Problemi s iOS 8, jel se moguće vratiti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problemi s iOS 8, jel se moguće vratiti?


14.10.2014 | 09:08
Bok svima,

U početku mi je iOS 8 na 4S bio okej, ali nakon nekog vremena korištenja skužila sam da mi bitne stvari jednostavno ne rade. Svi ovi članci po netu me bune pa me zanima da li je moguće dowgradeati iOS na 7?
14.10.2014 | 09:22
Apple potpisuje iOS 8.0.2 i iOS 8.0 tako da se nije moguće vratiti na 7-icu.

Koliko razumijem, moguće je vratit se ako su prije nadogradnje (dakle, kada na telefonu nije bila instalirana 8-ica) spremljeni SHSH blobovi. Ako to nije napravljeno, onda nije moguće.

Imaš informacije na ovom linku ako te zanima problematika.
15.10.2014 | 14:33
krivo razumiješ.
ne može se više spuštat verzija ni sa shsh blobovima!
spuštanje sa blobovima radi samo na iphonu 4 i starijim verzijama uređaja na iOS 6 i niže sa starijim verzijama itunesa 11.0.5 i niže.
15.10.2014 | 16:39
prokleti Apple
15.10.2014 | 16:43
Čuj, a zašto si tako brzo napravila update kad imaš critical workflow? Ja sam na iPhoneu prešao na sedmicu tek nakon što je cca pola godine bila vani te nakon što sam na nekoliko drugih iphonea vidio kako radi i uvjerio se da će i meni raditi kako treba. Ni Mac ne updejtam tek tako, iako se uvijek mogu vratiti, samo napravim restore s Time Machine, pa svejedno ne žurim.
15.10.2014 | 17:03
Prateci situaciju do sada, svi koji su napravili update iphone 4 na iOS 7, i iPhone 4S na iOS 8 su napravili "pogresku", realno mobitel puno bolje radi na nizem softweru.
Treba bit pametan sa iPhone 5 i iOS 9.
15.10.2014 | 19:50
Pošto sam i ja jedan od onih što su na prvu zagrizli... sa iPhone 4S jedino za sada što donekle zadovoljava je bilo uklanjanje svih manje potrebnih aplikacija.
U Spoting pretragama iskljucit što više opcija. Uglavnom poisključivat sve što nije nužno potrebno
15.10.2014 | 20:31
Obavezno ukljucit opciju "Smanji kretnje"
16.10.2014 | 02:54
ante_pejic kaže:
Obavezno ukljucit opciju "Smanji kretnje"


Traba ukljuciti opciju "Ubrzaj kretanje prema oglasniku" i rijesiti se tog uredjaja, dok ga jos neko zeli. Jer to su samo frustracije kasnije, trza, steka, zapinje, ni traga fluidnom iskustvu kakvo ocekujes od premium uredaja.

Sve vec vidjeno u 4G/iOS7 scenariju. Neki ljudi trvde da updates malo kao ubrzaju stvar kasnije, ali ja mislim da se oni samo naviknu na to sporo sucelje pa im vise postane svejedno

Jer Apple da je htio to optimizirati, uradili bi to odmah, a ne nakon 2-3 revizije

Oni zele nama pruziti izvrsno korisnicko iskustvo tako sto cemo konstantno kupovati nove uredjaje

Pa i unboxing je iskustvo, zar ne?
16.10.2014 | 07:30
Da ga se treba rješit slažem se, to sam i napravio, uzeo sam iPhone 5S, ali sam 4S dao bratu koji je nakon iPhone 4 osjetio razliku, hocu reci da 4S bolje radi na iOS 8 nego iPhone 4 na iOS 7.1.2 . jedino što sporo radi je Facebook, ali to nije mjerilo! uz dobru optimizaciju moze on jos pogurat a i jos je bolji od puno od nekih drugih uređaja i svojih konkurenata.

Što se tiče optimizacije, pa nije Apple svemoguć da može napravit nešto što će biti kompatibilno sa starijim uređajima, a ujedno i radit na novim, i to savršeno i na jednom i na drugom...Znas i sam da na početku nije bilo opcije "Smanji kretnje" pa su je nakon korisničkih reakcija stavili.
Na koncu konca i ne žele - kupi novi uređaj ili ne update-aj.

