Koji iPhone, 6 ili 6s?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji iPhone, 6 ili 6s?


12.11.2015 | 13:46
Evo u nedoumici sam koji koji iPhone kupiti? Odnosno da li iPhone 6 ili 6s. Naime bratić me gnjavi da mu prodam svoj iPhone 5 jer je dobro očuvan i radi još fluidno i kako je bio naporan ja mu obećao do idućeg mjeseca prodati jer me gnjavi par mjeseci i morao sam ga skinuti sa vrata.

Već neko vrijeme sam razmišljao mijenjati ali uvije odustanem jer mi realno ne treba. I sad ajde da ne pregazim obećanje jer je rekao ženi i sad se ova veseli a imaju klince pa si ne mogu priuštiti novi i moram im prodati.

iPhone 6 sam probao i super mi je u uzeo bi od 64GB Space Gray boju ili 6s od 16 GB koji izgleda isto. Malo mi je glupo i nikad nisam uzimao S liniju jer poslije ide redizajn pa mi je to generacija koju sam izbjegavao.
E sad i pare su u pitanju. Za 6s bi trebao dati 1000 kuna više. Pa me zanima iskustvo onih koji su imali 6 i prešli na 6s da li se isplati 6s radi novih poboljšanja ili je 6 sasvim dovoljan?

Nije baš da mi se razbacuje sa novcem jer imam drugih troškova ali na firmu bi me koštao novi 6s kao i na oglasu ovdje.

Pitam jer nisam imao priliku isprobati 6s.
12.11.2015 | 14:33
Moje mišljenje je da treba čekati iPhone 7(iliti kako se već bude zvao), jer ove S linije uvijek su izgledom iste kao prethodnik. Sada da imam iPhone 5/5C/5S ne bih sigurno uzimao 6 ili 6S, jer sve što mogu sa 6/6S mogu i sa 5/5C/5S, samo par sekundi sporije.

Ako imaš viška love i ako ti je bitno da budeš u trendu onda samo naprijed.
12.11.2015 | 15:36
Stvarno si širokogrudan po pitanju svog bratića.
Kažeš da ti realno ne treba novi iphone. Pa koji klinac ga kupuješ, pogotovo ako su ti troškovi veliki problem? Mučiš nepotrebno, već duže vrijeme, prvo sebe i druge! Budeš završio na tabletama.
12.11.2015 | 15:40
Ma eto dosadan i pili ga. A volio bi malo promijeniti već mi je dosadio.
12.11.2015 | 16:58
Ja imam šesticu, 64 GB, i nemam nikakvih prigovora na njega... 6S sam imao priliku isprobati i čini mi se da je brži u otvaranju aplikacija.
Ako je vjerovati usporednim testovima 6S ipak ima prednost nad 6 zbog bržeg procesora i 2 GB RAM-a...
Ono što sam primjetio je da 6S ima puno brži touch ID, nisi ni stavio prst a on se već otključao.
Ali unatoč svemu tome, da biram između 6 od 64 GB i 6S od 16 GB izabrao bi onaj prvi... Po meni je 16 GB u današnje vrijeme stvarno premalo.
12.11.2015 | 17:02
Moze li mi neko objasniti mogu li nekog korisnika staviti na ignore ?

da nikako ne vidim njegove postove ...

hvala

inace ON Topic :

Ja cu cekati iPhone 7 , 5S mi je jos super
12.11.2015 | 17:34
iStrucnjak kaže:
Moze li mi neko objasniti mogu li nekog korisnika staviti na ignore ?


Nažalost, ne možeš...
12.11.2015 | 21:10
iStrucnjak kaže:
Moze li mi neko objasniti mogu li nekog korisnika staviti na ignore ?

da nikako ne vidim njegove postove ...

hvala

inace ON Topic :

Ja cu cekati iPhone 7 , 5S mi je jos super


Šta imaš kandidata?
12.11.2015 | 22:12
Josip R. kaže:
Evo u nedoumici sam koji koji iPhone kupiti? Odnosno da li iPhone 6 ili 6s. Naime bratić me gnjavi da mu prodam svoj iPhone 5 jer je dobro očuvan i radi još fluidno i kako je bio naporan ja mu obećao do idućeg mjeseca prodati jer me gnjavi par mjeseci i morao sam ga skinuti sa vrata.

Već neko vrijeme sam razmišljao mijenjati ali uvije odustanem jer mi realno ne treba. I sad ajde da ne pregazim obećanje jer je rekao ženi i sad se ova veseli a imaju klince pa si ne mogu priuštiti novi i moram im prodati.

iPhone 6 sam probao i super mi je u uzeo bi od 64GB Space Gray boju ili 6s od 16 GB koji izgleda isto. Malo mi je glupo i nikad nisam uzimao S liniju jer poslije ide redizajn pa mi je to generacija koju sam izbjegavao.
E sad i pare su u pitanju. Za 6s bi trebao dati 1000 kuna više. Pa me zanima iskustvo onih koji su imali 6 i prešli na 6s da li se isplati 6s radi novih poboljšanja ili je 6 sasvim dovoljan?

Nije baš da mi se razbacuje sa novcem jer imam drugih troškova ali na firmu bi me koštao novi 6s kao i na oglasu ovdje.

Pitam jer nisam imao priliku isprobati 6s.

Po svemu napisanom tebi treba šestica - nikako 6S. Jel 6S ima mogućnost snimanja 4K videa, i fotografije može slikati sa 1.5 sekundi videa prije i poslije same slike. To zahtjeva prostora - a kako 6S model ciljaš 16 GB, neće ti biti dovoljno.
Osorno sam prešao s petite na šesticu i prezadovoljan sam - pa ti preporučam da napraviš isto
13.11.2015 | 02:23
Imam iPhone 6 64GB, imao sam priliku duže se družiti s iPhone 5S i dosta kraće s iPhone 6S.
Razlika između 5S i 6 je minimalna u brzini, ali je zato velika u dizajnu, dok je razlika između 6S i 6 u brzini velika, ali u dizajnu nikakva

6S je mob sa skoro duplo jačim CPU-om i GPU-om i s duplo više RAM-a (2GB) + ima TouchID 2. generacije koji radi trenutno i značajno je brži od onoga na iPhone 6. Također kamera je značajno bolja na 6S, ne samo zbog megapiksela (koji u biti samo povećavaju veličinu slike) već su slike nekako bogatije/punije, dok je video značajno stabilniji, mirniji. I na kraju 6S ima tzv. 3D Touch koji se nakon par dana privikavanja pokazao vrlo korisnim i značajno mijenja korištenje iPhonea na bolje.

Zaključak: Ako imaš iPhone 6 onda nemaš prevelikog razloga prelaziti na 6S, ali ako si na 5S ili nižim serijama razlika će biti puno drastičnija (na bolje) nego da se pređe na 6.
Ako ti je novac problem osobno bih uvijek išao na više GB, jer mi je i potreba za njima važnija od čistih performansi i novih mogućnosti, ali s druge strane uz 50GB iClouda koji košta 1$ mjesečno ni prostor više nije preveliki problem, ali sve ovisi za što mobitel najviše koristiš.
13.11.2015 | 08:01
Pa kamera mi recimo igra ulogu jer bi počeo nešto snimati ali taj prostor mi je problematičan nadao sam se da će izbaciti tih 16GB ali nisu što je stvarno jadno od njih ali što ćeš vjerojatno koje sam sreće izbace sa sedmicom. Sad nešto se priča početak godine prije drugog Q iPhone 7 ili manji iPhone?

6S super zvuči, vjerojatno bi dulje držao korak sa novim iOSom.

Možda ipak financije presude ne znam. Nije da sam pri parama mislim imam ih ali ima bitnijih troškova.
13.11.2015 | 08:40
Koristio sam 6 16gb i kako je u firmi trebalo produziti pretplatu presao sam na 6s 64gb. treba kazati da mi nije bila namjera preci na 6s nego mi je namjera bila preci na 64gb, ali kada su mi ponudili istu cijenu za 6 64gb i 6s 64gb nije bilo razmisljanja.

e sada razlike... 2gb RAM-a cuda cine. rekao bi da je to daleko najveca razlika. nema reloada tabova u safariju, nema reloada aplikacija iz multitaskinga, yt video te cekao na mjestu na kojem si ga pauzirao bez obizira jesi li otisao pogledati 10 tabova u safari, provjeriti face ili ko zna sta. stvarno jedina prava razlika je u 2 gb RAM-a.
ne mogu kazati da mi je 6s drasticno brzi od 6, ali RAM cini da izgleda tako. sta se kamere tice ocekivao sam vecu razliku tako da mi to nije bilo nesto wauu. i naravano vracamo se na pitanje 16gb il 64gb. uvijek sam imamo 16gb modele al jednostavno to je danas premalo posebno za 6s gdje photo sada zbog vise megapiksela zauzima vise a da ne govorim za live photo i video. unatoc svemu gore recenom ja tvoje pitanje svodim na na izbor izmedu 64 gb ili 16 gb i tu je izbor jasan. nikad vise 16gb!

EDIT:
sto se pak tice touch ID-a, on je munjevito brz i rekao bih da ima 99,9% uspjesnost otkljucavanja dok sam na 6 imao oko 90% i cesto bi trebao brisati senzor, dok na 6s nema potrebe ALI ta brzina me je upocetku jako smetala, dode poruka il nesto i zelim je procitati sa lockscreena taknes home tipku i ne da nisi vidio poruku nego nisi vidio lockscreen. sada sam se vec navikao kada trebam nesto provjeriti, bilo sat ili notifikaciju, koristim power tipku ili prst koji mi nije prijavljen na touch ID
13.11.2015 | 09:03
@Ikica

a kako funkcionira famozni force touch? Ni si napisao ni riječi o tome, a to je pored tih 2Gb RAM-a jedna od novotarija na 6S modelima?

što se touch ID na 6 Plus tiče ja pak imam osjećaj da mi radi 99,9% prepoznavanja ova moja tri kobasičasta prsta koja sam prijavio, a nisam ga nikad nešto posebno čistio.
13.11.2015 | 09:20
Sank kaže:
@Ikica

a kako funkcionira famozni force touch? Ni si napisao ni riječi o tome, a to je pored tih 2Gb RAM-a jedna od novotarija na 6S modelima?

što se touch ID na 6 Plus tiče ja pak imam osjećaj da mi radi 99,9% prepoznavanja ova moja tri kobasičasta prsta koja sam prijavio, a nisam ga nikad nešto posebno čistio.


Šta se tiče touch id-a govorim svoje iskustvo jer ja iman malo "mokrije" prste Tj brzo se navlaze pa sam zbog toga morao brisati senzor na 6, sada ne moram. Ako nisi trebao to raditi na 6 onda ćeš primijetiti samo brzinu i ono što ide uz nju (što sam gore napisao).

Što se pak tiče force toucha, koristim ga najčešće na ikonici telefon. Ne trebam više ulaziti u favorite ili spotlight samo jače stisnem ikonicu telefon i on mi izbaci 3 broja koja najčešće biram. Ovdi je bitno za naglasiti da iOS vodi računa gdje se nalazim tako ako sam doma nakon force toucha na ikonu telefona nudi mi broj cure i 2-3 prijatelja, ako sam na poslu nudi mi 2-3 broja najvažnih partnera s kojim često komuniciram i broj cure . I naravno koristim ga u whatsapp u kad neko pošalje neki link pa laganim pritiskom na link provjerim (peek) jel link vrijedan ulaska il nije, ako nije samo pustim prst ako je jače stisnem i onda me odvede u safari il yt. I to je to što se force toucha tiče. Rekao bih korisno Al ne nešto presudno. Treba naglasiti isto da dok se to uspješno implementira na sve ostale aplikacije kroz cijeli sustav da ćemo tada vjerojatno bit u prilici kupiti iphone 7
13.11.2015 | 09:47
@Ikica hvala ti na info za foce touch. Zanima me jer to ima Apple Watch na mojoj ruci i doista ima zanimljivih načina korištenja i sviđa mi se kako je implementirano. Vjerujem da će se to proširiti kao što ima i sve više aplikacija koje imaju Apple Watch dodatak, premda ne rade svi baš najbolje, a neki i nikako, ali o tome u drugoj temi.
13.11.2015 | 23:01
Josipe, ljudino, valja te imati za bratica!

Nego, ovo sa 3d tacom, kad se pikne tako u primjerice messenger ili viber - moze li se vidjeti sadrzaj poruke a da ne javi seen?
14.11.2015 | 07:26
nemam pojma kako funkcionise ovaj force touch,al' ti mogu dati odgovor na pitanje @rak21

To sto ti zelis nece biti moguce ni sa force touch.

Ali je moguce ako u postavkama Viber accounta da to uradis,tj. omogucis/onemogucis seen opciju
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 4 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.67 Seconds

Provided by iJoomla SEO