkica(imam nekoliko foto aparature, pa je to veći gušt za fotkat).

Pitanje glasi, novi SE koji dolazi će gotovo sigurno biti bolji od prošlog, znači meni dovoljan.
Koju cijenu mogu očekivati za njega? Kako je to prijašnjih godina bilo?
Iskreno, bio sam veliki protivnik Apple sustava, no nakon godinu dana druženja sa OSx i proučavanjem svega što Apple tabor nudi, mislim da sam bio u krivom.

Ne bi davao tisuće i tisuće kuna za mobitel, a s druge strane uletio bih u to tako da sam više od 2-3 godine miran jer nemam volje svako malo mijenjat uređaje. Ili se raspekmezit i uzeti na Diners i rastegnut ga na mjesečni izdatak tokom tri godine, pa. kaj bude bude.

Hvala
26.01.2022 | 06:11
Ja sam nedavno ovdje kupio za suprugu novi iPhone Xr (dakle stari model) za jako dobru cijenu. S obzirom na njene potrebe i preferencije korištenja, ona je telefonom jako zadovoljna, a od funkcija koje aktualni modeli imaju, a ovaj nema, ništa joj nije potrebno. Pa, ako sebe prepoznaješ u istoj grupi korisnika, baci pogled

www.alzashop.com/iphone-se/18876775.htm
  • ExC
  • Korisnik
  • 2
26.01.2022 | 07:22
smayoo kaže:
Ja sam nedavno ovdje kupio za suprugu novi iPhone Xr (dakle stari model) za jako dobru cijenu. S obzirom na njene potrebe i preferencije korištenja, ona je telefonom jako zadovoljna, a od funkcija koje aktualni modeli imaju, a ovaj nema, ništa joj nije potrebno. Pa, ako sebe prepoznaješ u istoj grupi korisnika, baci pogled

www.alzashop.com/iphone-se/18876775.htm


Ne bih rekao da su nešto jeftiniji u odnosu na HR trgovine.

Koju cijenu za novi (2022) iPhone SE očekivati?
26.01.2022 | 07:42
Nisu jeftiniji za nove modele, ali nude stare modele (nove, nekorištene, orignalno zapakirane uređaje s punim jamstvom) po povoljnim cijenama, što naši trgovci praktički nikad ne nude, a i kad nude, cijene su neprimjereno visoke.

Ne znam koju cijenu očekivati za novi model, to će ti možda odgovoriti netko od ljudi koji rade u toj trgovačkoj mreži.
26.01.2022 | 08:45
smayoo kaže:
Ja sam nedavno ovdje kupio za suprugu novi iPhone Xr (dakle stari model) za jako dobru cijenu. S obzirom na njene potrebe i preferencije korištenja, ona je telefonom jako zadovoljna, a od funkcija koje aktualni modeli imaju, a ovaj nema, ništa joj nije potrebno. Pa, ako sebe prepoznaješ u istoj grupi korisnika, baci pogled

www.alzashop.com/iphone-se/18876775.htm

E, taj i mene zanima.
Jeli ti problem napisati koliko te koštalo sa dostavom, svime (nisam nikada kupovao online pa sam tudum po tom pitanju)?
26.01.2022 | 14:14
iphone xr 64GB crveni 398,28 €
troškovi slanja 7,12 €
hrvatski PDV 25%
sveukupno 506,75 € plaćeno karticom, obračunato u kunama na dan plaćanja po prodajnom tečaju € banke kod koje imam karticu

paketić je stigao iz Češke.
26.01.2022 | 22:42
smayoo kaže:
iphone xr 64GB crveni 398,28 €
troškovi slanja 7,12 €
hrvatski PDV 25%
sveukupno 506,75 € plaćeno karticom, obračunato u kunama na dan plaćanja po prodajnom tečaju € banke kod koje imam karticu

paketić je stigao iz Češke.

Hvala na info!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.05 Seconds

Provided by iJoomla SEO