Npr. Microsoft prilagođava Win 8.1 i3 i i5 procesorima, okrene se i za Core2Duo procesorima, ali zna se šta je prioritet.
16.10.2014 | 08:27
drlovric kaže:


Jer Apple da je htio to optimizirati, uradili bi to odmah, a ne nakon 2-3 revizije

Oni zele nama pruziti izvrsno korisnicko iskustvo tako sto cemo konstantno kupovati nove uredjaje

Pa i unboxing je iskustvo, zar ne?


nije baš tako.
iphone 4 dosta bolje radi na 7.1.2 nego na ranijim verzijama iOS-a. optimizirat će oni samo im treba vrmena.
iphone 4 je izašao na 4.x verziji iOS-a što znači da mu je iOS 7 četvrta generacija iOS-a koji vrti.
ako 4 generacije OS-a nisu dovoljne ne znam onda šta jest.
iphone 4 se počeo prodavat 24. lipnja 2010 što znači da je 3 godine radio bez problema i 4 godinu zaštucao zbog OS-a.
pa dobro do kad bi ljudi htjeli jahat na istom konju???
16.10.2014 | 09:17
vpasic:

Jesi li ti zadovoljan svojim 4G na iOS7? Ako jesi, jedino to je bitno.

Moja supruga nije, i stalno nesto steka, mora ga resetirati. Viber se rusi. Home button zeza. Znaci pregazilo ga vrijeme. Ali odradio je momacki svoj radni vijek

Ja nisam bas sasvim sretan ni sa trenutacnom kombinacijom 5S/iOS8, a pogotovo ne bi bio sa 4 godine starim 4G uredjajem.

Danas mi eto stize iPhone 6 (komada dva, nisam se mogao odluciti za boju), i trebalo bi sve raditi kako treba.

Moja poanta je bila da niti ne treba ocekivati cuda od tako starog uredjaja (sto 4S evidentno jest) i da je vrijeme za zamjenu, tako da u principu pricamo o istoj stvari
16.10.2014 | 09:25
drlovric kaže:

Ja nisam bas sasvim sretan ni sa trenutacnom kombinacijom 5S/iOS8, a pogotovo ne bi bio sa 4 godine starim 4G uredjajem.


A da napraviš restore i set as new, a ne OTA upgrade Nedavno si govorio da ti 8-ica odlično radi, u međuvremena počela štekat?
16.10.2014 | 09:32
slazem se sa svime sto kazes ali nije apple baš takav smrad kako se pljuje po njemu.
ne forsiraju oni nikog da svake godine kupuje novi uredjaj i daju podršku za isti maksimalno koliko ide.
a što se tiče iOS-a, ja ne znam koliko dugo koristiš appleove uređaje al svake godine je isto i svake godine se na novo ljudi čude.
sa svakom verzijom iOS-a (2, 3, 4, 5, 6, 7) prve revizije su klimave. rješit će masu problema sa prvom većom nadogradnjom kako su i prije, 4.1 / 5.1 / 6.1 / 7.1...
16.10.2014 | 09:41
Bolna je istina da ne zaostaju za drugim proizvođačima uređaja koji puste SW, pa onda krpaju poslije...
16.10.2014 | 11:30
Realno gledajuci radi se o mobilnim aparatima,4 godine telefon star vec je istorija.Tako da me nedostatak optimizacije SW uopste ne cudi.Telefon se nosi max 2 godine(dok traje garacija) i onda se uzima novi.
16.10.2014 | 11:39
saint kaže:
Realno gledajuci radi se o mobilnim aparatima,4 godine telefon star vec je istorija.Tako da me nedostatak optimizacije SW uopste ne cudi.Telefon se nosi max 2 godine(dok traje garacija) i onda se uzima novi.


Nije problem što softver nije optimiziran. Problem je zašto uopće novi iOS podržava prastari aparat. iPhone 4S na iOS 7 radi sasvim solidno. Ako je netko time zadovoljan, zašto ga ne bi koristio? Ako želi novi OS i nove aplikacije, neka kupi šesticu. iOS 8 nije trebao podržavati i4S kao što iOS 7 nije trebao ići na i4.
16.10.2014 | 13:43
iAnte kaže:
saint kaže:
Realno gledajuci radi se o mobilnim aparatima,4 godine telefon star vec je istorija.Tako da me nedostatak optimizacije SW uopste ne cudi.Telefon se nosi max 2 godine(dok traje garacija) i onda se uzima novi.


Nije problem što softver nije optimiziran. Problem je zašto uopće novi iOS podržava prastari aparat. iPhone 4S na iOS 7 radi sasvim solidno. Ako je netko time zadovoljan, zašto ga ne bi koristio? Ako želi novi OS i nove aplikacije, neka kupi šesticu. iOS 8 nije trebao podržavati i4S kao što iOS 7 nije trebao ići na i4.


Ne slažem se. iOS treba podržavati stare uredjaje sve dok to tehnički može. Korisnik tada može sam odabrati što će koristiti, a ne da za njega odlučuje proizvodjač unaprijed. Apple bi trebao za te "stare" granične modele omogućiti duži period povratka nazad na staru verziju, ako ne i trajnu mogućnost izbora.
16.10.2014 | 15:50
Slažem se s Mirakulom uz jednu ogradu - trebala bi ostati mogućnot, bar na tim graničnim modelima, da se mobitel može vratiti na raniju verziju.
16.10.2014 | 16:41
Vanjuška kaže:
Slažem se s Mirakulom uz jednu ogradu - trebala bi ostati mogućnot, bar na tim graničnim modelima, da se mobitel može vratiti na raniju verziju.


Nema mogućnosti jer se telefoni jailbreak-aju. Kada bi takva mogućnost postojala, tada bi dosta njih spuštali vrzije iOS-a. To bi onda trebalo biti i podržano na novim modelima.
Nisu smjeli dozvoliti da stari modeli 4s recimo uoće idu na iOS7, a kamoli na iOS8. Ovo ide na ruku kupcima da iz starih telefona izvuku nešto novo.
16.10.2014 | 17:09

A da napraviš restore i set as new, a ne OTA upgrade Nedavno si govorio da ti 8-ica odlično radi, u međuvremena počela štekat?


Ne steka mi iOS8 na 5S, nesto drugo me zezalo. Rijesio sam danas, trivijalna glupost...
16.10.2014 | 17:38
iOS 8 nemože šteka na iPhone 5S šta vam je.. pričate o iOSu i iPhonu kao o Huaweiu g300 i andoridu 2.3.6
16.10.2014 | 19:09
Siguran sam 100% da Apple ima statistiku svih parametara i vodu vodi na najprofitabilniji mlin. Naš je problem što oni vjerovatno rade statistike i poduzimaju korake na globalnoj razini.
16.10.2014 | 21:13
zabac kaže:
Vanjuška kaže:
Slažem se s Mirakulom uz jednu ogradu - trebala bi ostati mogućnot, bar na tim graničnim modelima, da se mobitel može vratiti na raniju verziju.


Nema mogućnosti jer se telefoni jailbreak-aju. Kada bi takva mogućnost postojala, tada bi dosta njih spuštali vrzije iOS-a. To bi onda trebalo biti i podržano na novim modelima.
Nisu smjeli dozvoliti da stari modeli 4s recimo uoće idu na iOS7, a kamoli na iOS8. Ovo ide na ruku kupcima da iz starih telefona izvuku nešto novo.

Oni kojima je JB bitan sigurno nisu napravili upgrade na iOS 8. Zasto bi noviji uredjaji trebali raditi na starim verzijama OS-a?
17.10.2014 | 05:10
Zato da se moze JB napraviti.
17.10.2014 | 07:32
15.11.2014 | 22:15
Desava li se jos ikome problem sa baterijom na iphone 5/5s na ios8.1?
Da nekad spadne sa 10-20, na 1%?
I da se nemoze napuniti uvijek do 100% ?
16.11.2014 | 08:00
Meni je to na iOS6 slucaj, povremeno. Shvatio sam kako baterija radi normalno, ali prikaz ne. Ne zamaraj se.
16.11.2014 | 08:50
Ne zamaram se previse nego me zanima dali se jos nekom ponavlja na ios8 slicna stvar posto mi i zena ima sa iphone 5 istu stvar, isto ios8.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 22 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.76 Seconds

Provided by iJoomla SEO