Zaboravljena AppleID lozinka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Zaboravljena AppleID lozinka


07.08.2018 | 12:44
Znaci, majka je na svom uredjaju zaboravila AppleID podatke, tj lozinku.

Takodjer zaboravila je odgovore na sigurnosna pitanja koja koriste u slucaju da se izgubi lozinka, takodjer backup email (na koji stize nova lozinka) joj je @icloud a taj je racun maknut s uredjaja iz nekih razloga u proslosti... znaci bas ono, sve najveci crnjak...

znaci svakih 5 min joj dolazi da unese lozinku, niti jednu aplikaciju se ne moze instalirat jer trazi AppleID lozinku, takodjer nista se od aplikacija ne moze ni azurirat...

jel se moze ista napravit a da se sacuvaju podaci s uredjaja, da se uredjaj opet vrati u normalu... ja vise ne znam sta da radim, a inace s iphoneom nisam na TI...
07.08.2018 | 13:14
Pod predpostavkom da je sve kako si naveo(mislim da je istina i da nije mobitele"nadjen") samo uz racun i preko Apple ovlastenog servis,prodavnice.....
07.08.2018 | 13:17
nije nadjen, sve je cisto oko uredjaja, tj zelim rec da nije steknut kriminalnim aktivnostima

ali uglavnom, znaci to se desit nece, jer uredjaj je stari dobio na poslu (dodjeljen mu novi) a racun za ovaj nema sanse da ikako dobije... jaoooo, bas nocna mora...
07.08.2018 | 13:24
Mislim da moze,ako je preko firme dobio.U svakoj normalnoj firmi postoje ugovori,fiskalni racuni.....bilo koji trag sa IMEI i SN mislim da moze pomoci.Ako to nije u mogucnosti da dobije onda na zalost moze iskoristiti samo za dijelove.Neka ga tako koristi i nikako neradi neki update samog iOS-a jer ce ga zakljucati ako je postavljen iCloud. Ako nije postavljen(FMP,iCloud) onda samo napravi novi Apple ID i uradi restore,registruj i to je to.
07.08.2018 | 13:35
a gle, iskreno, tesko ce pitat za racun jer onda ce ga pitat zasto ima taj mobitel uopce bla bla bla... jer je taj stari kao trebao vratit, al pustili su mu ga i dlaje jer nikom nije trebao (jer inace imaju i previse mobitela dostupnih)

Ono sta je meni bitno, je da majci spremim sve slike i sve kontakte, a za ostalo lako...

Icloud email je maknut s uredjaja, a sam icloud ako se ne varam nije postavljen...

tako da ako imate ideju kako da backupiram slike i kontakte, recite... (pretpostavljam da klasicni itunes backup/restore ne mogu, jer onda njega veze s tim AppleID pa sam opet na pocetku price)

Znaci, ako uspijem taj backup napravit, onda pokusam napravit restore uredjaja i kreiram joj novi racun... jeli tako?

Radi se o Iphone 5s (ako to ista znaci u ovom slucaju)

(jos jednom naglasavam da inace s iphoneom nisam bas na TI )
07.08.2018 | 14:06
Ako hoćeš iskreno baš.. imao sam dosta takvih slučajeva, teško je tvoju situaciju riješit preko foruma, puno ima situacija i događaja koji mogu uspjediti prilikom rješavanja problema, od lozinki mailova, nemoguće je da sve ovdje napišeš.. najbolje odi to nekog servisera ili nekoga to se baš kuži dobro u to sjedi pored njega naoružaj se mailoviam šiframa i pomalo....
07.08.2018 | 16:19
Čudno je kako se mogu zaboraviti odgovori na sigurnosna pitanja...
07.08.2018 | 16:30
Polako, polako, idemo po redu.

spaceman051 kaže:
a gle, iskreno, tesko ce pitat za racun jer onda ce ga pitat zasto ima taj mobitel uopce bla bla bla... jer je taj stari kao trebao vratit, al pustili su mu ga i dlaje jer nikom nije trebao (jer inace imaju i previse mobitela dostupnih)


1. Otac je trebao vratiti firmi stari mobitel, ali nije, firma mu ga je ipak dala jer ih ionako imaju previše.

2. Stari mobitel bi se tada trebao pisati u otpis, zajedno sa svim podacima vezanim uz taj uređaj (račun, IMEI).

3. Bla, bla, bla ne postoji u normalnoj komunikaciji, otac treba zamoliti za račun i dokumentaciju uređaja, tko mu je uopće dao uređaj bez toga. Ima li kakav potpis odgovorne osobe?
08.08.2018 | 08:39
drazenp1706 kaže:
Polako, polako, idemo po redu.

spaceman051 kaže:
a gle, iskreno, tesko ce pitat za racun jer onda ce ga pitat zasto ima taj mobitel uopce bla bla bla... jer je taj stari kao trebao vratit, al pustili su mu ga i dlaje jer nikom nije trebao (jer inace imaju i previse mobitela dostupnih)


