Naden iphone 5 ili 5s
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Naden iphone 5 ili 5s


31.08.2014 | 17:41
Prijatelj mi je nasao iphone 5 ili 5 s, ali inace me zanima koliko to uopce vrijedi, jer je mani na iphonu 4 upaljeno i sad na novom macbook pro, app nadi moj iphone

Iphone je strani( konobar je u kaficu), e sad njega je strah da li ga policija moze posjetit, i moze li se uopce zaobic taj program" nadi moj iphone". Mene zanima radi mojih uredaja, i kako to u biti funkcionira.

Ne mojte treba ga je vratit, jer nije ima kome. To jutro kad su spremali kafic kad ga je nasa bila je neka noc jahti( sve stranci) 10 dana je iphone bio u kaficu, ako ne i vise.

Kakva je procedura sad, moze li ga koristit, ili u smece ili??????
Tema zaključana.
31.08.2014 | 18:09
Kako ne bi imao kome vratiti? Uključi mob, nazove neki od brojeva sa speed dial, ili pošalje SMS na neki od tih brojeva. Našao sam ovaj izgubljeni iPhone, vlasnik me može kontaktirati na taj broj ili na moj broj...
Tema zaključana.
31.08.2014 | 19:18
Bolje da ne komentiram.
Tema zaključana.
31.08.2014 | 19:53
Slazem se zabac . Bolje ne komentirati ovakve pametne postove.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 00:30
Kaze da je tu noc bila ta jahta party sa svedskim gostima. Koga da kontaktira kad je zakljucan sifrom,a i taj brod /jahta je vec u italijii ili grckoj drugi dan....

Napali ste me, ne bi da sam ga ja ukra,i izmislio pricu

The cleric, malo pristojnosti nebi skodilo.

Neznam zasto tako neprijateljski reagirate. Jednostavno ga momak nije ima kome vratit,a mene je pita za savjet posto ja koristim iphone, i ja sam ga upozna sa tim da postoji "find my iphone" drugi savjet mu nisam moga dat.

I ako ga nema kome vratit , sta da ucini, evo ajde da cujem vasa pametna objasnjenja, kad ste me oprali kao kakvog kriminalca. A iphona nisam ni vidio

Sto kaze narodna poslovica" ni luk jeo, ni lukk mirisao" i ispa kriminalac.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 05:52
Samo razmisljanje o prisvajanju telefona nije korektno, a kamo jos to razmisljanje staviti kao post ovdje. S druge strane frend razmislja zadrzati telefon i kako ga osposobiti za rad.
Ako je samo pin, onda restore s rizikom trajnog zakljucavanja.
Vec je bilo takvih pitanja ali kao, kupio/la sam iPhone i stari vlasnik nije skinuo zastitu i sto raditi.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 06:56
@Totti

Utaja
Članak 232.
(1) Tko protupravno prisvoji tuđu pokretnu stvar ili imovinsko pravo koji su mu povjereni,
kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.
(2) Tko protupravno prisvoji tuđu pokretnu stvar ili imovinsko pravo koje je našao ili do kojih je slučajno došao,
kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(3) Ako je vrijednost utajene stvari ili imovinskog prava velika,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(4) Ako je vrijednost utajene stvari ili imovinskog prava mala, a počinitelj je postupao s ciljem prisvajanja stvari takve vrijednosti,
kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.


Evo, upoznaj si prijatelja uz opasku da nepoznavanje zakona ne isključuje kaznenu odgovornost. Ostalo je na tebi i njemu s time da u pogledu ovog:

Totti kaže:

I ako ga nema kome vratit , sta da ucini, evo ajde da cujem vasa pametna objasnjenja, kad ste me oprali kao kakvog kriminalca. A iphona nisam ni vidio

Sto kaze narodna poslovica" ni luk jeo, ni lukk mirisao" i ispa kriminalac.


.. nisi u pravu jer si u prvom postu napisao:

Totti kaže:
Prijatelj mi je nasao iphone 5 ili 5 s, ali inace me zanima koliko to uopce vrijedi, jer je mani na iphonu 4 upaljeno i sad na novom macbook pro, app nadi moj iphone

Iphone je strani( konobar je u kaficu), e sad njega je strah da li ga policija moze posjetit, i moze li se uopce zaobic taj program" nadi moj iphone". Mene zanima radi mojih uredaja, i kako to u biti funkcionira.

Ne mojte treba ga je vratit, jer nije ima kome. To jutro kad su spremali kafic kad ga je nasa bila je neka noc jahti( sve stranci) 10 dana je iphone bio u kaficu, ako ne i vise.

Kakva je procedura sad, moze li ga koristit, ili u smece ili??????


.. iz čega je jasno vidljivo da pronađeni predmet namjerava/namjeravate zadržati te eventualnom mogućnošću prodaje ostvariti protupravnu imovinsku korist, a i nepristojno (ili samo nesavjesno) je članove ovog foruma uvlačiti u cijelu stvar traženjem savjeta kako zaobići zaštitu pa se ti sad ljuti koliko hoćeš.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 07:31
Totti kaže:
Kaze da je tu noc bila ta jahta party sa svedskim gostima. Koga da kontaktira kad je zakljucan sifrom,a i taj brod /jahta je vec u italijii ili grckoj drugi dan....


Nisu brodovi auti. Kretanje brodova se registrira u knjigama lučkih kapetanija. Ako ništa drugo, pošalješ telefon i nadležnu lučku kapetaniju, uz poruku da pripada nekom s tog-i-tog broda.

Ma, ne moraš čak ni to. Ostaviš iPhone tamo gdje je nađen, upaljen, tako da ga vlasnik može nazvati, ili iskoristiti Find my iPhone. Pa se čovjek sam javi.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:02
Ili ako te baš zanima gdje je koji brod/jahta pogledaš ovdje.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:02
Krivo sam se izrazio, sto se mene tice, jer meni je to sve ukjluceno... I njegov slucaj me ponukao da vidim ima li sta od te aplikacije , ako bi se to meni dogodilo.

Osbno u zivotu tude nikad nisam,niti bi prisvoio. Jer sam tako odgojen,a i polazim,kako bi se ja osjeca da mi se to dogodi...

Ajmo iz pocetka. Upozorio sam ga da mu policija moze lako zakucat na vrata,,i jos dosta stvari sam mu objasnio, uglavnom da moze naheb.... i da nije u redu zadrzat mob....

Reka sam mu da bi ga ja odnio na policiju, bez obzira sto bi osta zauvik tamo.

A ovo za zaobilazenje sam pita iskljucivo radi sebe,jer imam par iphona, kcerki za odlican uspjeh i sve njezine vrllne kupio 5s.

Nekidan kupio kao sto znate macboook retiinu, i ukljucio app....

Mozda sam iz prve napisat jasnijii post.... I tom vise poznaniku( u istom smo ,moto, klubu), nema sanse da bi mu rekao postupak.

Obicno ne koristi forume,,, rado citam neke kako bi prosirio svoje znanje, iako je vecina foruma, beskorisna.

Nadam se da je sad jasnije zasto sam pita za tu app. Znaci za sebe, a ne da bi njega instruira kako to rijesit.

Pa ray ban naocale sam odnio u policiju, iako znam da ih vlasnik nece dobit, ali zato ja mirno spavam. Nikad tude nisam zadrza.

Ne mojte mislit da se pravdam, ali stvarno se na forumu treba post napisat tako da ga napises u tancine, jer moj prvi post, za koji sam mislio da ce bit jasan, ipak je nejasan i imali ste pravo odgovorit onako.

Ispricavam se radi moje pogreske. Sam znam da pomocu app,mogu izbriisat podatke, zakljucat i te neke sitnice, ali me stvarno zanima da li ga mogu pronac, iphone,laptop.

Ne morate objasnit proceduru da nebi bilo ( jer sam siguran) da bi bilo clanova koji mi nebi vjerovali. Znaci samo molim odgovor da li ga stvarno mogu pronac, ili je to samo za onih par sitnica.

Jos jednom isprike, jer mi nije bila namjera saznat kako bi poznanik/ prijatelj ostavio sebi iphone.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:09
Sve OK, eto, jednostavno - objasni mu da samo ostavi mobitel uključen pa će ga korisnik sam locirati, a ako zazvoni, neka se javi.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:10
Totti kaže:

Reka sam mu da bi ga ja odnio na policiju, bez obzira sto bi osta zauvik tamo.


Pretpostavka je majka svih za*eba A što ako je gubitak iPhonea već prijavljen??
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:12
Oprosti, ali nemam ja sto gledat , neka on trazi sto i kako ce, napisao sam sad nadam se razumljiviji post, tako da je na njemu, sta ce uradit.

Niti vidio iphone, niti znam model, da li je 5 ili5s, objasnio mu sve sto sam znao.

Smajoo cak mu reka da ga ostavi upaljenog,ali od pronlaska i kad je mene pita proslo vec 10 dana, a baterija se istrosilla vec isti dan.

Uglavno nemam nista s tim, samo sam isa pitat za svoje uredaje.

Kako ne pisem po forumima,ili vrlo rijetko, treba sam napisat razumljiviji post, i to je moja jedina greska.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:18
Bertone kaže:
Totti kaže:

Reka sam mu da bi ga ja odnio na policiju, bez obzira sto bi osta zauvik tamo.


Pretpostavka je majka svih za*eba A što ako je gubitak iPhonea već prijavljen??


Opet kazem, nemam nista stim, ali ta ekipa je ona razularena ekipa o kojoj ste mozda citali u novinama, koji se zadrzavaju jedan dan u gradu/ zemlji. Piju ,drogiraju se,itd. Tako da bi ga najprije osoba dosla tratiz u kafic, jer se samo iskrcaju i ravnomu kafic/ klub

Ali eto stvarno mi nije billa nikakva nepostena namjera, nego cisto info za moje uredaje.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:39
Evo vidis kako si napisao namjerava/ namjeravate zadrzat mob. Kazem pogresno sam napisa post, a ti ides sa pretpostavkom, prijatelj je u bit moja malenkost.

Ne nije moja malenkost, i nazalost morat cu se odjavit sa foruma, jer ce uvijek bit komentara, a ti si onaj sto je htio maznut iphon5

Hvala svima na odgovorima, pri kupovini macbook proa, ali stvarno se ne ljutim na nikoga, jer bi i ja isto reagira na moj prvi post. Stvarno je glupo napisan.

Jednostavno, imam i nesto g i iskustva da znam da ce ljudi kad tad izvuc ovo u nekoj raspravi .jer su ljudi jednostavno takvi.

Kazem neugodno mi je i ispricavam se jos jednom.nazalost mojom krivicom nase druzenje je prekinuto, ali stvarno se osjecam posramljen, tako da jos jednom isprike svima
Tema zaključana.
01.09.2014 | 09:09
Čuj, hoćeš li ili ne ostati na forumu je tvoja stvar no doista ne vidim potrebu za "pasivnom agresijom".
Tema zaključana.
01.09.2014 | 11:02
Ok dosta je bilo ,tema ide pod lock.Totti je napisao de se pogresno izrazio i to je dovoljno.Nema potrebe za raspravom.
Tema zaključana.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 16 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO