Promjena regije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Promjena regije


29.10.2021 | 15:22
Trebam na iPhone instalirati app koji ne postoji na US store. I to mi se cudo evo desilo

Peugeot nema tu aplikaciju za Ameriku, a ja ne mogu zamijeniti regiju jer imam 100-150$ balanca na Apple accountu i ne dopusta mi.

Koje opcije imam da to rijesim? I imam li ikakve? :/
29.10.2021 | 15:47
Kreiraj novi apple id u ovoj regiji (s Maca, preko weba, kako god) i upiši ga privremeno u App store na iphoneu. Instaliraj tu superspecijalnu Peugeot aplikaciju i onda vrati u App store opet svoj uobičajeni Apple ID

Jedini problem koji ti ostaje što ti neće tu Peugeot aplikaciju automatski provjeravati za update, nego ćeš morati povremeno unijeti opet onaj alternativni ID i napraviti update
29.10.2021 | 16:35
za takve slučajeve ja imam instaliran VPN i prebacim se.
29.10.2021 | 17:14
Nisi shvatio problem, Tino.
29.10.2021 | 23:35
Evo da malo ispravim Smayoo-u, i update te aplikacije ce ti raditi, ne moras se odlogirati sa US accountom pa ulogitati tim HR (ili koju vec regiju odaberes).
Ja zbog istog razloga (previse kupljenih aplikacija) imam jos uvik HR account kao glavni, ali zbog nekih aplikacija imam i irski i americki, i sve aplikacije se updateaju uredno iako sam uvijek ulogiran sa HRV accountom. Jedino sto me povermeno pita za sifru tog accounta na kojem je taj app kad pocne skidati update (ne odlogira me sa hrvatskog accounta nego samo pita sifru za ovaj drugi), a caki ni to ne pita svaki put, nego samo ponekad. Jos nisam uspio skuziti logiku zasto nekad pita a nekad ne.
30.10.2021 | 06:43
Prodaj francusko govno. Vise problema budes rijesio.
31.10.2021 | 23:23
Smayoo:

Upalilo, hvala

Fina je i prakticna aplikacija.
31.10.2021 | 23:24
jura22 kaže:
Prodaj francusko govno. Vise problema budes rijesio.


Ja sa Peugeot imam najbolja moguca iskustva.
01.11.2021 | 08:49
Kod koga ono nabavljaš drogu?
01.11.2021 | 20:59
Francusko auto je u rangu sado-mazo.
02.11.2021 | 07:37
A sado-mazo jest francuska tradicija.
03.11.2021 | 11:35
jura22 kaže:
Francusko auto je u rangu sado-mazo.


Da si prilozio neki argument, pa da te i pokusam shvatiti ozbiljno

Sta se to kkonkretno kvari na francuskim autima s na drugim ne?
03.11.2021 | 12:39
Peugeot 307 - frend
-pukla plastika kokpita na suvozačkom dijelu gdje je zavrtan rub zračnog jastuka - obrazloženje da se lakše otvori zračni jastuk
-nakon 5.000km i nakon drugog dolijevanja vode u hladnjak u servisu detektirano da je propišao dihtung na glavi motora - serviser kaže da je sreća jer je voda išla u auspuh
-graničnici na zadnjim amortizerima napukli jer je auto sjedao "do kraja" kada bi se brže prošlo kroz neku udubinu na cesti - serviser nije ništa rekao
-feder od poluge za žmigavce felerast, kada se da recimo desni žmigavac i volan se iz desnog položaja pusti, zbog federa se upali lijevi žmigavac (u obje strane se palio) - servis 1. puta priznao grešku, a drugi puta traže novac i guraju zamjenski feder od nekog obrtnika jer originalni je za drek

šećer na kraju, a nema veze sa samim autom, par dana nakon servisa provala u auto i krađa putnog računala (a radio je bio bonus). Tko krade putno računalo, ima ih tko zna koliko verzija, da je točno baš taj pasao.

Peugeot 207 - kolega
-nakon 20.000km diskovi su bili za baciti jer su "mekani" i nudili mu druge, ali se odlučio za zamjenske i to su trajali.
Da li je itko promijenio više diskova nego pakni na istom autu?

Ja sam vozio koreanca i sada japanca, europski auto nisam niti pomišljao kupiti zbog cijene, a BMW ne bi uzeo niti mrtav zbog zastupnika.
Francuski auti, mora im se priznati, dobro izgledaju u izlogu.

Peugeot 407 - frend
-radio ne radi i nisu u stanju mjesecima naći kvar, a novi ne daju. Auto je bio službeni.
03.11.2021 | 14:10
Cijenim tvoja iskustva ali ti pricas o autima starim 15 godina. Ja te probleme dozivio nisam.

Ja sam imao P308 iz 2010. Skoro 10 godina me slusao. Pokvario se hladnjak od klime (curio freon) i ukinuo sam DPF (FAP). Ostalo nista.

Sada sam kupio Peugeot 3008 (2018 godiste) pa cemo vidjeti sta ce se desavati. Kupio sam ga jer je lijep auto (to mi je uvijek prvi razlog) i jer sam zadovoljan iskustvom od ranije.

Imam i Opel Insigniu (2014 god), nisam je jos uvijek prodao. Blaga jeza me hvata koliko sam para u taj auto ulozio.
03.11.2021 | 16:33
@drlovrić, kao u svemu, to je stvar sreće. Hoće li baš tebi dopasti kvarljivi auto od onih koji se "manje" kvare, ili dobar od onih koji se "više" kvare.
03.11.2021 | 18:44
To i ja kazem Zeljko. Zenu, lubenicu (za dalmatince dinju) i polovan auto ne mozes birati, to mozes jedino potrefiti

Zato mi je malo bzv rasprava njemacka auta valjaju a francuska ne valjaju i sl.

Ne treba nista generalizirati niti banalizirati.
03.11.2021 | 19:24
Imam i za Opela rijeci hvale kao i za Peugeot-a.

Sto znaci “to su stari auti”?

Mozda jos netko podjeli “iskustva”.
03.11.2021 | 19:37
drlovric kaže:
Zato mi je malo bzv rasprava njemacka auta valjaju a francuska ne valjaju i sl.


Zar je netko rekao da njemački auti valjaju? Tko?

Ako mene pitaš, njemački auti trenutno u prosjeku nisu ništa bolji od francuskih, a neki su i bitno lošiji, naravno, ako uzmeš u jednadžbu i to koliko koji od njih košta.

Jer, ako je auto iste klase npr. 15% skuplji, mora biti barem 15% manje nekvalitetan da bi bio podjednak s onim jeftinijim.

Osobno sam jako JAKO cijenio francuske aute prije 30ak godina. Citroen BX, CX, XM (a oni ranije da i ne spominjem!), Peugeot 205, 405, 406, 605, 806, Renault 18 i 25, a Renault 4 je neponovljiva legenda od auta. Ali ovo što danas rade, to je takva šaka jada, baš za plakati...

Mogao bih sada i ja nabrojati lopatom problema, što na francuzima koje sam sâm vozio, što od bliskih prijatelja i suradnika, ali isto tako možeš i za njih reći da su to sve neki stariji auti. I, zapravo, želim ti da si u pravu, to jest, da su ozbiljno podigli kvalitetu. Ali nekako si mislim da nisu.
03.11.2021 | 20:17
Podigli su, ali cijenu i dodali sarene lampice.
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.11.2021 | 20:59
Dajte se odite cjepit, makar pješke. Manje sranja i problema je sa cjepivima nego s autima danas.
03.11.2021 | 21:18
Generalno su auta poskupila. I novo i rabljeno.

Iskreno ne sikiram se puno oko kvalitete, pouzdanosti, recenzija. Sve je to danas tu negdje.

Realno ne radim ni puno km, mozda 10-15 tisuca godisnje. Kad se auto pokvari, popravim i idemo dalje.

I kad smo vec kod lampica, iCockpit na P3008 je brutalan. Ne zelim se vise nikada vratiti na analogne istrumente
03.11.2021 | 21:29
drlovric kaže:
Ne zelim se vise nikada vratiti na analogne istrumente


Analogni instrumenti postaju stvar za bogate i nudit će se samo u najskupljim modelima. Nema ništa jeftinije nego zakeljiti veliki tablet u cockpit i sve vezati na njega. Meni je to najgore moguće rješenje.

Tablet treba služiti za navigaciju i mutlimediju, a ok je ako se u njega uvale i neka napredna podešavanja (za koja je uvjet da stojiš parkiran). Sve ostalo treba biti analogno i fizički opipljivo.
03.11.2021 | 22:39
Automatičar sam pa se između ostalog bavim i operaterskim sučeljima automatizacijskih sustava, od vrlo, vrlo velikih, do kućnih. Osnovno ergonomsko pravilo i dokazana psihološka činjenica je da svaki čovjek bilo kakvu vrstu "analognog" pokazivača, jednom kad se nauči na njega, percipira izravno, a digitalni indikator mora "u mozgu prevesti".

Drugim riječima, kad voziš svoj auto, perifernim vidom, dok gledaš na cestu, po nagibu kazaljke brzinomjera znaš (čak ne približno, nego prilično precizno) koliko brzo voziš, bez da očitavaš skalu oko kazaljke. Ako ti je brzina ispisana ma koliko velikim brojkama, brojke moraš pročitati i svjesnim procesom prevesti u percepciju veličine. Nije to neki posao, ali na djelić sekunde oduzima pažnju. I tako svaka veličina.