1. Otac je trebao vratiti firmi stari mobitel, ali nije, firma mu ga je ipak dala jer ih ionako imaju previše.

2. Stari mobitel bi se tada trebao pisati u otpis, zajedno sa svim podacima vezanim uz taj uređaj (račun, IMEI).

3. Bla, bla, bla ne postoji u normalnoj komunikaciji, otac treba zamoliti za račun i dokumentaciju uređaja, tko mu je uopće dao uređaj bez toga. Ima li kakav potpis odgovorne osobe?


a gle, mislim da nema smisla da pricamo o tome na koji se nacin mobiteli hendlaju u toj firmi... ukratko, stari mob nije otpisan, jednsotavno je ostao kod mog starog, jer je stari prijatelj s likom koji djeli mobitele, a tog lika sad nazalost vise nema u firmi... poanta je da ako stari sad ide kopati za racun, vjr ce se SAMO potegnut prica da vrati taj uredjaj a taj uredjaj ce zavrsit na dnu neke kutije...

nije ovo tako neobicna prica, imao sam i ja u firmi slicnih prica, gdje nije sve "pokriveno" papirima/potpisima itd...

tako da sta se tice racuna nazalost ne mogu ama bas nista...

kao drugo, sam sam kriv sta sam zaboravio odg na sigurnosna pitanja... dok sam izradjivao taj racun za majku, ona je bila pored mene, skupa smo odgovarali na pitanja i stvarali sifru, a ja sam napravio ogromnu gresku i nisam sve to zapisao negdje... niti je ona zapisala. sta da kazem, zajebao sam stvar bas! to mi je bio prvi kontakt sa Iphoneom i jednostavno nisam to ozbiljno shvatio, na Androidu sam bio cj zivot, a tamo se sve to zaobice bez ikakve muke, nisam ni slutio da ovo moze postat ovakav problem... jedno je sigurno, nema sanse da se vise ovako zajebem! samo kad bi se uspio nekako izvuc sada...
08.08.2018 | 09:05
Da se zaista uspiješ nekako izvući, onda bi, neozbiljan kakav jesi, pomislio da je to p dim i da se možeš izvući svaki put pa se zapravo ne bi naučio ništa. Tako da... jbg. Ako ne možeš do računa...:

1) sjeti se, Mujo, sjeti se...
2) podmetni iphone pod nogu od stola da se ne klima.
08.08.2018 | 09:32
Da si blize,mogao bi ga poslati da probamo nesto uraditi(mislim na spasavanje podataka) ovako
08.08.2018 | 09:53
Aha, za skinuti slike, probaj iFunBox program na Macu i iphone spojiti kabelom. Ako nemaš Mac, za Windowse nemam pojma. Na starim iphoneima s mogao samo spojiti kabelom na windowse i iz windows explorera poskidati slike.
08.08.2018 | 12:46
Još uvijek je na Windowsu tako. Prepoznaju ga ko ajfon i nude opciju spremanja slika.
08.08.2018 | 12:48
ako se ne varam nudi opciju spremanja samo slika slikanih tim uredjajem...
10.08.2018 | 08:28
kontakte cu izgleda bezbolno rijesit syncom na gmail account...

jos jedino imam problem s Viber, WhatsApp i FMessenger slikama... pokusat cu s nekim programcicem... hm... drFone mozda...
10.08.2018 | 08:37
Koliko znam i Viber i WA nude opciju backup tako da to nije problem,FB ne koristim tako da oko toga nemam pojma
10.08.2018 | 09:06
nude opciju backup na iCloud, ali ako nezna sifru kakve mu koristi...
10.08.2018 | 12:38
spaceman051 kaže:
kontakte cu izgleda bezbolno rijesit syncom na gmail account...


eto... tko mi kriv kad sam unaprijed rekao da ce sve bit OK... neda mi dodat email account, pita me koji account, ja odaberem google, pita account i lozinku, ja ukucami jedno i drugo (TOCNO) i on me samo vrati u izbornik gdje biram koji account (dali yahoo, google, excanhge... ) probao vec 10 puta, restartao uredjaj... eto, bez ikakve greske ili obavjesti... ma bas ono za
10.08.2018 | 12:45
ako imas manje od 500 kontakata mozes rijesti stvar sa www.phonecopy.com/en/
10.08.2018 | 14:31
Da ne zaboravimo i to, uvijek može lijepo uzet tekicu i olovku i sve fino na ruke prepisat.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
10.08.2018 | 16:13
saint kaže:
Pod predpostavkom da je sve kako si naveo(mislim da je istina i da nije mobitele"nadjen") samo uz racun i preko Apple ovlastenog servis,prodavnice.....


Informacija od jucer iz IStyla je da se to rjesava samo pozivom direktno na Apple USA broj ( dobio od njih, ali nemam ga uz sebe sada), zastupnici i prodavaci nula bodova.

@spaceman: da nije mozda mama upisala i broj moba ( kojeg se sjeca) uz securiti pitanja ?
10.08.2018 | 17:48
Sin kaže:
saint kaže:
Pod predpostavkom da je sve kako si naveo(mislim da je istina i da nije mobitele"nadjen") samo uz racun i preko Apple ovlastenog servis,prodavnice.....


Informacija od jucer iz IStyla je da se to rjesava samo pozivom direktno na Apple USA broj ( dobio od njih, ali nemam ga uz sebe sada), zastupnici i prodavaci nula bodova.


Tako je uvijek i bilo kada se radi o iCloud unlock-u,samo sto u tom slucaju zovu prodavci,serviseri.....tj nikada nije mogao otkljucati neki serviser ili prodavac na svoju ruku.Jedina razlika je sto apple cita njihove mailove prije nego ja kao fizicko lice posaljem.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
12.08.2018 | 09:15
Ok thx kolega

U mojem slucaju iPhone X zalokan na iCloud i Find my IPhone( bez mogucnosti aktivacije),.. isao sam kroz passcode i trusted mob sa opcijom slanja infa za restore account-a Applu na drugi ( moj broj).

Trenutni status:
9A34D8DF-9E2A-43BB-853B-387B1F905152.jpeg


Javim kad mi jave
Ili cu imati jako skupi uteg za papir na stolu
12.09.2018 | 12:58
@Sin, kako je zavrsio tvoj slucaj?

Uglavnom, i dalje iam problem s kontaktima, ne mogu (ne znam) ih importirat u novi Iphone...

Problem je u tome sta nikako ne mogu dodati GMAIL racun na taj uredjaj, zasto se to desava ne znam, jednostavno nakon sta ukucam lozinku za moj gmail account vrati me u prethodni izbornik gdje biram na kojem serveru imam email, i tako u krug.

Meni dodje mail da verificiram da sam ja pokusao dodati taj racun u telefon, ja verificiram ali apsolutno nista e nakon toga ne desava...

Sta se maila tice rijesio sam problem jer sam instalirao GMAIL aplikaciju, i to rijesenje mi je sasvim OK. Aliiiii kontaktei se na taj nacin naravno nisu synacali...

Koja jos ima mogucnost? da exportiram te kontakte (sa gmaila)u neki format pa ih iportiram (u iphon) ?

13.09.2018 | 16:43
S Gmailom je problem u starijoj verziji ios-a. Ne znam sad napamet, ali od neke verzije unazad Google je ukinuo support za autentifikaciju. Preostaje ovo što si napravio tj korištenje Gmail appa.

Kontakte bez problema exportiraš iz gmaila i importiraš u iCloud, sve preko kompa.
14.09.2018 | 10:13
dubazg kaže:
S Gmailom je problem u starijoj verziji ios-a. Ne znam sad napamet, ali od neke verzije unazad Google je ukinuo support za autentifikaciju. Preostaje ovo što si napravio tj korištenje Gmail appa.

Kontakte bez problema exportiraš iz gmaila i importiraš u iCloud, sve preko kompa.


aaa, zato, bit ce onda do starije verzije IOS-a...

jesam, napravio sam to sa icloudom, sad su na icloudu svi kontakti, sinoc sam to napravio... samo mi se jos nisu pojavili kontakti na iphoneu, iako sam sve provjerio i namjestio da se synca... mozda mu treba malo, da povuce... iako nije mi jasno, ne vjerujem da mu toliko dugo treba da synca to ...hmm
14.09.2018 | 20:04
Ne smije dugo trajati, trebalo bi biti skoro trenutno. Ako ti nije problem postavi screenshot postavljene iCloud sinkronizacije. I o kojem ios-u se radi?
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
15.09.2018 | 16:32
spaceman051 kaže:
@Sin, kako je zavrsio tvoj slucaj?




Uspjesno
3ADC9D6A-95A5-4695-9D8C-24A3C88E46FB.jpeg
23.09.2018 | 06:17
Vezano za aplle ID na kompu. Promjenio sam taj ID, jer sam dobio sugestiju od apple, da je vrijeme da ga promjenim. Promjenio sam ga i negdje sam zapisao taj podatak i sad ga nemrem naći. Obično imam tri lozinke, koje više manje koristim u nekim kombinacijama, i napravio sam neku kombinaciju tih lozinki. Jel se vidi negdje na kompu taj apple ID ? Možda u KeyChain ili je kriptiran.
23.09.2018 | 09:18
Kod mene nije u KeyChainu. Ali ne sjećam se, možda mu nisam dozvolio da ga spremi. Otvori Keychain Access pa potraži.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 1 minute
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Jedro, saint, songoku, Anonimci (401)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO