Brisanje podataka sa iPhone 3 zbog poklanjanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Brisanje podataka sa iPhone 3 zbog poklanjanja


05.01.2016 | 20:31
Pozdrav,

Molim vas moze pomoc oko brisanja podataka jer iphone dajem tati. Na netu pise da vracanje na tvornicke postavke nije dovoljno.
Hvala
05.01.2016 | 20:49
Odjavi s iClouda i erase all content and settings.
A brže bi ti bilo da si upotrijebio tražilicu nego čekao odgovor.
05.01.2016 | 21:15
jesam ali ima vise nacina na netu. Jel bitno da li je kartica u mob ili nije?
05.01.2016 | 21:56
Bitno da je spojen na internet, bilo mobilni ili Wi-fi. Kad staviš tatinu karticu trebat će ga ponovo aktivirati, također treba biti spojen na internet.
06.01.2016 | 13:41
Trojka treba biti kabelom spojena za aktivaciju ako je u pitanju drugi operater.
07.01.2016 | 02:19
koliko je ovdje netočnih informacija i savjeta.

ako iphone nije jailbreakan onda Settings/General/Reset i Erase all content and settings.
ako je iphone jailbreakan onda ga spoji na itunes i opali Restore.

Vraćanje na tvorničke postavke iliti erase all content and settings je dovoljno.
Nakon vraćanja telefona na tvorničke postavke stavi tatinu karticu u iPhone i spoji ga na iTunes da ga aktiviraš.


@JOHN, iPhone 3 nema iCloud.

@FI4, iPhone 3 ne možeš aktivirat preko wifi-ja jer toga nije bilo na iOS-u 4.2.1 koji je i zadnji za iPhone 3.
08.01.2016 | 10:18
Mada za JB uredjaje preporucujem restore iz DFU mode
08.01.2016 | 22:35
Slično ovome, ali privremeno. Što kad nekom žeim posuditi iPhone?

Imam iPhone 5 na iOS 6 koji bih nekome posudio na tjedan-dva. Ak napravim iTunes backup, pa izbrišem sve stvari u gore navedenim Erase All Content & Settings, hoću li kad ga dobijem nazad moći napraviti Restore iz iTunesa i nastaviti ko da ništa nije bilo?

Napomena da je na osnovu podataka s ovog telefona restoran iPhone 6s tak da i kad bih sve na njemu izgubio ne bio bio kraj svijeta, važno mi je samo da ostane iOS 6 nakon restora. Tj. to mi je jedino važno i to je razlog zašto uopće čuvam taj telefon. Treba mi za development te iOS 6 testiranje nekih stvari, plus njegova osnovna namjena je da bude iPod a Music aplikacija od iOS 7 naovamo nije baš po mom ukusu.
09.01.2016 | 00:30
U postavkama iPhone 5 upiši ime telefona; npr. Markov iPhone 5 (da bude različito od iPhona 6). S iTunes napravi BackUp (možeš od obadva) i onda ti se iPhoni neće "pobrkati" kod nekog naknadnog Restora.
Peticu nakon toga slobodno Erase All i posudi, a nakon povrata je Restoraj na Back Up from iPhone 5.
To je to. Ništa se neće pomiješati dok god ih možeš razlikovati. Najlakše je po nazivu i modelu - zato polako kod Restora .

PS: Kod Restora također paziti da izabereš samo Restore, a ne Update & Restore jer onda gubiš iOS 6 i bude ti ga Upgrejdao na iOS 9.
09.01.2016 | 00:49
@MacSlavko
odakle ti takva ideja????
jedini način da telefon baciš na tvorničke postavke bez flashanja sa zadjom verzijom iOS-a je Erase All Content & Settings kroz postavke telefona.

Na itunes kad ga spojiš svejedno je šta opališ, Restore ili Update and Restore uvjek će ti na njega stavit zadnju verziju iOS-a.
09.01.2016 | 00:55
IgorD kaže:
Slično ovome, ali privremeno. Što kad nekom žeim posuditi iPhone?

Imam iPhone 5 na iOS 6 koji bih nekome posudio na tjedan-dva. Ak napravim iTunes backup, pa izbrišem sve stvari u gore navedenim Erase All Content & Settings, hoću li kad ga dobijem nazad moći napraviti Restore iz iTunesa i nastaviti ko da ništa nije bilo?

Napomena da je na osnovu podataka s ovog telefona restoran iPhone 6s tak da i kad bih sve na njemu izgubio ne bio bio kraj svijeta, važno mi je samo da ostane iOS 6 nakon restora. Tj. to mi je jedino važno i to je razlog zašto uopće čuvam taj telefon. Treba mi za development te iOS 6 testiranje nekih stvari, plus njegova osnovna namjena je da bude iPod a Music aplikacija od iOS 7 naovamo nije baš po mom ukusu.




1. odradi backup u itunesu
2. u postavkama telefona odaberi Erase All Content & Settings
3. posudi telefon
4. kad ga dobiješ natrag opet napravi Erase All Content & Settings
5. spoji ga na itunes i restore from backup koji si odradio na početku
09.01.2016 | 12:12
Super, točno to ću napraviti i nadam se da će sve proć ok.

Čak sam i skoro siguran. Kad sam kupio novi iPhone prije par mjeseci, restore nije digao sistem na noviji. Ostao je 9.0 kakav je došao u kutiji iako je tada već postojao 9.0.2.
10.01.2016 | 14:15
očito ga je apple još uvjek potpisivao.

ponavljam, nije moguće napravit restore verzije iOS-a koju je apple presto potpisivat.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti
  • ZeljkoB: Moze se napraviti downgrade na iOS18.x ako nesto ne radi....
  • mbp2009: Nije problem staviti bankarstvo na betu, samo ako ne radi, onda mi se ne da do banke :D
  • big_mac: Jel radi pbz na 26 beta 7?
  • Riba: Mislim da ovdje mijesamo beta aplikacije sa trojancem.
  • dpasaric: Tako da o tome treba voditi računa kada se igra sa softverima još u razvoju.
  • dpasaric: Da se nešto slučajno dogodi sva odgovornost je na beta korisniku.
  • drlovric: Tako je moj prijatelj prije par godina crackiran password manager pa upao u probleme.
  • drlovric: Stavljati bankarstvo na beta aplikacije ne bih nazvao pametnom zivotnom strategijom :)
  • ZeljkoB: IOS26 dev Beta 6, ZABA, OTP, Revolut, Finax…. Sve radi od potencijalno problematičnih app
  • ZeljkoB: iOS26 public beta 2 - ZABA i OTP rade
  • ZoPaj: a Rolling Stonesi planiraju turneju 2026…
  • ZoPaj: RIP! odlaze legende …
  • Gjuroo: Počivala u miru...
  • smayoo: RIP Gabi Novak
  • VanjusOS: možda nije obrisano zbog "piratstva" već zbog toga što se u vikalici ne bi trebamo objašnjavati nego u temama?
  • drlovric: Svi gledamo nesot piratsko. Apsurd je pricati o tome. Ja Hajduku placam pretplatu i clanarinu, a kradem HDTV od 2e, jer ne postoji nacin da ga legalno kupim :)
  • Zdravac: Eto, malo analogije za kraj!
  • Zdravac: Ali ok, svaki privatnik u svome restoranu može svojevoljno određivati cijene, a na nama je opet volja hoćemo li ići u taj restoran ili ne.
  • Zdravac: Shvatite da NIJE ilegalno instalirati Kodi na AppleTV

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO