iPhone 6 slušalice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 6 slušalice


18.10.2014 | 18:09
Ovako, imam na nekoliko dana iPhone 6 na testiranju i ono što sam primjetio tijekom slušanja glazbe je da su slušalice s kojima dolazi nemjerljivo bolje od onih s kojima je dolazio iPhone 5 kojikoristim u svakodnevnoj uporabi. Zvuk je nenormalno glasniji, a bas bolji - i nije do uređaja, već do slušalice, jerbo iste rezultate dobijem i kad ih spojim na iPhone 5.

Pitanje glasi ovako - jesu li slušalice s kojima dolazi iP6 neka nova verzija earpodova s kojima je došao iP5 i 5S? Nigdje nisam primjetio da su govorili o poboljšanju slušalica na iP6 eventu, a čini se kao da je ovo drugi model po perfomansama, mada izgledaju krajnje identično.

U nekoliko trgovina u Zg gdje sam pitao isto, prodavači su također bili zbunjeni i govore da su to jedne te iste slušalice - no to nemre bit točno, čuje se već na prvi ton.

Može mi netko razriješiti dilemu i ako zna - gdje se zasebno i po kojoj cijeni u Zg mogu nabaviti baš te slušalice s kojima dolazi iPhone 6?
18.10.2014 | 18:42
Iz iskustva govorim, svaki put kada izvadim nove apple slusalice, i koristim, puuuuuuno su glasnije nego apple slusalice koje sam do sada koristio. svaki put, ali bas svaki. to je samo znak da se nakon nekog vremena istrose. tako da to vjerojatno jesu iste iste, samo sto su nove pa zvuce bolje. naviknut ces se nakon par dana i opet ce nakon nekog vremena biti na istom.
18.10.2014 | 18:55
Ugh, nisam mislio da se slušalice mogu "istrošiti" na taj način i to nakon manje od godinu dana prilično umjerene uporabe. No hvala na odgovoru, dobro je znati ako je to šablona s Appleovim slušalicama kako kažeš.
18.10.2014 | 20:40
Kupi si poštene slušalice, a ovo sranje koristi za handsfree.
Niti jedne nisu dobre i na granici upotrebljivosti.
18.10.2014 | 22:49
Nisam audiofil pa su mi sasvim u redu za reprodukciju glazbe.
19.10.2014 | 02:55
Nisu uopce bolje slusalice, vec su samo nove. Usporedio sam nove, nekoristene od iPhone 5 (jer ih ne koristim) i iPhone 6. Ista stvar 100%.

Vremenom se zapuse ovi tanki utori na slusalicama i na mrezicama, pa budu tise nego kad su bile nove.

Samo sanjaj da ce Apple dati bolje slusalice sada kada su kupili Beats, bice sve gore i gore da ne kanibaliziraju prodaju skupljih modela
01.11.2014 | 16:21
Off topic i kakva je 6 ica? U pon idem po nju
01.11.2014 | 16:27
reci nam ti u utorak.
01.11.2014 | 18:25
lunahor kaže:
Off topic i kakva je 6 ica? U pon idem po nju

Ista kao i 5ica samo malo veca
IMO stvarno nista impreisvno, ima frend vec par tjedana i zapravo sam iznenadjen koliko sam ravnodusan. Je, ljepo to radi i vece je, brze, jace nego prije ali meni je to sve isti vrag zadnjih par godina, prakticno nema nikakvih pomaka ni novih featurea. Ja jos uvijek imam 4ku i kad pogledam koliko je sve napredovalo od onda do danas ne vidim neku veliku promjenu :/
01.11.2014 | 19:13
Ja sam isla u petak po 6 icu i falilo mi dva dana da imam pravo uzet uz produzenje pretplate .. Poludila sam :lol
03.11.2014 | 17:53
Evo ga, sestica udomljena krasna je , brza ,veliki ekran , sve super
03.11.2014 | 18:33
I koliko te došla?
03.11.2014 | 20:00
2290 odmah te uz tarifu L u vipu i 100 kn mjesecno 24 mj. 5 icu prodala u dva sata tak da sam na nuli u startu (peticu kupila za 1600 kn pred dve g).
03.11.2014 | 20:25
Bas sam malo gledao te tarife i, bez uvrede ikome, meni su te cifre sulude :/
Dakle ta nekakva srednja L tarifa je 290kn mjesecno (100 mob+190 tarifa) + 2400kn casha na 2 god. Znaci to je ukupno 9360kn u 2 god za fckn mobitel i njegovo koristenje?!
Za usporedbu ja sam 4ku kad je izasla platio 1500kn + 125kn mjesecno na 2 god, znaci upola manje. Ne kuzim sto su nasi operateri zabrijali sa 6icama?
03.11.2014 | 20:42
Tarifa ko tarifa je ok, i do sada sam imala do ljeta onu neku tarifu sve za mene 400 pa na pol dok god produljujem , dakle racuni su mi bili oko 290-300 kn uvijek, u ljetu sam presla na L tarifu uz nadoknadu naravno , da bi sad opet imala racune oko 300 kn . Ok prije nije bilo te otplate moba al je tarifa bila nepovoljnija pa si opet dosao na isto. No nema druge ak oces dobar telefon. Ni u kojojoj mrezi nije bolje. Za 2 god. mob ce me doci oko 4500 kn, a ne 9000 jer bi tarifu ionak imala i to ovu L. U njoj su mi svi pozivi prema svima neograniceni , 2 gige neta , i minute u eu te mb u eu , bez uspostave poziva. Ne vidim kako drugacije kupiti iphone.
03.11.2014 | 20:45
Pa i 5 s je vec imala lude cijene . Mislim da se razumijemo, ne mislim ja da je ovo ok il povoljno nego da nema drugog nacina ak hoces novi mob. I nije tu samo iphone u pitanju. Gledala sam s5 samsung i on je samo malo jeftiniji , 1690 kn plus 100 kn mj i ista tarifa, ma helou. Bzvz. A trojsku sam platila 500 kn pred 4 g. U istoj tarifi, 5 icu za 1650 kn a ovaj 2290.
03.11.2014 | 21:26
Meni su to cifre da boli glava
03.11.2014 | 21:47
ovo sto se mora dodatno placati 100 kn nadodano na pretplatu je suludo. nikad necu tako kupiti telefon. uvijek, mobitel plus tarifa i nista vise.
03.11.2014 | 21:59
stefanjos kaže:
ovo sto se mora dodatno placati 100 kn nadodano na pretplatu je suludo. nikad necu tako kupiti telefon. uvijek, mobitel plus tarifa i nista vise.


Ti imas nekoga u Australiji?
Ja bi isto da mi netko dofura telefon iz daleka i onda bi isto tako pricao. Ja sam malo usporedio i ispada da drzi vodu jedino tarifa koja je manja od 111kn (onda da kupiti unlock iP6 16GB obicni). Plus je skuplji 100€, a u T-Comu je skuplji 700kn, tako da je li-la to.
04.11.2014 | 17:31
stefanjos kaže:
ovo sto se mora dodatno placati 100 kn nadodano na pretplatu je suludo. nikad necu tako kupiti telefon. uvijek, mobitel plus tarifa i nista vise.


Suludo je, glupo je, ali je najbolji način.

Da objasnim:

Uzeo iPhone 6, 64GB u HT - cijena odmah u startu 1400 kn + 100kn mjesečno i pretplata 190 kn (tako nekako, pričam napamet). To je u dvije godine cca: 3800 za uređaj. Pretplatu ne računam jer je ionako plaćam, uzeo novi uređaj ili ne.

Sad sam odabrao opciju da ODMAH u startu platim uređaj, tako da nemam tih 100kn na računu i cijena mobitela je narasla za mislim 1000 kn ili tu negdje. Više puta sam pokušavao i uvijek isto.

Dalje, to plaćanje na rate je tak i tak nebitno, jer sam provjerio, ti slobodno možeš na idućem računu na kojem će dakle biti cifra 100+190+neke sitnice, nadoplatiti i sve ostale rate ako želiš, dakle, ne platiti 390 kn već 2790 kn i od slijedećeg računa više nećeš imati rate. Navodno na samom računu bilježe preostali iznos rata, tako da ga možeš svojevoljno smanjivati...

Ponavljam, suludo mi je da im je bolja opcija da platim manje u startu i na rate, nego da platim odmah, ali to su njihovi problemi, ne moji

Druga je priča što im je web shop za kurac, nema trackinga, naplate uređaj odmah a dostavit će ga slijedeći tjedan i tako već drugi tjedan
04.11.2014 | 18:28
Kad bi cijene bile kao što si karikirano rekao, to bi bilo odlično, no ako uređaj platiš ODMAH bi bio oko 4700 kn, znači skoro 3.5x više od navedenih 1400.
Bilo bi dobro da baciš realne cifre, možda ti znaš što drugi ne znaju, pa da se i mi malo ogrebemo.
04.11.2014 | 19:00
Evo ti konkretno. Da si malo prolistao forum, nasao bi
Gledam na T-Comu nešto.
Tarife XL ili L
Sama tarifa mjesečno košta XL - 225.-, L - 165.-
Ako se uzme telefon iPhone 6 16GB može se na rate ili odjednom.
Ako se plati odjednom tada je:
XL pretplata 225.- + 3.898.- za telefon -> 9.298.- ukupno trošak
L pretplata 165.- + 4.598.- za telefon -> 8.558.- ukupno
Ako se uzme na rate:
XL - 190.- + 1.098.- + 100x24mj -> 8.058.-
L - 135.- + 4.198.- + 40x24mj -> 8.398.-

XL tarifa daje 500min ostali, unutar mreže free i 2GB, a L tarifa je 200min, 200 SMS i 1GB.

Ako odaberem L tarifu bez telefona, plačati ću 3.960kn + 5.382.- (699€) -> 9.342.-
XL tarifa je u ovoj kombinaciji još nepovoljnija 10.782.-
Sve na bazi 24 mjeseca.
Pošto mi se neda raditi analizu za VIP, a o preostala dva operatera uopće ne razmišljam (jer su II. klasa), možda ima netko volju to napraviti za VIP.

Baš sam kliknuo VIP.
L tarifa ima flat sve, a smanjenje brzine nakon 2GB (što je meni isto kao i XL tarifa u T-Comu).
Cijena 190.- x 24 + 100x24 + 2399 ->9.359.- ili za keš telefon 9.259.-
Ne vidim zašto je netko rekao kako je VIP jeftiniji.
04.11.2014 | 19:30
Joj zabac.
Da si ti dobro citao onda nebi ponavljao post iz druge teme na koju sam vec komentirao. Moj predhodni post je bio upucen da nam Vanjuska da konkretne uvjete pod kojima je on ugovarao, mozda nesto sto nije na stranicama hrvatskig telekoma.
04.11.2014 | 19:34
Hebaj ga!
Vidiš kako prića napamet, jer se ne sjeća.
04.11.2014 | 19:36
@Zabac istina, imam nekog u australiji. ali mobitel nisam, niti necu vuc od tamo. jer mi se ne isplati

mobitel sam kupio pred tri tjedna, iphone 5s, 16 gb. kostao me 2898kn u grupnoj tarifi koju dijelimo roditelji i ja.

ja sam htio sesticu, ali sam znao da ce napuhat cijene pa sam uzeo 5s prije izlaska 6ice. na kraju mi je bilo bas drago sam uzeo jer je 5s ostao(u toj tarifi) na istoj cijeni. a 6ica je 1000kn skuplja. nisam namjeravao potrositi cijelu jednu placu na 6icu.


kad odem u aus, rado cu donijeti mobitel kojima treba. samo neznam ni kad idem haha, roditelje mi se neda tlacit jer dok se njima objasni zasto kupujem drugim ljudima mobitel pa jaoo hahaha


ali imao sam i ja opciju placati 100 kn mjesecno stim da mi ovih 2898 se smanji na nekih 1200(nisam siguran za ovaj iznos) ali sam odbio i platio odmah punu cijenu. tako mi vise pase

tarifa je inace 300kn, plus sto placamo mparking pa nas dode nekij 400tinjak kuna na nas troje.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 20 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO