iPhone 5 Servis
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 Servis


22.10.2015 | 12:05
Imam iPhone 5 kojem je nakon bezazlenog pada prestalo da radi osvjetljenje. Znaci sve je u funkciji samo display nije osvjetljen. Narucio sam i djelove potrebne za popravku ... backlight coil, ic filter, U23 IC Chip. Dakle, znate li laicki receno sa moje strane tko radi u BiH lemljenje pod mikroskopom?

Pozdrav.
22.10.2015 | 17:19
ništa od toga.
kvarovi na displayu se ne popravljaju nego se kompletan ekran mijenja.
23.10.2015 | 07:27
Nisi dobro shvatio. Nije display-u nista vec je otisla 1 ili sve 3 komponente gore navedene koje sam naucio ranije.



23.10.2015 | 07:43
čini mi se da će te u konačnici ispast skuplje nego da si naručio drugi display
24.10.2015 | 07:25
Dolazi u obzir i servis u Hrvatskoj ili Srbiji.
24.10.2015 | 07:44
Ja isto mislim da ti lemljenje bude koštalo kao 2/3 polovnog telefona.
Ja to ne bi radio ispod 500-800kn, a i garancju bi sigurno neku tražio.
25.10.2015 | 16:00
auuuuuuu...
znam na šta misliš.
nije do ekrana.
zadnji put samo ovo na 3gs-u radio bez mikroskopa.
25.10.2015 | 19:31
Bravo, ali nikako da nadjem kome da nosim da mi to uradi. Mozda gresim ali mislim da se tehnika ili proces zove smd lemljenje ... mozda gresim. Cuj sto se tice cijene za popravak, spreman sam do jedno 50e jer sam vec narucio potrebne dijelove za popravak.
26.10.2015 | 10:12
To se radi puhalicom i pod mikroskopom(ne sa obicnim kalajem),da zove se SMD(komponente koje se leme) i nije proces koji se moze zavrsiti za 10 minuta.Problem je sto uvijek postoji mogucnost da se nesto drugo zezne na ploci.Ja sam to radio do unazad godinu dana i vise mi ne pada na pamet da to radim.Izgubis par sati na telefonu,rizik ogroman(ipak ja placam ako nesto podje krivo) a naplata nikakva.Informacije radi ja to nebi niti sam radio ispod 100 eura.
27.10.2015 | 08:54
Ajde ovako, posaljem tebi telefon, rezervne dijelove i 50e platim ako popravis. Ako ne popravis nikom nista, ionako je za ukrasa. Bio sam do juce u Sarajevu ali kasno sam vidio odgovor iako sam ti pisao ranije na PP. Ako nista imas li koga za preporuku uzimajuci u obzir da si bio u tim krugovima.

Hvala.
27.10.2015 | 09:13
Izvini tek sada vidio poruku. Imas PP
28.10.2015 | 13:25
Nemaj frke
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 45 minuta
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.67 Seconds

Provided by iJoomla SEO