iTunes Store & Hrvatska - kompatibilnost?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iTunes Store & Hrvatska - kompatibilnost?


14.02.2016 | 00:38
Pozdrav nakon dugo vremena! Konačno sam promijenio iPhone (do sada bio na 3GS-u ), pa me zanima samo jedna stvar... ne uspijevam baš puno ni pronaći na netu o tome, naime... kako trenutno stoje stvari sa odabirom zemlje kao regije za trgovanje na iTunes storeu? Ako stavim Hrvatsku, da li ću moći kupovati pjesme uopće, ako da da li će mi biti znatno suženi izbor? Je li ZAMP još uvijek problem ili smo izjednačeni ostalim zemljama EU konačno?
Koje opcije preporučate?

Ne bih htio srljati, jer sredio sam Apple ID, sad još samo ovo, pa ću onda uređaj nakrcat aplikacijama
14.02.2016 | 06:51
Pa zar se mogu pjesme kupovati u RH?? Koliko znam to mije moguce za RH. Ja kupim CD i prebacim ga u iTunes.
14.02.2016 | 08:54
Dakle doista se ne može kupovati još uvijek?

Osim metode s CD-ima, koja rješenja preporučate? Da stavim USA kao zemlju odmah?

Ne znam koje negativnosti ti odabiri mogu povuć, da li će mi uopće raditi ako stavim USA il iće prepoznati da sam kod kreiranja odabrao HR zemlju a kasnije USA/UK/neku treću, te da li možda plaćam dodatan porez ako skidam sa US storea (FATCA u HR, ne bi me čudilo da Apple to primjenjuje)
14.02.2016 | 09:11
Ako imaš USA kreditnu/debitnu karticu stavi. Sa USA AppleID možeš samo skidati brsplatne stvari jer ne možeš upariti USA korisničko ime i RH karticu.
Ja u principu ne bi imao više korisničkih imane. Ako skidaš programe s miše Apple ID-a, tada i nadogradnje moraju ići s točno tim e ID-em. Meni je tlaka s dva, a koamoli s njih više.
Ako je razlog kuplja muzike/filmova, zaboravi. Možeš eventualno kupovati Tunes US Gift Card i tako zeznuti sustav. Apple ne bude znao dali si iz USA ili ne jer ne provjerava mjestu. Ako otvaraš US AppleID, jedino adresa i mail moraju biti istiniti jer se to provjerava, ostalo izmisli ili napiši točno.
14.02.2016 | 09:32
Puno hvala na odgovoru. A samo ukratko, kako bi funkcioniralo da sad stavim HR, a naknadno otvorim USA account? Ako nešto kupim sa US accountom i ulogiram se nazad na HR Apple ID, da li mi je onda sadržaj kupljen preko US ID-a dostupan dok koristim HR ID??
Ne kužim kako to točno funkcionira, kad svaki sličan servis ima totalno drugi sistem (ja sam recimo navikao na Playstation Network koji ima slične, a opet različite sheme)
14.02.2016 | 09:47
Napravi to. To smo većina nas napravili i sami. Kada skineš aplikaciju moći ćeš je upotrebljavati pod bilo kojim username-om, hrvatskim ili američkim, jedino ćeš morati ukucavati različite storeove i accounte kada dođe do update-a aplikacija. Ali, kako ti je Žabac rekao, ako nemaš USA kreditnu karticu, s njihovog storea ćeš moći preuzimati samo besplatne stvari. Ipak - vrijedi napraviti račun čisto da vidiš razliku između pravog i "krivog" App Storea:)
14.02.2016 | 10:37
Iskustvo US vs HR iTunes store je kao kada prije rata iz bivse Juge odes prvi put u Njemacki supermarket. Pa gledas sve one artikle, akcije, ponude, promocije, i govoris WOW
14.02.2016 | 10:43
Mda, prije ili kasnije, dođu appovi i u HR dućan. Ja ne vidim neku pretjeranu korist od više ID-a, ali to je individualno.
Razlika se može vidjeti bez ID-a.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 50 minuta
  • smayoo: Piši u forum i probaj biti jasniji
  • roPeD: Lijepo molim
  • roPeD: Jel bi netko znao prebaciti onaj nas stari Mini Rijecnik da ga mozemo koristiti sa novim operativnim sustavima i M chipovima
  • roPeD: Pozdrav svima
  • drlovric: Zasto instalirate bete na aktivne uredjaje koje koristite svaki dan :/ Mozda je bolje da ti je bankarstvo prestalo raditi, nego da radi nesto sto ne znas :)
  • ZeljkoB: iOS18 dev beta kad je izasao nije polomio nista, ali 17ica je ubila ZABA app...
  • dpasaric: Meni to zvuči kao logična prva stvar koja će se polomiti.
  • ZeljkoB: Je li tko probao iOS26, a da mu ZABA app i dalje radi OK?
  • hal9000: Sretan rođendan i dobrodošao u klub!
  • drpongrac23: Hvala svima!
  • ping: Sretan rođendan
  • dpasaric: Sretan ti! :)
  • zoranowsky: Sretan ročkas!
  • Yonkis: Sretno ti rođendanovo!
  • smayoo: Sretan ti rođendan! :)
  • drpongrac23: Danas sam ušao u 5-u DEKADU ŽIVOTA!!! Živjeli svi!!!
  • hal9000: [link]
  • Riba: Odnio vrag prisu!
  • hal9000: Za 30-ak godina većina nas ni neće više biti živo pa koga briga za responsive site! :D
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.
  • dpasaric: Večeras u 19 sati po našem vremenu Appleov #WWDC25 keynote!
  • Maxxy: RIP Matija Dedić :(
  • smayoo: RIP :(
  • dpasaric: Umro Bill Atkinson! :(
  • drpongrac23: @Zdravac - Nemoj ići lijevo ako semafor je desno :) :)
  • Zdravac: hahahah
  • Zdravac: A da se, umjesto palac dolje/gore, uvede palac lijevo/desno?!
  • tino1: Gjuro, bola, Mazlum i to s veliko "M".

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

hal9000, tino1, Anonimci (532)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.75 Seconds

Provided by iJoomla SEO