Naravno, može se i na jeftilen tabletu prikazati sličice analognih pokazivača umjesto brojki, ali s tabletom je drugi problem, postoje svjetlosni uvjeti u kojima on nije dobro vidljiv.
04.11.2021 | 01:23
Ovo zadnje, napisano od @dpasarica i @Smayee - zanimljivo.
Nijesam znao.
Ima logike skroz.
04.11.2021 | 14:29
Ja se ne bi slozio. Ako zelim "analogne instrumente" oni su mi jedan klik na volanu dostupni. Ili umjesto njih navigaciju. Digitalni prikaz. Ili bilo sto drugo. Postoji 5-6 virtualnih ekrana za svacije zelje i potrebe.

Pricam o ekranu izmedju volana i vjetrobranskog stakla, gdje bi inace bila analogna instrument tabla. Puno je preglednije i bolje jer i sama navigacija ne odvlaci paznju. Gledas pravo a ne non stop desno. I gledas preko volana, sto mi se isto tako dopada.

Drugi ekran je desno pored, kao i kod vecine auta, Ispod njega su neke Piano tipke. Taktile. Metalne.

Pritiskom na bilo koju od tih tipku na ekranu iznad se pojave odredjeni modovi. Radio, klimatizacija, navigacija, postavke u autu i sl.

Meni je ovo rjesenje odlicno i jako prakticno.


ScreenShot2021-11-04at9.24.56AM.png
04.11.2021 | 15:54
Kloba kaže:
Ovo zadnje, napisano od @dpasarica i @Smayee - zanimljivo.
Nijesam znao.
Ima logike skroz.


Ja debelo iskusio na dva auta. Meni ti veliki ekrani previše odvaraćaju pozornost, a da ne velim potpuno neupotrebljivo pod određenim kutem svijetla+otisci. Definitivno neke upravljačke dijelove i pokazatelje treba ostaviti kao mehaničke odnosno analogne. Pogotovo one koji se aktivno koriste u prometu. Napredna tehnologija bi, tako kažu, čovjeku trebalo skratit i pojednostavit radnje, a ne ih zakomplicirat ili da ne kažem potpuno onemogućit
04.11.2021 | 16:01
drlovric kaže:
Ja se ne bi slozio. Ako zelim "analogne instrumente" oni su mi jedan klik na volanu dostupni. Ili umjesto njih navigaciju. Digitalni prikaz. Ili bilo sto drugo. Postoji 5-6 virtualnih ekrana za svacije zelje i potrebe.

Pricam o ekranu izmedju volana i vjetrobranskog stakla, gdje bi inace bila analogna instrument tabla. Puno je preglednije i bolje jer i sama navigacija ne odvlaci paznju. Gledas pravo a ne non stop desno. I gledas preko volana, sto mi se isto tako dopada.

Drugi ekran je desno pored, kao i kod vecine auta, Ispod njega su neke Piano tipke. Taktile. Metalne.

Pritiskom na bilo koju od tih tipku na ekranu iznad se pojave odredjeni modovi. Radio, klimatizacija, navigacija, postavke u autu i sl.

Meni je ovo rjesenje odlicno i jako prakticno.


ScreenShot2021-11-04at9.24.56AM.png


Kao prvo, ne mogu se nikako složiti sa tobom vezano za brojeve. Baš kao što smayoo kaže, to je totalna glupost.
A kao drugo, u pežojčeku(provjereno 508) ni ne vidim dobar dio ekrana jer su tako retardirano postavili tablu da gornji obruč volana(koji je inače vrlo mali) blokira dobar dio prikaza table. Izgleda sportski i cool je za motat, ali fakin blokira pregled instrument table i to mi je baš BLJAK.
04.11.2021 | 16:33
@JOHN

Ako ti vrh volana pokriva instrument tablu, onda nisi dobro namjesto sjedalo + volan.

Sjedalo i volan trebaš namjestiti tako da ti je vrh volana (koji je ravniji od ostatka volana, a sam obruč je bliže centru volana) ispod instrument table (tj. ekrana). Otprilike ovako kako to izgleda na ovoj fotografiji u drlovric-evom odgovoru.

Kod mene je volan nešto niže, tako da je ispod ovog metalnog obruba oko instrument table.

Inače, ovaj "problem" sa vidljivosti ekrana (zbog jakog vanjskog izvora svjetla) se javlja tako rijetko da sam ga ja imao svega 2-3 puta u ovih dvije i po godine, i to samo kada je sunce nisko na horizontu i dolazi direktno iza instrument table, a sve skupa potraje koju sekundu (osim možda ako se ne voziš na dugoj ravnoj dionici auto-ceste, u točno određeno vrijeme dana).

Ako je to nekome problem onda...
04.11.2021 | 16:56
Ja sam visok 190cm i gledam preko volana. Volan sam zadrzao u maksimalnom gornjem polozaju i podigao sjediste dovoljno visoko da gledam preko.

Dizajn je specifican i vjerujem da odredjenima ljudima sa odredjenim nacinom sjedenja ne odgovara.

Meni je auto odlican. Za sada nemam zamjerki.

Cekam jos samo adapter za wireless CarPlay da stigne.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 7 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO