iP8+ garancija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iP8+ garancija


25.01.2018 | 00:17
Pozdrav uzeo sam iP8+ nov kod ovog momka, dakle vakumiran, sve folije na mobitelu i vidi se da je nov odma. Uglavnom aktiviro sam mobitel 23.12 a garancija traje do 14.11. Kontaktiro sam njega kaze da je nov mobitel da ga niko nije palio i da ga odnesem u ovlasteni servis da vide sto nije godinu dana. Interesuje me jel jos kod koga bio slican problem
25.01.2018 | 08:42
Netko je kupio iphone ranije, s kojim nešto nije valjalo pa ga je reklamirao i dobio ovaj kojeg si ti kupio, u zamjenu. Ali jamstvo vrijedi od onog prvog, koji je kupljen s kutijom itd.
25.01.2018 | 10:06
Malo prouci Zakon o obveznim odnosima.
Ovisi gdje je kupljen. Garancija je 2 godine ako je kupljen na podrucju EU.
Apple daje 1 godinu a prodavatelj/uvoznik mora jos 1.
Ima i dio u zakoni sa zamjenom uredjaja i kad se primjenjuje pravilo da garancija pocinje teci od pocetka.
25.01.2018 | 11:39
Budem vidio
25.01.2018 | 21:20
Kakve veze ima ZOO? On se odnosi na ugovorne odnose, ne na kupovinu robe široke potrošnje.
26.01.2018 | 10:24
Ne daje Apple u EU godinu dana, nego 2 godine. Koliko god bahati bili, po zakonu jednostavno to moraju, ako mobitel kupiš preko njih.
Ako iP kupiš od ovlaštenog resellera, ista stvar - 2 godine.

Ako mob kupiš od nekog obrta, firme, koji nije ovlašteni reseller, a poštambiljao i potpisao ti je garancijski / jamstveni list, TA FIRMA ti je dužna osigurati jamstvo 2 godine.

Ako mob kupiš od privatne osobe, bez jamstvenog lista, tada ti Apple može pokriti jamstvo 1 godinu od aktivacije (što i radi). Nejasno mi je samo da li ima pravo ili mora, ali to u tvome slučaju nije ni bitno. (a ne bih sada otvorio debatu

Ovo zašto je početak jamstva aktivirano mjesec dana prije, mora znati osoba od koje si kupio mob.

@Smayo
Povezana su ta 2 zakona, na način da, ako nešto nije pokriveno Zakonom o zaštiti potrošaća, primjenjuje ze Zakon o obaveznim odnosima. (ali ovo JE regulirano)
26.01.2018 | 11:46
Svi vi pricate o 2 godine jamstva ali ovlasteni serviseri stalno govore 1 godina od aktivacije uredaja i nece ni cut za popravak nakon tog perioda.Jel imate neki slucaj da je servis uzeo ajfon nakon isteka godinu dana?
26.01.2018 | 11:51
big_mac kaže:
Svi vi pricate o 2 godine jamstva ali ovlasteni serviseri stalno govore 1 godina od aktivacije uredaja i nece ni cut za popravak nakon tog perioda.Jel imate neki slucaj da je servis uzeo ajfon nakon isteka godinu dana?


Vjerujem da ima i ovdje na forumu ovlaštenih servisera, pa bi bilo dobro čuti objašnjenje iz prve ruke.

Ali iz razloga koji si naveo, uvijek preferiram pisanu korespondenciju. Naravno, reklamacija uređaja mora biti opravdana. 2 godine je garancija, i na vivax, i na Noa, i na Alcatel, pa čak i na Apple

EDIT;
I nije od aktivacije uređaja, nego od datuma kupovine i ovjere Jamstvenog lista (trebalo bi se poklapati osim, ukoliko je potrebno drugačije iz opravdanih razloga)
26.01.2018 | 12:05
Momak kod kojeg sam kupio uredjaj je 100% siguran, ne bi davao toliki novac sigurno da mi je sumnjivo nesto. Vidio sam i na otvaranju da je i folija sigurno od Applea kao i folije na mobitelu, tako da sam 100% siguran da je nov mobitel, imao sam 4 iPhonea prije ovog tako da znam kako izgleda pakovanje i sve ostalo. Samo me interesuje to sto je 1 mjesec manje, ma da momak kaze godina dana od aktivacije i sta god bude da mu se obratim
26.01.2018 | 12:24
miikaa77 kaže:
Pozdrav uzeo sam iP8+ nov kod ovog momka, dakle vakumiran, sve folije na mobitelu i vidi se da je nov odma. Uglavnom aktiviro sam mobitel 23.12 a garancija traje do 14.11. Kontaktiro sam njega kaze da je nov mobitel da ga niko nije palio i da ga odnesem u ovlasteni servis da vide sto nije godinu dana. Interesuje me jel jos kod koga bio slican problem



Gdje ti to pise da garancija traje do 14.11? Ako si ga aktivirao 23.12 onda bi ti na apple-ovim stranicama trebalo pisati da ti je garancija do 23.12 sljedece godine.Ako ti ne pise datum 23.12 nego neki drugi onda ajfon nije aktiviran taj dan nego prije i znaci da te taj momak zaje.Ja prvo kada aktiviram novi ajfon odem na apple-ove stranice provjeriti IMEI da vidim da li pise da je aktiviran taj dan kada sam ga izvadio iz kutije i prvi puta upalio.
26.01.2018 | 12:34
Ako mogu pomoći sa ovime...

Kupio sam iPhone ali ga nisam otpakirao jedno 5 dana. Upalio sam ga i aktivirao 8.12.2017.

Evo što meni piše na checkcoverage.apple.com/ kad unesem serijski broj:

Telefonska tehnička podrška: aktivna
Vaš proizvod ispunjava uvjete za besplatnu telefonsku tehničku podršku.
Procijenjeni datum isteka: 8. ožujka 2018.

Kvalificiranost za popravke i servis: aktivna
Vaš proizvod ispunjava uvjete za popravke hardvera i servis u skladu s Appleovim ograničenim jamstvom.
Procijenjeni datum isteka: 7. prosinca 2018.
Možda imate prava u skladu sa zakonom o zaštiti potrošača – u Europskom gospodarskom prostoru (EEA-u) i Švicarskoj nacionalni zakoni o zaštiti potrošača omogućuju korisnicima da kod prodavača najmanje dvije godine od isporuke, a prema lokalnom zakonu nekih država i duže, imaju pravo na besplatan popravak ili zamjenu proizvoda koji nisu usklađeni
26.01.2018 | 14:59
Evo par slika ako neko moze procijenit jel orginalna folija.
0945180D-B0A5-4E42-AA40-FFE52A1421FF.png


EC340C44-055F-48D3-A258-243FF070D636.png


F85079F3-34E4-4CE2-A1F9-CABB09BDE6C2.png
26.01.2018 | 15:04
Nisi odgovorio koji datum ti pise kada ovdje checkcoverage.apple.com/hr/hr/ uneses IMEI od ajfona?
26.01.2018 | 15:21
miika77, to nisu tvoje slike? Ovo OLX, što to nije neki bosanski Njušaklo?
26.01.2018 | 16:32
U prvom postu si naveo da si uzeo telefon od ''ovog momka'' pa predpostavljam da si samo c/p text sa nekog drugog foruma,onda postavljas slike sa oglasa (da slike su sa Pik-a BiH oglasa) a ne telefona ili kutije koja je kod tebe.Hajde se prvo dogovori sa sobom pa onda trazi pomoc i postavljaj pitanja.
26.01.2018 | 16:36
Ne znam sta vam nije jasno, ovaj artkal stoji na mom profilu pod kupljen. Uzeo sam ovaj mobitel necu cuvat 2 mjeseca kasnije foliju od telefona. Pokazujem vam slike telefona kad je stigao kod mene, u istom je stanju bio i ista folija kao i kod slika koje sam postavio,, ne znam sta je nejasno?! Kutiju telefona imam u kuci bez vakuma normalno. Pitam radi folije jel orginalna ako zna neko, to je sve.
Da, kad sam unio serijski broj pise da servis traje do 14.11.2018 a aktivirao sam ga 23.12.2017.
26.01.2018 | 16:47
Spusti malo loptu nisi na salteru neke drzavne institucije. Ovdje koliko vidim a i znam ljudi su da pomognu iz neke dobre volje a ne zato sto ih neko placa.

miikaa77 kaže:
Pozdrav uzeo sam iP8+ nov kod ovog momka, dakle vakumiran, sve folije na mobitelu i vidi se da je nov odma.


Tako si napisao recenicu kao da neko ovdje zna momka od kojeg si kupio. Folija se moze nabaciti tako da ni Apple-u nije moguce skontati da je zamjenjena.Tako da slike bas nikom nista ne znace.Postoji opcija kada se telefon kupuje preko firme da se aktivira garancija prije same fizicke aktivacije tebe kao korisnika.Koliko znam bilo je par ljudi koji su to spominjali nakon kupovine kod BiH operatera(BH telecom,Mtel,HTeronet) rako da je moguce da je i ta varijanta. Na kraju krajeva ako je telefon nov imas 1 god garancije jer si ga kupio preko pika a ne u radnji. Mozes provjeriti da li ima 2 godine garancije i u SA ali cisto sumnjam sa takvim stavom.
26.01.2018 | 18:15
Bila je mtel naljepnica na njemu.. Pogresno sam se izrazio sam sam mislio napisat kod ovog jednog momka to jest da nisam u mobitel shopu nekom nego privatnog prodavaoca.
26.01.2018 | 18:31
Na iPhone 7 nije bilo nikakve metalne naljepnice kao niti na telefonima prije. Zar je to nesti novo?
26.01.2018 | 19:04
Ne mogu se sjetit sta je pisalo ali obicna papirna gdje se sjecam samo da je pisao mtl operater.
26.01.2018 | 19:13
Imas 2 godine garancije. Idi u prvu poslovnicu,ponesi cokoladu i neka ti to preko imeia potvrde.
26.01.2018 | 20:06
Ovaj momak gdje sam uzeo je reko sta god bude da mu se javim i sta god trebalo. Zar mogu otic negdje gdje nisam uzeo mobitel da napisu garanciju?
26.01.2018 | 22:23
Nisam rekao da ces dobiti garanciju vec da ti potvrde,koliko znam operateri kod nas u BiH daju 2 godine garancije(100% BiH telecom daje) s tim da 1 godinu imas od apple.Znaci ako se nesto pokvari mozes nositi bilo gdje u evropi u toku prve godine,nakon toga kod provajdera.Ako je taj momak uzeo na rate kod operatera neka ti da garanciju njemu svakako nista ne znaci.Mada sam ja nosio na servis jedan telefon i bez papira jer oni imaju svoju bazu podataka.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 22 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO