migracija kontakata s androida na iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

migracija kontakata s androida na iPhone


24.01.2017 | 09:26
Kolega je doživio obraćenje i izašao na svjetlost. Čitaj: prelazi s androida (Sony Xperia, neki veličine televizora, star jedno 2-3 godine) na iPhone (6S).
Koje su mogućnosti prebacivanja kontakata? A da, po mogućnosti, ne uključuju Google?
Isto pitanje za poruke? Za poruke nije toliko bitno da ih ima na novom telefonu, više da ih ima snimljene negdje.
24.01.2017 | 10:09
Spasi sve kontakte na sim karticu(preko xperie),i onda ih povuce na iphone-u.To moze na androidu za razliku od iPhone-a Na cemu radi PC ili Mac u svakom slucaju ima more programa za browse telefona i spasavanje Sms.Mislim da ima i app save sms na play store
24.01.2017 | 11:32
Kontakti preko SIM-a nije opcija. Čovjek ih ima daleko više od 200 i potpuno je neprihvatljivo da mu se to sve rasturi jer uz većinu njih ima najmanje broj mobitela i mail, a često i 2 telefona, itd.
24.01.2017 | 11:33
Da li je netko probao ovo?
www.imore.com/how-move-your-photos-conta...-more-android-iphone
24.01.2017 | 12:39
Zasto ne sa sluzbenim Move to iOS appom?
play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios
24.01.2017 | 12:41
Sorry tek sad sam otvorio tvoj link i vidio da si za isto vec pita.

Sluzbeno ako je android iznad 4.4 radi, ali po mom iskustvu ja bi reka od 5 gori.
24.01.2017 | 12:52
Move to iOS radi savršeno. Prebaci sve što se prebaciti može.
Jedino što mi je zeznuo su bile slike. Prebacio ih je sve, ali je svaka završila u svom folderu. Onda je iPhone tako nastavio spremati sve kasnije slike.
24.01.2017 | 13:19
songoku kaže:
Sorry tek sad sam otvorio tvoj link i vidio da si za isto vec pita.

Sluzbeno ako je android iznad 4.4 radi, ali po mom iskustvu ja bi reka od 5 gori.


A jbg sad... Štajaznam koji mu je android. Meni je to sve na tamnoj strani.
To je neka Sony Xperia malo manja od laptopa , teška ko dvije smrti, stara jedno 2-3 godine. Ima nano SIM, ako to nešto znači...
24.01.2017 | 14:15
A ja onda znam jos manje, pa nek provjeri negdi u About. Ja samo kazem da app sluzbeno trazi 4.0 (sad sam provjerio, nije 4.4 ko sto sam gori napisa), ali ima sam masu poziva dok sam bio u AppleCare-u kad je app tek izbacen i svi sa androidom 5.0 ili gore su prosli bez ikakve greskice, dok kod starijih androida je bilo malo zahebancije sa uparivanjem.
24.01.2017 | 14:27
Ma naravno, hvala ti, i ovo su već vrijedne informacije. Provjerit ću s njim.
24.01.2017 | 16:21
Prkeo Gmail-a ide.
Zar kad stavi gmail račun na telefon, ne nudi mu sinkronizaciju kontakata uz svašta nešto (mail, notes, kalendar ...)?
24.01.2017 | 17:35
smayoo kaže:
Koje su mogućnosti prebacivanja kontakata? A da, po mogućnosti, ne uključuju Google?
24.01.2017 | 17:59
Joj da, dobro.
Ovako i onako su svi kontaki kod Google-a.


Inače, može označiti sve kntakte i poslati ih na DropBox recimo.
Imam Xperia-u.

Odaberem kontakte
Gornji desni kut i tri točkice -> oznaći nekoliko
Odabrano: 0 -> tu je strelica i odaberu se svi
Pojavi se neka ikona (tri točke od kojih je jedna spojena s dvijema crtama na druge dvije - desno gore je)
Odabere se Add to Dropbox
Napravi .vcf koji se uveze u nešto.
24.01.2017 | 18:00
Malo prije sam too napravio i ide.
Contacts me pitao da li želim uvesti 13 kontakata. Nisam ih uvažao pa ovaj zadnji korak nije provjeren.
24.01.2017 | 18:26
Hvala! Dobro mi je znati ovo kao rezervnu opciju ako taj Move To iOS ne bude radio.
To što su svi kontakti kod Googlea, na Xperiji nije dovoljan razlog da pustim Googleu da se naseli na ganc novi, friški iPhone.
02.02.2017 | 17:14
Nebi htio da ispadne da nešto pametujem, ali nije li najlakše napraviti izvoz kontakata iz gmaila u datoteku za Apple i onda to uvesti na iCloud preko weba?

02.02.2017 | 18:15
Nikad u životu nisam koristio Gmail, a android skoro ništa. Imaju klinci Samsung Note tablet neki, star jedno 4 godine i na njemu sam jedino jednom napravio tvornički reset. Tako da nisam imao pojma da se može napraviti taj izvoz. Ali - što ako korisnik mobitela isto tako nije koristio gmail?
Inače, koristio sam taj Move to iOS, sve je prošlo OK.
02.02.2017 | 19:23
Teško da korisnik Androida nije koristio gmail tj. google account jer on je osnovni preduvjet za korištenje Google Play storea odakle se skidaju aplikacije. Jest da je moguće da je koristio taj google account samo za pristup Play Storeu i za ništa više ali samo jedan potez u izborniku i na brzinu se kontakti sinkroniziraju sa Googleom, sve ih povuče na Gmail u kontakte i opet imaš sve tamo i radiš izvoz kud trebaš. Google ima puno bolji sync od Appleovog iClouda što se kontakata tiče.
02.02.2017 | 19:27
smayoo kaže:
Nikad u životu nisam koristio Gmail, a android skoro ništa. Imaju klinci Samsung Note tablet neki, star jedno 4 godine i na njemu sam jedino jednom napravio tvornički reset. Tako da nisam imao pojma da se može napraviti taj izvoz. Ali - što ako korisnik mobitela isto tako nije koristio gmail?
Inače, koristio sam taj Move to iOS, sve je prošlo OK.


Drago mi je da je radilo s tim, to je bar jedna aplikacija koja mora zadiviti novonastalog iOS korisnika upočetku
02.02.2017 | 23:56
ja imam jedan Android,gde imam par drugih Marketa(ne treba mi GooglePlay)pa mogu da skidam sve aplikacije i bez Gmail naloga..(Aptoide,1Mobiile,BlackMart)tako da paranoja oko Googla nije potrebna....ali to nije tema:)
neka proba ovo...
prvo instalirati Market 'Aptoide',pa sa njega skinuti aplikaciju 'Move to iOS'..nije potreban nikakav nalog....
apps.store.aptoide.com/app/market/com.ap...18325206/Move+to+iOS
12.02.2017 | 23:53
Bok... nazalos mene Move to ios app nije impresionirala.
Move-am (tj ne move-am) sa Samsunga (app je instalirana) na iphone 6, ios 10.
Mob je erasean, i slijedi ponovna aktivacija. Novi korisnik, novi apple id...

Problem nastaje sto se meni kod aktivacije uopce ne pojavljuje Apps and Data screen, tj uopce me ne pita da uvezem podatke sa Androida. Imam samo screen Set up iphone, i pita da li zelim kao novi, ili povuci backup sa itunesa ili clouda.

Dakle, niti nudi apps and data, niti nudi uvoz sa androida... fali korak 1 u uputi: support.apple.com/hr-hr/HT201196

Molim pomoc gdje grijesimo, vec smo minimalno 5 puta brisali i ponovno aktivirali iphone. Dok Samsung uredno ceka svoj kod...
13.02.2017 | 11:28
Koliko se sjećam (ovako na pamet, jer ne želim to sad ponavljati), moraš na iPhoneu odabrati Set as New, odnosno napraviti tvornički reset ako je ikad ranije bio nečiji. Kad ti ponudi to da li ćeš kao novi, ili povući backup, nisam siguran da li trebaš odskrolati malo niže na istom ekranu pa odabrati Move from Android, ili odabereš da postavljaš kao novi pa onda na idućem ekranu odskrolaš malo niže pa odabereš Move from Android.
U svakom slučaju, opcija je tamo, ali nije vidljiva na ekranu, nego moraš potegnuti prstom da odskrolaš.
13.02.2017 | 16:24
Cemu prtljanje? Meni automatika nikad nije bila draga jer nemam kontrolu sto se dogadja. Ja prvo povucem kontakte na sigurno i onda ih preselim na novi telefon. To sam radio nekad, a danas kad imam iPhone to mi nije potrebno, ali tu i tamo napravim kopiju .vcf fajlova (vCard) u neki direktorij.
Svaki Android ima mogucnost izvoza kontakata, iCloud te kontakte uvozi. Ako koristis gmail, tada je jos jednostavnije mada ne i sigurnije zbog politike Googla.
13.02.2017 | 21:54
Kontakti izvezeni u VCF ostaju bez koječega što ti možda nije, a možda i jest bitno - grupe, tagovi, fotografije kontakata, specifični ringtonovi...
13.02.2017 | 21:58
thea kaže:
Bok... nazalos mene Move to ios app nije impresionirala.
Move-am (tj ne move-am) sa Samsunga (app je instalirana) na iphone 6, ios 10.
Mob je erasean, i slijedi ponovna aktivacija. Novi korisnik, novi apple id...

Problem nastaje sto se meni kod aktivacije uopce ne pojavljuje Apps and Data screen, tj uopce me ne pita da uvezem podatke sa Androida. Imam samo screen Set up iphone, i pita da li zelim kao novi, ili povuci backup sa itunesa ili clouda.

Dakle, niti nudi apps and data, niti nudi uvoz sa androida... fali korak 1 u uputi: support.apple.com/hr-hr/HT201196

Molim pomoc gdje grijesimo, vec smo minimalno 5 puta brisali i ponovno aktivirali iphone. Dok Samsung uredno ceka svoj kod...


Meni se cini da imas stari iOS na tom iPhone, nije iOS 10 nego najvjerojatnije 8.
Ovo je kako taj korak izgleda na iOS-u 8

a ovo je na iOS-u 9 i novije
14.02.2017 | 04:32
smayoo kaže:
Kontakti izvezeni u VCF ostaju bez koječega što ti možda nije, a možda i jest bitno - grupe, tagovi, fotografije kontakata, specifični ringtonovi...


Tocno, meni nije bitno zato je kod mene jednostavno. Ja to nikad nisam niti radio je ne znam zasto bi telefon drugacije zvonio kad je vecinom na stisanome.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 32 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO